Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Gal būt reikėjo rašyti kur nors prie statybų temos, bet pagalvojau avininkai žinos geriausiai..

Susiruošiau aš apsitverti ganyklą ir pastatyti gale lauko nedidelę pašiūrę/stoginę avims nuo lietaus ir vėjo pasislėpti. Bet kadangi pieva žemės ūkio paskirties, nusprendžiau pasiskambinti į savivaldybės architektūros skyrių patarimo, kaip ten su projekais ar leidimais.

Man paaiškino, kad ant žemės ūkio paskirties žemės negali būti statomi JOKIE pastatai. Nesvarbu, nors tai būtų ir keturi kuolai į žemę susmeigti ir skersai lentom apkalta.

Aš galvoju nejaugi iš tikrųjų niekas ganykloj nestato jokių pašiūrių, o avis, jei prireikia, gena tik ant "legalios" žemės po pastoge panakvoti.

Kaip čia yra? Baisu, kad paskui nepasodintų :) O gal skiedžia tas valdininkas?

Labai jau nelogiškas draudimas! Gal architektas taip pasakė neįsigilinęs, kaip dažnai būna? Aš statyčiau ten, kur mažau krenta į akis, pamiškėj ar pakrūmėj, jei tokia yra, ir galvos sau nesukčiau. Juk tai laikina pašiūrė, kurią čia pat galima išrinkti. Tik nieko sudėtingo nestatyk: kelios kartys, šakos ir pan ., panašiai kaip vaikai miške susirenčia žaisdami:) Koks baronas pasikasydamas pargriaus, patvarkysi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki gal kas ir buve susidure isleidom avytes i ganykla zoles ne per daugiausiai po keleta dienu pastebejau kad baronas pradejo vyduriuot nelabai suprantu nuo ko ,jau savaite ganosi ir vistiek viduriuoja aciu

Viduriuoja, jei ankštinių per daug prisiryja. Gal dobilų prisiragavo? O išleidus prie žolės ar pratinot palengva? Vis vien dar reikia šieno duoti. O viduriavimas negerai, galima jam duoti linų sėmenų nuoviro ar dar kokios arbatėlės nuo viduriavimo, arba žmonių tablečių nuo viduriavimo, jeigu jis ne per jaunas, pvz. Immodium, ten parašyta kokią dozę duoti suaugusiam ir vaikui, gal ir pagal svorį parašyta.

Kitam forume radau parašyta, kad kai kada viduriuoja nuo pavasarinės šlapios žolės, nes pavasario žolė labai "riebi".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Neslubos, nekreivos, neapsitriede ir jei sirdis jaucia kad viskas ok :) tai ir perki ka cia be priziuresi, juk viduriu nepersviesi. :lol: Visad pasitaiko ir nelaimingu nutikimu, pvz kai pirkausi pacias pirmas avis viena po atvezimo nei issio nei is to po dvieju paru po atvezimo pasibaidzius nugriuvo ir numire. Matyt sirdis ar kas buvo silpna. Visko pasitaiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal būt reikėjo rašyti kur nors prie statybų temos, bet pagalvojau avininkai žinos geriausiai..

Pabandyk pastudijuoti statybos įstatymą ir tam valdininkui nusiūsk pasiskaityti.Statyk konstruok ir nesuk galvos .kad kas paskūs.Nusipieš ant lapo savo statinį,kurį įvardink kaip laikiną onieko nėra pastovesnio už laikiną

Susiruošiau aš apsitverti ganyklą ir pastatyti gale lauko nedidelę pašiūrę/stoginę avims nuo lietaus ir vėjo pasislėpti. Bet kadangi pieva žemės ūkio paskirties, nusprendžiau pasiskambinti į savivaldybės architektūros skyrių patarimo, kaip ten su projekais ar leidimais.

Man paaiškino, kad ant žemės ūkio paskirties žemės negali būti statomi JOKIE pastatai. Nesvarbu, nors tai būtų ir keturi kuolai į žemę susmeigti ir skersai lentom apkalta.

Aš galvoju nejaugi iš tikrųjų niekas ganykloj nestato jokių pašiūrių, o avis, jei prireikia, gena tik ant "legalios" žemės po pastoge panakvoti.

Kaip čia yra? Baisu, kad paskui nepasodintų :) O gal skiedžia tas valdininkas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu va,

nepatikėjęs valdininku iš Ukmergės savivaldybės architektūros sk., pasiskambinau į VALSTYBINĘ TERITORIJŲ PLANAVIMO IR STATYBOS INSPEKCIJĄ.

Ir ką gi man atsakė.. Ogi statyti ant žemės ūkio paskirties ž. pastatus galima. Nereikalingas nei leidimas, nei projektas, jei pastatas iki 80 kv.m. Svarbiausia, kad pastato paskirtis - žemės ūkio reikmėms.

Taigi, jau braižau dailų projektėlį :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

laba neturiu laiko skaityti visos temos tad noreciau uzduoti kelis klausimus.turiu dvi suaugusias avis ir du ju eriukus.per ziema jas laikiau tvarte o dabar iskilo reikalas isvesti ant zoles tad nutveriau garda is karvems skirtu kuoliuku ir virvutes (virvute dejau trim eilem) ir pajungiau el piemeny.Avys mano labai bailios nedasileidzia nebent prisiviliociau su duona :icon-rolleyes: sendien visa diena buvau palei jas stebejau kad nepaardytu gardo ir nepabektu.norejau paklausti kaip jas pripratinti kad pacios vakarais sueitu y tvarta?ar gali jos pabegti taip kad visiskai ju nerasiu :icon-rolleyes: ?tiesa sendien prisiviliojau duona viena eriuke drasesne ir ja tempdama link tvarto suvaria ir kitas :) avys kirptos eriukai ne tai viena eriuke kabino virvute ir biskely suarde garda.ar galima jas laikyt tokiam garde ir isvis gal nors minimaliai galit papasakoti apie aviu laikymo ypatybes :icon-rolleyes: negi man reiks palei jas tupet ir saugot kad nepabektu :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane asmeniskai tai tuos sniurus vasarai atejus pleso kaip siulus. Ekotomas kaip minejo pasistate gera is avenos pirkta piemeni tai net nesiartina. O tie lenkiski piemenys tai niekam tike tik galvijams tinka nes jie jautresni, o avys kai vilna paauga ir nebebijo. Avys pas mane kad ir po piemeniu paleistos buna, tai vistiek gryzta pietums ir nakciai i pasiure. Kaip sakant iseina paeda ir gryzta atgal.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...