Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

483 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      240


Recommended Posts

pervažiavau tris valstijas štatuose, Viskonsina Ilinojų ir Nebraską, pakalbėjau su ūkininkais, kuo jie motyvuoja kodėl augina genetiškai modifikuotus kukurūzus (konkrečiai Nebraskoj). Mat anksčiau labai daug juos tekdavo purkšti nuo ligų ir kenkėjų o ta chemija labai kenksminga ir labai padaugėjo susirgimu vėžiu būtent tame regione. Pradėjus auginti GMO pakanka raundapo. bet... esminis reikalas tame, kad ten 70% sėjomainos sudaro kukurūzai 30 soja (na dar šiek tiek kviečių dėl kvapo). Moralas toks (nes ir pas mus kai kas bando sėti rapsai, rapsai, kviečiai). su gamta nepabaikausi, ji savo vistiek padarys. Ir amerikonam ta sėja kukurūzai, kukurūzai, soja kad ir GMO anksčiau ar vėliau atsirugs

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau ,kad kviečių pageltonavimas ne vederio ir horšo problema .Pirma tai klimatines sąlygos (sausa) ,antra ilga rudeninė vegetacija ,trečia intensyvios technologijos ,ko pasekoje azoto dirvoje lieka labai mažas kiekis ir jo užtenka tik pradžiai ,o po to amen kviečiams ligos ,fioziologines demes.Tie ,kurie naudojote 15-25 gryno azoto turbūt su šia problema nelabai susidūrėte ir sejote ne per anksti.Tiesa šis azoto kiekis labai pasiteisino lokaliu būdu ,pakrikai dirbo silpniau.Gal aš labai klystu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man asmeniškai tai nelabai patinka čigoniškos ar astrologinės spėlionės. Kam oras kaltas, kam ligos, kam sėjamoji ir tt. Tam, kad kažką nustatyt reikia bent jau kažkiek daugiau žinot apie tuos pasėlius, o ne tiek, kad gelsta. Kaip įdirbta, kaip patręšta, kas naudota iš pesticidų, kaip, su kuo ir kada pasėta, priešsėlis, dirva ir tt. Tada jau galima kažką spėliot. Dabar tiesiog nėr ką pasakyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na galime pasapaliot is kitos puses manau sejimo tehnologijios buna panasios metai is metu tresimo beicavimo sejomainu ir tt ir kaip pradeda gelst tik butent pirmi metai tai ir belieka tik sapaliot.

Matai, kai nežinom nieko kas ir kaip, tai mūsų tos spėlionės, arba kaip tu sakai sapaliojimai nieko verti.

Apie mane yra sėta ir Horsch,, ir Wederiu ir Kionskilde, ir dar visokiom kitokiom įskaitant rusiškas, ir niekur jokių pageltimų nesimato. Kolkas kviečiai pakankamai gražiai atrodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

drapox kokia sejomaina taikai? i arta nearta? :)

Apie mane, tai čia turėjau minty-mūsų krašte, tai tikrai neatsakysiu kas kokią sėjomainą taiko. Bet dėl dirbimo, tai dauguma pas mus aria. Aš taip pat vėl grįžtu prie arimo. Šiemet į skustą pasėjau tik kvietrugius ir dalį kviečių. Pas mane pagrindinė rotacija: Ž.kviečiai-V.rapsai-V.kviečiai-miežiai. Kartais jos laikausi, kartais įnešu korekcijas pagal grūdų kainas. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

drapox kokia sejomaina taikai? i arta nearta? :)

Apie mane, tai čia turėjau minty-mūsų krašte, tai tikrai neatsakysiu kas kokią sėjomainą taiko. Bet dėl dirbimo, tai dauguma pas mus aria. Aš taip pat vėl grįžtu prie arimo. Šiemet į skustą pasėjau tik kvietrugius ir dalį kviečių. Pas mane pagrindinė rotacija: Ž.kviečiai-V.rapsai-V.kviečiai-miežiai. Kartais jos laikausi, kartais įnešu korekcijas pagal grūdų kainas. :)

Mieziai v ar ž? Ž. rapso neseji?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ko gero gelsta tuose rajonuose kur sėjos metu buvo dregmės daugokai, pas drapox ko gero buvo normalesnes sejos salygos, musu krašte (Kauno raj.) sėjos metu buvo dregna, paskui uždžiovino pluta, ko gero negauna pakankamai deguonies ir gelsta, o gelsta ir i skutimus ir i arimus sėta ir su vederiais ir su horšais ir su spu,amazonem, sz sėta, gelsta pagrinde ten kur buvo balos ir žinoma galai kur kultivuojant ar skutant apsisukinėta, kviečiai gelsta, rapsas mėlynuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ko gero gelsta tuose rajonuose kur sėjos metu buvo dregmės daugokai, pas drapox ko gero buvo normalesnes sejos salygos, musu krašte (Kauno raj.) sėjos metu buvo dregna, paskui uždžiovino pluta, ko gero negauna pakankamai deguonies ir gelsta, o gelsta ir i skutimus ir i arimus sėta ir su vederiais ir su horšais ir su spu,amazonem, sz sėta, gelsta pagrinde ten kur buvo balos ir žinoma galai kur kultivuojant ar skutant apsisukinėta, kviečiai gelsta, rapsas mėlynuoja.
O tai kuo paaiškintumėt varpučio geltimą, nei sėtas nei purkštas, nei užmirkęs, nei per sausa, o gelsta, kur čia šuva pakastas?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ko gero gelsta tuose rajonuose kur sėjos metu buvo dregmės daugokai, pas drapox ko gero buvo normalesnes sejos salygos, musu krašte (Kauno raj.) sėjos metu buvo dregna, paskui uždžiovino pluta, ko gero negauna pakankamai deguonies ir gelsta, o gelsta ir i skutimus ir i arimus sėta ir su vederiais ir su horšais ir su spu,amazonem, sz sėta, gelsta pagrinde ten kur buvo balos ir žinoma galai kur kultivuojant ar skutant apsisukinėta, kviečiai gelsta, rapsas mėlynuoja.
O tai kuo paaiškintumėt varpučio geltimą, nei sėtas nei purkštas, nei užmirkęs, nei per sausa, o gelsta, kur čia šuva pakastas?

del viso sito kaltas ruduo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

drapox kokia sejomaina taikai? i arta nearta? :)

Apie mane, tai čia turėjau minty-mūsų krašte, tai tikrai neatsakysiu kas kokią sėjomainą taiko. Bet dėl dirbimo, tai dauguma pas mus aria. Aš taip pat vėl grįžtu prie arimo. Šiemet į skustą pasėjau tik kvietrugius ir dalį kviečių. Pas mane pagrindinė rotacija: Ž.kviečiai-V.rapsai-V.kviečiai-miežiai. Kartais jos laikausi, kartais įnešu korekcijas pagal grūdų kainas. :)

Mieziai v ar ž? Ž. rapso neseji?

Ž. miežių nesėju, o ž.rapsų nebesėju. Man tos kultūros per daug rizikingos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo kada fosforo trukumai pasireiskia pasekiu geltonavimo forma,fosforo trukumas pasireiskia tada kai lapai igauna violetini atspalvi.Tas paseliu geltonavimas labiausiai pasireiske kur sejos metu buvo dregnoka augalu saknims deguonies trukumas dabar jau atsirado ir dar daug visokiu veiksniu tik ne fosforo trukumo pavidalu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Edvi, neatsakiai į mano užduotą klausimą. kiek npk davei ir kokiu būdu nustatėte kad trūksta fosforo? :eusa-think:

Tadai ivairiai, siemet pirma karta pagal tyrimus tai nuo 60iki 120kg skaiciuojant veiklia, tresiau vienanarem. O nustatinetojai tai vieni ir tie patys tera kaune savanoriu pr. :icon-wink:

savanorių prospekte daro zemes tyrimus. O pas Tave klausia is kur zinai kad pageltimas yra del fosforo trukumo. Pagal lapus kiek zinau jie netiria.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bet man vel idomu, koks tikslas imti žemės tyrimus iš to lauko, kur jau buvo tręšta trąšomis? :eusa-think: ir įdomu, ar kai tyrimas parodė jog trūksta fosforo (Edvio atveju), gali būti pageltimo priežastis. :eusa-think:

juk tyrimus daraisi dėl to, kad žinotum kiek lieka dirvoje n,p,k po derliaus užauginimo. Bent jau aš taip dariausi šį rudenį, o kur buvo jau pasėti kviečiai ir patręšti lokaliai, neėmėm, nes galėjo iškraipyti duomenis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip pas mane irgi galulaukes geltonuoja vienam lauke matos kombaino vaziavimo vezos net nors ir du kartus skusta ir kaip sejau zeme tikrai sausa buvo,o paskutinis skutimas buvo darytas apie 14cm giliu ir tas nepadejo,mano nuomone yra tokia gal jiems per ilga vegetacija siemet.

Kai kombaino vaziavimai matosi reiskia nesusimineralizavo siaudai, per mazai azoto. Arba tiesiog daug metu jau nepaimami siaudai nuolauko ir jau prisisotino, zeme pati ju nesuvalgo. Pas mane ir taip buvo, todel dabar kas kelinti metai nuimu siaudus nuo lauko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...