Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Veliaviniui lapui pasirodzius apie 5-7cm (cerone)

Jau dabar per velu, na bent pas mane pries geras 2 sav atliktas purskimas. Siandien apziurejau tai jau plysta lapamakste, savaidgali matysis jau varpa. Reiks galvot kita sav. apie paskutini fungicida nuo fuzarium

pas mane jau dauguma varpu islinde, nemanau kad reikia purksti nuo fuzariozes. Pernai panasus orai buvo ir ji neplito...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsisakiau siemet tu zaidimu su karbamidu. Lendant veleviniui lapui 150 salietros ir perzegnota. dar vienas purskimas nuo ligu ant varpos ir laukus gales uzmirst.

Galiu taip pasakyt jeigu yra didelis azoto trukumas su karbamidu klases nepakelsi. gerai neuzvalge per saknis ir nieko jau nebepadesi.....

Gerai jei nors kiek drėgmės yra. Pernai kas pylė mūsų kraštuose ant vėliavinio, tai ta salietra voliojosi iki pjūties. Tiksliau azotas išgaravo, o rišamoji medžiaga voliojosi. Taip pat pritariu tam, kad jei pasėlis netreštas arba nualintose žemėse tas karbamidas neefektyvus, bet jis puiki priemonė, kai dėl drėgmės trūkumo nevyksta mityba per šaknis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ražieną ar aukšta ar žema visvien apariama. O kimšti į kombainą papildomą masę šiaudų kaip ir nelabai yra tikslo. Aš ir palieku aukštesnę. Priedo nereik sukt galvos dėl akmenų ( na nebent sugulę javai būna. Bet volavimas po sėjos smulkių akmenų bėdą išsprendžia, o didesnius visvien reikia nurinkti).

na aš dirbu bearimine praktiškai. Tad aš noriu kad man jie sumaišius suputu. Aparus nauda lygi nuliui pagal mane tuos stagarus.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zieminis rapsas atrodo zymiai geriau setas i arima (tiksliau i knisima) nei skutikais i skutima...bent aplink mane toks vaizdas. 

Siemet kai sausa buvo rudeni.... Didziausia klaida kuria padariau, kad neturiu tankintuvo prie plugo kad bent pavirsiu playgint. Aparem rapsui, o kai atejo eile ruosti zeme, neikabinom i gabalus cemento visisko zeme sudziuvo. Praktiskai taip: Arimas issalo 100proc, skutimas po zirnienos atrode labai gerai, bet pavasari gailiuosi kad nepersejau. Pudyme atrodo graziausiai iki siol, skusta jame. Manau kasmet reikia vel pradeti mokytis kaip ka daryti is naujo, kai tokios oru kaitos yra. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siemet kai sausa buvo rudeni.... Didziausia klaida kuria padariau, kad neturiu tankintuvo prie plugo kad bent pavirsiu playgint. Aparem rapsui, o kai atejo eile ruosti zeme, neikabinom i gabalus cemento visisko zeme sudziuvo. Praktiskai taip: Arimas issalo 100proc, skutimas po zirnienos atrode labai gerai, bet pavasari gailiuosi kad nepersejau. Pudyme atrodo graziausiai iki siol, skusta jame. Manau kasmet reikia vel pradeti mokytis kaip ka daryti is naujo, kai tokios oru kaitos yra. 

Mes arem, t.y. knisom, germinatorius, tankinom, vel germinatorius, sejom apie 7 cm giliu ir uzvolavom. Gal ekonomiskai labiau apsimoketu maziau tolygus paselis skutime, kokiu aplink mane dauguma, bet ziurint is agronomines puses ....lyg ir siaudai uzarti (anaerobines balterijos ir t.t.) ir knisimas buvo svelniai tariant tragiskas, ir idirbimas ....zodziu visi faktoriai blogam paseliui sukurt, o rezultate... kolkas visai neblogai. 

Mano uosvis 30 metu dirva knisa... metu daug ir visi jie skirtingi. Agronomai praktikai po tiek metu patirties turbut "alkunem jaucia" ka daryt...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei prieš tai viską tvarkingai atlieki, nebūna geltonuojančių pasėlių. Magnis, manganas ir tirpios npk (20-20-20) pakeičia pasėlio spalvą į norimą atspalvį iki tam tikro laiko.

Ne siemet Tadai, ne siemet. Skirtingi ukininkai, skirtingos technologijos, o pastresavusiu pas visus yra. Vadyba nors ir neturi vieningos nuomones del tu geltonavimu, taciau kazkaip sugebejo sureiksminti mangana, nors dar metai keli atgal Mn tebuvo vienas is kruvos reikalingu mikriuku. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...