Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

  • po 3 savaičių...

nebuvau laukuos savaitę laiko, dabar apžiūrėjau žiūriu pilki, juosvi. nenupurkšti nuo ligų... ir dėl lietaus pasigavo tą ligą, kur pajuodija, visgi patys grūdai dideli ir vešlūs ir beveik jau subrendę, planuočiau už kokių 2-3 savaičių kult, kiek vėliau nei visi tikriausiai, bet pas mane drėgna visą laiką, tai vėliau brendo.  Norėčiau paklaust ką tokiu atveju reiktų daryti mažinant nuostolius dėl ligų , mėgint dar purkšt nuo ligų, ar išvis purkš rundapu ir greičiau tikėtis, kad sudžius ir kult?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Purškimai nuo ligų tokiu momentu yra apsurdiškų, pinigų mėtymas į vandenį. Ko nepadarėte tam skirtu metu, to nepridėsite dabar. Pasiūlymas laukti derliaus sunokimo ir nusikulti jau kokie bus.

o ka pakomentuotumėt del rundapo? ligos požiūriu nepagelbės? zoliu vidutiniska galvojau gal nupurkst reiktų dar prieš ligą, ir grudai sausesni būtų..  ar kaip sakot, tebunie taip kaip jau yra?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš savo praktikoje neproteguoju javų purškimą glifosatu. Esu bandymą pasidaręs, kad nupurškus glyfosatu ir palikus kontrolią trečdalį lauko, subrendo visi javai vienodai vienu laiku. Be to, gali būti kad jau pradės tikrinti elevatoriuje pesticidų likučius. Bei jei reikia pagauti laiką, kada glyfosuoti juos, nes per anksti panaudojus, galima sutraukti grūdą. O ir nusipurškus, bus lengviau kombainui masę praryti. Čia labiau pagal situaciją reikia žiūrėti. Visur yra savų pliusų ir minusų. Aš asmeniškai nenaudočiau, ir nokinčiau natūraliai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

glifosuoti reiketu jei varpucio yra daug ar kitos zalienos. o ttavo atveju jei kvieciai nekuleti tai viskas gerai bus. va jei yra dulkanciu kūlių tai misios tada...

už naturalumą ir aš už, nes jis pingesnis ir mažiau darbo. bet kad kai dabar bėda prispyrė sunku nuspręst ka daryt, nes praktikos dar mažai yra auginime. atrodo viskas gražiai augo ir vystėsi ir trešėm ir karbomidu prieš pora savaičių purškiau, viskas atrodė puikiai. bet va išlindo kaip minėjo kolega dulkančios kūlys, nes nebuvo nuo jų purkšta.. (nors grūdai buvo visi beicuoti, deja nepramoniniu būdu, o pirkti iš didesnio ūkininko ir jo beicuoti), o vaizdas beveik pusė lauko kaip iš toli žiūri plėmai pilkas/juosvas. prieini arčiau nėra taip baisu, ant varpų vienas kitas grūdas juodija. tik iš praktikos kiek žinau jei jau juodija tai tik vis didyn ir labiau.  todėl norėjau pasiteiraut ar dar yra kokia išeitis , ar tikėtis šiltų orų ir greičiau kult? kokia išeitis išvengt kitais metais šios problemos?geresnis beicas ar tiesiog papildomas purškimas vasarą? 

na pas mane nėra varpučio visai beveik, o žolių sąlyginai neperdaugiausiai..tik pakraščiuos, matyt purškiant pavasarį nuo žolių mažiau teko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tu garantuotas kad ten dulkančios kūlės?? nes iš aprašymo, tai vaizdas susidaro toks, jog pasakoji apie lauke esnačius tamsius (jau juodus) plėmus, kurie susidarė dėl to, jog ten yra smėlis, buvo sausa, kviečiai anksti prinoko, išdžiūvo, nesuformavo grūdo ir dėl gamtos sąlygų pradeda juodoti šiaudas, irti. Tokių plėmų yra ir pas manęs, nieko nepadarysi. O dulkančių kūlės turėjo seniai pasirodyti, ne dabar.

http://www3.syngenta.com/country/lt/lt/zinynas/ligos/javuose/Pages/Kvieciai.aspx situacija kaip trečiam paveikslėlyje pas jus lauke?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiemet daug kviečių laukuose  juodligės (cladosporium herbarum), pavieniu juodu varpu matosi beveik kiekviename lauke , kai kur išplito ir į didelius plotus .

Šito ''gėrio'' jau ir aš turiu, bet tik kvietrugiuose. Kviečiuose nėra, matyt mačyjo Orius žydėjimo metu.

O kas liečia sėklų beicavimą, tai paskutiniu metu didžiulė bėda, jei kalbant apie pirktą sėklą. Žodžiu: lietuvis ir sąžinė vaikšto atskirai. Aš pats dažniausiai beicuoju su minimalia rekomenduojama beico norma ir mano sėkla būna ženkliai geriau išsibeicavus ir raudonesnė nei pirktinė beicuota su tuo pačiu beicu. Tai reiškia, kad beicavimai vykdomi dėl vaizdo, gal pusinėm, o gal ir trečdaliu normos. Viskas gerai kol gerai, kol nėra kūlingų metų. Jei tokie ateis, o ateis tikrai kada nors, nes praeity buvo, tai susilauksim didelių bėdų su tokiom pirktom sėklom. Čia kalbu apie rimtų platintojų parduodamas sėklas, apie sėklas iš ūkių aplamai nėr ko kalbėt. Praktiškai geriausias varijantas manau būtų pirkti nebeicuotas sėklas ir beicuotis pačiam, jei jau tokia situacija, kad tik pats savim gali pasitikėt.

Ir dar prie to paties norėčiau mestelt akmenį ir į pačių ūkininkų daržą. Panašu, kad daugelis iš mūsų dar tebegyvena sovietmečiu ir visai pamiršę kad jau laisvoj ir demokratinėj šaly gyvenam, kur galim reikšti savo mintis ir skundus laisvai. Pareiškiu pretenzijas dažnai ir sėklų pardavėjams ir grūdų priėmimo punktams ir kitur. Atsakymą dažniausiai išgirstu tokį: visiems viskas gerai, tik tu vienas amžinai pretenzijas reiški. Jei visiems viskas gerai tai nėr ko ir čia forume skųstis tada. Posakis: tyla gera byla ir dūšiai geriau, šiuo atveju tikrai netinka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

 Tai reiškia, kad beicavimai vykdomi dėl vaizdo, gal pusinėm, o gal ir trečdaliu normos. Viskas gerai kol gerai, kol nėra kūlingų metų. Jei tokie ateis, o ateis tikrai kada nors, nes praeity buvo, tai susilauksim didelių bėdų su tokiom pirktom sėklom. Čia kalbu apie rimtų platintojų parduodamas sėklas, apie sėklas iš ūkių aplamai nėr ko kalbėt. Praktiškai geriausias varijantas manau būtų pirkti nebeicuotas sėklas ir beicuotis pačiam, jei jau tokia situacija, kad tik pats savim gali pasitikė

Matai jei taupyt tai rimtai taupyt kam čia pusine norma dėti jei dažu litras kainuoja pora euru.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tie javai, kurie dabar serga varpu juodlige gali buti, kad sirgo pasaknio ligomis, arba del sausros dalis javu tapo silpni ir todel dabar ji pasireiske. Bet cia nera tipine javu liga, greiciau kaip salutinis efektas. Derliui itakos praktiskai neturi.

si liga vadinasi javaklupe,pasireiskia siltomis ziemomis priesnuodzio jai nera,pas mane ir yra tokiu vietu,grudai susitraukia arba isvis tuscios,bet grudai nejuodi,tik varpos pajuodave nuo lietaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šito ''gėrio'' jau ir aš turiu, bet tik kvietrugiuose. Kviečiuose nėra, matyt mačyjo Orius žydėjimo metu.

O kas liečia sėklų beicavimą, tai paskutiniu metu didžiulė bėda, jei kalbant apie pirktą sėklą. Žodžiu: lietuvis ir sąžinė vaikšto atskirai. Aš pats dažniausiai beicuoju su minimalia rekomenduojama beico norma ir mano sėkla būna ženkliai geriau išsibeicavus ir raudonesnė nei pirktinė beicuota su tuo pačiu beicu. Tai reiškia, kad beicavimai vykdomi dėl vaizdo, gal pusinėm, o gal ir trečdaliu normos. Viskas gerai kol gerai, kol nėra kūlingų metų. Jei tokie ateis, o ateis tikrai kada nors, nes praeity buvo, tai susilauksim didelių bėdų su tokiom pirktom sėklom. Čia kalbu apie rimtų platintojų parduodamas sėklas, apie sėklas iš ūkių aplamai nėr ko kalbėt. Praktiškai geriausias varijantas manau būtų pirkti nebeicuotas sėklas ir beicuotis pačiam, jei jau tokia situacija, kad tik pats savim gali pasitikėt.

Ir dar prie to paties norėčiau mestelt akmenį ir į pačių ūkininkų daržą. Panašu, kad daugelis iš mūsų dar tebegyvena sovietmečiu ir visai pamiršę kad jau laisvoj ir demokratinėj šaly gyvenam, kur galim reikšti savo mintis ir skundus laisvai. Pareiškiu pretenzijas dažnai ir sėklų pardavėjams ir grūdų priėmimo punktams ir kitur. Atsakymą dažniausiai išgirstu tokį: visiems viskas gerai, tik tu vienas amžinai pretenzijas reiški. Jei visiems viskas gerai tai nėr ko ir čia forume skųstis tada. Posakis: tyla gera byla ir dūšiai geriau, šiuo atveju tikrai netinka.

Pritariu, deretu maziau tyleti ir viesai skelbti tas visas "blestvas"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tu garantuotas kad ten dulkančios kūlės?? nes iš aprašymo, tai vaizdas susidaro toks, jog pasakoji apie lauke esnačius tamsius (jau juodus) plėmus, kurie susidarė dėl to, jog ten yra smėlis, buvo sausa, kviečiai anksti prinoko, išdžiūvo, nesuformavo grūdo ir dėl gamtos sąlygų pradeda juodoti šiaudas, irti. Tokių plėmų yra ir pas manęs, nieko nepadarysi. O dulkančių kūlės turėjo seniai pasirodyti, ne dabar.

http://www3.syngenta.com/country/lt/lt/zinynas/ligos/javuose/Pages/Kvieciai.aspx situacija kaip trečiam paveikslėlyje pas jus lauke?

Na tikriausiai kiek sutirstinau spalvas, tikriausiai nedulkancios kulės ten, o gal kokia kaip kolegos minėjo juodligės kažkiek, ar puvinys. Pats grūdas nejuodas toli gražu, sveikas net sakyčiau, bet varpoje, kevalai grudo juodais taškučiais, ir kaip pas mus kalvota, tai nuo kalno labai gerai matosi, kaip kokiu 30-50 m skersmens ruožais grudai tiesiog tamsesni i pilką atspalvį traukia. rytoj gal nuotraukom pasidalinsiu. o ir apžiūrėjau kaimynų laukus, tai irgi bent pakraščiuose yra panšių problemų. Pas mus žemė kur pasėta gana šlapia ir sunki, nederlinga, plius nemelioruota, labai geras variantas butų kokiam minėtam puviniui. ankstesniais metais irgi susidurdavom bet kaip ir tik laukų kraštuose(kažkodėl).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...