Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Yra paskaicuota kad rudeninis purskimas duoda 600kg derliaus prieda(pikdzoles),aisku kai kuli ne 3-4tonas.O mikrikus purskiu istirbdes miltelinius ,tuos kuriu truksta ir kiek truksta o ne skistymelius.Todel manau,kad nauda kazkokia yra.Ko nepaima per lapus, ima is dirvos.Na cia mano toks isitikinimas,gal kitiems kitaip atrodo,padiskutuokim.

Nu niekas turbūt tiksliai nežino kiek to priedo ar nuostolio duoda, bet anot tų kas suinteresuotas iškišti kuo daugiau chemijos, atseit iki 0,4-0,6 t priedo gali būti, bet gali ir nebūti. O kaip su tuo ''priedu'' kai nušąla ir tai jau pakankamai dažnas dalykas bent jau mūsų kraštuose? Ir be to herbicidai duoda papildomą stresą, tai kaip ir prisideda prie nušalimo mano nuomone, na bent jau nesustiprina augalų tai tikrai.

Dėl ankstyvos sėjos gal ir geriau nupurkšti. O jei normaliai pasėta ir ypač vėliau pasėjus manau geriau nepurkšti. Bent jau pas mus tie šalti rytai net iki 9 šaltuko jau gerokai apvirino žoles, net žieminio rapso lapai guli apvirinti. Kad ir prognozuoja dar nemažai šiltų orų, bet dėl sausos dirvos ir vis pasitaikančių šalnų, manau žolių vegetacija sustabdyta ir nieko ypatingai žalos jau nepridarys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra paskaicuota kad rudeninis purskimas duoda 600kg derliaus prieda(pikdzoles),aisku kai kuli ne 3-4tonas.O mikrikus purskiu istirbdes miltelinius ,tuos kuriu truksta ir kiek truksta o ne skistymelius.Todel manau,kad nauda kazkokia yra.Ko nepaima per lapus, ima is dirvos.Na cia mano toks isitikinimas,gal kitiems kitaip atrodo,padiskutuokim.

Nu niekas turbūt tiksliai nežino kiek to priedo ar nuostolio duoda, bet anot tų kas suinteresuotas iškišti kuo daugiau chemijos, atseit iki 0,4-0,6 t priedo gali būti, bet gali ir nebūti. O kaip su tuo ''priedu'' kai nušąla ir tai jau pakankamai dažnas dalykas bent jau mūsų kraštuose? Ir be to herbicidai duoda papildomą stresą, tai kaip ir prisideda prie nušalimo mano nuomone, na bent jau nesustiprina augalų tai tikrai.

Dėl ankstyvos sėjos gal ir geriau nupurkšti. O jei normaliai pasėta ir ypač vėliau pasėjus manau geriau nepurkšti. Bent jau pas mus tie šalti rytai net iki 9 šaltuko jau gerokai apvirino žoles, net žieminio rapso lapai guli apvirinti. Kad ir prognozuoja dar nemažai šiltų orų, bet dėl sausos dirvos ir vis pasitaikančių šalnų, manau žolių vegetacija sustabdyta ir nieko ypatingai žalos jau nepridarys.

Nepriestarausiu yra logikos tavo pasisakyme,bet pernai rudeni purskiau ,kuliau 8-9t.tai rekordinis mano derlius per ukininkavinimo laika,tai galvoju kad neklydau.Nors cia toks dalykas, kad nei pasversi nei pamatuosi.Nuvezus augala i laboratorija viskas paaisketu,bet kas cia tuom ussiimines.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra paskaicuota kad rudeninis purskimas duoda 600kg derliaus prieda(pikdzoles),aisku kai kuli ne 3-4tonas.O mikrikus purskiu istirbdes miltelinius ,tuos kuriu truksta ir kiek truksta o ne skistymelius.Todel manau,kad nauda kazkokia yra.Ko nepaima per lapus, ima is dirvos.Na cia mano toks isitikinimas,gal kitiems kitaip atrodo,padiskutuokim.

Nu niekas turbūt tiksliai nežino kiek to priedo ar nuostolio duoda, bet anot tų kas suinteresuotas iškišti kuo daugiau chemijos, atseit iki 0,4-0,6 t priedo gali būti, bet gali ir nebūti. O kaip su tuo ''priedu'' kai nušąla ir tai jau pakankamai dažnas dalykas bent jau mūsų kraštuose? Ir be to herbicidai duoda papildomą stresą, tai kaip ir prisideda prie nušalimo mano nuomone, na bent jau nesustiprina augalų tai tikrai.

Dėl ankstyvos sėjos gal ir geriau nupurkšti. O jei normaliai pasėta ir ypač vėliau pasėjus manau geriau nepurkšti. Bent jau pas mus tie šalti rytai net iki 9 šaltuko jau gerokai apvirino žoles, net žieminio rapso lapai guli apvirinti. Kad ir prognozuoja dar nemažai šiltų orų, bet dėl sausos dirvos ir vis pasitaikančių šalnų, manau žolių vegetacija sustabdyta ir nieko ypatingai žalos jau nepridarys.

Nepriestarausiu yra logikos tavo pasisakyme,bet pernai rudeni purskiau ,kuliau 8-9t.tai rekordinis mano derlius per ukininkavinimo laika,tai galvoju kad neklydau.Nors cia toks dalykas, kad nei pasversi nei pamatuosi.Nuvezus augala i laboratorija viskas paaisketu,bet kas cia tuom ussiimines.

Sutinku, kad gali susidaryti tokios sąlygos kai pasiteisins labiau nupurškus, bet gali gautis kitom sąlygom ir atvirkščiai. Tai čia kai toks dalykas 50/50 arba nauda/žala, tai aš kol kas bent jau renkuosi nepurškimą ir neankstyvą sėją, nes prie ankstyvos sėjos aišku geriau purkšti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra paskaicuota kad rudeninis purskimas duoda 600kg derliaus prieda(pikdzoles),aisku kai kuli ne 3-4tonas.O mikrikus purskiu istirbdes miltelinius ,tuos kuriu truksta ir kiek truksta o ne skistymelius.Todel manau,kad nauda kazkokia yra.Ko nepaima per lapus, ima is dirvos.Na cia mano toks isitikinimas,gal kitiems kitaip atrodo,padiskutuokim.

tas santykinis derliaus priedas ( arba nepriedas) sakyciau yra potencialaus derliaus issaugojimas, taikant kazkokias priemones tam tikru augimo tarpsniu (herbicidai, fungicidai, mikro-makro), o derliaus potencialo formavimas statomas ant sejomainos ir NPK.

Tad kazkokia agrochemine priemone turi tureti savo vieta ir laika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

buvo cia atvaziaves vienas, siule nano mikroelementines trasas, tipo kazkokia bendrove dare pas save tyrima ir gavo tonos prieda lygininat su kontrole su 1.5l to skystimelio, tai kad pasakas seka tiem kaimieciams, bile parduot :eusa-think:

Esu bandes ale tai nano kazkokias trasas beicuojant grudams :lol: .Na isiule durneliui ir tiek.Kai amino rugsciu idedi 2-3L/t tai tikrai jauciasi (?) dygstant, o cia tai...Siemet perlipau per save ir nedaviau jokiu nmikro elementu apart magnio sulfato.Derliaus (ne)priedas labiau jautesi NPK kiekyje ir dirvos ph. Ką ten tiem skystimeliam isleidziam po 100Lt/ha tai jau geriau isamius zemes tyrimus pasidaryti, tikrai padarius isvadas ir tam tikrus veiksmus derlius nesumazes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Drapox'as, atėjo ir išdėstė tiesą, man patiko.

Tiesa irgi subjektyvus dalykas. Žiūrint kaip pažiūrėsi ir iš kieno pozicijų. Tikrai nenoriu kažko įrodyti, tik išsakau savo nuomonę. Pernai vienam kolegai iš rudens tiek peraugo piktžolės kviečiuose, kad iš po jų nebesimatė kviečių. Aišku pasėta buvo labai anksti, rugsėjo pradžioj. Faktas kad nuostolių buvo patirta daug ir tiesa visai kitokia jau. Kitaip sakant žiūrėkim ūkiškai pagal situaciją, tikrai nėra vienos taisyklės.

Dar šiandien perskaitau pasaulio derliaus prognozes. Ir pasirodo ne vien aš vienas manau, kad sausra didina nušalimų riziką. Rusija sumažino savo kviečių derliaus prognozes dėl to, kad sausa ir drėgmės trūkumas sumažins tikimybę sėkmingam kviečių peržiemojimui. Deja, bet pas mus situacija analogiška. Nepamenu tokio sauso rudens ir ženklių kritulių nenusimato kol kas prognozėse.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kur tau sausra , penktadieni tiek privare , kad sestadieni nuvaziavus paziureti lauko is jo vos kudasiu isnesiau , grioviai melioracijos pilni. Kad siltas sutinku.

Algi, atsakei po dešimt dienų. Jei būtum atsakęs dar vėliau gal ir pasaulinis tvanas būtų spėjęs ateiti, :icon-wink:  aš ne pranašas mochamedas, kad numatyčiau taip toli, net ir sinoptikai taip toli nieko nežino. Pas mus irgi palijo, bet norint kad nebebūtų sausa reiktų kad taip lytų kokį mėnesį. Jau ineštas kritulių matuoklis į vidų nepasakysiu kiek, bet palijo tikrai ne daugiau 20mm, o tai po mėnesio gal daugiau be kritulių nieko nesudaro reikšmingo. Bet aplink Panevėžį situacija manau tikrai jau kitokia gali būti, nes pas jus javapiūtės metu mačiau kombainų priklimpusių netoli apvažiavimo ir vėliau kukurūzų laukai matės šlapi. Taip kad ir tie 50 km daug reiškia orų skirtume. Kaip ir minėjau jau ne kartą, šiuolaikinėj žemdirbystėj drėgni orai 10 kart geriau nei sausra. Ne be reikalo tas posakis apie lietų atsiradęs: salietra iš dangaus byra.

O jei labiau į temą. Tai po lietaus javai matos atsigavo. Gal dar padės ir rapsams nes lapai visai jau buvo nuvytę nuo sausumo ir šalnų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...