Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Kaip manot jei prieš išplaukėjant kviečiams atidaviau po 150kg salietros ar galiu būti ramus dėl kokybės, ar dar vis dėl to vertėtu karbamido papurškinėt?

Aš jau trys metai kai kviečiams 100kg salietros duodu pieninės brandos stadijoj ir visada ėjo extriniais veislės aronas ir olivinas. O atidaves prieš plaukėjima manau kad kokybei neužteks, dar žiūrint kiek prieš tai esi daves azoto.

turiu siek tiek ados,salietros neperdejau nes auksti gyvates.Klausimas:jei db isseciau po koki 100 kg.salietros ar garantuotai pageretu kokybe??? gal sakau adai daugiau reik kad aukstaugiai ar kaip???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip manot jei prieš išplaukėjant kviečiams atidaviau po 150kg salietros ar galiu būti ramus dėl kokybės, ar dar vis dėl to vertėtu karbamido papurškinėt?
manau kad sprendimas liuks ir ruošk tik sandėlius derliui vat jeigu nebutu lietutis palijes kažin ar pasirinkimas butu geras.

Tai jei nebūtų buvę šlapia dirva nebūčiau ir pylęs, sandėlius po truputi atlaisvinu ne už ilgo valysim ir dezinfekuosim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš čia vis skaitau skaitau ir galvoju : kokia jums išeina tonos kviečių savikaina, kai vykdot šitiek purškimų, naudojate šitiek trąšų ? Ar čia viską atsveria dideli auginamų javų plotai ?

Pvz: šiemet asmeniškai aš i viena ha kviečių investavęs apie 2300 lt, čia įskaičiavus viską.Ir tikiuosi 6-7t/ha, pabrėžiu tai kad tiek investavau todėl kad nusimatė ne žemos javų kainos, ir apsidraudimui užsifiksavau 3 dalį kviečių derliaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš čia vis skaitau skaitau ir galvoju : kokia jums išeina tonos kviečių savikaina, kai vykdot šitiek purškimų, naudojate šitiek trąšų ? Ar čia viską atsveria dideli auginamų javų plotai ?

Šitas klausimas vis išlenda pasisakymuos, tik nikai skirtingi. Jau kiek ir pabosti baigia.

Aiškinamės. Kodėl taip darau aš?

Auginau gal 10 metų su vidutiniu tręšimu ir herbicidais. Ir niekaip negali žmogus to pelno kažko prikrapštyti, nes derlių gauni iki 4 t/ha pašariako. Priežastys: tręšimas, ligos, kenkėjai, sugulimas ir derliaus nepaimimas, sausros, smulkūs grūdai, atmetimai ir kt. Šiek tiek geresnis patręšimas, fungicidai 1-2 kart., insekticidai, augimo reguliatoriai, mikrikai, karbamidas. Dadedi už kokią toną grūdų, o priedas 2 tonų ir dar kokybė geresnė. Tereikia prisėsti ir paskaičiuoti.

Kitas dalykas, galima kvailinti tuos LT ūkininkus kurie augina su dideliais įdėjimais. Tik manau negalima kvailiais laikyti visų senosios Europos ūkininkų ir ne tik. Kaip jie augina? Kokie derliai? Kokia pasėlių apsauga, tręšimas, tiesa dabar ribojamas.

Rašai apie didelius plotus ir pats sau prieštarauji. Turintiems didelius plotus savikaina ir taip mažesnė, nes ant didesnių plotų išsidalina technikos amortizacija, dalinai darbas, nes stambesnė technika, labiau modernizuoti ūkiai, mokesčiai ir kt. Stambus ūkis galėtų gauti geresnį pelną iš ha ir su mažesniais derliais, lyginant su smulkesniu.

Ir jei kalbant ne apie 1ha pelną, o apie 1t savikainą, kas labiausiai aktualu. Tai labai nesunku pasiskaičiuoti įdėjimus sakykim 3t/ha ir 6 t/ha derliui gauti. Daugelis dalykų kaip tręšimas ir pan., bus daug maž proporcingi derliui, o štai technikos savikaina, žemės mokesčiai ir nuoma, kiti mokesčiai, darbas ir kt., skirsis vos ne 2 kartus mažo derliaus nenaudai.

Tiesiog skaičiuokim ir nekils daugiau tokių klausimų.

P.S. Tik nepulkim į kraštutinumus ir nepradėkim auginti 12 t/ha, nes visur yra ribos, atsipirkimui taip pat. Reikia ieškoti optimalaus varijanto, kiekvienam pagal savo žemes ir kitus ūkio dalykus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš čia vis skaitau skaitau ir galvoju : kokia jums išeina tonos kviečių savikaina, kai vykdot šitiek purškimų, naudojate šitiek trąšų ? Ar čia viską atsveria dideli auginamų javų plotai ?

Pvz: šiemet asmeniškai aš i viena ha kviečių investavęs apie 2300 lt, čia įskaičiavus viską.Ir tikiuosi 6-7t/ha, pabrėžiu tai kad tiek investavau todėl kad nusimatė ne žemos javų kainos, ir apsidraudimui užsifiksavau 3 dalį kviečių derliaus.

tai tonos savikaina turetu but apie 340lt :) nezinau kaip kitiem bet man atrodo kad gan didele savikaina :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš čia vis skaitau skaitau ir galvoju : kokia jums išeina tonos kviečių savikaina, kai vykdot šitiek purškimų, naudojate šitiek trąšų ? Ar čia viską atsveria dideli auginamų javų plotai ?

Pvz: šiemet asmeniškai aš i viena ha kviečių investavęs apie 2300 lt, čia įskaičiavus viską.Ir tikiuosi 6-7t/ha, pabrėžiu tai kad tiek investavau todėl kad nusimatė ne žemos javų kainos, ir apsidraudimui užsifiksavau 3 dalį kviečių derliaus.

tai tonos savikaina turetu but apie 340lt :) nezinau kaip kitiem bet man atrodo kad gan didele savikaina :)

Jis neparašė ar čia tik tiesioginės sąnaudos, ar jau viskas įskaičiuota. Jei viskas - tai gal ir normaliai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

idomu kaip stonkuvienes agroservisas uzaugina 10-12t/ha, ar ne su kustodija draugauja?

tu ūkių, kurie turi elevatorius ir teikia džiovynimo,valymo paslaugas, grūdų derlingumai ryškiai skiriasi,aišku manau visiems dėl kokių priežaščių

Kolega kaip visada savam stiliuj, trumpai, drūtai, konkrečiai ir aiškiai. :)

Čia kaip ir punktų vedėjų karvės, niekad neužtrunka ir visos rekordininkės. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pvz: šiemet asmeniškai aš i viena ha kviečių investavęs apie 2300 lt, čia įskaičiavus viską.Ir tikiuosi 6-7t/ha, pabrėžiu tai kad tiek investavau todėl kad nusimatė ne žemos javų kainos, ir apsidraudimui užsifiksavau 3 dalį kviečių derliaus.

tai tonos savikaina turetu but apie 340lt :) nezinau kaip kitiem bet man atrodo kad gan didele savikaina :)

Jis neparašė ar čia tik tiesioginės sąnaudos, ar jau viskas įskaičiuota. Jei viskas - tai gal ir normaliai.

Suma apytikslė bet 100 litų tikslumu suskaičiuota viskas, nuo sėjos iki kūlimo bet be sandėliavimo ir transportavimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man simet ha kvieciu isaugint kainuos 1500lt, pradedant nuo dirvos paruosimo baigiant sandeliu (neskaitatnt savo sugaisto laiko ir amortizacijos) tikiuosi bent 5 t is ha 1-3 kl grudu. dirvos nasumas 40 - 60 bb.

savikaina panasi bus pas mane, 5t labai optimistiskas variantas, zemes nasumas 40-50 balu, klase ka as zinau 2 kaip standartas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norėjau paklausti, nuo ko gali būti, kad mano žieminiai kviečiai įstypo į viršų, ne visi, bet tarkim imant kvadratinį metrą tai 2-3 varpos, aukščiau už kitas.

Veisles pozymis, arba kelios veisles tame kvadrate, manau jei tik 2-3 tai antrasis variantas.

Kaip veislės požymį bandė man įteikti DP vadyba taip pat dėl Kovas veislės. Bet agrovizijoj specialiai kalbėjau tuo klausimu su veislės kūrėjais, tai visiška nesamonė. Veislė nepraeitų testavimo jei bent per delną neatitiktų aukštis. Taip kad neskiedžia tegul platintojai paistalų, kad tipo lietuviškos veislės neišlygintos ir pan. Faktas, kad tai prisimaišę kitų veislių kviečių. Perkam veislių mišrainę. :icon-exclaim::icon-idea:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norėjau paklausti, nuo ko gali būti, kad mano žieminiai kviečiai įstypo į viršų, ne visi, bet tarkim imant kvadratinį metrą tai 2-3 varpos, aukščiau už kitas.

Veisles pozymis, arba kelios veisles tame kvadrate, manau jei tik 2-3 tai antrasis variantas.

Kaip veislės požymį bandė man įteikti DP vadyba taip pat dėl Kovas veislės. Bet agrovizijoj specialiai kalbėjau tuo klausimu su veislės kūrėjais, tai visiška nesamonė. Veislė nepraeitų testavimo jei bent per delną neatitiktų aukštis. Taip kad neskiedžia tegul platintojai paistalų, kad tipo lietuviškos veislės neišlygintos ir pan. Faktas, kad tai prisimaišę kitų veislių kviečių. Perkam veislių mišrainę. :icon-exclaim::icon-idea:

na kurejai juk sukuria elita, o mums parduoda tai jau antra atseli. sekla padaugint duoda ukininkams- tipo seklininkystes ukiams. tai gal jie ir primaiso jeigu kelias veisles augina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...