Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Šiandien teko važiuoti link Kauno, tai pasėliai žieminiai kaip ir baika bendrai atrodo. Buvo gal koks laukas kur aiškiai per anksti ir gal kiek tankokai pasėta, nes dabar pasėlis ligi kelių ko gero.

Neaiškūs pasirodė tik keli gelsvi laukai. Tai tikrai ne sėjos, ne tręšimo ir ne dirbimo manau problemos, nes tada visvien būtų kokie tai plėmai, netolygumai. Dabar pasėlis visas vienodai gelsvas kaip nudažytas. Labiausiai tikėtina, kad tai problemos dėl priešsėliui panaudotų kokių nors dirvinių herbicidų, ypač jei ten sėta į neartą. Gal ten kieno iš forumiečių laukai, prie Viabaltikos? Įdomu būtų žinoti tikras pageltimo priežastis. :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Reikejo sustoti ir butum issiaiskines ar tai purskimai , ar dirva arta ir panasiai . Pasiimi nedideli kastuveli ir varai per lauka (svetima :lol: ). Burti is lempos gausis panasiai kaip VBS. Bet ,... galiu ir paburti , greiciausiai bus nupurksta alisteriu o suversti dirvos dirbimui (kaip dabar madinga) vysa kalte manau nesamone.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kur tu matai ziema :eusa-think: , jau du menesiai po purskimu praejo , kur nepurksta klaikus vaizdai kai tarkim po vas. rapso seti kvieciai ir virsu ima butent rapsas , ka ten ima , karaliuja :eusa-doh:. Asmeniskai as 30proc zm. kvieciu nusipurskaiu is rudens (sitie lengvai gelsvi nes apcioj vysos piktzoles geltonos) ir gailiuosi , kad nepurskiau visu kvieciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien nematau, bet iki pavasario tikrai ja pamatysiu ;) Vegetacijos nelabai dabar yra. Paseti visi kvieciai iki rugsejo 21 berods ir nematau kol kas problemos del rapso pabiru, nors skutimas tik vienas darytas. Nesigincysiu, vietom tikrai yra kur rapsas karaliauja, bet sernai ir kiti zverys jau daugiau zalos spejo pridaryti :eusa-think:

Beje paskutiniu dvieju metu patirtis rodo, kad pavasari vis tiek tenka purksti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kur tu matai ziema :eusa-think: , jau du menesiai po purskimu praejo , kur nepurksta klaikus vaizdai kai tarkim po vas. rapso seti kvieciai ir virsu ima butent rapsas , ka ten ima , karaliuja :eusa-doh:. Asmeniskai as 30proc zm. kvieciu nusipurskaiu is rudens (sitie lengvai gelsvi nes apcioj vysos piktzoles geltonos) ir gailiuosi , kad nepurskiau visu kvieciu.

Aš nepurškiau, bet mano vėliau sėti rugsėjo pabaigoj, ar dėl to ar dėl kitų priežasčių kolkas piktžolių nedaug, tai manau neapsirikau, nes herbicidai iš rudens irgi atsargus manau reikalas. Labai sunku pritaikyti tinkamas sąlygas purškimui. Bet kurių pasėta anksti tai kai kur jau tenka stebėti vaizdą tokį, kad ir kviečių iš po žolių nesimato. O žolės pavalgyt tai labai mėgsta. Manyčiau jei kviečiai sėti iki rugsėjo 20d tiesiog būtina naudoti herbicidus iš rudens, 20-25d pagal sąlygas, o po 25d vargu ar apsimoka jei kalbant apie vidutines oro sąlygas. Kaip šiemet gal ir galimėjo, nes ruduo tai šiltokas ir gražus, bet iš anksto to gi nenuspėsi. Šiaip pas mane kviečiai idealūs: 3-4 lapeliai, jokių pageltimų, jokių skirtumų tarp galulaukės ir viso lauko, gražiai žaliuoja. Bet tai tik pirmas ir labai nedidelis laiptelis link gero derliaus. Prieš akis lemiamiausias bent 4 mėn. etapas. Čia jau kaip Dievulis duos, aš nieko nebegaliu padėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nebūtinai diplominis gali būt labai čia viskas tvarkingai žmogus po to gali pasižiūrėti ir palyginti kokia situacija buvo pernai palygint kas kaip veikia ir susidėliot visus taškus ant i. Taip tobulinama technologija ir gaunamos žinios. O tokios foto gal būt kažkam ir diplominį rašant padės :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va bandoma ant savo kailio.Nes esu nusivyles pardavejais ir ju rekomendacijoms. Po gausaus lietaus geltonumas po truputi nyksta. Tik padaryta (ne)didele klaidele, kad nenupurkstos rapso pabiros. Bet vis dar nenuvezti zemes tyrimai (na ir tinginys esu).

O sakykit kolegos kas darosi zieminiam rapsui, kad laukai kitur baigia sunykti.Pats neauginu sito gerio, tai nesidomejau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai va bandoma ant savo kailio.Nes esu nusivyles pardavejais ir ju rekomendacijoms. Po gausaus lietaus geltonumas po truputi nyksta. Tik padaryta (ne)didele klaidele, kad nenupurkstos rapso pabiros. Bet vis dar nenuvezti zemes tyrimai (na ir tinginys esu).

O sakykit kolegos kas darosi zieminiam rapsui, kad laukai kitur baigia sunykti.Pats neauginu sito gerio, tai nesidomejau.

Pa gal mane rapsas lenda i zeme todel kad saknims truksta deguonies nes lapeliai violetiniai pasidare, turksta deguonies delto kad buvo seta i slapia dirva kuri buvo sutrypta, kitur pastebejau kad yra per nelyg didele augalu konkurencija nes buvo seta didesne norma, siaip dar galima kaltinti ir toki rudeni

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na , kad viskas normaliai , rapsas su 8 ir daugiau lapeliu , augimo kugelis 1,5-2cm , saknies storis 1,5cm. Tiesa garstukas pakiles kaikur nepageidaujamai. Zieminiai kvieciai pirmos sejos (rugsejo 7d.) jau vietom issikrumijes iki 5 stiebu , 30 proc t.y nupurksta alisteriu nuo piktzoliu , tuscia aviza labai gerai pasimate nes paliko balta , jokio geltimo nes nesuminta , siaudai neuzkonservuoti tad ir augalu nenuodija . Klimatologai pranasauja silta ziema , kad tik vasara neuzkepintu. Ko daugiau reikia , jei viskas taip ir toliau manau prasigivensiu :icon-wink:

Beje ir siandien skutau dirva kur rapsui vasariniam plotai bus , po giluminio purenimo prizele isnaujo zoliu ir pabiru , tad teko dar karta , dirva dirbasi super nors ir gruodzio 3d. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na , kad viskas normaliai , rapsas su 8 ir daugiau lapeliu , augimo kugelis 1,5-2cm , saknies storis 1,5cm. Tiesa garstukas pakiles kaikur nepageidaujamai. Zieminiai kvieciai pirmos sejos (rugsejo 7d.) jau vietom issikrumijes iki 5 stiebu , 30 proc t.y nupurksta alisteriu nuo piktzoliu , tuscia aviza labai gerai pasimate nes paliko balta , jokio geltimo nes nesuminta , siaudai neuzkonservuoti tad ir augalu nenuodija . Klimatologai pranasauja silta ziema , kad tik vasara neuzkepintu. Ko daugiau reikia , jei viskas taip ir toliau manau prasigivensiu :icon-wink:

Beje ir siandien skutau dirva kur rapsui vasariniam plotai bus , po giluminio purenimo prizele isnaujo zoliu ir pabiru , tad teko dar karta , dirva dirbasi super nors ir gruodzio 3d. :)

Jei bus netycia geras derlius tai manau prasigyvent ir kitamet neiseis nes grudu kainos labai zemyn eina, o jei ivyktu stebuklas netycia subrandintu gamta su musu pagalba gera derliu ir duotu geras kainas uz produkcija tai nafig mum ta evrosojuzo parama :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na , kad viskas normaliai , rapsas su 8 ir daugiau lapeliu , augimo kugelis 1,5-2cm , saknies storis 1,5cm. Tiesa garstukas pakiles kaikur nepageidaujamai. Zieminiai kvieciai pirmos sejos (rugsejo 7d.) jau vietom issikrumijes iki 5 stiebu , 30 proc t.y nupurksta alisteriu nuo piktzoliu , tuscia aviza labai gerai pasimate nes paliko balta , jokio geltimo nes nesuminta , siaudai neuzkonservuoti tad ir augalu nenuodija . Klimatologai pranasauja silta ziema , kad tik vasara neuzkepintu. Ko daugiau reikia , jei viskas taip ir toliau manau prasigivensiu :icon-wink:

Beje ir siandien skutau dirva kur rapsui vasariniam plotai bus , po giluminio purenimo prizele isnaujo zoliu ir pabiru , tad teko dar karta , dirva dirbasi super nors ir gruodzio 3d. :)

Jei bus netycia geras derlius tai manau prasigyvent ir kitamet neiseis nes grudu kainos labai zemyn eina, o jei ivyktu stebuklas netycia subrandintu gamta su musu pagalba gera derliu ir duotu geras kainas uz produkcija tai nafig mum ta evrosojuzo parama :lol:

tada trasu kaina pakis tiek kad liks tik zagtelt :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D žinot amerikoniškuose forumuose tos pačios šnekos, Pietinės valstijos, Šiaurinės valstijos, geresnės žemės, blogesnės žemės, bet vat kaip gyvena taip gyvena iš žų jau šimtus metų žmonės tiek Eueopoj, tiek už vandenynų ;)

Ir šneka tur būt tą patį: Vakarų Radža turi gražią žmoną, Rytų radža turi gerą virėja, o aš neturiu nieko, net auksinės antilopės :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D žinot zmerikoniškuose forumuose tos pačios šnekos, Pietinės valstijos, Šiaurinės valstijos, geresnės žemės, blogesnės žemės, bet vat kaip gyvena taip gyvena iš žų jau šimtus metų žmonės tiek Eueopoj, tiek už vandenynų ;)

Ir šneka tur būt tą patį: Vakarų Radža turi gražią žmoną, Rytų radža turi gerą virėja, o aš neturiu nieko, net auksinės antilopės :)

:lol: Išvertus į ūkininkų kalbą: vienas kaimynas turi Bulką, kitas 3ha žemės, o aš neturiu nieko, net Landkruiserio, Fendt 900 ir Leksiono. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D žinot zmerikoniškuose forumuose tos pačios šnekos, Pietinės valstijos, Šiaurinės valstijos, geresnės žemės, blogesnės žemės, bet vat kaip gyvena taip gyvena iš žų jau šimtus metų žmonės tiek Eueopoj, tiek už vandenynų ;)

Ir šneka tur būt tą patį: Vakarų Radža turi gražią žmoną, Rytų radža turi gerą virėja, o aš neturiu nieko, net auksinės antilopės :)

:lol: Išvertus į ūkininkų kalbą: vienas kaimynas turi Bulką, kitas 3ha žemės, o aš neturiu nieko, net Landkruiserio, Fendt 900 ir Leksiono. :lol:

ne kas mum ne kas :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pasižiūrėjus video ir jau patyrus savu kailiu, peršasi mintis, kad žieminių kviečių sėjos nereikėtų suvėlinti ir tempti iki rugsėjo 20 d. Bent jau mano geriausiai atrodo ir pariartėję prie krūmijimosi pabaigos (21-22 fazė) žieminiai kviečiai, sėti būtent rugsėjo 10 dieną (Magnifik ir Olivin). O sekančios sėjos 18 ir 21 d. atsilikę tiek krūmijimusi, tiek išsivystymu palyginus su pirmos sėjos kviečiais. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...