Jump to content

Vasariniu kvieciu auginimas


diler

Recommended Posts

Vitalikas, čia prie 213 v.m. azoto tik pirma klasė? Hm.. pas manes praktiškai be mikro, 170 v.m. bendras derlius 5,9 t/ha Colada, Vanek ir Thasos c5 atsėlio - visi ekstriniai.

Pas mane vyrauja zieminiai, tai kas nuo ju lieka viskas atitenka vasarojui. Todel ir tiek dauk gaunas VM. ir visu mikro.

Visas derlius pas mane dar aruoduose stovi, tai as tik nuo virsaus pasisemiau ir issityriau. Gal kai vesiu ir bus ekstra, sunku pasakyt, bet dabar tik 1 klase rode.

Ziurit koks balas pas tave? Kas prieselis buvo ir t.t

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

balas 46, pirešsėlis - kukurūzai - čia Colada taip augo. Vanek buvo po žieminių kviečių, tas pats balas, tas pats tręšimas ir priežiūra - ir taip pat ekstriniai su nepameluojant įspūdingais rodikliais. Koks pačio balas?

Tai kai po kukuruzu, nekazka derlius, prieselis vasarojui ledinis. Ir balas geras pas tave. Manau galetai ir didesni tonaza isaugint. O tai derlius visu vienodas buvo? "Vanik" visada puikus rodiklai buna ir ispudingo grozio grudai.

Pas mane juk rasiau 40-42 vyrauja. Ir prieselis zieminiai atseliouti. 

Juk reik stenktis is kuo mazesnio ploto, didesni derliu gaut. Nes zemiu jau ner kur paimt nauju. Todel ir toks tresimas gaunas, gausus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai tokiais metais, nepriklausomai nuo priešsėlio, derlius buvo geras ir kokybiškas, man to pakanka. Čia visų veislių bendras derlingumas, neišskiriant atskirų laukų. O iš to lopinėlio spausk nespaudęs, jei nėra skystų trąšų iš dangaus, nieko per daug ir neišspausi. Nesakau, tobulėti yra kur, ką su kiekvienais metais ir darome. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kai tokiais metais, nepriklausomai nuo priešsėlio, derlius buvo geras ir kokybiškas, man to pakanka. Čia visų veislių bendras derlingumas, neišskiriant atskirų laukų. O iš to lopinėlio spausk nespaudęs, jei nėra skystų trąšų iš dangaus, nieko per daug ir neišspausi. Nesakau, tobulėti yra kur, ką su kiekvienais metais ir darome. :)

Tai faktas, juk gamta pagrindinis rodiklis. Bet reiks vis stenktis, tobulet ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

KCL bus pilamas su barstykle, amofosas su sėjamąją. Aš skaičiavau pagal maisto medžiagas, kad man 10eu/ha pigiau gaunasi vienanarės nei komplesą pilti.

taip suprantu turi zemes tyrimus, kad taip darai? o pagal ka skaiciuoji, pagal augala kiek jam reikia 1 tonai isaugint? ar dar i zemes tyrimus atsizvelgi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

KCL bus pilamas su barstykle, amofosas su sėjamąją. Aš skaičiavau pagal maisto medžiagas, kad man 10eu/ha pigiau gaunasi vienanarės nei komplesą pilti.

Vienanarės apsimoka tręšiant pagal tręšimo žemėlapius arba bent jau pagal kiekvieno atskiro lauko žemių tyrimus. Pas mane laukuose daugokai P lyginant su K, todėl pats gal prieš pora metų barsčiau vien K chloridą. Skaičiuojant naudą reiktų nepamiršti kad ne vien kaina svarbu bet ir sugaištas laikas. Kaip sako: pavasario diena - metus maitina. Papildoma gaišatis pavasarį tikrai nereikalinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tyrimus dariau prieš 4 metus, šį rudenį norėjau iš naujo pasidaryti, bet nespėjau, tai nukėlėm pavasariui kai tik bus galima. Pagal planą ir tręšiu, nebus naujo, bersim pagal seną. Pas manęs dirvoje trūksta pagrinde fosforo - vidurkis apie 150-180, o kalio 210-230.

Drapox, kalį gali pilti ir pašalus dirvai, kol dar žėmės darbai neprasidėjo. Dalis dirvų skustos, dalis arta, tik ne visus spėjau pasilyginti. bet, manau, surizikuosiu ir ant arimo pilsiu. 

manttys, pagal visas rekomendacijas, azotą vasarojui reiktų atiduoti prieš sėją, kad būtų mažesnis nuostoliai dėl garavimo ir panašiai. Bet nevisada taip išeina padaryti. Aš asmeniškai beriu sudygus ir po lietaus, antrą kartą už savaitės, prieš krūmijimosi pabaigą. Kadangi galimybės leis ir jei spėsiu, pusę numatytos normos atiduosiu prieš sėją, likusią dalį prieš krūmijimąsi arba kai lapeliai pilnai dengs paviršių. Kaip išeis, parodys pavasaris.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

vasarojui beriant 16-tuka kaip geriau daryt butu? As visad paruosiu dirva, tada isbarstau su barstykle ir seju su noragine. Kazi uztenka tokio iterpimo kiek norageliai ir aketeles judina zeme? Ar butu tikslingiau pries antra kultivavima isbert?

as berciau pries antra kultivavima, tada trasa iterpiama giliau, geriau tirpsta, cia mano nuomone, nes as su vederiu trasas laidoju 8- 9 cm tada ir saknys suinteresuotos lyst giliau i zeme ir tada ten dregmes daugiau, kaip kiti manot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...