Jump to content

Lėkštiniai skutikai.


darius73

Recommended Posts

Galios poreikis labai priklauso nuo to kokiu kampu diskai o ne nuo disku skersmens,ne visi gamintojai diskus vienu kampu sudeda,geriausia kai jis reguliuojamas.Atrodo nedaug pasuki diska o traktorius iskart jaucia.Renkantis skutika siulyciau i tai kreipti rimta demesi.

Paskaičius šita komentara galima padaryt išvada, kad nusipirkus skutika su 42 ar 46 cm REGULIUOJAMAIS diskais iki pilnos laimės nieko netruks, bet tai yra netiesa, statyk ta diska nors skersai nors išilgai bet jei jis mažas tai nieko gero su juo nepadarysi apart, kag galėsi sudaigint pabiras, reguliuojamas užgriebis žinoma pliusas bet ne pagrindinis. Pagrindas ir yra disku skersmuo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Paskaičius šita komentara galima padaryt išvada, kad nusipirkus skutika su 42 ar 46 cm REGULIUOJAMAIS diskais iki pilnos laimės nieko netruks, bet tai yra netiesa, statyk ta diska nors skersai nors išilgai bet jei jis mažas tai nieko gero su juo nepadarysi apart, kag galėsi sudaigint pabiras, reguliuojamas užgriebis žinoma pliusas bet ne pagrindinis. Pagrindas ir yra disku skersmuo.

Tai kuris diskas labjau maisys dirbama sluoksni ,vaziuojant tuo paciu greiciu, didesnio ar mazesnio skersmens?Aisku kad mazesnio nes greiciau suksis.Cia brolau kalbama apie diskinius skutikus kurie skirti kuo geriau sumaisyti dirbama pavirsiu ir paruosti dirva sejai arba iterpti piktzoliu seklas ju sudaiginimui.Giliam dirbimui naudojamas plugas arba noraginiai skutikai.51cm.diskas manau pats tas siam darbui atlikti o jeigu ji dar gali pasukti taip kaip tau reikia tai manau jau ir PILNA LAIME gali pasiekti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kuris diskas labjau maisys dirbama sluoksni ,vaziuojant tuo paciu greiciu, didesnio ar mazesnio skersmens?Aisku kad mazesnio nes greiciau suksis.Cia brolau kalbama apie diskinius skutikus kurie skirti kuo geriau sumaisyti dirbama pavirsiu ir paruosti dirva sejai arba iterpti piktzoliu seklas ju sudaiginimui.Giliam dirbimui naudojamas plugas arba noraginiai skutikai.51cm.diskas manau pats tas siam darbui atlikti o jeigu ji dar gali pasukti taip kaip tau reikia tai manau jau ir PILNA LAIME gali pasiekti.

Jeigu pačiam atrodo,kad mažesnis labiau iterps ir maišys liekanas tai matyt jau neperkalbėsiu. Mano nuomonė kiek kitokia, jei mažesnis diskas greičiau suksis tai dar nereiškia,kad labiau iterps ir maišys, nes, kad maišytusi tai reik turėt su kuo maišyt ir kur iterpt,kitaip sakant reik turėt kažkoki kieki žemiu o kuo mažesnis diskas tuo mažiau žemiu gali atpjauti ir tegu jis sukasi kokiu nori greičiu bet jai jis paima tik kokius 3-4 cm žemės o ant tos žemės guli kokie 2-3 cm šiaudu  tai pats turbut isivaizduoji koks ten bus tas maišymas. Šiaip tai aš esu girdėjas daug kartu ta teorija apie tu mažu disku privaluma iš vaderstato (ir ne tik iš ju) vadybos, bet dabar kai jie turi normalu diskini skutika jau galima ir kitaip padiskutuot. 

Jeigu mano nuomone tai 51cm labiau tinka tik su daigint tiem dalykam ka čia aukščiau mini gerbemas išradėjas, bet nelabai tinka ruošt dirva sėjai, jei jau reik ruošt sėjai su diskiniu tai bent 56 reiktu bet dar geriau būtu 61cm taip kaip ant lemkeno ar vaderstato xl.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu pačiam atrodo,kad mažesnis labiau iterps ir maišys liekanas tai matyt jau neperkalbėsiu. Mano nuomonė kiek kitokia, jei mažesnis diskas greičiau suksis tai dar nereiškia,kad labiau iterps ir maišys, nes, kad maišytusi tai reik turėt su kuo maišyt ir kur iterpt,kitaip sakant reik turėt kažkoki kieki žemiu o kuo mažesnis diskas tuo mažiau žemiu gali atpjauti ir tegu jis sukasi kokiu nori greičiu bet jai jis paima tik kokius 3-4 cm žemės o ant tos žemės guli kokie 2-3 cm šiaudu  tai pats turbut isivaizduoji koks ten bus tas maišymas. Šiaip tai aš esu girdėjas daug kartu ta teorija apie tu mažu disku privaluma iš vaderstato (ir ne tik iš ju) vadybos, bet dabar kai jie turi normalu diskini skutika jau galima ir kitaip padiskutuot. 

Jeigu mano nuomone tai 51cm labiau tinka tik su daigint tiem dalykam ka čia aukščiau mini gerbemas išradėjas, bet nelabai tinka ruošt dirva sėjai, jei jau reik ruošt sėjai su diskiniu tai bent 56 reiktu bet dar geriau būtu 61cm taip kaip ant lemkeno ar vaderstato xl.

Viktorai ,matau pats ant pasigincijimo pasinesei,kokie 3-4cm gylio su 51cm diskais?Pasiekia jie 15cm gyli be problemu,tokio gylio ,man ,pilnai pakanka ir pabirom ir sejai.Aisku didesni diskai nera blogai bet ju paskirtis visai kitokia ir galios poreikis didesnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viktorai ,matau pats ant pasigincijimo pasinesei,kokie 3-4cm gylio su 51cm diskais?Pasiekia jie 15cm gyli be problemu,tokio gylio ,man ,pilnai pakanka ir pabirom ir sejai.Aisku didesni diskai nera blogai bet ju paskirtis visai kitokia ir galios poreikis didesnis.

Na tai kokia tu didesniu disku paskirtis?

Dirbes aš ir su 51 ir 56 ir 66cm diskais ir žinau kiek jie lenda, bet norėjau pabrėžt mano manymu klaidinančia nuomone,kad kuo mažesni diskai tuo greičiau sukasi ir geriau maišo ir iterpia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai kokia tu didesniu disku paskirtis?

Dirbes aš ir su 51 ir 56 ir 66cm diskais ir žinau kiek jie lenda, bet norėjau pabrėžt mano manymu klaidinančia nuomone,kad kuo mažesni diskai tuo greičiau sukasi ir geriau maišo ir iterpia.

Kalbu ne apie tuos kaip pats rasei 42-46 skersmens,sejos ruosimui gal ir permazi ,bet ir tai ne visada.Zodziu mazo skersmens ne patys geriausi -per daug didelio taip pat .Belieka vidutinio skersmens(51cm)Jeigu dirbai su didelio skersmens reiskia zinai kad, geriau iterpia zalia trasa,mesla,labjau tinka nedirbamom zemem ,krumynams idirbti.ir tt.O kad mazesnio skersmens greiciau sukasi tai ir pirmokui aisku.Didesnis greitis ,maziau palieka didesniu gabalu, is kuriu po dienos susidaro grumstai,ypac molyje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man diskinio skutiko vienas iš pagrindinių kriterijų yra - pilnas dirbamos dirvos išpjovimas. Jei jis to nesugeba, tai kaip jis gali sumaišyti viską ir nutraukti kapiliarus. Žinoma, giliau dirbant galima to pasiekti, tačiau pabiroms ir šiaudams sumaišyti nereikia giliai kišti, tad turi jis paviršiuje tą darbą padaryti. Dėl to labai oponuoja man rubinas, kuris išpjauna viską.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man diskinio skutiko vienas iš pagrindinių kriterijų yra - pilnas dirbamos dirvos išpjovimas. Jei jis to nesugeba, tai kaip jis gali sumaišyti viską ir nutraukti kapiliarus. Žinoma, giliau dirbant galima to pasiekti, tačiau pabiroms ir šiaudams sumaišyti nereikia giliai kišti, tad turi jis paviršiuje tą darbą padaryti. Dėl to labai oponuoja man rubinas, kuris išpjauna viską.

Rubin kol diskai nauji išpiauna, bet kai diskai padyla gerokai, tai ir gi jau eina skaityk vienas paskui kitą. Žodžiu viskas gerai kol naujas, arba kol jaunas. :icon-wink:  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Daug čia diskusijų apie skutikus. Mes ieškojom diskinio skutiko prie Case Magnum MX200. Rinkomės tarp Simbos ir Rubino, įsigijome Rubiną 4m.

Viena bėda tik išlindo, kadangi skutikas pakabinamas, tai traktoriui (priekyje svoris apie 1t) priekis kyla kuomet pakeltas skutikas.

Tačiau patenkinti skutiku, dirba gražiai. Darbinis greitis rudenį ant ražienos buvo 12-15 km/h. Platesnio Rubino šis traktorius nebepatrauktų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš dabar pradėjau žiūrėti į prikabinamus skutikus, t.y. kuo mažiau svorio nešiotis ant traktoriaus. Nes padangas "valgo" gerai tie svoriai. Va padangos continentalis, 7 metai, karbo apie 50-60 proc. o iš vidaus sutrūkinėjus ir plyšinėja. Atrodo, dirbk ir dirbk su tokiom, o jau klijuoti reikia. Tad kuo mažiau traktorius nešiojas tokių svorių, tuo sveikiau tiek padangoms, tiek galinei padangai.

 

Grįžtant prie skutikų, tai šian girdėjau pastebėjimą, kad rolmako 51 cm diskai trūkinėja po 600ha ties varžtais. Kaip tau Dirmukai, buvo kas nors panašiaus??

O dėl lindimo į žemę diskų, čia įtakoja labiau gamtos sąlygos. Jei žemė kieta, kišk ką nori, niekas nelenda ir nieko čia nepadarysi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Daug čia diskusijų apie skutikus. Mes ieškojom diskinio skutiko prie Case Magnum MX200. Rinkomės tarp Simbos ir Rubino, įsigijome Rubiną.

Viena bėda tik išlindo, kadangi skutikas pakabinamas, tai traktoriui (priekyje svoris apie 1t) priekis kyla kuomet pakeltas skutikas.

Tačiau patenkinti skutiku, dirba gražiai. Darbinis greitis rudenį ant ražienos buvo 12-15 km/h. Platesnio Rubino šis traktorius nebepatrauktų...

Kokio plocio rubinas? Casesas kaip suprantau 200ag?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš dabar pradėjau žiūrėti į prikabinamus skutikus, t.y. kuo mažiau svorio nešiotis ant traktoriaus. Nes padangas "valgo" gerai tie svoriai. Va padangos continentalis, 7 metai, karbo apie 50-60 proc. o iš vidaus sutrūkinėjus ir plyšinėja. Atrodo, dirbk ir dirbk su tokiom, o jau klijuoti reikia. Tad kuo mažiau traktorius nešiojas tokių svorių, tuo sveikiau tiek padangoms, tiek galinei padangai.

 

Grįžtant prie skutikų, tai šian girdėjau pastebėjimą, kad rolmako 51 cm diskai trūkinėja po 600ha ties varžtais. Kaip tau Dirmukai, buvo kas nors panašiaus??

O dėl lindimo į žemę diskų, čia įtakoja labiau gamtos sąlygos. Jei žemė kieta, kišk ką nori, niekas nelenda ir nieko čia nepadarysi.

na man tikrai ne po 600ha trūko, aš jau gal kokius 800 su juo buvau išdirbęs ir tik tada sulaužiau kelis diskus akmenyną bandydamas išdirbt, čia mano pačio kaltė o ne padargo. Pakolkas pas mane diskai neblogo stovio, tik po sekančio sezono reikės apkeist pirmą eilę su antra, nes jau diskai apvalėja labai priekiniai. Dėl lindimo į žemę tai šiemet su juo tik smėlynus dirbau, nes ant normalesnės žemės tai tik šiaudus smulkintus sujudindavo ir tiek, teko ieškot noraginio skutiko ir su juo dirbt, bet ir tas sunkiai tvarkėsi. šiaip jei sąlygos geros tai neblogai jis tą darbinį gylį palaiko, tiesa pas mane pakabinamas tai nelabai noriai kopijuoja, jei prikabinamas būtų tada kita kalba jau. ir patarčiau iš karto imt su 56 cm diskais, ir guminiu volu, nes mano turimas dantytas labai nemėgsta drėgnos dirvos, net jei labai didelė rasa ryte būna tai bando kartais kimštis volas keliose vietose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Planuoju kitam sezonui pirkti diskinį prikabinamą skutiką naudotą, prie jumz`uko, manau nuo 2 iki 2,4 metrų pavilkt turėtų, žemės pas mane lengvos, nusibodo plūgą valkioti jau, ir vis į viršų smėlį kelti. Noriu pabandyti dirbti pora eilių lėkšėmis ir sėti. Pastaruoju metu nusižiūrėjęs tokį:

lilla-harrie.jpg

 

 

Gal kas turit, turėjęs, gal kaimynas turi, ar man jis išdirbs, kad galėčiau sėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Planuoju kitam sezonui pirkti diskinį prikabinamą skutiką naudotą, prie jumz`uko, manau nuo 2 iki 2,4 metrų pavilkt turėtų, žemės pas mane lengvos, nusibodo plūgą valkioti jau, ir vis į viršų smėlį kelti. Noriu pabandyti dirbti pora eilių lėkšėmis ir sėti. Pastaruoju metu nusižiūrėjęs tokį:

lilla-harrie.jpg

 

 

Gal kas turit, turėjęs, gal kaimynas turi, ar man jis išdirbs, kad galėčiau sėti.

Turi kaimynas labai panašų, o gal ir toki, šiaip neblogai darbą savo atlieka kiek teko matyti laukus.Traukia su mtz 82, kalnuota, molinga žemė
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Planuoju kitam sezonui pirkti diskinį prikabinamą skutiką naudotą, prie jumz`uko, manau nuo 2 iki 2,4 metrų pavilkt turėtų, žemės pas mane lengvos, nusibodo plūgą valkioti jau, ir vis į viršų smėlį kelti. Noriu pabandyti dirbti pora eilių lėkšėmis ir sėti. Pastaruoju metu nusižiūrėjęs tokį:

lilla-harrie.jpg

 

 

Gal kas turit, turėjęs, gal kaimynas turi, ar man jis išdirbs, kad galėčiau sėti.

Puikiai,tik is galo kokius zigzagus uzkabink kad pralygintu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

yra teke su tokiom leksciuot, nevadinciau ju skutiku, tokias vadinu lekstem, skutikas kitaip zeme isdirba. Nemanau kad i jomis paruosta zeme sesi, na bet kaip sakai pas tave lengvos zemes,giliai neleisi, tai tada gaaal, siaip jos pjausto stambiai ir vercia gabalais, grubiai tariant subjauroja siek tiek lauka. Kelis kartus per ta pati neteko varyt tai nezinau kas gautusi, kaip issidirbtu. Pliusai tokie kad yra gana agresyvios ir giliau uzleidus iskart gauni vos ne arima, todel tinka isdirbt kokias apleistas zemes ir pan, ten kur skutikas nelistu arba duotu mazai naudos. Jei lygumos ir lengva zeme, giliai neleidziant tai jumzo turbut uzteks, bet mes tokiom salygom su jom nedirbom, tai sunkioj zemej normaliai paleidus jau ir belkiui budavo trosku. Ir su jom turi dirbt ratu, nes vienoj pusej supila kaubureli o kitoj isskopia vagute kuria turi uzverst sekanciu vaziavimu. Dar tinka ariant nevartomu uzlygint vagas nes kaip sakiau i viena puse vercia, pravaziuoji is vienos puses vaga uzverti, apsisuki is kitos ir issilygina. Pluga jos gal ir pakeistu bet po ju dar reiktu su kazkokiu svelnesniu skutiku pralekt :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...