Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...
prieš 16 minutes , Linuxx pranešimas:

Sveikas vk_ , kuo mulčiavai? Pjuvenom?

Sveika, Linuxx.

Manau, kad mulčiuoti tiktų daug medžiagų, bet dabar dar nėra žolės, tai mulčiuoju pjuvenomis. Vėliau mulčiuoju žole. Pernai mulčiavau šviežiomis pjuvenomis, o šiemet atsivežiau senų papuvusių pjuvenų. Pernai toks ankstyvas mulčiavimas padėjo augalams, visų pirma tuo, kad sumažino garavimą nuo dirvos ir labai pagerėjo sąlygos šaknų zonoje. Pamulčiavus augalai geriau ištvėrė sausras. Mulčiuoju serbentus, šilauoges, agrastus, vyšnias, tręšnes, slyvas, mažesnius vaismedžius... Šiemet net braškes apmulčiavau tokiomis spygliuočių pjuvenomis. Pūdamas mulčius dar ir patręšia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, vk_ pranešimas:

Sveika, Linuxx.

Manau, kad mulčiuoti tiktų daug medžiagų, bet dabar dar nėra žolės, tai mulčiuoju pjuvenomis. Vėliau mulčiuoju žole. Pernai mulčiavau šviežiomis pjuvenomis, o šiemet atsivežiau senų papuvusių pjuvenų. Pernai toks ankstyvas mulčiavimas padėjo augalams, visų pirma tuo, kad sumažino garavimą nuo dirvos ir labai pagerėjo sąlygos šaknų zonoje. Pamulčiavus augalai geriau ištvėrė sausras. Mulčiuoju serbentus, šilauoges, agrastus, vyšnias, tręšnes, slyvas, mažesnius vaismedžius... Šiemet net braškes apmulčiavau tokiomis spygliuočių pjuvenomis. Pūdamas mulčius dar ir patręšia.

O serbentai pjuvenu nebijo galima arti pilti? O sausmedzius irgi pjuvenom apsimulciaves?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , lunacy pranešimas:

O serbentai pjuvenu nebijo galima arti pilti? O sausmedzius irgi pjuvenom apsimulciaves?

Pernai šviežiomis spygliuočių pjuvenomis apmulčiavau juoduosius serbentus (gal kokius 9 krūmus), geltonąjį serbentą, tris sausmedžius, 5 medlievas. Visiems tik teigiamas poveikis. Pavasarį buvo sausra, pas mane nuo jų labai juodieji serbentai kenčia, o storai apmulčiuoti ją pergyveno daug geriau. Užpernai pasodinau mažą sausmedžiuką, tai nors jį kas vakarą palaistydavau, bet vistiek per sausą ir karštą orą žemė greit džiūdavo ir per sausrą nudžiūvo jo leisti nauji ūgliukai. Rezultate užpernai man jis beveik nepaaugo. Pernai pavasarį apmulčiavau pjuvenomis, vasarą dar žolėmis pamulčiavau. Rezultate atsigavo ir ėmė augti.

Kiek žiūrėjau video apie sausmedžius ir medlievas, tai daug kur rekomenduoja būtent apmulčiuoti, kad geriau laikytųsi drėgmė, o ne bandyti gausiai tręšti. Rekomenduojama gausiai apmulčiuoti ir nedaug saikingai tręšti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, da-7 pranešimas:

Kokios pjuvenos geriau spyg. ar lapuociu?

Manau, kad kažkokio labai didelio skirtumo nėra. Sakoma, kad šilauogėms, rododendrams, azalijoms geriau spygliuočių pjuvenos, nes jos pūdamos dar ir truputį parūgština. Kitiems augalams gal kažkiek geriau būtų lapuočių pjuvenos. Bet didelio skirtumo nėra, aš tiek šilauogėms po malkų supjovimo rudenį pripyliau lapuočių pjuvenų, tiek kitiems augalams dabar pripyliau spygliuočių pjuvenų. Ką turiu - tą ir naudoju, manau, kad bet kokios papiltos pjuvenos bus 10 kartų geriau nei plika žemė. :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, da-7 pranešimas:

Pjuvenos  daug kartu geriau, negu plika zeme. Jeigu gali rinktis kokias pjuvenas , tai lapuoc. geriau (lazd.) As bandau dar viena varianta- seni, papuve siaudai. Ju pilni laukai, niekam nereikalingi.Bet mulcias eda azota, ka reikia deti, kad nereiketu trasu?

Mulčiuoti galima bet kokiomis turimomis augalų liekanomis, pjuvenomis, lapais, kompostu, durpėmis... 

Dėl šilauogių mulčiavimo šiaudais buvo komentaras, kad jei žemė ne smėlis, o sunkesnė, tai po šiaudais gali pradėti pelyti, turbūt blogai praeina oras. Aš šiaudais mulčiuoti nebandžiau, iš praktikos nieko pasakyti negaliu.

Nebus jokių problemų su azotu, jei mulčiuosi žole, durpėmis, kompostu. Kompostas išvis savyje turi daug azoto. Manau, kad ir pjuvenomis mulčiuojant nekils problemų su dauguma augalų. O jei nori apsidrausti, tai gali pjuvenų mulčią papildyti organinėmis medžiagomis su azotu (kompostas, žolė) arba užberti saujelę azotinių trąšų.

Pagal naujausias teorijas plika žemė degraduoja ir skursta. Todėl žemė turi būti arba apaugusi augalais, arba apmulčiuota (dirvožemio gyventojams reikia augalinių liekanų, kad jie galėtų gyventi ir neišmirtų). O kur žemė išarta ir palikta plika - ten vyksta dirvožemio erozija ir degradavimas.

Seniau buvo manoma, kad idealu, kai, pavyzdžiui, darže nėra jokių piktžolių, tik daržovės ir tarp jų plika žemė, o nuėmus derlių visi augalai iš daržo išnešami ir suariama bei paliekama plika žemė. Bet taip elgiantis kasmet vis labiau nuskurdinama žemė ir net intensyvus mineralinių trąšų naudojimas pilnai neištaisys situacijos. Šiai situacijai taisyti dabar paplito mada sėti sideratines kultūras, kai po derliaus nuėmimo pasėjami greitai augantys augalai, kurie paaugę užariami. Tai neblogas žingsnis, bet tai tik dalinis sprendimas. Nes kai sideratiniai augalai pasodinami vėlai, tai jie nespėja priaugti masės, nes augalų augimo pradžia būna lėta ir rudenį jau trumpos dienos. Todėl įsivaizduoti, kad porą ar keletą savaičių paauginus sideratinius augalus bus išspręstos visos dirvožemio problemos yra gerokai naivu. Mano supratimu yra idealu, kai niekada nėra plikos žemės, ji visada apmulčiuota ir plius kai nevykdomas gilus žemės perkasimas, kuris suardo ir sugadina dirvos struktūrą. Beje, tokį idealų būdą atitinka šilauogių auginimas - ten nieko negalima perkasinėti ir nuolat turi būti apmulčiuota. :) Taip kad šilauogių augintojus galime laikyti progresyviausiais sodininkais, nepriklausomai nuo to, ar jie sąmoningai supranta, kaip teisingai elgiasi. O kitų kultūrų, pvz., lazdynų augintojams taip pat reikia perimti šią gerą praktiką - jokio perkasinėjimo, nuolatinis apmulčiavimas, geros sąlygos lazdynų mikorizei, saikingas mineralinių trąšų naudojimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kur galima gauti silauogiu "Schandler" 1- 2 metu? Ar tikrai labai dideles uogos? Ar skonis geras? Pas mane dabar kelios lazdynu veisles zydi mot. ziedai, o vyriski arba zydejo vasario men. arba nusalo. Susiradau sakuciu su zirgineliais(kuriuos isgenejau ziema)kaip dabar padaryti, kad greiciau issiskleistu? Pamerkiau i vandeni, ka galima ideti i vandeni, kad pagreitinti zirgineliu dulkejima? Ar deti siltai ir sauleje?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 33 minutes , da-7 pranešimas:

Kur galima gauti silauogiu "Schandler" 1- 2 metu? Ar tikrai labai dideles uogos? Ar skonis geras? Pas mane dabar kelios lazdynu veisles zydi mot. ziedai, o vyriski arba zydejo vasario men. arba nusalo. Susiradau sakuciu su zirgineliais(kuriuos isgenejau ziema)kaip dabar padaryti, kad greiciau issiskleistu? Pamerkiau i vandeni, ka galima ideti i vandeni, kad pagreitinti zirgineliu dulkejima? Ar deti siltai ir sauleje?

Turbūt nori paklausti apie šilauoges Chandler. Va čia foto, kaip jos pas mane užaugo, o čia mano atsiliepimas apie jas. Jų pirkti yra daug kur, pavyzdžiui, čia. Rekomenduočiau pirkti kuo didesnį sodinuką, iš pateiktų nuorodoje tai būtų keturmetis sodinukas.

Pas mane taip pat dabar matosi atsidarę moteriški lazdynų žiedai, o vyriški žirginėliai senokai nudulkėjo. Paskutinis dulkėjęs lazdynas buvo Syrena, o kiti nudulkėjo dar anksčiau. Syrena stipriai dulkėjo šeštadienį prieš dvi savaites, kai dar buvo labai šilta, o sekančią dieną labai atšalo ir pasnigo. Bet aš nesu tikras, kad dar reikia dulkinimo. Gal tada jie ir apsidulkino, o moteriški žiedai taip ilgai bus, bet tai nieko nereiškia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...
  • po 3 savaičių...
On 2020-06-15 at 20:43, Videnas pranešimas:

Didelęęęę kekęęę!:):handgestures-thumbupright:

O ką, ar maža: :)

IMG_20200707_172740.jpg

Pernai pas mane buvo raudonlapis lazdynas mažais lapais ir mažais riešutais, bet su labai daug atžalų.  Žiemą jį gerai išgenėjau, tai dabar nebegaliu jo atpažinti ir - ir lapai, ir riešutai tapo normalaus dydžio, nežinant net būtų galima pagalvoti, kad čia kita veislė. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 2 mėnesių...
  • po 1 metų...
  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...