Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

Prieš 6 valandas, vk_ pranešimas:

Tata, kurie iš šitų yra tau nepatikę Moskovskij rubin riešutai?

Ir kurie tau skaniausi?

Spėju, kad antroje eilutėje Halės milžinai - panašiai kampuotas riešutas kaip tu anksčiau įdėjai. O trečioje eilutėje - Barselona, nes labai apvalūs.

Čia nėra Maskovskij rubin, va kaip jie atrodo - nuotrauka pridedu.  Viršutinis nežinau kas?  tada Hale, galvoju sekantis barselona nes apvalus ir su plaušu ant branduolio, apatiniai du panašūs i cosford. Skaniausias man Hale, bendradarbiam su plausu - Barselona.

CF22D1C3-B8B5-46D5-AACF-3A819AEAF763.jpeg

7570EB76-2005-4308-981F-2526A72F19BC.jpeg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-11-12 at 22:49, Tata_02 pranešimas:

Testavau Maskovskij rubin- nepatiko, planavau juos sodint, bet skonis šiaip sau. Turiu tarsi cosford- skanus, bet pailgi, neišlukštensi su mašina sveiku branduoliu. 

Galimai ragautas rubinas dar nebuvo prinokęs - tuomet jis tikrai toks prėskas neišraiškingas. Pas mane medelyne šiemet prinoko spalio 1 - 2 savaitę. Šiaip jų skonis geras. Kažkur kelissyk teko matyti ir skonio vertinimo balus - aukšti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-11-22 at 09:52, Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

Galimai ragautas rubinas dar nebuvo prinokęs - tuomet jis tikrai toks prėskas neišraiškingas. Pas mane medelyne šiemet prinoko spalio 1 - 2 savaitę. Šiaip jų skonis geras. Kažkur kelissyk teko matyti ir skonio vertinimo balus - aukšti.

Taip, buvo rugsejo 7, gali būt, kad dėl to nepatiko. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
prieš 27 minutes , ARUNASAS0 pranešimas:

Kaip geriau formuoti lazdynus,kaip medi ar kaip krumą.

Profas video aiškino, kad abu šie variantai turi savo pliusų ir minusų. Krūmo forma užima daugiau erdvės. Man svarbiausias atradimas, kad genimas lazdynas, nesvarbu kokia forma, gali duoti kelis kartus didesnį derlių nei negenimas.

Mano apleistų lazdynų foto:

IMG_20191229_135756.jpg

IMG_20191229_135618.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, vk_ pranešimas:

Profas video aiškino, kad abu šie variantai turi savo pliusų ir minusų. Krūmo forma užima daugiau erdvės. Man svarbiausias atradimas, kad genimas lazdynas, nesvarbu kokia forma, gali duoti kelis kartus didesnį derlių nei negenimas.

Mano apleistų lazdynų foto:

IMG_20191229_135756.jpg

IMG_20191229_135618.jpg

Siandien nuotrauka daryta?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-12-29 at 14:45, ARUNASAS0 pranešimas:

Kaip geriau formuoti lazdynus,kaip medi ar kaip krumą.

lazdynus auginant medziu:

1.daugiau medeliu 1-me ha

2.padaugeja:riebalu -2 proc.;baltymu - 2-6 proc.

3.riesuto mase padideja - 0.4- 0.5 gramo ,nei auginant krumu.

4.iseiga branduolio didesne (uz krumo) 2-10 proc.

5.1 -2 metais pradeda greiciau dereti.

6.intensyvus auginimas laukuose ,greiciau susiformuoja mikroklimatas (maziau streso)

7.derlingumas del stambines formos didesnis 55 - 80 proc. uz kruma.

8.mechanizuota prieziura lengvesne.

9.riesutai subresta 4- 6 dienos greiciau, nei krumo.

sako ,  jeigu auginant medziu , kelis metus is eiles ispjauti uglius is zemes , kai tik pasirodo , po to ju nebelenda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cituoju: Paprastas lazd.yra apie 2.0 -5.0 m aukstumo krumas ,reciau -iki 10.0 m medis.(Lietuvos pomologija puslapis- 288 )  2019.05.09 pasisodinau pap.lazdynas (is misko) augantis medziu. Aukstis apie 5 m, storis prie zemes -8 cm. laja -2.60 m. ,nei vienos atzalos aplink. Jau buvo su lapeliais ,todel iskasiau su traktoriumi, su zemes grumstu. Sunkiai prigijo , bet rudeni nuskyniau keleta mazu riesutu. jeigu pavyks ikelsiu foto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-12-31 at 18:12, Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

O kodėl nabagai taip apleisti? 

Dabar pas mane auga 8 lazdynai (Syrena, Barcelona, Cosford, Varšuvos raudonasis, Web Price). Jie pasodinti gal prieš kokius 5 metus. Ir jie man kasmet apšaldavo. Per vasarą jais rūpiniesi, gražiai paauga, o po pavasario dalis šakų nebesiskleidžia. Po pirmo tokio apšalimo pagalvojau, kad gal buvau per vėlai patręšęs. Bet jie man apšalo ir po antros, ir po trečios žiemų... Turiu didelį sodą, daug visokių augalų, tai nuolat apšąlantys lazdynai atsibodo ir palikau juos ramybėje su mintimi, kad kai išdžius, tai vietoje jų pasodinsiu normalesnį augalą. Bet praėjusi žiema buvo labai šilta, pirmą kartą lazdynai neapšalo, dar šiokį tokį jų derlių gavome, tai vėl atsirado optimizmo. Bet bijau, kad per eilinę šaltesnę žiemą jie vėl apšals. Na, bet kol dar yra optimizmo, tai šiemet pamėginsiu juos gražiai apgenėti ir paauginti. Pas mane lazdynai yra lepiausias sodo augalas, jokie kiti augalai iš daugiau nei 100 vaismedžių ir vaiskrūmių neapšąla, o lazdynai reguliariai apšąla. Lengviau abrikosų derlių gauti, nei lazdynų. :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, da-7 pranešimas:

 2019.05.09 pasisodinau pap.lazdynas (is misko) augantis medziu. Aukstis apie 5 m, storis prie zemes -8 cm. laja -2.60 m. ,nei vienos atzalos aplink. Jau buvo su lapeliais ,todel iskasiau su traktoriumi, su zemes grumstu. Sunkiai prigijo , bet rudeni nuskyniau keleta mazu riesutu. jeigu pavyks ikelsiu foto.

Kokiu tikslu pasisodinai laukinį lazdyną? Kartais juos sodina, kad apdulkintų kultūrinius lazdynus. Nes dėl riešutų juos auginti nėra prasmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip ,  pagrindine mintis - turetu buti daug vyr. zirgineliu , todel pasodinau tarp raudonlapiu (raudoni laz. ziedadulkiu mazai arba -sterilus );  beto dar zadu pasiskiepyti i sakas kelias veisles  , o i virsu tegul auga pap. lazdynas. Noreciau ji pasidauginti , kad galeciau i ji skiepyti ,kaip i turkini lazdyna. Paprasto lazdyno vyr. zirgineliai yra atsparesni salciui uz daugeli kulturiniu veisliu. Turiu keleta veisliu , kurios dar atsparesnes salciui - Tambovo velyvas ir Tambovo ankstyvas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-01-02 at 08:32, vk_ pranešimas:

Jie pasodinti gal prieš kokius 5 metus. Ir jie man kasmet apšaldavo. Per vasarą jais rūpiniesi, gražiai paauga, o po pavasario dalis šakų nebesiskleidžia. Po pirmo tokio apšalimo pagalvojau, kad gal buvau per vėlai patręšęs. Bet jie man apšalo ir po antros, ir po trečios žiemų... 

Kol kas neteko su lazdynų nušalimu susidurti, gal dar priešaky tokie siurprizai :eusa-shifty:. Tai vistiek turėtų būti susiję su nepakankamu ūglių subrendimu žiemai. Gal taip nutinka tik su jaunais sodinukais. Nebandei KP  mišiniu nupurškimo antroje vasaros pusėje, rudeniop tebeaugančių ūglių viršūnių pašalinimo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

Kol kas neteko su lazdynų nušalimu susidurti, gal dar priešaky tokie siurprizai :eusa-shifty:. Tai vistiek turėtų būti susiję su nepakankamu ūglių subrendimu žiemai. Gal taip nutinka tik su jaunais sodinukais. Nebandei KP  mišiniu nupurškimo antroje vasaros pusėje, rudeniop tebeaugančių ūglių viršūnių pašalinimo?

Va čia esu dvi apšalusių lazdynų nuotraukas įdėjęs, pażiūrėk, gal ką patarsi. Atkreipk dėmesį, kad raudonlapės Syrenos nušalusios net šakos su žirginėliais (padidinus nuotrauką matosi).

Kodėl galėtų nesubręsti nepertręšti ar net visai netręšti ūgliai? Man jie rudenį atrodo visai gerai, bet pavasarį kartais nušąla net gana storos šakos. Na pasodinimo vieta nelabai gera - gana žema daubelėje ir vėjuota, bet kiti augalai ten neapšąla. Purkšti nebandžiau, vėlyvo ūglių augimo nepastebiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane auga senai Katalonski ,Trapezunski ,Barselona, Syrena ,Lamberto raudonas , Cosford ,Hales milzinai , Puntukas .Jie pasodinti sode prie baltosios egles gyvatvores. Jie niekada nebuvo apsale (siemet uzaugino daug riesutu). Kiti lazdynai pasodinti toliau nuo gyvatvores augo blogai -Wczesny Dlugi(Ankstyvas -ilgas), Varsuvos raudonas , Katalonski , Maskvos rubin -riesutu mazai . 2019 m. pavasari  pasisodinau lauke (labai vejuota) Kadeten , Kenzo ? Cosford, Pervenec, Pamiat akademika Jablakova , Lamberto raudonas , Lamberto baltas , Notingemo , Jeeve s seedling (Dzivo sejinukas) , Barbakan , Webba .Trapezund (Krymo) auga sode ir siltnamyje . Sode augancius lazd. puola ligos ir kenkejai . Taciau raudonlapius  ne . Tarp lazdynu (lauke) pasodinsiu graikini riesutmedi -Pescianskij.(ilgai laukti kol uzaugs , aplink apie 5m. spinduliu nieko negali auginti) todel prie kitu lazd. sodinsiu - lavandas ; kraujazoles , juodauogi seivamedi , pap. ieva ir  pluostines kanapes (gal kas gali pasakyti kokia vesle pasirinkti ,kad geriau baidytu kenkejus ) Pas mane  tik viena zalialapi lazd. nepuola ligos ir kenkejai , po juo auga baltoji sedula.     

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 20 valandų, vk_ pranešimas:

Va čia esu dvi apšalusių lazdynų nuotraukas įdėjęs, pażiūrėk, gal ką patarsi. Atkreipk dėmesį, kad raudonlapės Syrenos nušalusios net šakos su žirginėliais (padidinus nuotrauką matosi).

Kodėl galėtų nesubręsti nepertręšti ar net visai netręšti ūgliai? Man jie rudenį atrodo visai gerai, bet pavasarį kartais nušąla net gana storos šakos. Na pasodinimo vieta nelabai gera - gana žema daubelėje ir vėjuota, bet kiti augalai ten neapšąla. Purkšti nebandžiau, vėlyvo ūglių augimo nepastebiu.

Pas mane taip pat , lazd. nusala  kur  slapia , vejuota ,kadangi nesugeba isisavinti fosforo ir kalio medziagu ,kurios reikalingos del sumedejimo,  didesnio atsparumo salciui . Medzio pelenai ir kalkes greitai issiplauna is dirvos , todel prie lazd. dedu akmenu (kalkakmeniu ,jie del erozijos trupa , lazd. saknys gerai isisavina kali). Jeigu zemes pavirsius pavasari ilgai slapias reikia sausinti . Lazd. saknys  apie 50 proc. yra  nuo 0 iki 20 cm. zemeje. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...