Jump to content

Lazdynai


andrius8611

Recommended Posts

Prieš 4 valandas, da-7 pranešimas:

Pas mane auga senai Katalonski ,Trapezunski ,Barselona, Syrena ,Lamberto raudonas , Cosford ,Hales milzinai , Puntukas .Jie pasodinti sode prie baltosios egles gyvatvores. Jie niekada nebuvo apsale (siemet uzaugino daug riesutu). Kiti lazdynai pasodinti toliau nuo gyvatvores augo blogai -Wczesny Dlugi(Ankstyvas -ilgas), Varsuvos raudonas , Katalonski , Maskvos rubin -riesutu mazai . 2019 m. pavasari  pasisodinau lauke (labai vejuota) Kadeten , Kenzo ? Cosford, Pervenec, Pamiat akademika Jablakova , Lamberto raudonas , Lamberto baltas , Notingemo , Jeeve s seedling (Dzivo sejinukas) , Barbakan , Webba .Trapezund (Krymo) auga sode ir siltnamyje . Sode augancius lazd. puola ligos ir kenkejai . Taciau raudonlapius  ne . Tarp lazdynu (lauke) pasodinsiu graikini riesutmedi -Pescianskij.(ilgai laukti kol uzaugs , aplink apie 5m. spinduliu nieko negali auginti) todel prie kitu lazd. sodinsiu - lavandas ; kraujazoles , juodauogi seivamedi , pap. ieva ir  pluostines kanapes (gal kas gali pasakyti kokia vesle pasirinkti ,kad geriau baidytu kenkejus ) Pas mane  tik viena zalialapi lazd. nepuola ligos ir kenkejai , po juo auga baltoji sedula.     

Kaip manai, kodėl blogai auga tavo lazdynai, kurie pasodinti toliau nuo gyvatvorės?

Youtubėje yra video, kuriuose labai giria veislę Trapezundski. Ar pas tave ji jau derėjo, ar ji kuo nors geresnė už kitas veisles? Kokia veislė tau pačiam geriausiai pasiteisino?

Oho, kiek daug veislių augini ir dar ne visas čia išvardinai, nes dar minėjai Tambovo veisles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, da-7 pranešimas:

Pas mane taip pat , lazd. nusala  kur  slapia , vejuota ,kadangi nesugeba isisavinti fosforo ir kalio medziagu ,kurios reikalingos del sumedejimo,  didesnio atsparumo salciui . Medzio pelenai ir kalkes greitai issiplauna is dirvos , todel prie lazd. dedu akmenu (kalkakmeniu ,jie del erozijos trupa , lazd. saknys gerai isisavina kali). Jeigu zemes pavirsius pavasari ilgai slapias reikia sausinti . Lazd. saknys  apie 50 proc. yra  nuo 0 iki 20 cm. zemeje. 

Kalkės, kalkmenis, dolomitas pirmiausia naudojami dirvos šarminimui, o antraeilis poveikis yra patręšimas kalciu ir magniu, bet ne fosforu ir kaliu. Nebent dėl dirvos rūgštumo sumažėjimo gali pasikeisti fosforo ir kalio įsisavinimas.

Tavo versiją dėl fosforo ir kalio lengva patikrinti - reikia link rudens tikslingai patręšti fosforo ir kalio trąšomis. 

Turiu dar vieną versiją - šilauogės taip pat apšąla būtent vėjuotose vietose, gal problema vėjuotose vietose, o ne gaunamose medžiagose?

Jei šaknys paviršinės, tai reikia mulčiuoti. Aš jau pernai kelis lazdyniukus pamulčiavau pjuvenomis ir planuoju pavasarį gerai apmulčiuoti visus lazdynus. Planuoju tris naujas priemones - gerai išgenėti, gerai apmulčiuoti ir patręšti kompleksinėmis trąšomis. Gana panašu į tai, ką darau šilauogėms. Dar man didelis klausimas - ar verta aplink lazdynus pabarstyti dolomito miltų? Kaip suprantu, tau kalkmenis pasiteisina?

Tiesa, pas mane ta vieta nėra šlapia, gruntiniai vandenys gana negiliai gal kokio pusantro metro gylyje, bet pats paviršius nėra šlapias.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Trapezunski lazd, auga pas mane nuo 2007m . siemet ypac gausiai derejo. Per tuos metus maziau puole ligos ir lazdynu cigarsukiai , riesutinai straubliukai , nei salia augancius Barselona ir Katalonski. 2019m.gruodzio men. iskeliau i lauka . Man patinka - Tambov velyvas . Jis greitai pradejo dereti , kiekvienais metas vis gausiau , ligu nepastebejau , vabalai puola , riesutas grazus , skanus. Labai plonas riesuto kevalas (traiskau pirstais  , nes gaila dantu )Riesutus galima laikyti 3-4 metus - info is internto , as suvalgau labai greitai , todel negaliu patvirtinti . Tikrai nebijo ziemos (salia augantys Katalonski ,Varsuvos raudonas auga prastai ) Patinka -Cosford  , nes riesuto kevalas plonas , gausiai dera .Ligu nebuvo , puola lapgrauziai ir lazd.cigarsukai .Riesutas gan didelis ,  pailgos formos , skanus .Ant krumo daug vyr. zirgineliu ( gerai dulka ). Tombov ankstyvas - pasodinau 2019m.pavasari , todel tik viena riesuta maciau . Turetu geras buti raudonlapis Pamiat akad. Jablakov  .Maciau internete - geras svorio santykis riesuto su kevalu su branduoliu , branduolio iseiga virs 50 proc. Riesutas didelis , gerai uzpildo kevala , apvalus .Bet visa tai Moldavijoje . Man nepatinka : Barselona , nes puola ligos , kenkejai , kevalas storas , branduolys labai susitraukia . Taip pat nepatinka Hales milzinai - kevalas labai storas , branduolys nevisai uzpildo kevala .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, vk_ pranešimas:

Youtubėje yra video, kuriuose labai giria veislę Trapezundski. Ar pas tave ji jau derėjo, ar ji kuo nors geresnė už kitas veisles? Kokia veislė tau pačiam geriausiai pasiteisino?

Jei nepainioji su Trapezund - tai ką lenkai vadina Trapezundski, visai kitokie riešutai. Painiava su šitom dviem veislėm kaip ir su Barselona ir Katalonija (Katalonski).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , Graikiniai riešutmedžiai pranešimas:

Jei nepainioji su Trapezund - tai ką lenkai vadina Trapezundski, visai kitokie riešutai. Painiava su šitom dviem veislėm kaip ir su Barselona ir Katalonija (Katalonski).

Norėjau paklausti apie Krymo Trapezundo veislę, Da-7 rašė, kad augina ir Krymo veislę. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, da-7 pranešimas:

Trapezunski lazd, auga pas mane nuo 2007m . siemet ypac gausiai derejo. Per tuos metus maziau puole ligos ir lazdynu cigarsukiai , riesutinai straubliukai , nei salia augancius Barselona ir Katalonski. 2019m.gruodzio men. iskeliau i lauka . Man patinka - Tambov velyvas . Jis greitai pradejo dereti , kiekvienais metas vis gausiau , ligu nepastebejau , vabalai puola , riesutas grazus , skanus. Labai plonas riesuto kevalas (traiskau pirstais  , nes gaila dantu )Riesutus galima laikyti 3-4 metus - info is internto , as suvalgau labai greitai , todel negaliu patvirtinti . Tikrai nebijo ziemos (salia augantys Katalonski ,Varsuvos raudonas auga prastai ) Patinka -Cosford  , nes riesuto kevalas plonas , gausiai dera .Ligu nebuvo , puola lapgrauziai ir lazd.cigarsukai .Riesutas gan didelis ,  pailgos formos , skanus .Ant krumo daug vyr. zirgineliu ( gerai dulka ). Tombov ankstyvas - pasodinau 2019m.pavasari , todel tik viena riesuta maciau . Turetu geras buti raudonlapis Pamiat akad. Jablakov  .Maciau internete - geras svorio santykis riesuto su kevalu su branduoliu , branduolio iseiga virs 50 proc. Riesutas didelis , gerai uzpildo kevala , apvalus .Bet visa tai Moldavijoje . Man nepatinka : Barselona , nes puola ligos , kenkejai , kevalas storas , branduolys labai susitraukia . Taip pat nepatinka Hales milzinai - kevalas labai storas , branduolys nevisai uzpildo kevala .

Labai naudinga žinutė. Sukritikavai Barcelona ir Halės milžinai veisles, kurios pas mus dabar "popsinės". Būčiau anksčiau tai žinojęs, būčiau kitokias veisles sodinęs, turbūt rusiškas. O Tambovo veisles dabar Lietuvoje kur nors parduoda?

Dar turiu klausimą visiems - ar kas nors ką nors bandėte daryti dėl lazdynų mikorizės?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane Trapezunski -riesutai pailgi ,dideli, gozele nera labai didele ,  o Trapezund (Krymo ) riesutai apvalus , labai dideli, gozele daug didesne uz riesuta . Riesutai Barselona ir Katalonski pas mane mazai kuo skiriasi (auga salia vienas kito ) Jie yra dideli , apvalus, kekeje nuo 1 ,2, 3 ,4, iki 5 vnt. Gal tik Barselonos riesutai daugiau tusciu kevalu , nei Katalonski riesutai (mano nuomone ) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, vk_ pranešimas:

Kalkės, kalkmenis, dolomitas pirmiausia naudojami dirvos šarminimui, o antraeilis poveikis yra patręšimas kalciu ir magniu, bet ne fosforu ir kaliu. Nebent dėl dirvos rūgštumo sumažėjimo gali pasikeisti fosforo ir kalio įsisavinimas.

Tavo versiją dėl fosforo ir kalio lengva patikrinti - reikia link rudens tikslingai patręšti fosforo ir kalio trąšomis. 

Turiu dar vieną versiją - šilauogės taip pat apšąla būtent vėjuotose vietose, gal problema vėjuotose vietose, o ne gaunamose medžiagose?

Jei šaknys paviršinės, tai reikia mulčiuoti. Aš jau pernai kelis lazdyniukus pamulčiavau pjuvenomis ir planuoju pavasarį gerai apmulčiuoti visus lazdynus. Planuoju tris naujas priemones - gerai išgenėti, gerai apmulčiuoti ir patręšti kompleksinėmis trąšomis. Gana panašu į tai, ką darau šilauogėms. Dar man didelis klausimas - ar verta aplink lazdynus pabarstyti dolomito miltų? Kaip suprantu, tau kalkmenis pasiteisina?

Tiesa, pas mane ta vieta nėra šlapia, gruntiniai vandenys gana negiliai gal kokio pusantro metro gylyje, bet pats paviršius nėra šlapias.

Medziai rudeni vandeni keicia i cukraus tirpala ( fruktozes ar gliukozes pavidalu ) , cukraus tirpalas neduoda salciui susprogdinti vandens indu .Tavo lazdynai protingi - kadangi cukraus pasigamino mazai , koncentracijos kieki sakose paskirste nevienodai .Sakose , kur maza cukraus , saltis susalde  vandeni ,todel sprogo vandens keliai , pavasari vanduo nebegalejo patekti is saknu i pumpurus, ko pasekoje sakos nudziuvo , bet lazdynas liko gyvas .( tik nebarstyk cukraus po lazdynais , cukrus - baltasis , saldusis nuodas ,zmones ,nuo mazens vartoja , pripranta , o lazdynas gali uzsilenkti. Geriau  palaistyk berzo sula - aukso vertes eleksyras .Jis padeda jeigu medelio silpnos saknys , jeigu pavasari sunkiai sprogsta pumpurai . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As sodinu lazdynus taip : duobe plati ,bet negyli , butinai pilu zemes is misko , iskastos is po didelio lazdyno (mikorize ) , tada komposto zemes ,sodinu lazdyna ,zemes ant virsaus nedaug (gylis pasodinimo : 20 - 25 cm . lazdynai pasodinti gyliau letai auga , veliau pradeda dereti , dalis sodinuku zuva . Tai info is rimtos literaturos ) As sodinu dar sekliau , bet pasodines butinai gerai laistau , mulciuoju biokurui skirtomis stambiomis lapuociu medziu skiedromis . Prigijimas beveik 100 proc. , sodinu  i pieva , todel saknis grauzia grambuolio lervos  , todel zuva mazi sodinukai (tada samdau kurmius , kad gaudytu lervas ,bet kurmis , gaudydamas nudrasko saknis , ir vel mazas , silpnomis saknimis lazdynas gali zuti ) Todel geriau 2-ju metu sodinukas ,su stipriomis saknimis .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na galima surasti geru savybiu H.milzinai - riesutu daug ,jie labai dideli ,kevalas storas , todel nepuola straubliukai, krumas turi daug vyr. zirgineliu , todel gausiai  barsto ziedadulkes. Rekomenduojamas sodinti salia kitu ( turinciu  daug mot. ziedu , bet  mazai zirgineliu) Barselona - riesutai grazus , apvalus , kekeje po 2 ar 3 ir daugiau ,krumas derlingas, anksti pradeda dereti . Su chemijos pagalba galima isspresti jo problemas . Parduodant riesutus  pats tas. Is  vieno ha. galima uzsiauginti daug daugiau  tonu riesutu nei auginant kitas veisles .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man patiko vaizdo irasas is kompo apie Trapezund vesle (auginant krumu ) . Daug geru , protingu pamastymu . Bet as noreciau  pakomentuoti : Jis augina (kalba)  tik viena veisle , kuri labai gerai auga Kryme . Ar Lietuvoje taip bus , parodis ateitis .( Sia veisle auginant  stambu derlinga , gerai auga 5, 6, 7, 8  klimato zonose . Info is interneto ). As rasiau apie lazdyno auginima medeliu pliusus , turejau galvoje ivairias veisles .Lamberto baltas neduoda atzalu (info is interneto ) As daug metu auginu Lamberto raudonas . Tikrai yra mazai atzalu , palyginus su kitais (Barselona , Pervenec - ypac gausiai duoda atzalu, Tambov velyvas - daug atzalu  ir t.t).  Info is interneto -veisle Trapezund kilusi is Turkijos . Labai gerai auga , dera Kryme , todel ja gausiai augina ,platina  Kryme ,daug reklamos , ja smarkiai propaguoja rusu mokslininkai ir kiti zmones ,todel dabar daznai vadinama Krymo Trapezund .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kur tu radai sniego ? As vakar pasodinau : pap. lazd. forma " Aurea" ir Maxima " Purpurea" ,tiksliau perkeliau i kita vieta , temp . +2C. Siandien   iskeliau dideli lazdyna  Katalonski  is sodo i lazdynu pieva. temp 0C (visos saknys 0 -10 cm.zemes gylyje.) Pas mane blogai auga tie lazdynai , kur zeme pavasari ilgai buna slapia . Bet as juos persodinau 2019m gruodzio men. i lazd. pieva. Tikiuosi gero rezultato , ruduo parodys .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , vk_ pranešimas:

Dėl krūmo ar medelio formos, tai man atrodo, kad svarbiausia yra taip genėti, kad būtų daug šviesos ir neužtankėtų. Galima ir medelio formą apleisti ir ji užtankės. O galima krūmą gerai genėti ir bus tiek derliaus daug, tiek riešutai dideli. :)

Tu esi teisus .Medelio formos lazd. irgi turi minusu. Todel yra dar vienas budas - stambas ,  skiepijant i turkini lazd. Pliusai nereika laistymo sistemos ,nes saknys stiprios , gylios  (labai gerai pernesa sausras). Galima pasiskiepyti kelias veisles i vieno medzio sakas . Galima padaryti zalia , raudona ir geltona .Minusai brangu , i turkini lazd. vienos veisles prigija gerai o kitos blogai . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sniegas Zarasų rajone.

Dėl žemės iš po senų lazdynų mikorizės užveisimui aš vis pagalvodavau, bet taip ir neprisiruošiau atnešti.

Tu lazdynus laistai tik pasodinęs ar pastoviai? Labai paviršinės šaknys būna pas nuolat laistomus augalus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del mikorizes,  dabar galima pirkti tirpala is parduotuves. Lazdyna  , kuri siandien iskasiau , augo prie E gyvatvores , storas saknis kapojau E , todel galvoju , kad baltoji E neduoda lazdynui augti gylin . Butinai laistau tik pasodines ,pernai sode augancias nelaisciau .Visa vasara laisciau pievoje pasodintus lazdynus , nes buvo didele sausra  , o lazdynai pasodinti 2019m pavasari .Info is interneto -lazd. gerai auga su: egle , pusis , azuolas , obelis , kriause ir putinu . Megsta spygliuociu mulcia - zieve ,spygliai , konkoreziai . Pas mane tikrai gerai auga salia E ,geriau negu pasodinti vieni grynai sauleje .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-01-05 at 19:58, da-7 pranešimas:

Pas mane tikrai gerai auga salia eglių ,geriau negu pasodinti vieni grynai sauleje .

Lazdynai prisitaikę augti daliniame pavėsyje, jiems gerai užuovėja nuo kitų medžių ir pavėsyje drėgnesnė dirva. Todėl tikiu, kad jie gerai auga prie tavo eglių, bet kaip jie deri? Sakoma, kad pavėsyje turi mažėti lazdynų derlingumas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-01-05 at 17:35, da-7 pranešimas:

 Info is interneto -veisle Trapezund kilusi is Turkijos . Labai gerai auga , dera Kryme , todel ja gausiai augina ,platina  Kryme ,daug reklamos , ja smarkiai propaguoja rusu mokslininkai ir kiti zmones ,todel dabar daznai vadinama Krymo Trapezund .

Yra ir kita versija dėl šios veislės - pačiame Kryme yra Trapezund kalnynas (tokia kaip plokštikalnė) ir neva veislė būtent tose apylinkėse sukurta. Juolab patys kalbinti turkai apie Trapezund veislę nieko dorai nežinojo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-01-05 at 18:00, vk_ pranešimas:

Dėl krūmo ar medelio formos, tai man atrodo, kad svarbiausia yra taip genėti, kad būtų daug šviesos ir neužtankėtų. Galima ir medelio formą apleisti ir ji užtankės. O galima krūmą gerai genėti ir bus tiek derliaus daug, tiek riešutai dideli. :)

As irgi nematau skirtumo , kaip auginti,  medeliu ar krumu . Svarbiausia gerai , pastoviai geneti . Tavo buve krumai , dabar isgeneti  medeliu 2-ju kamienu , dar geriau uz 1 -na kamiena . Kadangi , stipriai  suzalojus  1-no kamieno medeli , stiebas pradeda puti , kazkada jis nulus  su visais riesutais , kol atsiauginsi is sakniniu atzalu , praeis maziausiai 4 metai be riesutu . 2-ju kamienu , viena nupjoviai , pakeitei genejima ,o riesutu vis tiek turi . As manau , kad pas tave blogai auga  lazd. , nes nera mikorizes ir per daug erdves .Paprasti lazdynai  auga misko trake  , po lazd, mazai zoles , bet daug lapu (mulcas ) . Saknys  yra susipynusios su ivairiais medziais  ( sudaro simbioze ). Geriausia pap.lazd. dera miske , kai plynai iskertamas miskas ( beveik visi medziai ir tikrai iskertami visi lazdynai ) Lazdynai greitai atauga , turi stiprias saknis , gauna daug saules , aplink misko atmosfera (vejo mazai ,  pavasariniu salnu nebuna , saule kaitina nevisa diena ) ,tada lazd . po 4-5 m. (gal po 3m. ) gausiai dera . Lazd. lauke ar pievoje yra ne savo teritorijoje " isprievartautas " , todel jam  reikia laistymo ,trasu .(gerai auga zole ) , o lazd.  tampa "darzove" , kuria labai megsta zverys , pelenai . Pievoje (zemeje) yra daug karkvabalio lervu  , o saknys daugiausia - lazdynu ir t.t . Kas parduoda lazd. rusiskas veisles , nezinau .As galiu is saknu atzalu atidalinti keleta Tambov velyvas . Pinigai nedomina ,gal turi koki idomu daigeli ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi E gyvatvore yra  sodo vakarine linija  , o lazd. salia  , jie gauna daug saules ( vejo maziau ). Dera gerai . Kurie pasodinti pievoje , mazi , todel negaliu palyginti kurie geriau, bet manau ,kad lazdynai sode duos riesutu daugiau .Siemet is sodo dideli lazdynai keliauja i pieva , o i ju vieta ivairiu veisliu kanadines medlevos .   

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, da-7 pranešimas:

As irgi nematau skirtumo , kaip auginti,  medeliu ar krumu . Svarbiausia gerai , pastoviai geneti . Tavo buve krumai , dabar isgeneti  medeliu 2-ju kamienu , dar geriau uz 1 -na kamiena . Kadangi , stipriai  suzalojus  1-no kamieno medeli , stiebas pradeda puti , kazkada jis nulus  su visais riesutais , kol atsiauginsi is sakniniu atzalu , praeis maziausiai 4 metai be riesutu . 2-ju kamienu , viena nupjoviai , pakeitei genejima ,o riesutu vis tiek turi . As manau , kad pas tave blogai auga  lazd. , nes nera mikorizes ir per daug erdves .Paprasti lazdynai  auga misko trake  , po lazd, mazai zoles , bet daug lapu (mulcas ) . Saknys  yra susipynusios su ivairiais medziais  ( sudaro simbioze ). Geriausia pap.lazd. dera miske , kai plynai iskertamas miskas ( beveik visi medziai ir tikrai iskertami visi lazdynai ) Lazdynai greitai atauga , turi stiprias saknis , gauna daug saules , aplink misko atmosfera (vejo mazai ,  pavasariniu salnu nebuna , saule kaitina nevisa diena ) ,tada lazd . po 4-5 m. (gal po 3m. ) gausiai dera . Lazd. lauke ar pievoje yra ne savo teritorijoje " isprievartautas " , todel jam  reikia laistymo ,trasu .(gerai auga zole ) , o lazd.  tampa "darzove" , kuria labai megsta zverys , pelenai . Pievoje (zemeje) yra daug karkvabalio lervu  , o saknys daugiausia - lazdynu ir t.t . Kas parduoda lazd. rusiskas veisles , nezinau .As galiu is saknu atzalu atidalinti keleta Tambov velyvas . Pinigai nedomina ,gal turi koki idomu daigeli 

At tai norejau parsisiusti kazko idomaus ir retesnio is Ukrainos,bet i europos sajunga nesiuncia. Netgi svarsciau minti vaziuoti i Lenkija apsipirkti ir tuo paciu uzsukti iki Ukrainos del lazdynu sodinuku. O jeigu butu galimybe bent viena Tambovo ar kokio Krymo Trapezunda gauti ir man nuo taves,tai likciau skolingas.:obscene-drinkingcheers:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...