Jump to content

Trašų kainos


bLiudas

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...

čia šiektiek ne į temą, tačiau ar girdėjote, kad "karbauskiniai" t.y "agrokoncernas" nuo praeitų metų pradėjo skolas iš ūkininkų atsiimti atimdamas žemę (dažniausiai jau pasėtą)

šiandieną trąšas pirkau ir nustebau pamatęs, kad kažkas trąšas kraunasi tiesiai į barstomąją...vienas darbininkas paaiškino, kad labai greitai plečiasi "karbauskiniai" į visus kraštus perimdami žemės plotus,tai iš centro atvažiavo,kad patręštų perimtus plotus. Jau net Latvijoj įlindę 800 ha, iš kažkokio vargšo ūkininko atėmė. o ir viena giminaitė dirba anstolio kontoroje, tai sakė "agrokoncernas" vienas iš pagrindinių klientų po bankų jų kontoroje. atiminėja viską kas tik gali būti naudinga žemės ūkyje... net iš mažų ūkių (iki10 ha) atima žemes, nors tai vienintelis jų pragyvenimo šaltinis, o susitarimai dažniausiai negalimi...

mintis tokia, kad mokėjimo atidėjimus už trąšas vertėtų pamiršti, nebent labai savimi pasitiki... asmeniškai pats kiekvienais metais imu į skolą, tačiau tokios naujienos šiek tiek pribloškė,teks pradėti taupyti ir nebelįsti į skolas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirmi metai jie tik šiemet 'atsikraustė' į mūsų rajoną,seniau nebuvo girdėti, matyt nelabai nori viešintis... kiek pasakojo tai labai greitai jie ten viską susitvarko, žmonės net paskolos nespėja iš banko pasimti ir panašiai. šiek tiek nelygios jėgos bent jau mano tokia nuomone, na bet čia Lietuva, - laukiniai vakarai :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai cia ir atima is tu kur neperka, o tik skolinasi :)
O tai kiti skolon neduoda ar kaip.Už tokius darbelius jeigu taip elgesi sutariam kad nei perkam nei skolon iš tokio skolininko imam ir vualia.O tai dabar ėmiau skolon negražinau kai jau su anstoliais beldžias tai jau gelbėkit mane muša.Prieš imant reikia galvoti su kuom obuoliauti eini.Juk kiek suprantu šiandienos situacijoje tai ir tas vekseliu turėtojas skolintom lėšom taip elgias.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai dabar ėmiau skolon negražinau kai jau su anstoliais beldžias tai jau gelbėkit mane muša.Prieš imant reikia galvoti su kuom obuoliauti eini.

Kiek man teko susidurti, yra sugalvota ir veikianti puiki sistema, kuri gali kiekvieną skolininką (nesvarbu, ar jis piktybinis, ar tiesiog laikinai nesiseka) apnarplioti kaip voras muselę, o paskui tik trukt-ir tu jau voro (ne forumiečio). :)

Tiesiog (pasikartosiu eilinį kartą) reikia atidžiai skaičiuoti, skaičiuoti, skaičiuoti. Na, ir jei ką-pasikonsultuoti su protingais žmonėmis. :icon-cool::)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai dabar ėmiau skolon negražinau kai jau su anstoliais beldžias tai jau gelbėkit mane muša.Prieš imant reikia galvoti su kuom obuoliauti eini.

Kiek man teko susidurti, yra sugalvota ir veikianti puiki sistema, kuri gali kiekvieną skolininką (nesvarbu, ar jis piktybinis, ar tiesiog laikinai nesiseka) apnarplioti kaip voras muselę, o paskui tik trukt-ir tu jau voro (ne forumiečio). :)

Tiesiog (pasikartosiu eilinį kartą) reikia atidžiai skaičiuoti, skaičiuoti, skaičiuoti. Na, ir jei ką-pasikonsultuoti su protingais žmonėmis. :icon-cool::)

va cia pagrindine problema ir yra, kad protingas isiklauso ir protingo ir kvailo, tik kvailys nieko neklauso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

esme yra tame, kad per maždaug 10 metų nusistovėjusi praktika buvo, kad viskas vyko geranoriškai, jei reikėdavo palaukdavo,kainas derindavo ir panašiai,tikiuosi ir toliau viskas taip bus. Šiemet tik išgirdau apie tokius "žaidimus", o kolkas viskas mūsų ūkyje kaip ir buvę, ėmėm trąšas kaip ir kiekvienais metais su mokėjimo atidėjimu, tačiau kai žmogelis taip vaizdžiai apšvietė, tai nori nenori kyla mintys kažką keisti.... o kalbą tam ir pradėjau, kad tie, kurie skuba ir nieko pakankamai neapskaičiuoja atkreiptų dėmesį į tokias liūdnas perspektyvas. Nes jei seniau buvo įprasta kažkokį laiką vėluoti atiduoti skolą (visgi turime daug darbų, ypač rudenį, galima ir pamiršti ar pnš.), tai siūlau gumos netemti, na o jeigu išvis blogai, tai geriau skubėti skolintis iš banko, užstatant tą pačią žemę, kadangi jei uždės areštą, tai nei paskolos gausit, nei savo žemę matysit.

o pati sistema taip ir veikia, pavėluoji kažkiek laiko gražinti skolą, gauni perspėjantį laišką - raginimą susimokėti, į kurį būtinai reikėtų atsakyti nurodant priežastis,kodėl nesumokate ir kada tai žadate padaryti, tačiau dauguma to nepadaro neįvertindami esamos situacijos, poto kurį laiką -tyla, na o maždaug tuo laikotarpiu kai jau baiginėjama rudens sėja,ateina dar vienas laiškas su grasinimu jog kreipsis į teismą. tuo pačiu metu jie kreipiasi į teismą su prašymu skirti laikinąsias apsaugos priemones - turto areštą, jums siūsti laiškai tampa jūsų nemokumo įrodymu. pirmiausia areštuojamos banko sąskaitos,kito turto dalis... viskas vyksta greitai, apyvartinių lėšų nėra, nei advokato pasisamdymui, nei ūkio reikmėms.... na o toliau viskas 50 ant 50, arba jūs, arba jie šeimininkaus jūsų valdose :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikrai ne viena sutikes agrokoncerno isbuozinta. Negaliu teigti, kad del agrokoncerno kaltes :) tiesa, as truputi ilgiau kenciu, kai man laiku neatsiskaito. nu ir nx jei zmogus is kito pasiskolina, ir po to deda skersa, ir tikis, kad bus "kaip ir visada". Galbut jie pradeda teisinga politika, nezinau. Zeme dirbti nera toks sudetingas mokslas, nereikia 4 metu zemkes baigt. Esme tame, kad man tai keista, kad 7/8 ukininku visiski runkeliai finansu valdyme, ir ziuri didelem akim i bet koki skaiciu. tolkiems tik pasaru gamyba, o ne grudu auginimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zeme dirbti nera toks sudetingas mokslas, nereikia 4 metu zemkes baigt.
Manau kad tik Miesčionis kuris mano kad yra ivaldes kauptuko panaudojimo mena gali leisti sau taip teigti.Rimtam UKININKUI rimtai dirbančiam žeme neužtenka netik žemkėje praleistu metu bet ir gyvenimo mokykloje praleisto laiko.
Esme tame' date=' kad man tai keista, kad 7/8 ukininku visiski runkeliai finansu valdyme, ir ziuri didelem akim i bet koki skaiciu. tolkiems tik pasaru gamyba, o ne grudu auginimas.[/quote']Čia kiekvienam savo negali gyvenime buti visu galu meistru.Juo lab kad ir tu greičiausiai patenki i ta septyniata.Nes turbut ir pats nesupranti ka čia parašei.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

visko gali buti :) ir be to as ne "protinu" kaip cia kazkas bande pastebet, o tiesiog konstatuoju, ka is savo patirties matau. Mokymas savo esme yra visai kas kita, as nesakau, kad sek taip, tresk taip, skolinkis taip :) pagal kalbas tu irgi link tu 7, o ne to 1 :)

dar karta pasakysiu, but geru ukininku, didelio agrarinio mokslo nereikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...