Jump to content

Rinktuvo pasirinkimas


constant

Recommended Posts

prieš 58 minutes , constant pranešimas:

Sveiki visi, ūkyje darosi brangu sukti rulius į plėvelę tai bandom mažinti savikainą..Kas kokius rinktuvus naudojat ir rekomenduojat, į ką atkreipti dėmesį jį renkantis?

Pirma įsivertinti kokiu atstumu laukai. Tada imti kuo didesne arba net dvi mažesnes. Siaip gana brangios jos ir tas sutaupymas gali nesigauti. Per viena puse sutaupysi per kita praloši. 
Kas tikrai vyks greiciau, tai gyvuliu šerimas per dalytuvą. Nereikes atpjauti rulonu, dalytuva uzkrovus nereiks laukti kol ruli susmulkins, susimaisys pašaras ir važiuosi dalinti. Dėl šito verta pereiti nuo rulonu ant kaupu dėjimo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

I rulonus gali dar zaisti su orais ir laukais, tai viena lauka, tai kita pjauti pagal branda ir orus. O silosuojant hujarini visus, nes turi sudeti per kelias dienas ...

Rinktuvine veliau naudosi ir kukuruzams vezti, ar gyvuliams serti nupjauta sviezia zole, tai didelis + 

Rinktuvo ratai platus ir auksti turetu buti, dozavimo volu man bent nlb reikia ( nebent galvoji vaziuoti per kaupa kratydamas su rinktuvine ), o kiti kas turi daznai nusiima ir taip juos.

Susidures pats asmeniskai tik su pottinger ir strautmann rinktuvais, abu geri. Dabar naudoju strautmann'a ir nusiskundimu nera, kai pirkau uz tokia pacia talpa pottingeris kokiais 28 proc. daugiau norejo ...

Dar pagalvoti apie siloso serima, kokio plocio/aukscio kaupa/siloso transeja daryti, kad maziau gestu silosas ir + atidaryta siloso transeja/kaupas neturetu buti i pietu puse, kur visada sviestu saule ir dziovintu silosa, o jis gestu.

Del siloso kokybes tai suminimas svarbiausia ir uzsandarinimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Strautmann'as 4001, arkliu apie 240. Bet tiek jam nereikia, tik nasumas didesnis gaunasi. Kaip uzplaukia, jei nori daug sutalpinti i rinktuvine issijungi automatika ir pasidarai ant rankinio pastumima, pastumi konvejeri i gala kai jau traktorius pradeda dusti. Jei laukai arti tai gal ir mazesne rinktis gali, bet vistiek imciau didesne, nes ir kaimynams kokiems gali numaut padet, jei traktorius galingesnis atsiras irgi nasiau bus.

Jei butu dozavimo volai tai turis dar sumazeja del ju ir + negali daug spausti, nes volus reikia saugoti.

Kiek skaiciau forumuose uzsienio tai tas schuitemakerio padborcikas kai padarytas atbulai tai sunkiau su juo dirbti, kaip ir daugiau ag reikia ir uzkimsti lengviau. + padborsciko pacio matomumas blogesnis, nes jisai toliau stovi. Jei pradalges mazos, po kokio centrinio grebimo gal ir viskas normaliai, nes plotis gaunasi koks 8-9 m, o as naudoju soninio grebimo, tai plotis gaunasi apie 15-16 m.

Del schuitemakerio reiktu jau dirbanciu lietuviu klausti, bet as jo nesvarsciau net. Rinkausi tarp pottinger ir strautmann'o.

Dar @DDobilas dirba su tokiu strautmannu, pasiklausk.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, niino pranešimas:

I rulonus gali dar zaisti su orais ir laukais, tai viena lauka, tai kita pjauti pagal branda ir orus. O silosuojant hujarini visus, nes turi sudeti per kelias dienas ...

Rinktuvine veliau naudosi ir kukuruzams vezti, ar gyvuliams serti nupjauta sviezia zole, tai didelis + 

Rinktuvo ratai platus ir auksti turetu buti, dozavimo volu man bent nlb reikia ( nebent galvoji vaziuoti per kaupa kratydamas su rinktuvine ), o kiti kas turi daznai nusiima ir taip juos.

Susidures pats asmeniskai tik su pottinger ir strautmann rinktuvais, abu geri. Dabar naudoju strautmann'a ir nusiskundimu nera, kai pirkau uz tokia pacia talpa pottingeris kokiais 28 proc. daugiau norejo ...

Dar pagalvoti apie siloso serima, kokio plocio/aukscio kaupa/siloso transeja daryti, kad maziau gestu silosas ir + atidaryta siloso transeja/kaupas neturetu buti i pietu puse, kur visada sviestu saule ir dziovintu silosa, o jis gestu.

Del siloso kokybes tai suminimas svarbiausia ir uzsandarinimas.

Kiek ha nurenki per diena ir kiek trunki susidėt pirma žole? 
gal vietoj rinktuvo reiketu pagalvoti apie smulkintuvo samdymą. Darbas greitesnis būtų ir rinktuvines už +100k nereiktų. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su rinktuvine kukurūzo nesusismulkinsi. Jei smulkintuvo neturi, tikrai pagalvočiau apie jį. Aš kai šienainį darau į rulius, man kukurūzui pigiau buvo samdyti, bet jei ir žolę į kaupą dėti, tada smulkintuvo jau reikia. Yra tų naudotų neblogom kainom.  Dar gal variantas ir kabinamas smulkintuvas... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek to kukuruzo buna. 20ha, diena darbo nusmulknti. Kai ukis mišrus, gali sau leisti tureti daugiau technikos kieme. Žmonių daugiau, texhnikos, vairuojančių.

Jei smulkintuvą samdyti, reiketu 2-3 vežančių ir ant siloso Kaupo 2. Su rinktuvine 1 vežančio ir 1 minančio pakaktų, bet dėsi 2-3x ilgiau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viena duobe apie 900T tai per kokias 3 dienas ir kita apie puse duobes 400 T tai per kokia 1 diena ir truputis, kas lieka i rulonus arba kaimynam atiduodu. Pievos daugmaz visos atnaujintos, tai ir derlius geras. Viskas priklauso nuo atstumo iki lauku ir keliu bukles. Pagrindines pievos  apie 5 km spinduliu. 

Smulkintuvo gedimai tik baido mane, per daug mazgu jame kur bet kas gali atsitikti, o rinktuvineje mazai ju, o jei traktorius pagenda tai ant kito kabini ...

Salia su savaeigiu duodas ukis tai 1-2 veza, teleskopas mina, bet ir tolimiausias laukas tik uz 800 metru ...

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, niino pranešimas:

Viena duobe apie 900T tai per kokias 3 dienas ir kita apie puse duobes 400 T tai per kokia 1 diena ir truputis, kas lieka i rulonus arba kaimynam atiduodu. Pievos daugmaz visos atnaujintos, tai ir derlius geras. Viskas priklauso nuo atstumo iki lauku ir keliu bukles. Pagrindines pievos  apie 5 km spinduliu. 

Smulkintuvo gedimai tik baido mane, per daug mazgu jame kur bet kas gali atsitikti, o rinktuvineje mazai ju, o jei traktorius pagenda tai ant kito kabini ...

Salia su savaeigiu duodas ukis tai 1-2 veza, teleskopas mina, bet ir tolimiausias laukas tik uz 800 metru ...

 

 

Ilgokai. Kaip sekėsi 22sezone pirma žole dėti kai pastoviai lijo? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atrodo ne tokia didele patirtis mano, nu, bet turiu dabar ir presą ir rinktuvine, ir savaeigis atsirado. Matau kolegos kalba apie patikimumą, nu nežinau gal, bet kai ūkis nėra labai didelis, tie savaeigiai daug nedirba. Bet darai ir viena ir kita su juo. Tai jei konkrečiai, aš kalbėčiau apie smulkinimo kokybe, nu pykti nepykit, bet tokio smulkumo, kurio reikia karvei, niekas apart savaeigio ir nepadaro, na, o vėliau ir pieno kiekis ir dalintuvo dylimas, ir kuro kiekis maišymui, duoda dar papildoma piniginį bonusa į tavo kišene…

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2023-02-27 at 22:04, kestoxs pranešimas:

Atrodo ne tokia didele patirtis mano, nu, bet turiu dabar ir presą ir rinktuvine, ir savaeigis atsirado. Matau kolegos kalba apie patikimumą, nu nežinau gal, bet kai ūkis nėra labai didelis, tie savaeigiai daug nedirba. Bet darai ir viena ir kita su juo. Tai jei konkrečiai, aš kalbėčiau apie smulkinimo kokybe, nu pykti nepykit, bet tokio smulkumo, kurio reikia karvei, niekas apart savaeigio ir nepadaro, na, o vėliau ir pieno kiekis ir dalintuvo dylimas, ir kuro kiekis maišymui, duoda dar papildoma piniginį bonusa į tavo kišene…

Gal skaičiavai, kiek greičiau dalytuvą paruošiat dalinimui dedant iš tranšėjos lyginant su rulonu krovimu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...