Jump to content

:) pasidariau pirmąjį voljera :)


Donatas

Recommended Posts

Sveiki. Ruošiuosi užveisti 1 ha ploto sraigyną. Planuose buvau apgalvojęs iš karto užveisti bent 2 kartus didesnį plotą, bet iš daugumos nuomonių galima suprasti, kad pirmam kartui tai per daug rizikinga. Tačiau dėl vienkartinių(pradinių) ir gana nedidelių investicijų atrodytų, kad protingiausia būtų pradėti bent nuo 2 ha. Būtų labai įdomu išgirsti Agnės nuomonę apie sraigių auginimą tokiomis sąlygomis, ar tai pasiteisino? (Kalbu apie auginimą dideliuose voljeruose).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 289
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Oho, na ir uzmojai... Italisku ukiu nuotraukose maciau aptvertus 8ha, bet ne istisa teritorija, o vistiek visi 8 ha suskirstyti i mazus aptvarus.

Ja jeigu yra lesu, noro ir uzsispyrimo, kiekvienas daro tiek kiek jam iseina, salia zmogelis turi uztveres apie 3ha vienu aptvaru, tai sake puse sraigiu issibegiojo, negali apziuret visko, kaimynai skundziasi, kad pilni darzai sraigiu. :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu sweiki,buvau dinges ilgeliau,aisku ne is gero gyvenimo :D . Situacija nekokia,neduoda darbo darbdaviai :( tai kas belieka,reikia imtis sio reikalo nes blogiau nebus tikrai manau.....Cia truputi isdesciau keleta faktu is savo padeties... :)

O del sraigiu tai imtis reikes,dar su ta mintim gyvenam,laukiam pavasario,darysim voljerus,reikes tik pirma pasiskambint i asociacija ar nesikeite kas,ar yra rinka vis dar....

O kaip rase bendramintis auksciau,nemanau kad protinga tvert didelius plottus,nors matem kas tveria ir po 1h bet pirma: sraiges buna susitelkusios vienoj kazkurioj pusej,pats maciau tai savo akim :icon-eek: kitas plotas nenaudingas kad jis aptvertas,ir pats zmogus sake kad sraiges vienoj pusej susitelke...

Antra jas geriau surinkt,sutupiai su zmona ar svogeriu :) ir eini is eiles i prieki,tai viena po kito voljero tustini...

trecia kad ir pats prezidentas jokiu budu nepatare didelius plotus tvert,nes tarkim paskambina,klausia kiek gali sraigiu surinkt,nueini paimi 1kv/m suskaiciuoji kiek sraigiu toliau paini vel suskaiciuoji ir panasiai zinai kiek sraigiu turi is voljero,o prezidentas sako kam bepaskambinu sako nzn kiek turi sraigiu,tai iseina kas tada turi zinot jei ne pats augintojas....

Vienareiksmiskai sakau kad as netverciau dideliu plotu,nes galvojau pradziai ir tversiu hektara bet kai seminare apsviete tai supratau kad darysiu kitaip....

Nu kaip ir viska pasakiau..laukiam pavasario,imsimes darbu... :) sekmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Ta sraigininkų asociacija tai tikrai primena mafiją...:)

Būtų gerai susikooperuoti kitiems augintojams ir patiems ieškoti pirkėjų užsienyje. Tik turbūt vežimui į užsienį jas reikia paruošti - išdarinėti ir užšaldyti, o tai jau = fabrikėlis, krūvelė pinigų ir begalė popierių, tikrintojų ir kito brudo.

Pas mus sodyboj jų nemažai yra - prieš kokius 15 metų kelias paleidau parsivežęs iš Raudonės parko.

Praeitą vasarą jau galvojau parduoti už belekiek (gal po litą), nes jos mus be krapų paliko:). Ir ne tik be krapų, viską ryja.

Prigaudžiau gal trisdešimt kilogramų. Paskui paleidau...

Tai besiruošiantiems auginti pora pastebėjimų:

* aišku, voljeruose jas rankioti lengviau, nei pas mus sode, bet po pusdienio vaikščiojimo su kibiru ir lankstymosi nugara tikrai paskaus;

* prigaudžius turbūt reikės nugabenti į supirkimo vietą (didelis pliusas asociacijai, jei jie paima patys). O sraigės yra gleivėtos ir nemažai tuštinasi - tai todėl aš jas ir paleidau:). Reikia atskiro transporto vežiojimui.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

taip tokeles ,po televizijos laido visi tingineliai sumane sraiges augint,mano vaikas irgi,15 m.o sake bus verslininkas/sraigyno.As pati buvau sumascius pries 3 m.augint bet diedas berazume apsauke ir pasibaige,o kiti net iki rinkos takus pramyne dabar tik jungtis augintojams.Labai idomu suzinot ar tos sraiges kur Lietuvos pamiskese,sabakstynuose gyvena ir tinka augint?cia vaikui pradziai but neblogai,bijau kad gali perdekt jo noras o pinigai bus kaip i bala.Gal kas prie Kauno augina veliau nupirkciau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip tokeles ,po televizijos laido visi tingineliai sumane sraiges augint,mano vaikas irgi,15 m.o sake bus verslininkas/sraigyno.As pati buvau sumascius pries 3 m.augint bet diedas berazume apsauke ir pasibaige,o kiti net iki rinkos takus pramyne dabar tik jungtis augintojams.Labai idomu suzinot ar tos sraiges kur Lietuvos pamiskese,sabakstynuose gyvena ir tinka augint?cia vaikui pradziai but neblogai,bijau kad gali perdekt jo noras o pinigai bus kaip i bala.Gal kas prie Kauno augina veliau nupirkciau.
Pas mus tų sraigių visais pakampiais prisiveisė, kad ant kiekvieno žingsnio vos ne po kelias sraiges. Nežinom kaip jas išnaikint, nes žalos tai pridaro kiekvienais metais, daigynuose kur tik peršliaužia nebelieka nei vieno daigo :icon-evil:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki visi, ziuriu norinciu daugiau nei daranciu :D , perskaiciau visa foruma, aciu daug info gavau, gaila kad kompakto nuorodos jau neatidaro, kur Donatas ikeles buvo. Agne, labai noreciau susibendrauti, gaila kad retai cia apsilankote! Jei priimtumet noreciau atvaziuoti i svecius pas jusu sraiges :) . Jeigu nieko pries gal galetumete parasyti man i e-pasta [email protected] Dekoju is anksto!labai tikiuosi sulaukti laisko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki. perskaiciau sia tema ir iskilo keleta klausimu. ta salyga kad turi pirkti sraiges is sraigynu, kokia jie kaina jas parduoda ir kaip kaina itakoja perkamas kiekis? ar galima atsivesti motinine banda is kitu valstybiu sraigynu? ar butu galima priklausyti kitoje valstybeje isikurusei augintoju asociacijai nes ir lietuvos augintuju asociacijoje yra augintoju is kitu valstybiu(gal but ten palankesnes salygos nes kazkaip susidaro ispudis kad kaikas gauna nemaza dali kitu saskaita ir tas tukstantis litu nepriklausomai nuo ukio pajegumu kazkokia nesamone. nesidomejau dar galbut ir kitur tokia pat situacija..) pastacius sefui priklausancia perdirbimo imone kazkaip visai sita sritis miglota tampa. laukiami ivairus pamastymai sia tema manau daug zmoniu panasiu ideju ir klausimu turi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki besiruosiantis auginti sraiges,

Tai ka, siandien paaukojau visa vakara surasti Agnes (BV Terra) sraigyna, kuris praeitu metu rugpjuti buvo paleistas praktiskai per visus laikrascius, kurie turi ka nors bendro su ukininkavimu. Kaip Ji pasakojo, kad pati eksportuos ir pan. Po ilgu vazineju misko keliais (visiskas masinos lauzymas :)), pokalbiu su vietininem mociutem ir pan. pavyko (labiau uzslepti tikriausiai ir neimanoma).... Galvojau apsidziaugsiu.... deje, aptvaras sioks toks yra, kemperis irgi dar stovi salia :) bet su sraigem... nei vienos gyvos sraiges, vien tik kiautai, matosi kad arti jau senokai kas buvo priejes..

Taigi kilo daug klausimu, kodel taip ivyko???

1. Ilgas laikas be lietaus? Laistymas ten labai sunkiau isivaizduojamas.

2. Neprieziura?

3. Ligos?

4. Netinkamas aptvaras?? Aptvaras neuzdaras..

Butu labai malonu, kad sia situacija pakomentuoju pati Agne (ar jau kiti BV Terra atstovai), bei Ponas sraigiu augintoju asociacijos Prezidentas Rolandas...

Mane irgi domina sraigiu auginimas, bet kai pamatai nepasisekusius pavyzdzius.... Idomu, kur klaidos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is visu straipsniu kurieuos perskaiciau apie Rietavo sraiges susidare ispudis, kad paleido jie ten tas sraiges ir paliko likimo valiai. Gaila.o Agnes apskritai niekur rast nepavyko, netgi kontaktu jokiu konkreciu imones, apart registruotos vietos ir imones kodo. Minde, as irgi noreciau jei imanoma apsilankyti pas Jusu sraiges :) . Buciau labai dekinga jei parasytumet, aisku jei sutiktumet, man: [email protected] :) labai daug prisiskaiciau teorijos,norisi dabar viska isgirst is praktiko :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad paliko likimo valiai tvirtint negaleciau... nes kalbejau su zmogum, netoli auginanciu braskes, tai sake, kad praeitais metais su tom sragem dirbo intensyviai. Ir kad siemet pradzioj kazka dare, bet paskutiniu metu sake nieko nebemato...

Man tik labai keistai atrodo keli dalykai... niekaip neatsiliepia zmones, kurie jau sraiges augina bent 3-4 metai... visi jie turetu suprasdami, kad didesnis kiekis augintoju kaip tik pakeltu uz sraiges. Aisku, idomu paziureti kaip augina naujai pradeje...

Ir dar vienas klausimas iskilo, skaitant spauda, senesniuose leidiniuose kalbama, kad asociacijos nariu yra ~160, o kuo naujesnis straipsnis tuo mazeja. Kauno dienoje pries kelias savaites buvo parasyta jei neklystu 104 nariai. Kas atsakys i sita klausima?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tu sraigiu gal ir nepaliko likimo valiai.taciau man atrodo kad nezinoju ar neturejo technologijos ir ziniu kaip jas auginti.

nariu mazeja todel kad nevisi nariai susimoka kasmetini nario mokesti ir yra pasalinami is asociacijos.

o gal patys iseina is jos susirade kitus kelius kaip realizuoti sraiges, gali buti daug priezasciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sraigiu auginimu lietuvoje gali uzsiimti tik juridiniai asmenys gal zinote kasnors kokia bauda uz tai gresia

Iš kur čia tokia naujiena :icon-question: Kas man gali uždrausti auginti jei aš to noriu :icon-question: Kas gali priversti stoti į asociaciją :icon-question: Juk jei tik noriu,galiu ir krokodilus auginti,svarbu tik kad nebūtų grėsmės gamtai ir aplinkiniams.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gal ir tiesa, istatymu pats kaip ir neziurejau tik straipsniuose skaiciau taip. tai ir nejauku pasidare. istrauka is vieno..:"Aplinkos ministro įsakymu dirbtiniu vynuoginių sraigių veisimu ir auginimu leidžiama užsiimti tik juridiniams asmenims..." dar kazkur maciau kad sumascius prisirink sraigiu maistui irgi nelegalu, bet gal jau pasene zinios ar siaip zurnalistai netaip interpretuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...