Jump to content

Avietes


ALIONA

Recommended Posts

labas vakaras, turim beda, 25 diena  vietinio girtuoklio ukinimko avys nuėdė visa hektarą aviecių........liko koks 30% geriausiu atveju.....gal kas turi patirties sprendzent tokią situaciją....manau be teismo neapsieis.....?

Nei avys,nei mesiniai galvijai,avieciu needa.Gali tik istrypti.Isbandyta. :icon-wink:  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Gal atsirastų aviečių augintojų Žemaitijoje? Gal pasiūlytumėte aviečių sodinukų? Bandysime sodinti, tik neapsisprendėme, ar iš karto daug užsodinti, ar po truputį plėstis, nes sodinamo sklypo turime 2 ha. Kol kas domimės Polka, Glen Ample, gal dar kokią kas pasiūlys. :)

 Jūs tokie optimistai, kad tikitės čia pat gaut daigų :icon-question: .Nebus daigų ne tik Žemaitijoje, bet ir visos Lietuvos mastu o jei ir atsiras kažkiek tai kainelė.........žiauriai dabar ant bangos tas reikalas su avietėm.Kažin kur tai nuves.Na žinoma apsukrūs verslininkai priveš daigų iš Lenkijos ir pardavinės kaip čia užaugintas.Čia mano tokie pastebėjimai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Jūs tokie optimistai, kad tikitės čia pat gaut daigų :icon-question: .Nebus daigų ne tik Žemaitijoje, bet ir visos Lietuvos mastu o jei ir atsiras kažkiek tai kainelė.........žiauriai dabar ant bangos tas reikalas su avietėm.Kažin kur tai nuves.Na žinoma apsukrūs verslininkai priveš daigų iš Lenkijos ir pardavinės kaip čia užaugintas.Čia mano tokie pastebėjimai :)

Na nereikia taip pesimistiskai.As asmenskai,neskanduociau uz visa zemaitija,kad nera daigu.Jei kam reikia,kreipkites.Glen Ample.galiu pasiulyti dideli kiieki.Vsada parduodam,ir patariam.Galiu sudaryti tresimo programa.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu zaltys565. :) Tik su avietėmis yra niuansas - laikas. Serbentai gali būti laikomi ilgai, avietės - ne. Glen Ample yra intensyvaus augimo (ir auginimo). Jei kažkas tikisi stebuklo - jų nebūna. Augalas tokiais kiekiais atiduodantis uogų masę, turi atitinkamai ir maitintis. Beje, Glen Magna nerealaus dydžio uogos. Bet čia skonio ir verslo modelio reikalas. Kadangi nenaudoju chemijos, ir nesiruošiu - man užtenka ir 3 - 4 t iš ha. :) Apseisiu ir be 20 t/ha. Pradedantiems (nors gal ir aš dar toks) patarsiu nesirūpinti, kur gauti sodinukų (jų galima gauti, arba atsivežti pačiam), ne kuo tręšti (čia problema tik pinigai), ne kur ir kaip realizuosi (įmanoma gan lengvai, nors su 20 t gali būti problemų), bet KAS NURINKS. Nes čia labai jautrus reikalas. :) Mačiau Lenkijoje realiai dirbantį kombainą - man nesumaigytų ir nenurinktų uogų santykis su sveikomis nepatiko. Bet čia vėlgi verslo modelio niuansai. Svarbiausia dirbti, mylėti savo darbą, uogyną, šypsotis - ir viskas bus gerai. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nurinkimas viskas atsiremia,į pinigus nes kiek teko kalbėt su augintojais šneka apie 1 eurą už kg kai pradedi skambint ir klaust r reikia skinėjų tada kaina jau centai

Siemet mokejom uz dezute (2KG)1 eura.Ir mes ir skynejai manu nelikom nuskriausti.Turejom gera komanda vietiniu mergaiciu.Tik karsciai truputi nualindavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Na mes jau irgi su nekantrumu laukiam aviečių sodinimo Sodinsim 10a - 1000 daigų. Bandysiu paskui papasakot, kaip seksis. Prieš kurį laiką buvau uždavus klausimą, dėl tokios smulkios sodininkystės veiklos įteisinimo, tai uždaviau dar ir pačiai VMI tą klausimą raštu, gavau tokį atsakymą, gal kam bus aktualu:

 

"Atsakydama į Jūsų paklausimą, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos paaiškina, kad jeigu Jūs savo turimoje žemėje (nuomojamoje, naudojamoje pagal panaudos sutartį ar kitaip suteiktoje) auginate uogas ir ketinate parduoti, tokios pajamos būtų laikomos žemės ūkio veiklos. Ūkininkų ar kitų žemės ūkio veiklą vykdančių gyventojų per mokestinį laikotarpį visos gautos pajamos iš žemės ūkio veiklos apmokestinamos tais atvejais, kai šias pajamas gaunantis gyventojas tuo mokestiniu laikotarpiu privalo registruotis ar yra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju. Pajamoms taikomas 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas. 

       Įsigyti verslo liudijimo ar registruoti individualią veiklą nėra prievolės. Pažymime, kad gyventojai, prekiaujantys savo ūkinėje veikloje išaugintais žemės ūkio produktais, prekybos vietoje turi turėti dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą arba naudojimą bei asmens dokumentą."

 

Tai kaip supratau, jeigu nėra prievolės mokėti PVM, tai nereikia ir jokių mokesčių mokėt. 

 

Na tikiuosi, kaip sakot nebus čia burbulas, kaip su serbentais. Bet aš nemanau, kad visi dabar užsiims tik avietėm, aplamai sodininkystė, daržininkystė vėl populiarėja ir manau tas populiarėjimas pastebimas su visomis augalų kultūromis. Manau pasiūlos didėjimą diktuoja paklausos didėjimas. Gal jau pora metų vėluojam įšokt į roges, bet manau dar laiko yra. Pradėsim nuo aviečių, paskui ir kitus vaiskrūmiu bei vaismedžius bandysim, manau avietės vieni iš paprastesnių vaiskrūmių dėl to lengviau nuo jų pradėti. Atsimenu laikus, kai mano seneliai užsiėmė daržininkyste ir kaip lenkiška produkcija visiškai išstūmė lietuvišką iš turgaus, dabar tendencijos visiškai pasikeitę, visi grįžta prie lietuviškų vaisių ir daržovių

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 3 savaičių...

Na mes pernai  papildomai pasodinom 50 daigų Polkos į priemolį, nes pas mus tokios žemės, bet prieš sodinant gerai idėjom perpuvusio mėšlo, dar kompleksinių trąšų pabarsčiau nuo pavasario pusės, per sausras laistyta buvo. Uogų iš to plotelio buvo sočiai. Avietė mėgsta trąšią žemę. O jei kam labai trąšos kliūna dėl ekologijos, mano manymu aš niekaip ant tiek nepritręšiu ir nepricheminsiu kaip kad pas mus atkeliauja vaisiai ir uogos iš užsienio.Juk patys valgom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

cia chebra kaip su cesnakais....kaina gera ir ura visi augint. max pora metu ir nukris tos kainos.po 2 ar 3 metu garantuoju kad daug kas gailesis sukises tiek pinigu.nors.....ir pats pavasari 60 daigu pasisodinau geltonu....aisku tik del saves, bet kai reik skint, tai uz.... toks darbas. o cia ziuriu zmones po 0,5 ha sodina :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia chebra kaip su cesnakais....kaina gera ir ura visi augint. max pora metu ir nukris tos kainos.po 2 ar 3 metu garantuoju kad daug kas gailesis sukises tiek pinigu.nors.....ir pats pavasari 60 daigu pasisodinau geltonu....aisku tik del saves, bet kai reik skint, tai uz.... toks darbas. o cia ziuriu zmones po 0,5 ha sodina :icon-rolleyes:

po dvieju ar triju metu,pasodinus daigus,dar nesuprasi viso avieciu auginimo smagumo.Izanginis etapas tik..Nera taip baisu ,kaip kalbat.Darbo daug,bet jis trunka tik 6 savaites.Visi pradedantys,ir norintys pradeti-auksciau galva :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritarsiu 

Linelis982 

Jeigu nebijai darbo, domiesi kaip auginti ir t.t. Niekada nebus bloga investicija ar i avietes, braskes, riesutus ar kokias darzoves. o kai pasako, kad 0,5ha yra daug suima juokas ( vienos seimos darbas vasaros metu, + keliu skyneju ). Pagalvokit i tai, kad siuo metu zmones iesko to produkto kur parasyta EKO, Uzauginta Lietuvoje, ar pardavinejamu ukininku turguose. Visi nori sveikesnio produkto. Blogos investicijos susijusios su zemes ukiu manau nera.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš laikausi ir tos nuomonės, kad aviečių ateitis panaši kaip serbentų... :-/ Visi aplinkui tik sodinasi tas avietes po 1ha, po 6 ha iškart... Dar pažiūri laidas apie ūkį, kurios labai gražiai skaičiuoja būsimą pelną iš aviečių ir žmonės pasiduoda pagundai. Su laiku bus didelis perteklius aviečių Lietuvos rinkoje ir kaina susilygins su jų rinkimo kaina. Juokaujant - tai labiau apsimokės jas rinkti, nei kad auginimu užsiimti  :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš laikausi ir tos nuomonės, kad aviečių ateitis panaši kaip serbentų... :-/ Visi aplinkui tik sodinasi tas avietes po 1ha, po 6 ha iškart... Dar pažiūri laidas apie ūkį, kurios labai gražiai skaičiuoja būsimą pelną iš aviečių ir žmonės pasiduoda pagundai. Su laiku bus didelis perteklius aviečių Lietuvos rinkoje ir kaina susilygins su jų rinkimo kaina. Juokaujant - tai labiau apsimokės jas rinkti, nei kad auginimu užsiimti   :)

 

Pritariu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zmoniu tik daugeja, suvartojimas dideja. Vienais metais bus mazesne supirkimo kaina kitais didesne. Kad kainuos centus taip nebus. Visada galima susikoperuoti ir isvesti i kitas salis. 

Tai tik vienintele iseitis bus - vezti svetur, bet avietė jau tokia uoga, kurią reikia tą pačią dieną realizuoti, arba vežti į šaldytuvus. Kitas uogas dar gali palaikyti dieną kitą, tik ne avietę. Lietuvoj gyventojų nelabai daugėja. Be to, paprastas ekonomikos dėsnis: didėjant pasiūlai - kaina mažėja. Dar šiemet vėl reklamos duos "svajonių sodai", tai išvis prisikurs avietininkų :) Geriausiai seksi tiems, kurie turės pasiūlyti sodinukų šiemet ir ateinančius kelerius metus :) Bent jau mano tokia nuomonė 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvis ir kooperacija, tai toks pats nonsensas, kaip Vytautas Dydysis ir magnetofonas. Su realizacija be šaldymo tai išloš tie, kurie jau ne pirmi metai augina, ir avietynas sąlyginai atsipirko. Ir visiškai teisus Vaiducis - bus kaip su sraigių "verslu" - išloš "motininių bandų", aviečių atveju "daigynų", savininkai. Arba tie, kas iš lenkų priveš GlenAmp, GlenNeAmp ir tt. Nekapstydamas avietynų raidos makroekonominių pasaulio tendencijų šviesoje, pasakysiu iš savo patirties: tik iš aviečių verslo nepadarysi. Kaip dėlionės, kuri vadinasi "pusiau natūrinis ūkis" dalis, avietės super. Bet čia išgyveni tik vištos principu - čia grūdelis, ten daigelis - žiū ir soti. :) Jeigu pradedantys avietininkai galvoja, kad po metų su 2014 m. BMW važinės - pereikite į marihuanos auginimo verslą. Vežu į Vilnių daug ką, pagal sezoną. Tačiau piniguose nesimaudau. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad neturiu tikslo juose maudytis. :) Man užtenka. Bet pakartosiu - avietės ne kviečiai - aruode nepalaikysi. Gali užsodinti daug ha, bet paskui sedėsi prie avietyno ir graudžiai rūkysi, nes: nėra kas nurenka, nėra kur priduoti, kaina maža ir tt. Jeigu tai negąsdina, turite ryžto ir jus palaiko šeima - Velkomas į uogininkų gretas. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...