Jump to content

Avietes


ALIONA

Recommended Posts

Pas mane remontantines pagrinde , rudeni tresiu pelenais i 1 kvm 100 gr , o pavasari amonio saliietra 20 gr, i 1 kvm , sociai lieju . 2012 buvo rekordas 12 t is 1 ha. tik as auginu ju 5 arus , bendrai tiek kiet turiu stabilia realizacija .

Kiekvienais metais iš 7a susirenka netoli tonos, nieko stebuklingo. Tręšia Kemiros kompleksinėm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...
Gal patartumėte, kuo geraiusia mulčiuoti iš pavasario Polana avietes? Sodintos pernai pavasarį ir buvo mulčiuotos šienu. Pavasarį žadu patręšti salietra ir mulčiuoti, bet dar neapsisprendęs kuo. Gal galėtumėt patarti? Dėkui.

Mes mulčiuojam sode nupjauta žole. Ir dregmė geriau laikosi ir kaip traša gaunasi kai supūva.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Sveikas. tresti reiketu jau dabar, 1 ha reikia apie 300-350kg azoto(amonio salietros), geriausia ji isbarstyk per 3 kartus, kas kokia puse men. taip pat patresk kompleksinemis trasomis 300-500kg/ha, puse isberk pavasary(dabar), likusia dali rudeni.

P.S. tresdamas amonio salietra tai daryk labai atsargiai ir saikingai, nes gali isdeginti avietes. As isbarsciau trasas ne prie pat sodinuku, o i tarpus tarp daigeliu. Taip pat jei zeme labai issausejus, kas greiciausiai ir bus po tokiu keliu sav kaip dabar, butinai pasilaistyk avietes, jos labai jautriai reaguoja i vandens nepritekliu. Laistyti reiketu po nedaug, taciau dazniau. As savasias laistau 2-3kart per savaite.

P.S.S. ziuriu tema sita kazkokia labai skurdoka, tai nepatingeki parasyti vis kaip laikosi avietes tavosios. Idomu suzinoti kaip kitiems bendraminciams sekasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Sveiki, rudeni pasisodinau 1117 aviečių daigų, POLKA, išdygusiu apie pusę, niekuo netręšiau, žemė ilgai buvo nedirbama, pailsėjus gerai, dar tik bandau ir sakiau niekuo netrešiu, paeksperimentuosiu, žiūrėsiu kas bus, kitą kartą žinosiu :) tai klausimas būtų toks, yra ir dabar tik ką išdygusiu, bet ar dar verta tikėtis, kad sudygtų šimtas kitas? :) ar remontantinėm avietėm normalu dar tokiu laiku, kad tik tiek išdygusiu? :) dėl ko gali būti toks nedidelis sudygimas? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveikas. tresti reiketu jau dabar, 1 ha reikia apie 300-350kg azoto(amonio salietros), geriausia ji isbarstyk per 3 kartus, kas kokia puse men. taip pat patresk kompleksinemis trasomis 300-500kg/ha, puse isberk pavasary(dabar), likusia dali rudeni.

P.S. tresdamas amonio salietra tai daryk labai atsargiai ir saikingai, nes gali isdeginti avietes. As isbarsciau trasas ne prie pat sodinuku, o i tarpus tarp daigeliu. Taip pat jei zeme labai issausejus, kas greiciausiai ir bus po tokiu keliu sav kaip dabar, butinai pasilaistyk avietes, jos labai jautriai reaguoja i vandens nepritekliu. Laistyti reiketu po nedaug, taciau dazniau. As savasias laistau 2-3kart per savaite.

P.S.S. ziuriu tema sita kazkokia labai skurdoka, tai nepatingeki parasyti vis kaip laikosi avietes tavosios. Idomu suzinoti kaip kitiems bendraminciams sekasi.

dėkui už patarimą, bet patrešiau tik šiandien, nenoriu labai daug trešti, tad rekomenduojamų normų tikrai nenaudosiu :) 50 arų patrešiau su 23 kg salietros, puse su papildomu kaliu ir fosforu, kitą pusė su paprasta salietra, žiūrėsim ar bus koks skirtumas :)

kas liečia šitą temą, tai tikrai gan apmirus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Contigo, kiek maždaug vienam daigui davei tu grūdelių? :) aplink daigą maždaug kokių 10-20, maždaug kaip gaunasi ar daugiau? Aš ir šiandien pradėjau vakare, bet tik ryt anksti ryte damušiu :) Tai man ant visų 1117 daigų gal gausis tik 6-8kg trąšos, bijau išdeginti :)

Nes šiai dienai turiu apie 600 išdygusiu tik, vieną klaida pats žinau, kodėl tikrai dadėjo, tai blogas žemės išdirbimas, nenupurkšta bent kartą rondapu, tai velėnos liko patikėk manim, nes pieva nešenaujama buvo kokius 7-8 metus ir žolė vos ne už mane aukštesnė :( galvojau supus, bet nenupurškus gal po kažkiek metų ir supus, plius žolės gerai auga :icon-evil: Nes per velena tikrai sunkiau dygsta :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Contigo, kiek maždaug vienam daigui davei tu grūdelių? :) aplink daigą maždaug kokių 10-20, maždaug kaip gaunasi ar daugiau? Aš ir šiandien pradėjau vakare, bet tik ryt anksti ryte damušiu :) Tai man ant visų 1117 daigų gal gausis tik 6-8kg trąšos, bijau išdeginti :)

Nes šiai dienai turiu apie 600 išdygusiu tik, vieną klaida pats žinau, kodėl tikrai dadėjo, tai blogas žemės išdirbimas, nenupurkšta bent kartą rondapu, tai velėnos liko patikėk manim, nes pieva nešenaujama buvo kokius 7-8 metus ir žolė vos ne už mane aukštesnė :( galvojau supus, bet nenupurškus gal po kažkiek metų ir supus, plius žolės gerai auga :icon-evil: Nes per velena tikrai sunkiau dygsta :)

gal biskį pavėluotai atrašau, bet... su sauja salietros taip maždaug 4-7 daigam bėriau, žiūrėt mėginau kad nebūtų tiesioginio sąlyčio tarp daigų ir salietros, tad manau nenudegs, ir trešiau tik tuos kurie sudygę, nes jau tie kur nesudygo, tai nemanau kad prasimuš, kiek teko girdėti iš aplinkinių aviečių augintojų, tai pas juos šiais metais irgi gan prastai sudygo, žemė lyg ir buvo išdirbta gerai, pirmu kartu velėna naikinau randapu, antrą kartą išlindusias žoles po arimo purškiau, o sudygę tai kukliai labai, iš 4000 tik ~2000 daigų prasikalę, bet kaip nors išplėsiu likusius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ir aš maždaug panašiai pabarsčiau. Tai dar nenurašyk, išdygti kažkiek išdygs, tik iš jų jau šiais metais uogų negausi :) Tai reiškiasi greičiausiai nemažai koją bus pakišus žiema ir pavasaris toks..jei čia ne pas vieną tokia situacija :) O kadangi žeme gerai išsidirbęs, kaip žolės auga? Gal kokiai dobiliukais užsėjai tarpueilius? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ir aš maždaug panašiai pabarsčiau. Tai dar nenurašyk, išdygti kažkiek išdygs, tik iš jų jau šiais metais uogų negausi :) Tai reiškiasi greičiausiai nemažai koją bus pakišus žiema ir pavasaris toks..jei čia ne pas vieną tokia situacija :) O kadangi žeme gerai išsidirbęs, kaip žolės auga? Gal kokiai dobiliukais užsėjai tarpueilius? :)

žoles apravėjom šiek tiek, dobiliukai paruošti sėti, bet noriu pirmiau užbaigt studijas ir tada užsiimsiu daugiau avietėm :) pas mane kažkaip vienam gale gerai sudygo, o sausesnem gale iš vienos lysvės gal 20-30% sudygę, mes taip nusprendėm kad tam gale kur blogai sudygę, išlikęs drenažas geras ir ten kažkaip labai sausa žemė ir dar toks priemolis, tai ieškosim būdo drenažą užkišt kažkuo, kad vanduo laikytūsi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas sausumas ir bus dadėjas, bet čia ir orai tokie, kad drėgna labai jau nebus, palytu dažniau ir drėgmės užtektinai būtų :icon-confused: mano kelios eilės tokiam geram priemolį ir ko toliau link priesmelio, tai žinok skirtumo nesimato dėl žemės, priemoli atvirkščiai anksti pavasari daugiau išdygusiu buvo, dabar jau kur lengvesnė žemė, tai panašiai kaip ir priemoli :) priemoli velenos nebuvo beveik, priesmeli velėnos sočiai, tai manau labiau šis dalykas kenkia, jei yra :icon-confused: bet aš linkęs kaltinti pagrinde orus, žiema geras minusas buvo be sniego beveik, pavasaris buvo šaltas ir sausas, arba šiltas ir sausas, arba lietus vien, bent jau mano krašte :icon-confused:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas sausumas ir bus dadėjas, bet čia ir orai tokie, kad drėgna labai jau nebus, palytu dažniau ir drėgmės užtektinai būtų :icon-confused: mano kelios eilės tokiam geram priemolį ir ko toliau link priesmelio, tai žinok skirtumo nesimato dėl žemės, priemoli atvirkščiai anksti pavasari daugiau išdygusiu buvo, dabar jau kur lengvesnė žemė, tai panašiai kaip ir priemoli :) priemoli velenos nebuvo beveik, priesmeli velėnos sočiai, tai manau labiau šis dalykas kenkia, jei yra :icon-confused: bet aš linkęs kaltinti pagrinde orus, žiema geras minusas buvo be sniego beveik, pavasaris buvo šaltas ir sausas, arba šiltas ir sausas, arba lietus vien, bent jau mano krašte :icon-confused:

nu pas mus krašte panašūs orai buvo, gal greičiausiai jie ir kalti, nieko nepakeisim jau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...