Jump to content

Kombaino išsirinkimas


Algis...

Recommended Posts

gatawas : jokių skirtumo tarp zurn ir powerflow nepastebėjau ;) gerai nukopijavo kažkuris nuo kažkurio

JD bande pakopijuot. O skirtumu yra. Reikia miklia aky tureti :) Beto koks skirtumas. Tu pjaunamuju as nematau LT ir apskritai jie kad propaguotu :) Reiskia kazkas nepasiseke :)

Niekas ten nieko nekopijavo ten buvo Zurn Power Flow pjaunamoji. Kiek teko kalbet su kombainininku po pirmo sezono jis nebuvo ja labai suzavetas. Mano asmenine nuomone genialu yra tai kas paprasta ir patikima. As rinkciausi paprasta pjaunamaja su uzdedamu rapso stalu. Labai teisingai MM pastebejo - keiti tik 2 kart metuose ir abejoju, kad ta reiktu daryt vidury lauko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gatawas : jokių skirtumo tarp zurn ir powerflow nepastebėjau ;) gerai nukopijavo kažkuris nuo kažkurio

JD bande pakopijuot. O skirtumu yra. Reikia miklia aky tureti :) Beto koks skirtumas. Tu pjaunamuju as nematau LT ir apskritai jie kad propaguotu :) Reiskia kazkas nepasiseke :)

Niekas ten nieko nekopijavo ten buvo Zurn Power Flow pjaunamoji. Kiek teko kalbet su kombainininku po pirmo sezono jis nebuvo ja labai suzavetas. Mano asmenine nuomone genialu yra tai kas paprasta ir patikima. As rinkciausi paprasta pjaunamaja su uzdedamu rapso stalu. Labai teisingai MM pastebejo - keiti tik 2 kart metuose ir abejoju, kad ta reiktu daryt vidury lauko.

Na tai gal nukopijavo Fendt tada nuo John Deer'o (Zurno), jei tau taip maloniau skamba. Nes man tai vienodai. Apskritai PF pjaunamosios "selling point" nera 20 minuciu per metus (skirtu rapsu stalui uzdet) sutaupymas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 3 savaičių...

Dar patikslinu dėl renginio Latvijoj. Rugpjūčio 12d Dobile agro bus bandomi Case IH 9120 (ir dar gal keli mažesni),Claas lexion 580, Laverda (nežinau kokia apie 300ag) JD dar neaišku koks, Sampo didžiausias, NH. Žodžiu apie 10 skirtingų kombainų :icon-eek: tikslesnį sąrašą turėsiu sekantų antradienį. Ne vien ašiniai žinoma bet manau vistiek įdomu, bent jau aš tai pasistengsiu nulėkti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

na ką gi buvau tam renginėlyje, mašinų lietuviškais numeriais nepastebėjau, taigi pristatau tokį kaip ir reportažėlį apie tai kas vyko :D

Dobele Agro žemėse buvo testuojami 6 skirtingi kombainai

dsc037976070130.jpg

Buvo paruoštas 300m ilgio laukas. 100m įsibėgėjimui, 100m įskaitinis, kur buvo matuojamas greitis, nuostoliai, ražienos aukštis. Kombainai važiavo po vieną pirmin atgal ir buvo daromi du bandymai. Pirmas (ištraukė burtus) važiavo Sampo

dsc038036203838.jpg

Kaip matot kažkas jam truputi nepasisekė teko stabtelti jau įskaitinėj zonoj

Sekantis važiavo CASE IH AF 9120:

Po jo Claas Lexion 570

dsc038216294232.jpg

Sekantis Laverda:

Penktas JD su 5m hederiu:

Visus lovelius su pabirom supylė Į maišus:

dsc038166955583.jpg

Užantspaudavo ir išsivežė į Latvijos Žemės Ūkio Akademija tyrimams. Deje bet loveliai buvo labai jau mėgėjiški, todėl neįsivaizduoju kokius ten duomenis jie gaus

dsc03823.th.jpg

dsc03822t.th.jpg

Maždaug taip atrodydavo loveliai, kai rimti kombainai, su rimtais skleistuvais pravažiuodavo

Na o tyrimų duomenis žada pateikti rugpjūčio 18, manau ir aš gausiu.

P.S NH CX 8070 taip ir nebesulaukiau, nes labai skubėjau, jis važiavo paskutinis. kiek iš mašinos pravažiuodamas mačiau tai gražiai ėjo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu case ispudingai pute is tu nufilmuotu... laverda silpnai kazko ir JD kaip su 5m kederiu tai silpnai, juk sitie su 6,6 kederiu eina...

ha ten buvo ne šeip sau pjaunamoji o zurno

sorry, nemaciau kad ten 560i JD tas silpnesnis matyt, o kodel lygino nevienodus kombainus? kokia prasme? tai turejo buti CR, AFX9, Lex 600, JD S... tada suprasciau o dbr ka cia lygina? bet ka su bet kuo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi nesupratau esmės šitų bandymų, tuo labiau, kad svarbiausia ką jie bandė išsiaiškinti tai švarumą ir nuostolius. Mano galva naujiems kombainams tai tik du kriterijai iš visos eilės (kuro sąnaudos našumas ir tt ir pan). Svarbiausia, kad tie du pasirinkti kriterijai labiau priklauso nuo kombaioro o nei nuo kombaino. Na bet manyčiau, kad tai gera pradžia, kaip nekaip pirmas toks renginys mūsų kraštuose ir žmoniu buvo pakankamai daug

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
tai dar nera rezultatu Sauliau?

na vat štai čia (kol kas tik angliškai)

http://www.ukininkas.lt/index.php?optio ... submission.

manau lentelės ir skaičiukai aiškūs jei kas neaišku klauskit.

P.S. pasirodo jonis su 6m hederiu Arba aš blogai matavau arba jie blogai parašė, tarkim aš blogai pamatavau (žingsniais)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai dar nera rezultatu Sauliau?

na vat štai čia (kol kas tik angliškai)

http://www.ukininkas.lt/index.php?optio ... submission.

manau lentelės ir skaičiukai aiškūs jei kas neaišku klauskit.

P.S. pasirodo jonis su 6m hederiu Arba aš blogai matavau arba jie blogai parašė, tarkim aš blogai pamatavau (žingsniais)

Valio Sauliaus Case'ui :) bet man smagu kad Laverda irgi ne visai prastai pasirode :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai dar nera rezultatu Sauliau?

na vat štai čia (kol kas tik angliškai)

http://www.ukininkas.lt/index.php?optio ... submission.

manau lentelės ir skaičiukai aiškūs jei kas neaišku klauskit.

P.S. pasirodo jonis su 6m hederiu Arba aš blogai matavau arba jie blogai parašė, tarkim aš blogai pamatavau (žingsniais)

Valio Sauliaus Case'ui :) bet man smagu kad Laverda irgi ne visai prastai pasirode :)

uz ka kad daugiausiai barsto ar kad geriausiai atrodo? :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:D

Truputis teorijos ir įdomių faktų:

Bunkerije randama tik iki 15% "skaldukų" likę min 85% eina per galą su pelais

Vokiečiai skaičiuoja kad, 1% "skaldukų" bunkeryje = 1euras nuostolio iš hektaro tai yra 100 eurų nuo 100ha ir tt ir pan.

Na o dabar galima vėl pažiūrėti į tas lenteles :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai dar nera rezultatu Sauliau?

na vat štai čia (kol kas tik angliškai)

http://www.ukininkas.lt/index.php?optio ... submission.

manau lentelės ir skaičiukai aiškūs jei kas neaišku klauskit.

P.S. pasirodo jonis su 6m hederiu Arba aš blogai matavau arba jie blogai parašė, tarkim aš blogai pamatavau (žingsniais)

Valio Sauliaus Case'ui :) bet man smagu kad Laverda irgi ne visai prastai pasirode :)

uz ka kad daugiausiai barsto ar kad geriausiai atrodo? :lol:

Ir tas ir tas. O jei rimciau tai nemanau kad man reiktu pergyventi kaip ten ji kas nureguliavo. :) Kol jis dabarstys skirtuma iki shaulinio sveries (kainoje) - ne vieni metai praeis :) Tiksliau sakant sitos lenktynes daugiau shau (nuo zodzio shaulinis) negu realus bandymas :) Nes reiktu paleisti vienodo galingumo ir vienodos kulimo sistemos kombainus. Tai kazkas panasiau butu. O cia na.... Kaip gavosi taip. Gal lietuvoje kada padarysim kazka panasaus? Tikrai idomu butu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visus kombainus reguliavo ir vairavo profai, gamintojų siūstos komandos ar bent demo kombainiorai. Rimčiausias komandas atsiuntė JD, Sampo, NH. Vienintelį klasą derino vietiniai specai, visus kitus gamyklų atstovai. Šeip žinoma daug ten trūkumų, kaip jau anksčiau rašiau nuostoliai labiau priklausė nuo skleistuvo nei nuo reguliavimo (žr nuotraukas aukščiau) nors, panaudojus šiek tiek analitinio mastymo, galima rasti vienokį ar kitokį bendrą vardiklį.

bet kokiu atveju kaip pirmas blynas tai dar visai pusiau velnio gavosi

Na vat pažaidžiau truputi su skaičiukais. Ieškodamas bendro vardiklio. Turint derlingumą, pjaunamosios plotį ir važiavimo greitį nesunku išskaičiuoti našumą tonomis per valandą. Žinoma kombainai skirtingų svorio kategorijų todėl našumą padalinus iš variklio galios kilovatais. Žinoma jie ir dirbo skirtingai, skirtingi ražienos aukščiai ir smulkinimo intensyvumai reikalauja skirtingo galios kiekio, todėl gautą skaičiuką padalinau iš smulkintų šiaudų ilgio ir ražienos aukščio sumos. kadangi skaičius gavosi n ženklų po kablelio tai dar padauginau iš 1000, kad būtu patogiau naudoti, gaunam savotišką galios panaudojimo efektyvumo balą. Toliau reikia dar atsižvelgti ir į kokybinius rodiklius (švarumas, nekondiciniai grūdai, grūdų sužalojimas, išbarstymas). Visi šitie rodikliai išreikšti procentais, todėl daug nesukdamas galvos juos visus susumavau ir gautą "bendrą nuostolių" procentą atėmiau iš galios efektyvumo balo. Gavosi kaip ir pakoreguotas kombaino efektyvumo balas

Nenoriu krauti visų skaičiavimų, todėl pristatau jūsų teismui tik galutinį rezultatą:

Pirmas važiavimas 11 val:

CASE IH AFX 9120 6,27

CLAAS Lexion 570 5,11

JD T560 IHM 3,86

LAVERDA M306 5,81

NH CX 8070 3,28

SAMPO 3085 SUPERIOR 5,62

Antras važiavimas 15 val:

CASE IH AFX 9120 4,69

CLAAS Lexion 570 4,34

JD T560 IHM 4,22

LAVERDA M306 5,78

NH CX 8070 3,74

SAMPO 3085 SUPERIOR 5,45

Žinoma tai tik žaidimas skaičiukais ir visas tas renginys daugiau sportas. Nežiūrint grūdų sužalojimo visi kiti rodikliai tikrai įspūdingi, visų nuostoliai mažesni nei 1% ir tt ir pan

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visus kombainus reguliavo ir vairavo profai, gamintojų siūstos komandos ar bent demo kombainiorai. Rimčiausias komandas atsiuntė JD, Sampo, NH. Vienintelį klasą derino vietiniai specai, visus kitus gamyklų atstovai. Šeip žinoma daug ten trūkumų, kaip jau anksčiau rašiau nuostoliai labiau priklausė nuo skleistuvo nei nuo reguliavimo (žr nuotraukas aukščiau) nors, panaudojus šiek tiek analitinio mastymo, galima rasti vienokį ar kitokį bendrą vardiklį.

bet kokiu atveju kaip pirmas blynas tai dar visai pusiau velnio gavosi

Na vat pažaidžiau truputi su skaičiukais. Ieškodamas bendro vardiklio. Turint derlingumą, pjaunamosios plotį ir važiavimo greitį nesunku išskaičiuoti našumą tonomis per valandą. Žinoma kombainai skirtingų svorio kategorijų todėl našumą padalinus iš variklio galios kilovatais. Žinoma jie ir dirbo skirtingai, skirtingi ražienos aukščiai ir smulkinimo intensyvumai reikalauja skirtingo galios kiekio, todėl gautą skaičiuką padalinau iš smulkintų šiaudų ilgio ir ražienos aukščio sumos. kadangi skaičius gavosi n ženklų po kablelio tai dar padauginau iš 1000, kad būtu patogiau naudoti, gaunam savotišką galios panaudojimo efektyvumo balą. Toliau reikia dar atsižvelgti ir į kokybinius rodiklius (švarumas, nekondiciniai grūdai, grūdų sužalojimas, išbarstymas). Visi šitie rodikliai išreikšti procentais, todėl daug nesukdamas galvos juos visus susumavau ir gautą "bendrą nuostolių" procentą atėmiau iš galios efektyvumo balo. Gavosi kaip ir pakoreguotas kombaino efektyvumo balas

Nenoriu krauti visų skaičiavimų, todėl pristatau jūsų teismui tik galutinį rezultatą:

Pirmas važiavimas 11 val:

CASE IH AFX 9120 6,27

CLAAS Lexion 570 5,11

JD T560 IHM 3,86

LAVERDA M306 5,81

NH CX 8070 3,28

SAMPO 3085 SUPERIOR 5,62

Antras važiavimas 15 val:

CASE IH AFX 9120 4,69

CLAAS Lexion 570 4,34

JD T560 IHM 4,22

LAVERDA M306 5,78

NH CX 8070 3,74

SAMPO 3085 SUPERIOR 5,45

Žinoma tai tik žaidimas skaičiukais ir visas tas renginys daugiau sportas. Nežiūrint grūdų sužalojimo visi kiti rodikliai tikrai įspūdingi, visų nuostoliai mažesni nei 1% ir tt ir pan

Na, Sauliau, tai išvedus vidurkį ((x+y)/2) gaunasi kad LAVERDA M306 laimi? :eusa-clap::eusa-clap::eusa-clap:

Aišku, niekas turbūt nesiginčys kad tai tik žaidimas skaičiukais, bet kažkas turi laimėti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...