Jump to content

Aviu augintojai


Donatas

Recommended Posts

Čia EkoTomas rašo apie sukergimą tris kartus per dvejis metus. Taip galima daryti, bet avis greitai išsieikvos, gims vis prastesni ėriukai. Geriau leisti jai pailsėti ir lesti aviai vestis ėriukus tik du kartus per metus, o tai reiškia, kad 3-4 mėn ji maitins ėriukus, paskui dar gaus pailsėti ir jau vėliau leisti ją ganytis su baronu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 208
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Čia EkoTomas rašo apie sukergimą tris kartus per dvejis metus. Taip galima daryti, bet avis greitai išsieikvos, gims vis prastesni ėriukai. Geriau leisti jai pailsėti ir lesti aviai vestis ėriukus tik du kartus per metus, o tai reiškia, kad 3-4 mėn ji maitins ėriukus, paskui dar gaus pailsėti ir jau vėliau leisti ją ganytis su baronu.

loreta ne du kartus per metus o per metus karta. pabaigoje savo pasakojimo tai pabreziau kad taip daryti nepatartina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia EkoTomas rašo apie sukergimą tris kartus per dvejis metus. Taip galima daryti, bet avis greitai išsieikvos, gims vis prastesni ėriukai. Geriau leisti jai pailsėti ir lesti aviai vestis ėriukus tik du kartus per metus, o tai reiškia, kad 3-4 mėn ji maitins ėriukus, paskui dar gaus pailsėti ir jau vėliau leisti ją ganytis su baronu.

loreta ne du kartus per metus o per metus karta. pabaigoje savo pasakojimo tai pabreziau kad taip daryti nepatartina.

Ačiū. Nuo žioplumo vaistų, deja, nėra....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...
Gal kas turetu parduoti pavasari aviu,gal su eriukais? Noreciau tris. :) Gal Romanovu butu gerai, bet nebutinai :)

sunkus reikalas pavasari nupirkti.... faktas tas kad vasara avi lengva uzauginti o rudeni kai os svris didesnis tai ir kaina didesne gauni.

Kiek žinau pavasary yra didieji pardavimai,nes visi avininkai pasilieka sau reikiamą prieaugli,likusi-isparduoda

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai blogai tada :icon-rolleyes: Teks vienisu avyciu isigyti ir po to susilaukti aviuku. :) Siaip rudeni savi miestuke pamaciau skelbima, kad parduoda eringa avi, tai net nepagalvojau, kad problema isigyti bus eringa avyte...o pasirodo teks sustiprinti paieskas, arba kaip sakiau tenkintis ne erngom ir avino tada reikes isigyti... hmmm. :icon-rolleyes: Siaip kyla ivairiu klausimu, bet gal netersiu forumo temos ir pasikonsultuosiu tam skirtose temose. :icon-mrgreen::icon-mrgreen::icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nu jo Romanovo.... yra problemele kai atsiveda keleta eriuku daugumoi juos reik maitinti is buteliuka, gal mane kiti ir baus bet as radau iseiti nupirkau toki kibira su 4papukais. siuo metu turiu tris jaunikliu kuriu nepriima avis tai tris kartu i diena ipilu i kibira po 1.2 litro pieno nors sako kad reik juos girdyti 6 kartus i para. bet jie patys zinda kiek nori ir auga kai normalus eriukai besimaitindami motinos pienu. tik teko pavargti pirma diena kai reikejo juos pripratinti. :animals-shaun:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tas kibiras ir mane pernai gelbėjo, p šįmet buvo per šalta jį naudoti, laksčiau su buteliukais ir termosais. Tik kibiras turi vieną kitą minusėlį - atšąla, o turi būti šiltas pienas ar pakaitalas (38 C). Bet pradžioj, kol visai maži, vis vien su buteliukais einu, kol sutvirtėja, tik tada kibiriuką kabinčiau. Bet kiekvienas atranda sau patogiausią būdą, svarbu kad ėriukai augtų ir būtų sveiki, o tam pasiekti yra daug būdų.

6 kartus aš asmeniškai nelakstau, neturiu tiek sveikatos! Pradžioj girdau 4 kartus, vėliau pereinu prie 3. Žiūriu pagal ėriukų tvirtumą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ar tiktu aviukams dagirdyti Joseros Supramil T raso kad verseliams
NEZINAU,as neturiu nei ozkos nei karves nuperku vaiku misinieli Tuttelli maxsimoi N1 pigiausia, 3vnt maitinau visi isgyveno, pradziai liesesni 2 sauksteliai,poto 4-5, o jeigu koki Semilaka ten ir nuo viduriavimo bet brangu,nebandziau.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai yra įmaišyti Romanovo kraujo. Ar tos Jūsų mišrūnės jauniklės? Ir pirmos vados avių veislei palikti neriekėtų, nes laikoam, akd dar pati avis iki galo nesubrendusi ir jos palikuonys ne patys geriausi. Veislie palikti tinka iš antros ir tolesnių vadų. Jos palikuonis mišrinkite su gerais būtinai grynaveisliais baronais ir turėtumėt gauti neblogų rezultatų.

Aš irgi tam tikslui nusipirkau tris Romanoves jaunikles ir kergiau su tekselių baronu. Iš pirmos vados veislei nepasiliksiu nieko, bet jau iš antros vados avytes vėl kergsiu su tekseliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu skaičiusi tą perspėjimą. Tačiau, kiek mano patirtis rodo (12 mišrūnių avių atsivedė ėriukų nuo tekselio), kvadratinė gal labiau yra grynaveislių tekselių galvutė, o mano mišrūnių atsivestų ėriukų galva švelnesnių formų ir visos atsivedė kuo puikiausiai po 2 be mano pagalbos, ėriukų galvytės nebuvo kokios nors neįprastai didelės ar kampuotos :).

Laukiu trijų grynaveislių Romanovių ėriavimosi, datą žinau, laiko turėsiu, tad būsiu prie jų ir pagelbėsiu, jei prireiks (tame perspėjime buvo rašoma, kad avims gali prireikti pagalbos). Romanovo veislė galvutės formą pakoreguoja :) . Žinoma, gal ne visais atvejais.

Kanadoje yra didelė Romanovo avių ferma - http://www.romanovsheep.com/ewepg.htm, kurioje Romanovo avis kergia su Šarolė baronais - http://www.canadiancharollaissheep.com/.

Gal šarolė veislės galva truputį ir kitokia. Britai panašiai vertina šarolė ir tekselius kaip tinkamiausias baornų veisles. Vis ruošiuosi kanadiečių paklausti, kodėl jie pasirinko būtent šarolė. Gal dėl galvos? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nežinojau:)

Visko nesužinosi, gal tik pagrindus, praktika rodo savo. Parašiau kadaniečiams, laukiu atsakymo.

Kai kuriuos pasisakymus apie selekciją ir kanadiečių atsakymą perkėliau į naują temą "Selekciją". Gal ši tema išsirutulios į ką nors įdomaus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...