Jump to content

Aviu augintojai


Donatas

Recommended Posts

sveiki, gal kas galite pasakyti jei pavasari isigyciau koki eriuka, iki kokio svorio jis man paaugtu iki rudens, planuoju isigyti kad biski man nusienautu jie pievos, turiu nenaudojamos pievos 1 ha ir nelabai turiu noro ji sienauti, o avienos mesa tinka, tvarto statyti nenoriu, tai juos laikyciau tik siltuoju metu laiku

Priklauso nuo to, kada ėriukas gimęs ir kokia veislė, kaip šeriamas. Pvz., mano mišrūniukai nuo gruodžio iki rugpjūčio (8 men.) užaugo vieni iki 50 kg, kiti šiek tiek mažiau, nors motina ta pati, gimimo laikas tas pats.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 208
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

SVEIKAS NIERKAC,PAGAL SI PROJEKTA AS TURIU TELYCIA GAVES.VISI TURIME PRIEAUGLI(MOT GIM.)UZAUGINTI IR PADOVANOTI KITIEM,O TRECIOJO ZMOGAUS PERDOVANOJIMA NUSPRENDZIA BEBDRUOMENE,PVZ PAS MUS TRECIASIS ZMOGUS TURI PRIEAUGLI(VERSIUKA)PARDUOT IR PINIGUS I BENDRUOMENES SASKAITA,O AVIU PRIEAUGLI PARDUOTI ARBA 100LT PERVESTI I BENDRUOMENES SASK.NESENIAI BENDRUOMENE PRADEJO SI PROJEKTA IR NEPASITARUSI SU HEIFER ASTOVYBE PRIZADEJO TAU AVIS(CIA NE VITALIJA KALTA),O HEIFER NELEIDO IS ZEMAITIJOS ISVESTI.TAI NEKALTINKIME VIEVAS KITO,O BENDRAUKIM KAIP ZMONES.JEI TU ASMENISKAI JAUTIES NUSKRIAUSTAS PASISKAMBINK I HEIFER BUSTINE.

NORS AS IS SALIES

bet man butu idomu suzinoti daugiau apie tas bendruomenes, nes pirmas ispudys kazkas panasaus i sektas.

ir as noreciau gaut dovanu aviu ukio isikurimui, bet kie zinau ten reikia tam tiktu ( t.y) minimaliu pajamu kad pasiturintys negautu.

:eusa-violin:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
sveiki :) pirksiu aveles ir as noreciau pasiteirauti nuo kokio amziaus jas galeciau kergti , mat klausiau ukininkes is kurios pirksiu sake nekergtos, ir nenoriu ,kad per anksti sukergtom avelem nebutu atsiliepimas eriukams-kad nebutu silpni ir pns.

SVEIKAS,PASIZIUKEK PUSLAPI AVIU VEISLES IR RASI APIE VISAS VEISLES IR BUS PARASYTA KADA PRADETI KERGTI.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet jeigu jauniklės mišrūnės, tai aš jas paauginčiau iki 12 mėn. tai tikrai, ką dabar ir darau. Nors tai neekonimiška, bet investicija į gerą, stiprią, svieką ėriavedę, ir pašerti ją reikįtų atitinkamai, jei įmanoma, atskyrus nuo senių, kad nenustumtų.

Literaturoje skaičiau, kad avytes galima kergti kai jos pasiekia 35 kg svorio, gal panašiai 8 men.amžiaus.

Pas mus auga siumetines ostfryzu avytes, tai jas jau tikrai šiemet kergsm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

SVEIKAS NIERKAC,PAGAL SI PROJEKTA AS TURIU TELYCIA GAVES.VISI TURIME PRIEAUGLI(MOT GIM.)UZAUGINTI IR PADOVANOTI KITIEM,O TRECIOJO ZMOGAUS PERDOVANOJIMA NUSPRENDZIA BEBDRUOMENE,PVZ PAS MUS TRECIASIS ZMOGUS TURI PRIEAUGLI(VERSIUKA)PARDUOT IR PINIGUS I BENDRUOMENES SASKAITA,O AVIU PRIEAUGLI PARDUOTI ARBA 100LT PERVESTI I BENDRUOMENES SASK.NESENIAI BENDRUOMENE PRADEJO SI PROJEKTA IR NEPASITARUSI SU HEIFER ASTOVYBE PRIZADEJO TAU AVIS(CIA NE VITALIJA KALTA),O HEIFER NELEIDO IS ZEMAITIJOS ISVESTI.TAI NEKALTINKIME VIEVAS KITO,O BENDRAUKIM KAIP ZMONES.JEI TU ASMENISKAI JAUTIES NUSKRIAUSTAS PASISKAMBINK I HEIFER BUSTINE.

NORS AS IS SALIES

bet man butu idomu suzinoti daugiau apie tas bendruomenes, nes pirmas ispudys kazkas panasaus i sektas.

ir as noreciau gaut dovanu aviu ukio isikurimui, bet kie zinau ten reikia tam tiktu ( t.y) minimaliu pajamu kad pasiturintys negautu.

:eusa-violin:

man irgi butu idomu , jei nesunku parasykit kas nors nuoroda kokia internete , ar siaip imeskit informacijos , nes ne as vienas domiuosi :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi tai skaičiau. Bet gal toks svoris tinka smulkesnių veislių avims, pvz., Romanovų?

O koks suaugsių ostfryzių svoris? Ir kiek dabar jūsiškėms mėn.?

As neturiu jas kaip pasverti, bet kas atvažiuoja jų pažiuret tai sako, kad jos stambesnės už paprastas avis.Kadangi jos melžiamos ir turi daugiau pieno, todėl maži avinukai greičiau užauga.

Jaunoms avytems yra apie 7 men., ju svoris yra apie 50 kg.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia http://vddb.library.lt/fedora/get/LT-eL ... .0.01.BOOK B.Zapasnikiene raso, kad osfryzai 7-8 men sveria 45-60 kg ir jua galima juos kergti, bet jei tureciau tokias avi, man butu idomu pasirausti giliau, nes praktiku augintoju numones gali skirtis. Zapasniekien tikriausiai cituoja is kitu saltiniu, abejoju, ar augina ostfryzus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Cia http://vddb.library.lt/fedora/get/LT-eL ... .0.01.BOOK B.Zapasnikiene raso, kad osfryzai 7-8 men sveria 45-60 kg ir jua galima juos kergti, bet jei tureciau tokias avi, man butu idomu pasirausti giliau, nes praktiku augintoju numones gali skirtis. Zapasniekien tikriausiai cituoja is kitu saltiniu, abejoju, ar augina ostfryzus.

As taip pat pritariu, kad labai anksti avytes kergti nera gerai, juk jos dar pačios visai neseniai maitinosi mamos pienu.( Mano avytes nera atskirtos nuo mamu, todel jos augo pakankamai greitai).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...
  • po 2 savaičių...
  • po 7 mėnesių...

Sveiki!Aš taip pat turiu tris grynaveisles merinosų avytes ir veislinį baroniuką.Kitos yra mišrūnės.Kai pirkom dvi merinosų aveles,tai jau buvo susibėgusios,nes jų ruja nesezoninė.Atvedė kiekviena po avytę,bet jau mišrūnes.Galima sakyti,kad pardavėjai apgavo,nes sakė,kad kergtos su merinosu.Paskui nusipirkom porelę veislei pusmetinių merinosu.Kol kas turim su baroniuku dešimt avyčių.Kiek bus padaugėjimo-neaišku. :)Ir dar būtų klausimukas,ko taip tingiai bendraujat? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki!Aš taip pat turiu tris grynaveisles merinosų avytes ir veislinį baroniuką.Kitos yra mišrūnės.Kai pirkom dvi merinosų aveles,tai jau buvo susibėgusios,nes jų ruja nesezoninė.Atvedė kiekviena po avytę,bet jau mišrūnes.Galima sakyti,kad pardavėjai apgavo,nes sakė,kad kergtos su merinosu.Paskui nusipirkom porelę veislei pusmetinių merinosu.Kol kas turim su baroniuku dešimt avyčių.Kiek bus padaugėjimo-neaišku. :)Ir dar būtų klausimukas,ko taip tingiai bendraujat? :)

O iš kur, Tamsta, būsit? Miestas užrašytas "nežinomas":)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Klausimas del rujos. Turiu dvi avis: misrune (vokieciu juogalve ir Jokuba) bei sufolke. Turejau ir avineli, bet ana buvau rugsejo gale i kita banda, o po to paskerdžiau. Vienas avininkas sake kad sufolkes rujoja nuo rugsejo galo iki lapkricio. Tai ana galejo ir nepasilakstyti. Kaip ten yra is tikro? Nuo kada ir kaip galima nustatyti kad avis ėringa?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dar gyvas:) tik gal visi dabar ėriukus pjauna, nėr kam atsakyti:)

Kokia veislė kada rujoja bus parašyta avių auginotjų asociacijos psl, kur aprašomos veislės.

Galiu aprašyti metodą, kaip nustatyti ar ėringa - pasakojo per vieną seminarą. Tik kai avis šlapinasi, reikia spėti įsipilti jos šlapimo - jeigu spėsite, tada bandykite, aš dar nebandžiau, bet reikės patikrinti vieną avytę, gal pavyks. Avys paprastai šlapinasi kai išsigąsta svetimo žmogaus ar pan.

O metodas toks: reikia paimti 15 kviečių grūdų ir atskiesto šlapimo, sumirkyti jame servetėlę ir su tais 15 grūdų padėti ant lėkštelės, uždengti ir 3 paras palaikyti. Jei sudygo 5 ir mažiau - ėringa, jei 10 ir daugiau - neėringa.

Šalia padėti kontrolinę lėkštelę grūdų daigumui patikrinti: taip pat paruoštą tik su vandeniu - irgi paberti 15 kviečių grūdų. Iš 15 grūdų turi sudygti 12.

Tiesa, jeigu ėringa, pradeda pamažu brinkti tešmenukas - jei dažnai tikrinsite, pastebėsite, kad jis kinta.

Gal da veterinaras turi būdą kaip patikrinti. Jeigu turėtumėt baroną, ant ėringos jis neliptų ir būtų aišku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dekui,Loreta. Jaučiu sudetinga man bus su tokiais aviu eringumo testais, greičiau jau baroną iš kur vel susikombinuosiu.

Bet kaip su tais suffolkais, gal iki rugsejo galo jau turejo susikergti. http://www.aviuaugintojai.lt/index.php? ... lku-veisle

nieko neradau kada sezonas.

P.S Jaučiu ne į tą temą aš čia rašau, kita aktyvesnė...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi internete niekur neradau kada jos rujoja, geriausiai G. Prakapavičius pasakytų - jam imčiua ir paskambinčiau. Kažkada vienas protingas žmogus (Lolita) forume rašė, kad avys intensyviausiai rujoja rudenį (tos, kur sezoninės), bet pradeda jau liepą. Tai gali būti ir pasilaksčiusios:)

P.S. Rašinėju čia kaip baisi visažinė (daug sėdžiu prie kompo su kitais darbais), bet kaip būtų įdomu, jei daugiau kas pasiginčytų ar patartų. Ak tie lietuviai.... jau geriau patylės:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi internete niekur neradau kada jos rujoja, geriausiai G. Prakapavičius pasakytų - jam imčiua ir paskambinčiau. Kažkada vienas protingas žmogus (Lolita) forume rašė, kad avys intensyviausiai rujoja rudenį (tos, kur sezoninės), bet pradeda jau liepą. Tai gali būti ir pasilaksčiusios:)

P.S. Rašinėju čia kaip baisi visažinė (daug sėdžiu prie kompo su kitais darbais), bet kaip būtų įdomu, jei daugiau kas pasiginčytų ar patartų. Ak tie lietuviai.... jau

Tiesiog mėgstu eksperimentus....:)pagal teorija jei patinas pontecialiai yra pajiegus myleti partnerės ir,yra vaisingas penkiom 'merginom' per para,duok jam laiko,'merginos' jei po vėliau sugebancios,atsiskleis ir be kaimyno pagalbos(aš už suffolku baronus) :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is patirties pasakysiu neturejas tokiu aviu kad tarkim rujotu kasmet tuo paciu laiku. rujai turi itakos eriavimosi sakykim diena. nuo jos skaiciuok koki pora men. ir nesvarbu ar eriukas gyvas zinda motina ar zuvo gimdymo metu avis rujos, jai avinas salia ir prasom turim ruja bet kuri menesi. mano atveju vasario16eriavosi vede3 kai rujojo nepastebejau bet paskaiciavs ji rujojo balandzio pabaigoj todel eriavosi rugsejo 22d. o rujojo jau lapkricio 1d ir buvo sekmintai...tada vel eriusis balandzio menesi. tad matom kaip ruja slenka per menesius.nuo vasario iki balandzio, ir jai taip toliau intensyviai tesus eriavimasi manau ruja slinks per menesius tolyn. bet norint tureti sveika ir stipria eriavede ir sveikus stiprus eriukus, taip daryti nepatartina. kur suklydau pataisykit as ir tik pradedantysis :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...