Jump to content

Melžiamų karvių šėrimas


Juodas

Recommended Posts

Sveiki,

As cia ne tema bet kalbant apie Melasa, jis visiskai jokios naudos neduoda, kodel didziosios bendroves nenaudoja melaso ? Jie naudoja tik kitus pakaitalus kurie yra tikrai naudingi ir turi netik gliukozės kuri suteikia "energija" Bet ir tam tikru vitaminu ir mineralu. Tai mano nuomone, Melasa visiskai nenaudinga, tik paskatina sienainio ar siloso vartojima jei jis prastesnis, bet tikrai neskatina mikroorganizmus skradyje.

Prastesnis ar geresnis tas pasaras, bet kuo daugiau sues tuo daugiau duos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

As cia ne tema bet kalbant apie Melasa, jis visiskai jokios naudos neduoda, kodel didziosios bendroves nenaudoja melaso ? Jie naudoja tik kitus pakaitalus kurie yra tikrai naudingi ir turi netik gliukozės kuri suteikia "energija" Bet ir tam tikru vitaminu ir mineralu. Tai mano nuomone, Melasa visiskai nenaudinga, tik paskatina sienainio ar siloso vartojima jei jis prastesnis, bet tikrai neskatina mikroorganizmus skradyje.

Prastesnis ar geresnis tas pasaras, bet kuo daugiau sues tuo daugiau duos...

Kuo daugiau sues tuo maziau jo pasisavins. Tai prielaida tokia , kad kuo daugiau sues tuo daugiau isseis per kita gala.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kaip tokiu oru kaip sianakt ir ateinancias kelias naktis karvutes nakciai i tvartus ginat ar dar laikot lauke? Kaip jom tie salciai tokie naktiniai ?

Laikau 45 karves, ir kitu prieaugliau... tai suvariau i ferma jau vakar. Nes šaltis tuoj kerta per pieno kieki. Bet telyčias dar paliksiu pora sav.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

As cia ne tema bet kalbant apie Melasa, jis visiskai jokios naudos neduoda, kodel didziosios bendroves nenaudoja melaso ? Jie naudoja tik kitus pakaitalus kurie yra tikrai naudingi ir turi netik gliukozės kuri suteikia "energija" Bet ir tam tikru vitaminu ir mineralu. Tai mano nuomone, Melasa visiskai nenaudinga, tik paskatina sienainio ar siloso vartojima jei jis prastesnis, bet tikrai neskatina mikroorganizmus skradyje.

Ot čia tai naujiena... kad didžiosios nenaudoja, ir kad jokios naudos, ir kad vitaminų iš žaliavų užtenka...

Pats gi sakot, kad yra gliukozės (iš tikro tai ne gliukozės, o sacharozės kurios dalis yra gliukozė)

Ir sutinkat, kad yra energijos, o jei tiksliau, tai energijos mikroorganizmų augimui, o iš mikroorganizmų karvė gauna visą vitamino B spektrą, visą reikalingą vitaminą C..

Ir nuo kada geresnis ėdamumas neduoda jokios naudos???

tarp kitko, melasoje apie 6 procentai kalio, 0,3 procentai magnio ir po truputį kitų mineralų, kas jums sakė, kad jų nėra??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kaip tokiu oru kaip sianakt ir ateinancias kelias naktis karvutes nakciai i tvartus ginat ar dar laikot lauke? Kaip jom tie salciai tokie naktiniai ?

Ryt po vakarinio melzimo keliaus i tvartus, gaus sienainio vakarienei :lol:

Pas mane pieno kiekis kol kas pakiles, bet salciai dar priesakis (sianakt)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įkišiu savo trigrašį apie traiškymą...... Traiškoma (grūdai) o ne malama tam, kad būtų lėtesnis ir tolygesnis priėjimas mikrobams prie grūdų krakmolo.... Sumalus grūdas "skyla" į didžiulį kiekį mažyčių dalelių, kurias prieskrandyje aplimpa milijardai bakterijų išskiriančių LRR (laisvas riebalų rūgštis) Ir dar jei grūdai lengvai skylančio krakmolo, pvz. avižos ar kviečiai ir duodama per kartą šaunus kiekis, pvz 3-4 kg kyla labai realus pavojus acidozei.. Karvė po sušėrimo tokių miltų realiai kažkiek laiko nevirškina (nefermentuoja) ne tik sušertų minėtų grūdų, bet ir negali normaliai fermentuoti apėmingų pašarų.. paprasčiausiai prieskrandžio pH per mažas būna pašarą skaidančių bakterijų veiklai...

Tuo tarpu sutraiškytų grūdų atveju priėjimo plotas prie grūdo krakmolo mikrobams yra daug mažesnis, jie priversti graužti tą krakmolą daug lėčiau, kukurūzų ir miežių atveju dar ir nespėja jo viso per tas apie 20 val buvimo prieskrandyje "sugraužti".. Fermentacija vyksta daug lėčiau ir tolygiau... Galimybė pH nukristi iki pavojingo lygio taip pat mažėja.. Va, ir darykit išvadas apie primilžį.... Nors sakykim, maltų grūdų poveikis bus skirtingas ir šeriant kukurūzų silosą, ar šienainį...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Įkišiu savo trigrašį apie traiškymą...... Traiškoma (grūdai) o ne malama tam, kad būtų lėtesnis ir tolygesnis priėjimas mikrobams prie grūdų krakmolo.... Sumalus grūdas "skyla" į didžiulį kiekį mažyčių dalelių, kurias prieskrandyje aplimpa milijardai bakterijų išskiriančių LRR (laisvas riebalų rūgštis) Ir dar jei grūdai lengvai skylančio krakmolo, pvz. avižos ar kviečiai ir duodama per kartą šaunus kiekis, pvz 3-4 kg kyla labai realus pavojus acidozei.. Karvė po sušėrimo tokių miltų realiai kažkiek laiko nevirškina (nefermentuoja) ne tik sušertų minėtų grūdų, bet ir negali normaliai fermentuoti apėmingų pašarų.. paprasčiausiai prieskrandžio pH per mažas būna pašarą skaidančių bakterijų veiklai...

Tuo tarpu sutraiškytų grūdų atveju priėjimo plotas prie grūdo krakmolo mikrobams yra daug mažesnis, jie priversti graužti tą krakmolą daug lėčiau, kukurūzų ir miežių atveju dar ir nespėja jo viso per tas apie 20 val buvimo prieskrandyje "sugraužti".. Fermentacija vyksta daug lėčiau ir tolygiau... Galimybė pH nukristi iki pavojingo lygio taip pat mažėja.. Va, ir darykit išvadas apie primilžį.... Nors sakykim, maltų grūdų poveikis bus skirtingas ir šeriant kukurūzų silosą, ar šienainį...

Cainikai,dėl mano žinių apie karvių šėrimą ,tu teisus(pats apie save esu tokios nuomonės).

Dabar rimčiau-traiškant (man)kietesnius kviečius,kukurūzus...jie pavirsta į miltus.Minkštieji-avižos,miežiai... susiploja.Taigi teorinis pH svyravimas labai skirtis šeriant maltais ar traiškytais kviečiais ,kukurūzais(ypač)turbūt neturėtų.Be to ,taip jau gaunasi,kad kartais tenka susimalti,bet pieno kiekyje skirtumo nepastebėjau.Todėl tokia išvada.Jei kas pasiekėte skirtumų traiškant grūdus,o ne malant ,tai paidalinkite patirtimi.Ačiū.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega Kaze, jei traiškytuvas ne koks.... kaltinti pašnekovus.... O jei rimtai, tai taip kaip jūs rašote būna tankiai ir dažnam... Na, paprasčiausiai grūdai sausi ir viskas...norint idealios blynelių formos reikėtų naudoti laaaabai populiarią Amerikoje (ir netik) "steam flaked" tai yra garinių dribsnių technologiją.. Neabejotinai esate matę tokius kukurūzų blynelius starteriniuose veršelių pašaruose..

Dėl primilžio didėjimo/ nedidėjimo... Jei racione yra pakankamai ląstelienos (šeriama mažu kukurūzų siloso kiekiu ar visai be jo, senos žolės silosai) karvė kad pertrinti gromuliavimo metu ląstelieną išskiria labai daug seilių ir neutralizuoja tų smulkių miltų poveikį... Arba jūs šeriate pilnai sumaišytu pašaru su pakankamai ląstelienos... Arba paprasčiausiai racionas neforsuotas iki netolimų idealioms karvės produktyvumui dydžių.. T.Y. šeriate sau karvutę.... kad gauti vidutinišką primilžį ir viskas... Ji daugiau gali, bet jūs tiek nešeriat.. Tuomet viena kita nestambi klaida racione tokių poveikių, apie kurios čia buvo kalbama, nedaro...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visiškai nenoriu būti teisiu kad pasigirti, bet noriu kad įsigilitutume į informaciją kurią pateikė Pienmėgys. Kiekvienas jo žodis tai atskiras atvejis, todėl paviršiutiniškos žinios nereiškia to, kad traiškymas nors ir prastas neduoda naudos. Tiesiog to poveikio paprasta akimi nepastebime. Kita vertus traiškytuvą reiktų reguliuoti taip, kad jis grūdą mažiau pažeistų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar tiesa kad miltus pakeitus traiskytais grudais, pieno kiekis padideja 15-20%?

Nebūk naivus.Traiškymo nauda-mažiau elektros energijos,mažiau dulka.Gal dar kas...nelabai pastebima.

O laktozei pakelti jei idesiu granuliuotu cukriniu runkeliu ir kukuruzu (50/50%) pades ar visgi geriau rapso isspaudos? Kai baltymu pakanka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei pradiniu laikotarpiu (iškart po apsiveršiavimo) karvės per daug neiškūdo, tuomet kukurūzai/runkeliai geras dalykas.... Kukurūzai - krakmolas - runkeliai - pektinas, abi žaliavos tikrai nepavojingos....

Na, o dėl rapso išsp..... jūs gi rašot "baltymų pakanka" ir vanosit į racioną žaliavą kurioje 35+ procentai baltymų??

Jei karvės po apsiveršiavimo ženkliai iškūsta, tuomet reikalinga kitokia metodika..

O tie kukurūzai/ runkeliai vėl iš ko nors pirktas gatavas mišinys??? Tuomet gero rezultato tikėtis kažkaip.... Kartoju dar kartą tiems kurie užmiršo:- Nepirkit gatavų mišinių!!!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O aš šeriu taip. Vasarą žolė, žiemą šienas, o papildomai dar duodu tokį mišinį: 1 dalis miežiai, 1 dalis kvietrugiai, 1 dalis kukurūzai, truputį mažiau nei 1 dalis rapso rupiniai, dedu šiektiek druskos ir pašarinės kreidos į tokį miltų mišinį ir duodu karvei vienam kartui apie 1 kg, per dieną maždaug 2 kg.Visos pas mane pirmavešės, duoda daugiau nei 20 litrų pieno, kai kurios ir 26-28, rujoja vidutiniškai praėjus 3 ar 4 savaitėm. Visos susisėklino beveik iš pirmo karto. Tiesa, dar duodu raudonos druskos nuolat, būna padėta. Viską perku atskirai.Miežius, kvietrugius iš žmonių, kukurūzus, rapso išspaudas iš "Joniškio grūdų". Toks mišinys dabar tona man kainavo apie 700 litų. Tai daug pigiau nei kombikorma pirkti, o pieno karvės daugiau duoda, nei duodant kombikormą. Daugiau duoti tokio mišinio finansiškai neverta prie tokių supirkimo kainų. Pamiršau, kad žiemai ruošiuosi pirkti melasos iš Kėdainių.Laistysiu šiektiek atskiestą ant šieno.Išbandyta, labai geras ėdamumas ir pakyla pieno baltymai , būna gera urėja.Palyginus nebrangu, o nauda didelė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na man vistiek noris pasidraskyt marškinius dėl grūdų traiškymo.Pradėsiu,kad traiškytuvai labai jau nesireguliuoja,jei kaip aš pili, avižas,kukurūzus,kvietrugius...ir dar kas papuola vienu kartu.Po to,jei jau tvartinis laikotarpis,paduodu tikrai ne daugiau kaip 2 kg per kartą(lygtai amerikonų rekomendacijose skaičiau,o gal airių)dėl to parūgštėjimo.Be to karvėms visada po nosim guli šienainis.Ištokios patirties ir rašau,kad pieno nepadaugės 15-20 procentų,jei paduočiau sumalęs.

Kolega Pienmėgį,kodėl taip griežtai prieš parduodamus žaliavų mišinus:kukurūzai-cukriniai runkeliai...?Nes aš esu perkantysis ir kyla klausymas ar tie gamintojai-pardavėjai kažką daro nedoro.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na man vistiek noris pasidraskyt marškinius dėl grūdų traiškymo.Pradėsiu,kad traiškytuvai labai jau nesireguliuoja,jei kaip aš pili, avižas,kukurūzus,kvietrugius...ir dar kas papuola vienu kartu.Po to,jei jau tvartinis laikotarpis,paduodu tikrai ne daugiau kaip 2 kg per kartą(lygtai amerikonų rekomendacijose skaičiau,o gal airių)dėl to parūgštėjimo.Be to karvėms visada po nosim guli šienainis.Ištokios patirties ir rašau,kad pieno nepadaugės 15-20 procentų,jei paduočiau sumalęs.

Kolega Pienmėgį,kodėl taip griežtai prieš parduodamus žaliavų mišinus:kukurūzai-cukriniai runkeliai...?Nes aš esu perkantysis ir kyla klausymas ar tie gamintojai-pardavėjai kažką daro nedoro.

Kolega KAZE.... Turėjau keletą galimybių išsitirti tuo vadinamus mišinius.. Nei kartą neatitiko deklaruojamų kiekių ir turinčių būti, jei yra kaip deklaruojama, kokybinių rodiklių.. Labai tankiai išlenda per dideli kiekiai, negu turėtų būti, ląstelienos.Kita vertus, nepaprastai tankiai tokių mišinių būna įtartina kaina.. atrodo žmonės be pelno dirba..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...