Jump to content

Genetiškai modifikuoti organizmai.


Bulvinykas

Recommended Posts

Girdis vis daugiau kalbų apie GMO bandymus Lietuvoje, tai manau ir mes galėtume pamiklinti pirštus šia tema:

1. Ar tikrai mes be jų negalime ar negalėsime pelningai ūkininkauti, ar čia tik stambios kompanijos ieško naujų rinkų savo produktam;

2. Ar iš viso domitės GMO. Ką apie juos žinote?

3. Ar sutiktumėte daugiau jų produktų naudoti patys, ar savo reikmėms pasisodintumėt nemodifikuotų bulvių?

Aš savo nuomonę (jei ji bus kam įdomi) išsakysiu diskusijoj. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuva ne uzdara salis, jei mes ir neauginsim o visas pasaulis augins, tai mes arba bankrutuosim arba turesim auginti, o ka lietuvoj kas augina nesugaudys niekas nes gali seklos parsivesti ir nezinoti kokia ji. o ir kas ziuri svarbu kad tik derlinga butu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuva ne uzdara salis, jei mes ir neauginsim o visas pasaulis augins, tai mes arba bankrutuosim arba turesim auginti, o ka lietuvoj kas augina nesugaudys niekas nes gali seklos parsivesti ir nezinoti kokia ji. o ir kas ziuri svarbu kad tik derlinga butu.

Dėl derliaus, tai dažnai GMO duoda truputį mažesnį derlių ir kainuoja pigiau nei nemodifikuoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip supratau šiai temai dar nelaikas ant Lietuvos. O visai bereikalo, nes jei GMO paplis, tai pavyzdžiui ekologinei žemdirbystei galima bus padėt tašką, nes nes yra buvę atvejų, kai GMO genai randami net už 20 km augusiuose įprastuose augaluose ir jie jau nelaikomi ekologiniais. Beje radau dar vieną įdomų faktelį - atlikti tyrimai parodė, kad tikimybė žmogui susirgti vėžiu 50 proc priklauso nuo to, kokiu maistu jis maitinosi iki 2 m amžiaus, kai organizmas yra jautriausias toksinėms medžiagoms. O plius dar neaišku koks GM maisto poveikis. Darosi kažkaip nejauku, ypač kai žinai kad už viso to stovi didelės kompanijos, kurios jau dabar daro didelį biznį iš to, kad parduoda buteliais geriamą vandenį, kurį pačios ir pavertė netinkamu gerti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 metų...

Kaip tik šia tema diskutuoti jau pats laikas. Biotechnologijos į zemes uki ir kitus sektorius veržiasi nenumaldoma banga. Šia tema rašau darba, todel...

norėjau paprašyti, jog užpildytum šią anketą apie GMO ir GMP vartojimą, auginimą, importą:

http://www.publika.lt/lt/apklausa-15-87 ... f301a.html

Dėkoju ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip tik šia tema diskutuoti jau pats laikas. Biotechnologijos į zemes uki ir kitus sektorius veržiasi nenumaldoma banga. Šia tema rašau darba, todel...

norėjau paprašyti, jog užpildytum šią anketą apie GMO ir GMP vartojimą, auginimą, importą:

http://www.publika.lt/lt/apklausa-15-87 ... f301a.html

Dėkoju ;)

darbo vadovas prigazdino, kad apklausos duomenys turi buti neisgalvoti? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 metų...

Na, dabar tai susilauksiu...

Va, kolega Bulvinykas parašė :" Beje radau dar vieną įdomų faktelį - atlikti tyrimai parodė, kad tikimybė žmogui susirgti vėžiu 50 proc priklauso nuo to, kokiu maistu jis maitinosi iki 2 m amžiaus, kai organizmas yra jautriausias toksinėms medžiagoms. O plius dar neaišku koks GM maisto poveikis."

O ko neaišku koks to maisto poveikis?? Japonija ir japonai GMO naudoja nuo pat šių ..... dirbinių pradžios.tai yra apie dvidešimt metų.. (ir dar porą šimtmečių naudoja be apribojimų, kaip nacionalinės virtuvės dalį mononatrio gliutomatą). Lygiai kaip ir Kinija, Pietų Korėja, JAV... Japonijoje, kaip žinote, mažiausia pasaulyje nutukusių, ilgiausia gyvenimo trukmė, virš 50 tūkstančių gyventojų yra virš šimto metų amžiaus....

Ką pasirinkti geriau, nei karto jokia chemija ne apdirbtą GMO pomidorą, ar dvylika kartų purkštą įviariu cheminiu brudu Ispanų šiltnamio augintinį???

Kiekvienas, pasisakydamas už ar prieš GMO žinokite, kad dalyvaujate gigantų kovoje.... Iš vienos pusės už GMO pasisako pasaulio genetinės inžinerijos (tame tarpe sėklininkystės) gigantai, iš kitos pusės už pasaulį be GMO pasisako chemijos gigantai, kuriems GMO reikštų herbicidų, pesticidų insekticidų, fungicidų ir kitokių .... . .. cidų gamybos nutraukimą arba bent sumažėjimą...Kolosalaus pelno praradimą...

Jūsų ir jūsų vaikų sveikata nei vienai, nei kitai pusei nerūpi.. atsirinkti tiesą, jei dar turite smegenų, reikia patiems...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet kaip reikia gauti, to maisto be GMO? Juk niekas nesakys, kad miltai is kuriu kepi blynus savo vaikui su ogiene,yra be GMO.

As manau, kad mes visi valgom ta GMO, tik mes nezinom dar apie tai, nes vadzia neleidzia to rasyti ant pakuociu.Niekada nemaniau, kad del maisto reikes taip sukti galva.Juk nueini i parduotuve ir kai perki produktus, apie tai negalvoji, nes juk valdzia yra, tarnybos, kurios turi tai reguliuoti ir apsaugoti savo visuomene. :) Bet taip ne bera.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Agne, o jums nekyla klausimas, kodėl Japonijos valdžia leidžia GMO?? Kodėl JAV valdžia leidžia GMO? Kodėl Australijos valdžia leidžia GMO??? Ar gal kas nors manote, kad šių šalių valdžios labiau korumpuotos, nei LIetuvos valdžia???

Ar tai yra tik dėl to, kad chemijos koncernai nepriėjo iki jų, kad sumokėti už propogandą prieš GMO????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Agne, o jums nekyla klausimas, kodėl Japonijos valdžia leidžia GMO?? Kodėl JAV valdžia leidžia GMO? Kodėl Australijos valdžia leidžia GMO??? Ar gal kas nors manote, kad šių šalių valdžios labiau korumpuotos, nei LIetuvos valdžia???

Ar tai yra tik dėl to, kad chemijos koncernai nepriėjo iki jų, kad sumokėti už propogandą prieš GMO????

Kiek skaičiau tamstos postus anksčiau, tai loginis mąstymas jautėsi labiau nei tamstos pasisakymuose šitoj temoj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kolega, ši tema ne apie atrajotojų šėrimą, todėl galima ir asmeninę nuomonę reikšti, ne tik mokslines tiesas..... O asmeninė nuomonė tokia: - Jei kas nors primygtinai brukama milijonams žmonių į galvas, reikia žiūrėti, kam tai naudinga.... Žiūrint reikia skaityti abiejų pusių pasisakymus ir juos apgalvoti...

Taigi, kolega, kada paskutinį kartą skaitėte kokio nors GMO šalininko straipsnį???

Tiesa, aš tikrai nesu GMO šalininkas. Tikrai maksimaliai stengiuosi valgyti tai, ką galiu užsiauginti pats, susirinkti žinomame miške, ar nusipirkti iš žmogaus, kuris žinau kaip ir iš ko perkamus produktus augina ar gamina...

Bet lygiai taip pat suprantu, kad visas pasaulis taip, kaip aš, maitintis negali, ir niekada negalės... tik todėl įsivėliau į šią diskusiją.... keldamas klausimą, kas yra didesnė blogybė: GMO ar absoliučiai chemizuotas ūkis........ nes, deja, alternatyvos tarp šių dviejų blogybių globalus pasaulis neturi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuva ne uzdara salis, jei mes ir neauginsim o visas pasaulis augins, tai mes arba bankrutuosim arba turesim auginti, o ka lietuvoj kas augina nesugaudys niekas nes gali seklos parsivesti ir nezinoti kokia ji. o ir kas ziuri svarbu kad tik derlinga butu.

jei lietuva nores, tai ir neaugins. pvz: visa europa augina pluostines kanapes, apart Lietuvos, ir pakolkas nepanasu, kad leis jas augint. tas pats bus ir su GMO. :eusa-hand:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, kolega, ši tema ne apie atrajotojų šėrimą, todėl galima ir asmeninę nuomonę reikšti, ne tik mokslines tiesas..... O asmeninė nuomonė tokia: - Jei kas nors primygtinai brukama milijonams žmonių į galvas, reikia žiūrėti, kam tai naudinga.... Žiūrint reikia skaityti abiejų pusių pasisakymus ir juos apgalvoti...

Taigi, kolega, kada paskutinį kartą skaitėte kokio nors GMO šalininko straipsnį???

Tiesa, aš tikrai nesu GMO šalininkas. Tikrai maksimaliai stengiuosi valgyti tai, ką galiu užsiauginti pats, susirinkti žinomame miške, ar nusipirkti iš žmogaus, kuris žinau kaip ir iš ko perkamus produktus augina ar gamina...

Bet lygiai taip pat suprantu, kad visas pasaulis taip, kaip aš, maitintis negali, ir niekada negalės... tik todėl įsivėliau į šią diskusiją.... keldamas klausimą, kas yra didesnė blogybė: GMO ar absoliučiai chemizuotas ūkis........ nes, deja, alternatyvos tarp šių dviejų blogybių globalus pasaulis neturi

Pagrindinė tamstos klaida - tai skirstymas gmo ir chemizuotas. Gmo irgi naudojama chemijos. Ir nemažai. Apie didėjantį atsparių glifosatui piktžoliųs skaičių beabejo žinai.

Jei jau žiūrėt į pačią pradžią, tai čia reikia Reiganui ir jo administracijai "ačiū" sakyt, kad per rekordiškai trumpą laiką (berods kelių savaičių) "nustatė", kad gmo absoliutus gėris ir galima juos augint. Tik vat kokiais metodais jie tai atliko nėra aišku iki šiol.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Absoliutus gėris yra arba valgyti kas trečią dieną, arba fiziškai dirbti kasdien iki nukritimo...valgant tiek kiek reikia..

Įpilsiu žibalo į ugnį, pareikšdamas, kad stengiuosi tikrai kritiškai persvastyti tai kas man iš durnadėžių ir spaudos įkyriai stipriai kalama į galvą... Visada galvoju, kad tai kažkam naudinga..

Vienas pavyzdys: Kalama į galvą, kad reikia bijoti erkių ir nuo jų skiepytis... Turiu gerą prietelų, kurie su žmona yra tikri miško fanai... Grybautojai , uogautojai.... Tai va, prieteliaus žmonai, kuri iš miško neišlenda praktiškai..... yra per gyvenimą įkandusios kokį 400 erkių.... po dešimt- dvylika kasmet..... Ir nieko, gyvena.... neserga kol kas.... O vat erkės tai visos numirė... Ir po to ką galvoti, kas nuo ko skiepytis turi??

O dabar rimtai... Kaip žmogus, šiek tiek išmananatis gyvulių virškinimo sistemas, žinantis maisto medžiagų skaidymo ir įsisavinimo kelius organizme GMO žala abejoju vien dėl to, kad ta žala ...... prasilenkia su logika (kurios nebuvimu kolega Bulvinykas mane kaltina)

Genetiškai modifikuoto organizmo DNR (genų seka, kuri šiuo atveju modifikuota) slepiasi baltyme. Kiekvienos ląstelės baltyme... Suvalgydami tą baltymą, mes jį suskaidome, paversdami į amino grupes, pakeičiamas ir nepakeičiamas amino rūgštis, peptidus,kuriuos organizmas perdirba visiškai, paversdamas į nuosavų baltymų seką... Genais, DNR grupėmis, mes tikrai nesimaitiname, jų pilna forma neįsisaviname, nes tuomet jau seniai būtų lietuviai kiaulėmis pavirtę (o lietuviai vegetarai morkomis arba kopūstais)..

Bet koks bandymas keisti organizmo DNR (kaip kad virusinių susirgimų atveju) sukelia baisią ligą, kurią jaučiame akimirksniu.. Bet, GMO nėra virusas, jo "patobulinta" DNR neturi ir negali turėti mechanizmo, leidžiančio apeiti žmogaus (ar gyvulio) imuninę sistemą ir pakeisti visus ar dalį genų...

Yra labai puiki sentencija, pirmą kartą išsakyta kažkurio Napoleono ministro.... "Liaudžiai reikia sakyti tiesą.... ir tik tiesą..... bet ne visą tiesą.. Šį dalyką nuostabiai ištobulino Jozefas Gebelsas, o po to SSSR komunistai... Mano privačia ir niekuo neįpareigojančia nuomone, taip yra ir su GMO... kurios pusė pasaulio vartoja, ir juokiasi iš kitos krūpčiojančios iš baimės pusės... Negi mes manome, kad esame vieninteliai protingi... o tie vartojantys absoliutiniai neišmanėliai??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega! Kolega! Kolega!! Na.... tiesiog lietuviška patarlė:- Tu jam apie ratus, jis tau apie batus....

Aš gi niekur nesakiau apie GMO privalumus!!!!! Aš sakiau, kad man įtartina, kad pusė pasaulio juos patys valgo ir gyvuliams šeria ir vargo dėl to nemato, o kita pusė krūpčioja vien pavadinimą išgirdusi... Ar jums tai nekelia jokių minčių??? Ar mes jau priėjome iki tokio lygio kai išpilta ant mūsų kiekvieną vakarą iš durnadėžių informacija tikrai bus suvalgyta ir įsisavinta kaip tikrai neabejotina ir teisinga????

Na, gerai, sakykim, mažiau chemijos nerimtas argumentas... Bet, ar nekyla jokių klausimų dėl to, kad tikrai modernios ir išsivysčiusios šalys (va, delfyje buvo publikuotas žemėlapis : http://grynas.delfi.lt/aplinka/jav-prof ... d=58706083 )

GMO naudoja, o mus juo baugina?? Ar neverčia tai susimąstyti??? Mane, kai bando kas nors aršiai kuo nors įtikinti, aš pradedu galvoti kam tai naudinga..

Ir dar kart. Aš ne už GMO...!!. Aš tik noriu suprasti, kodėl japonas gali naudoti GMO ir naudoja jau dvidešimt metų, o lietuvis - ne..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolega! Kolega! Kolega!! Na.... tiesiog lietuviška patarlė:- Tu jam apie ratus, jis tau apie batus....

Aš gi niekur nesakiau apie GMO privalumus!!!!! Aš sakiau, kad man įtartina, kad pusė pasaulio juos patys valgo ir gyvuliams šeria ir vargo dėl to nemato, o kita pusė krūpčioja vien pavadinimą išgirdusi... Ar jums tai nekelia jokių minčių??? Ar mes jau priėjome iki tokio lygio kai išpilta ant mūsų kiekvieną vakarą iš durnadėžių informacija tikrai bus suvalgyta ir įsisavinta kaip tikrai neabejotina ir teisinga????

Na, gerai, sakykim, mažiau chemijos nerimtas argumentas... Bet, ar nekyla jokių klausimų dėl to, kad tikrai modernios ir išsivysčiusios šalys (va, delfyje buvo publikuotas žemėlapis : http://grynas.delfi.lt/aplinka/jav-prof ... d=58706083 )

GMO naudoja, o mus juo baugina?? Ar neverčia tai susimąstyti??? Mane, kai bando kas nors aršiai kuo nors įtikinti, aš pradedu galvoti kam tai naudinga..

Ir dar kart. Aš ne už GMO...!!. Aš tik noriu suprasti, kodėl japonas gali naudoti GMO ir naudoja jau dvidešimt metų, o lietuvis - ne..

o gal tas ČMO, atsiprsau GMO irgi turi rusis ar atmainas? kaip benzinas 72,. 95 ar 98???

gal genetikoj dar daugiau varijaciju???

mes kaip ir uz ekonomika lietuvoj kad butu geriau mums....

o kam kyla klausimai ar bus blogai jei naudosim senas technologijas ( kuriu rezultatai kaip ir tenkina vartotoja) ar GMO (ooo) cia jau manipuliuoja europos sajungos virtuozai....

trys ar daugiau piniginiai vienetai ir paramos europines kartais mus pavercia mangurtais...

turejau atveji kai "savas' ukininkas kelius metus is eiles man pardavinejo ekologiskas bulves is plotu kur pagal sutartis is savivaldybiu trese is nuoteku (mokyklu, valgyklu ir t.t ) surinktu dumblu....

..... :character-grover::character-grover::character-grover::character-grover:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu, geras argumentas... tikrai geras.... Tik nemanau, kad JAV ar Japonijoje ar Australijoje nėra galimybės pasirinkti... manau, kad yra...

Ir dar.... apie tų.... nupjaustymą.... Jei tai pridėtų dvidešimt metų darbingo amžiaus - kodėl ne???

O tai, dabar kyla tokia mintis, kad japonams GMO amžiaus šauniai prideda.... O ir amerikonai australai už mus irgi gerokai ilgiau gyvena...

Gera pas mus vieša diskusija gavosi... Niekas dar man linčo teismo nepaskelbė, už erezijų skleidimą... Tolerantiška kitokiai nuomonei publika čia būna... excellent......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu, geras argumentas... tikrai geras.... Tik nemanau, kad JAV ar Japonijoje ar Australijoje nėra galimybės pasirinkti... manau, kad yra...

Ir dar.... apie tų.... nupjaustymą.... Jei tai pridėtų dvidešimt metų darbingo amžiaus - kodėl ne???

O tai, dabar kyla tokia mintis, kad japonams GMO amžiaus šauniai prideda.... O ir amerikonai australai už mus irgi gerokai ilgiau gyvena...

Gera pas mus vieša diskusija gavosi... Niekas dar man linčo teismo nepaskelbė, už erezijų skleidimą... Tolerantiška kitokiai nuomonei publika čia būna... excellent......

Tokia diskusija vyksta ir ten. Problema tame, kad besiginančių vaidmenį yra auginantys ne-gmo. Sėklininkystės kompanijos gali bet kada patikrint tavo laukus ir jei ras genų pėdsakų - tu kaltas jų intelektinės nuosavybės vagyste. Todėl norėčiau, kad Lietuva liktų švari. Kuo ilgiau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, čia jau kolega, pakartojote baubą susibauginantiems... esame labai grūdami per prievartą...

Na, pagalvokit, kas jus verčia pirkti TOkIĄ sėklą, kuriai bus TOKIOS sankcijos??? Situacija privertė?? Ar visas pasaulis aplink priešiai ir niekšai o mes vieni balti ir pūkuoti...

Nežinau.... man vemti verčia periodiniai bauginimai kažkuo..

Pulkim skiepytis nuo erkių,

Pulkim skiepytis nuo SARS (po to utilizuokim milijoną)

Nevalgykim jautienos (spongioforminė encefalopatija, Jakobso - Kreucfeldo liga)

Nevartokim GMO ( nors viesiems per per padažus - majonezus ir eilinę virtą dešrą juos vartoti yra tekę)

Nevalgykim mėsos (naujagimius GMO sojos pienu geriau maitinti)

Nevirkim nieko, valgykim žalią, nes kažkoks skeletas iš Indijos taip daro!!

Kiek dar bus pasaulyje baubų, kuriuos dalis žmonių, net nežinodama, kas tai yra, puls kartoti kiekvienam sutiktam?????? Nejaugi žmonės jau visai nebeturi nuosavų galvų ar jų smegenys visiškai atrofavosi nuo LNK ir Tele3 padabijų vėpsojimo????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...