Jump to content

Kergimas


_-xXx-_

Recommended Posts

Viskas būtų tvarkoj, bet kai neseniai pirkau avį nekergta ir turiu aviną, bet dar nematau, kad bandytų apšokti. Gal jau apkergė, o gal ir ne, bet aš pririsčiau ir leisčiau avinui sukergti 100%. Norėčiau savo aviną bandyti išnuomoti, nes kažkaip gaila visa žiemą šerti ir negauti daug pelno.

Aš praktiškai niekada nematau, kad avinas kergtų.. Mistika, bet avys visada sukergtos. :) Čia panašiai kaip per Kūčių vakarą eiti klausytis į tvartą ar gyvuliai šneka. :DDD neišgirsi. :) 

O avinos niekas iš tavęs nesinuomos, nebent kaimynas su 4 avim. Ir tai tik už ačiū. Vieną kartą esu skolinęs žmogui aviną, nes jis pas mane 12 mamų pirko (pirmosios jo avys). Bet daugiau gyvenime to nedaryčiau. Ligų neparsivežė, bet avinas grįžo laukinis (išvažiavo rankinis). Po metų tik per aplinkui netyčia sužinojau, kad tas žmogus į bandą ale "aviganį" įleido (vokiečių aviganį), o tas papjovė 4 mano parduotas avis ir dar aviną apdrąskė.

Taip kad skolinant avinus yra labai daug rizikos, jei nesusirgs, tai sugrauš, ar dar kokį velnią. :)

O aviną per žiemą palaikęs tikrai nebankrutuosi. Nupirk šieno ruloną už 20 litų ir pašaro praktiškai užteks visai žiemai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš praktiškai niekada nematau, kad avinas kergtų.. Mistika, bet avys visada sukergtos. :) Čia panašiai kaip per Kūčių vakarą eiti klausytis į tvartą ar gyvuliai šneka. :DDD neišgirsi. :)

O avinos niekas iš tavęs nesinuomos, nebent kaimynas su 4 avim. Ir tai tik už ačiū. Vieną kartą esu skolinęs žmogui aviną, nes jis pas mane 12 mamų pirko (pirmosios jo avys). Bet daugiau gyvenime to nedaryčiau. Ligų neparsivežė, bet avinas grįžo laukinis (išvažiavo rankinis). Po metų tik per aplinkui netyčia sužinojau, kad tas žmogus į bandą ale "aviganį" įleido (vokiečių aviganį), o tas papjovė 4 mano parduotas avis ir dar aviną apdrąskė.

Taip kad skolinant avinus yra labai daug rizikos, jei nesusirgs, tai sugrauš, ar dar kokį velnią. :)

O aviną per žiemą palaikęs tikrai nebankrutuosi. Nupirk šieno ruloną už 20 litų ir pašaro praktiškai užteks visai žiema

Pavyko rasti šieno kitkų, tai nebus problemų dėl šieno. Bet tu man pasakyk kur rasti šieno rulonų po 20 lt ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas kokį stambesnį ūkininką, kuris turi perteklinio pašaro. :) Bent jau pas mus kaime tokių ne vienas, kuris šieno rulonus suka tik tam, kad pievą nušienauti ir turi techniką tam reikalui. :)

Aplink prie manes jeigu ir turi rulonų, tai turi šienainio arba siloso rulonus ir juos šeria karvėms. Man ne šieno rulona imti yra bergždžias reikalas, nes už ruloną paklosiu ~50lt ir aš jo tikrai nesugebėsiu per 3 dienas sušerti. Jis man tiesiog supelės ir viskas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Joo sakyciau .bet savo reikala ismano -siemet taip sudeliojo kad avys pa dieniui vede eriukus :)

Gadinamos tada kai gauna kuda meniu ;)

 

na mūsų proteviai irgi turėjo po keliasdešimt vaikų,bet mūsų senelės jau 35 metų buvo be dantų ir suvarytos iki pensinio amžiaus,

čia tik požiurio klausimas-kas kaip su savo veisline medžiaga elgiasi,

Aišku,jei būtume NZ ir laikytume kokių 3000 eriavedžių bandą,gal ir aš pakeisčiau požiurį-palikčiau viską gamtai,bet dėja,esam Lietuvoj,ir,kiekvienas gimęs vertas būt karalium  :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na mūsų proteviai irgi turėjo po keliasdešimt vaikų,bet mūsų senelės jau 35 metų buvo be dantų ir suvarytos iki pensinio amžiaus,

čia tik požiurio klausimas-kas kaip su savo veisline medžiaga elgiasi,

Aišku,jei būtume NZ ir laikytume kokių 3000 eriavedžių bandą,gal ir aš pakeisčiau požiurį-palikčiau viską gamtai,bet dėja,esam Lietuvoj,ir,kiekvienas gimęs vertas būt karalium  :icon-cool:

Galiu is savo -stebesenos -pasakyti   intensyvus isnaudojimas netinka -jaunam -gyvuliui ,kadangi jis neissivystes pilnai tai yra jo   kaulai, raumenys -tokios ,,ankstyvos,, atveda mazus silpnus  eriukus ..50%-50% isgyvenamumas..

Kitas dalykas reikia zinot raciona butent tai veislei -jei tik kazkokio mineralo tukumas prasideda visokios ligos ...paskaiciavus viska pelnas nedidelis ...  auginant ,,ramiu,, rezimu pasiekiamas geresnis rezultatas nes nereikia ..kisti ,,i mineralus baltymus ,,kistis  t.t ..nereikia ziniu -paleidai i lauka ir ganosi iki rudens :icon-cool:  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galiu is savo -stebesenos -pasakyti   intensyvus isnaudojimas netinka -jaunam -gyvuliui ,kadangi jis neissivystes pilnai tai yra jo   kaulai, raumenys -tokios ,,ankstyvos,, atveda mazus silpnus  eriukus ..50%-50% isgyvenamumas..

Kitas dalykas reikia zinot raciona butent tai veislei -jei tik kazkokio mineralo tukumas prasideda visokios ligos ...paskaiciavus viska pelnas nedidelis ...  auginant ,,ramiu,, rezimu pasiekiamas geresnis rezultatas nes nereikia ..kisti ,,i mineralus baltymus ,,kistis  t.t ..nereikia ziniu -paleidai i lauka ir ganosi iki rudens :icon-cool:  

 

O ka turi omenyje inensivus išnaudojimas? Ankstyvas kergimas? Be papildomo šėrimo iš produktyvių mėsinės veilės avių dvinukų daug tikėtis neverta, o patys ėriukai bus silpni. Aš pvz:. mėn. prieš kergimą kaip pradėjau panėti peniu iki šiol. Preliminariais paskaičiavimais gaunasi galvai apie 87 Lt vien ant pašaro ir mineralų vitaminų. Kadangi auginu ne "ožkas", ir į tai žiūriu rimtai, o atimoje ateityje planuoju išvis pasilikti tik tas kurios veda po du ir patys ėriukai stiprūs, nes iš esmės ar vieną ar du ėriukus atves, didelio skirtumo tarp suėdamo pašaro nėra. Taip, kai kurie iš dvynukų auga lėčiau, tačiau jau tam reikia vykdyti ėriavedžių selekciją. Nepamirškime, iš avių naudą gauname tik vieną kartą metuose, todėl palikti viską gamtai per didelė prabanga, o ir šiuolaikinės veislės išvestos intensyviam auginimui. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na visko nerasau -kas nereikia  :icon-wink:  Kiekvienas savo recepta turi - ir juo nesidalina .. cia kiti zmones is to pinigus uzdirba o as nenoriu trukdyti..  

Del dvieju eriuku atvedimo nezinau kas lemia bet manau gamta ..nes kiek as jas myliu tik kai kurios atveda po du o kita karta viena ...

Cia kazkada mokslininkas vienas kalbejo  - zoles aukstis lemia eriuku skaiciu .... pas mane taip nera  :icon-mrgreen:

Kiekviena veisle savo ypatuma turi ... ozkos ir  

Ne visi augina -mesai--  kiti sportui  ar groziui  ne velu praplesti akirati ! 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na visko nerasau -kas nereikia  :icon-wink:  Kiekvienas savo recepta turi - ir juo nesidalina .. cia kiti zmones is to pinigus uzdirba o as nenoriu trukdyti..  

Del dvieju eriuku atvedimo nezinau kas lemia bet manau gamta ..nes kiek as jas myliu tik kai kurios atveda po du o kita karta viena ...

Cia kazkada mokslininkas vienas kalbejo  - zoles aukstis lemia eriuku skaiciu .... pas mane taip nera  :icon-mrgreen:

Kiekviena veisle savo ypatuma turi ... ozkos ir  

Ne visi augina -mesai--  kiti sportui  ar groziui  ne velu praplesti akirati ! 

 

Iš  dalies galima sutikti sutavo nuomone. Be to kiekvieno žmogaus vis kiti poreikiai. Kas liečia prieauglį, jis ~ 60-70 procentų sudaro genai, kita gi dalis šėrimas, laikymo salygos, profilaktika ir t.t.. O žolės aukštis tai ir yra šėrimas, jei pvz:. žolė yra peraugusi, joje daug nevirškinamos lastelienos, kuri tikraja to žodžio prasme yra perdirmaba į ŠŠŠ, nepasisavinant jokios nuadingos energijos. Na gal tik žarnas kažkiek padeda pravalyti :) O šėrimas tikrai turi įtakos prieaugliui, tiesiog tingiu daug rašyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu   -skaicius eriuku -    o dar jei lyti eitu pakoreguoti  :icon-mrgreen:  siemet avyciu 20% is visu o visi kiti berniukai ....  su kuriais reikia vargti -avytes labiau vertinamos..

pas mane praeitais metais buvo 34% female,66% male,o šiemet atvirkščiai- 57% mergų,43 % bachūrų,ir kas neįprasta  man pas suffolkus 36% buvo dvynukų ,tikuosiu kitais metais pasieksiu statistinius duomenys  :icon-cool:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na reikes paieskoti info apie vedamu eriuku skaiciu ... 

Kazkada vienais gyviais domejausi - zodziu tas gyvis nepradeda rujoti tol kol neparagauja pauksciu mesytes :)

Na jei avis soti ,tai jai neturetu kilti joks ten stresas bado -reprodukcija turetu veikti 100%  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane praeitais metais buvo 34% female,66% male,o šiemet atvirkščiai- 57% mergų,43 % bachūrų,ir kas neįprasta  man pas suffolkus 36% buvo dvynukų ,tikuosiu kitais metais pasieksiu statistinius duomenys  :icon-cool:

 

 

Pas mane sufolkai šiam momentui 57% bernų ir 43% panų, gimstamumas  1,78 , atmetus priverstinius skerdimus, kritimus, neišgimdymus, numynimus ir kitas stichijas lieka 1,52. Dabar pagrinde liko pirmametės, kurios šiek tiek numuš statistiką :)

 

Tau galėjo suveikti ankstyvas kergimas, kas numušė gimstamumo statistiką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...