Jump to content

Šarole veislės galvijai


ricardaas

Recommended Posts

  • po 2 mėnesių...
Anykščių rajone vienas ūkininkas nusipirko šarole galvijų bandą, niekaip nerandu laiko nuvažiuot pasigrožėti, neprisimenu iš ko pirko, bet LT.

tiksleu prie raguveles tai kai vaziuojam i siaulius tai visada pamatom grazuma

Prie Raguvėlės Anykščių rajone ganosi Arūno Cicėno limuzinų banda.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 7 mėnesių...

laba diena.kreipiuosi i Jus tikedamasi patarimo.turiu telycia kuriai dabar eina 10 men.mama jos zalieji x mesiniu veisle,tevas taip pat.mama parodau.

35947f8fbe01.jpg

beda ta,kad tai yra pas mane pirma telycia ir as nelabai suprantu kokia ji turetu buti,bet kaimieciai sako,kad ji per maza savo amziui :( gal jai ko truksta?gal kirminu turi?ka jai duoti?vaiksto ji palaida su avelemis,apetitu nesiskuundziam.gal kas galit pasakyti kiek tokio amziaus turetu mazdaug sverti?as manau,kad ji sveria ne daugiau 250kg.

aciu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 1 metų...
Noriu paklausti sarolje veisles galviju augintoju, kokio amziaus galima seklinti sarolje misrune? Kiek zinau grynaveisles 24 men. O misrunes telycias, tarkim 450kg. Tevas butu is siu - aubrakas,angusas,sorthornas,herefordas. Tiesiog norisi, kad verselis butu mazesnis.

Patarčiau paaugint bent iki 500+kg Tikrai nepraloši.Nebent ateiti galvoji seklint smulkesniais tad gali ir tokio svorio,bet jei stambesniu veislių tai mano nuomone 450kg dar mažoka

Šiemet mums toks variantas pasiteisina nes teliukai gimsta nemaži- 45,47,50kg.Bet apsiveršiuoja visos nesunkiai :)

O tėvą tai rinkčiausi iš anguso ir šothorno.Čia pirmam kartui.Aubrakai tai kiek žinau laukiniai. O herefordas telyčiai ne pats tinkamiausias bulius, nes ju teliukai nėra labai maži.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Kilo klausymas ,nes apie mėsinius nesigaudau:susėklinau dvi juodmarges su šarolė.Viena atsivedė pagal spalvą šarolių:nei geltonas,nei pilkas.O pas kitą gimė veršis,kurio spalva kaip limuzino-šviesiai žalas su šviesesne papilve.Ar gali toks būti juodmargės ir šarolė mišrūnas?O gal sėklintojas išdūrė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kilo klausymas ,nes apie mėsinius nesigaudau:susėklinau dvi juodmarges su šarolė.Viena atsivedė pagal spalvą šarolių:nei geltonas,nei pilkas.O pas kitą gimė veršis,kurio spalva kaip limuzino-šviesiai žalas su šviesesne papilve.Ar gali toks būti juodmargės ir šarolė mišrūnas?O gal sėklintojas išdūrė?

Dėl šaroliukų-nežinau,bet jei gimė žalas su šviesesne papilve tai daug panašumo į limuziną...nors šiaip kas juodmarges ar juodas pienines kergia tikru limuzinu

-dažniausia gimsta juodi limuziniukai.Su tom spalvom nesuprasi-mano viena karvė yra 1 kartos herefordės mišrūnės dukra,pati juoda su baltu snukiu.Sukergė mano bulius ją-užpernai gimė telyčiukė grynai spalvos kaip motinos juoda su baltu.Bulius tas pats-pernai gimė žala bet su balta tipiška spalva ant snukio...gamtos nesuprasi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kilo klausymas ,nes apie mėsinius nesigaudau:susėklinau dvi juodmarges su šarolė.Viena atsivedė pagal spalvą šarolių:nei geltonas,nei pilkas.O pas kitą gimė veršis,kurio spalva kaip limuzino-šviesiai žalas su šviesesne papilve.Ar gali toks būti juodmargės ir šarolė mišrūnas?O gal sėklintojas išdūrė?

pas mane seklintos visos vieno buliaus bet seserys antros kartos misrunes pagimde viena -karamelines spalvos o kita- balta kaip suris buliaus nr703270331 Leopard o kas keisciausia tapati karve seklinta tuo pacio buliaus sekla pernai vede vienos spalvos verseli siemet kitos spalvos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 7 mėnesių...
Sveiki, kolegos. Galvojame pradėti auginti sarole veisles galvijus... Radom kas parduoda tiek telyciukes, tiek pacias karves. Telyciukes butu 16-18 men. uz kurias praso po 3500 lt, o karves keliu versiu kaina 5000lt. Tad noreciau Jusu nuomones, ka labiau apsimoketu pirkti ir ar realios kainos?

Mes po 2000-3000 pardavinejam, taciau reikia ziuret i pati gyvuli :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kolegos. Galvojame pradėti auginti sarole veisles galvijus... Radom kas parduoda tiek telyciukes, tiek pacias karves. Telyciukes butu 16-18 men. uz kurias praso po 3500 lt, o karves keliu versiu kaina 5000lt. Tad noreciau Jusu nuomones, ka labiau apsimoketu pirkti ir ar realios kainos?

Kainos tai neblogos,bet labai gerai apžiurėk gyvulius. Koks jų sudėjimas. Sarole turi būt stambus masyvus galvijai. Taipogi turi gerai matytis raumenys. Jeigu jie smulkoki,siauroki tai tokiu ne neverta pirkt. Žinau kad Lietuvoj sarole ūkiuose problema su skerdenos išiega

Vos pasiekia 58 proc. Taip kad labai gerai apžiurėk gyvulius,nes paskui gali buti problemų su apsiveršiavimais. O telyčias patarčiau kergt pasiekus min 500kg.bet jeigu išeina tai ir 600kg neperdaug. Užtat paskui turėsi tikrai gera banda :)

Sekmės renkantis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkaip man su tais svoriais tai painiava.Mano telyčia tikrai apie 600kg buvo kai veršiavos teko pagelbėt gan rimtai,kelios kitos nelabai siekiančios 500kg apsiveršiavo pačios.Bet aš vistiek linkęs sakyt kad kergt reikia ne mažiau 500kg.

Kergt puse tonos sverenti gyvuli?

Manau mazai svorio. Reikia paauginti iki kokiu 800kg.

Neiisizeisk, bet per daug jau nesamoningai rasai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesipykit kolegos,prisiminiau pranešimą,kurį parašiau forume 2007 spalio 28 po seminaro "Limuzinų ir kitų mėsinių galvijų auginimas"

Limuzinai subręsta kai turi 40% suaugusio gyvulio svorio.Kergiamos kai pasiekia 60% suaugusio gyvulio svorio.

Kaip yra su šarole-tiksliai nežinau,bet manau panašiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 8 mėnesių...
  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...