Jump to content

Šarole veislės galvijai


ricardaas

Recommended Posts

Man patinka šarolė. Savo mišrūnes porą metų sėklindavau šarolė sperma. Pernai pirkau šarolė bulių iš Prancūzijos, nes kalnais paskui karves bėgioti pasidarė kebloka. Šiemet 5 savaites stažavausi šarolė veislininkystės ūkyje Elzase (šiaurės rytų Prancūzija) ir aplankiau dar 3 šarolė mėsos ūkius. Ruošiu medžiagą spaudai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl medžiagos talpinimo neprieštarauju. Nieko neslepiu ir kai tik galėsiu, pateiksiu.

Aš neketinu kurti veislininkystės ūkio, todėl man nelabai aktualu turėti gryną karvių veislę. Bulius - kita kalba. Kiek žinau ir kiek matau, su mišrūnais mažiau sveikatos problemų. Kita vertus, užtikrinus tinkamą priežiūrą, mišrūnai greičiau auga, o jų mėsa būna kokybiškesnė. Mano akcentas - ekologiška produkcija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš nežinau jokių išskirtinių šarolė ligų. Gal tokių ir nėra. Bet gi daugumai gyvūnų būdinga tai, kad kryžminant, žinoma prie gero šėrimo ir deramų laikymo sąlygų, galima pasiekti aukštesnę kokybę: atsparumas ligoms, spartesnis vystymasis,..

Dėl grynaveislių šarolė dar pora žodžių. Jei per žiemą laikysi pririštus, net jei kartą kitą ir išleisi lauk, žiūrėk pavasarį vos atsikels - priaugins svorio, kojos nusilps ir turėsi problemų. Visos mėsinukės turėtų vaikščioti palaidos bent jau erdviame tvarte, geriau žinoma lauke. Žinau, kai kas Lietuvoje turėdavo tokių problemų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Anokia čia paslaptis, jei NMA ir Ekoagros viską žino.

47 ha, įskaitant miškelį ir gamtos parką.

2 asilai (porelė).

23 vnt. galvijų: 2 laukia peilio, 1 pieninė karvė, 1 šarolė grynaveislis bulius, 19 įvairaus amžiaus patelių-mišrūnių (nuo 1 mėnesio iki 7 metų) - visos 1 arba 2 kartos mišrūnės, kurių daugumos tėvas yra šarolė. Bandą plėsim tiek, kiek leis pašarų bazė, gal būt iki 30 žindenių.

Parašyk ir apie save, Ričardai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano ūkis(tiksliau tėvų):galvijų viso 16 galvų:3 pieninės karvės,kurių pieną veršeliams sugirdome,2 telyčiukės ir buliukas metinukai,1 veršinga mėsinių pirmos kartos mišrūnė,4 buliai "laukia peilio" ir 5 veršeliai nuo 7 iki 9 mėnesių amžiaus,2 kiaulės virš bekono,3 bekonai,2 šunys:čiau-čiau ir "Lietuvos lenciūginis" ir katė :D:D:D

Žemės:20 ha nuosavos,12 ha pastoviai nuomojamos...na šienauju žymiai daugiau,ypač tokiomis vasaromis,kaip ši,nes būna kad atvažiuoja sako:tik nušienaukit ir pasiimkit už dyką,o mes pradeklaruosim :D Tai tokių plotų dydis svyruoja 10-30ha...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Heterozės efektas gaunamas tik 1,5 kartos, vėliau bus tik problemos.

O kodėl heterozės efektas gaunamas tik po pirmos ir penktos kartos :icon-question: Kodėl antroji,trečioji ir ketvirtoji kartos to neturi :icon-question:

Tai ne pirmos ir penktos o pusantros kartos, t.y. kai vienas mišrūnas sėklinamas grynaveisliu. Vėliau jau nebūna tokių rezeltatų kaip variantas 1,5 .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai ne pirmos ir penktos o pusantros kartos, t.y. kai vienas mišrūnas sėklinamas grynaveisliu. Vėliau jau nebūna tokių rezeltatų kaip variantas 1,5 .

Bet kai kurie augintojai eina tuo keliu kad kryžminti viena veisle,tam kad 4 kartos mišrūnai taptų grynaveisleis...jei jie per tas kartas praranda gerasias savybes,tai vienintelis pliusas tai kad jie jau laikomi grynaveisliais...klausimas:koks tokio mišrinimo tikslas,ir kokie jie grynaveislei,jei praranda savo gerasias savybes :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buliaus pirkimo rezultatus matysiu kitais metais, nes jis tik šiemet pradės dirbti. Pirkau jauną. O, kad pasiteisins pirkimas, tai be abejo, nes karves laikau palaidas. Todėl turiu nemažų problemų, gaudant jas sėklinimui. Tegul geriau bulius tuo užsiima.

Gal gali duomenis iš kilmės pažymejimo parašyti. Nu ir jei nepaslaptis iš ko pirkai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip nekantriai laukiu straipsnio :D kai žinosi į kokiame "ŪP" numeryje jį spausdins,parašyk,nes ne visus numerius perku. :D Įdomu iš tos kelionės kokių naudingų dalykų sužinojai :icon-question: Sakykime kokių naujovių sužinojai,ką prancūzai daro kitaip augindami Šarolė,nei Lietuvoje :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...