Jump to content

Skutikas: Strėlinis-noraginis, ar Diskinis .


edviuks

Recommended Posts

taip vario matau kitoks nei trio. kiek suprantu su vario gali buti tik seklus skutimas. cia tipo kultivatorius-skutikas, daiktas ypac naudingas tiems kurie varputi naikina be glifosatu. 

 

Rudėnį buvau paėmęs deminį. Tai tą vario buvom sukišę apie 20cm, gal ir daugiau būtų išėję sukišt, bet kad jau traktorius nebevilko. Šiaip vario darbas man patiko, tik kad reikia galingo traktoriaus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ziuriu as i tas kojas cultus trio karat terrano - pvz vizualiai atrodo kad cultus kojos kur kas tiesesnes nei terrano, kas turetu padidinti pasipriesinima ir pasunkinti darba traktoriui, bet ne is vieno esu girdejes kad cultus tempia kur kas lengviau nei terrano. pvz karat kojos is vis tiesios, ko nepasakysi apie trio. ar yra kokia studija siuo klausimu? turetu buti kazkoks aukso viduriukas tarp kuro sanaudu ir maisymo kokybes. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ziuriu as i tas kojas cultus trio karat terrano - pvz vizualiai atrodo kad cultus kojos kur kas tiesesnes nei terrano, kas turetu padidinti pasipriesinima ir pasunkinti darba traktoriui, bet ne is vieno esu girdejes kad cultus tempia kur kas lengviau nei terrano. pvz karat kojos is vis tiesios, ko nepasakysi apie trio. ar yra kokia studija siuo klausimu? turetu buti kazkoks aukso viduriukas tarp kuro sanaudu ir maisymo kokybes. 

Apie ta tempimo lengvuma labai sunku kažka realiai pasakyt,nes nėra daug ūkininku kurie skirting firmu padargus tam pačiam lauke su tokiu pat traktorium traukia, kiekvienas giria savo, mano nuomone tai ar tos kojos palenktos daugiau ar mažiau nelabai jausis tempiant, vat gylis tai jau jaučiasi labai, užtenka vienu cm padidint ir pajusi, kitas atvejis kai ta pati padarga su tuo pačiu traktoriumi ir tam pačiam lauke galima ir tokiu pat gyliu galima traukti lenviau ir sunkiau, pvz. mano kockerlinga traukiant su pakeltais atraminiai (priekinias) ratais, esant drėgnokai dirvai traktorius traukia lengviau nei tada kai tuos ratus nuleidžiu, kad kopijuotu paviršiu. Kas liečia maišyma tai daugiau nuo greičio ir gylio priklauso ko gero o tas noragėlio lenkimas manau labai didelės itakos neturi ten taip viskas verda, kad žemės virš rėmo pakyla.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kalbam apie ta pati vienoda gyli pvz 20cm. mano nuomone vadinamos kobros formos kojos zeme skrosti turetu lengviau nei tiesios. pvz ka bebjautum peiliu, tu jo nespaudi tiesiai, nes pakreipus jis daug lengviau perpjauna. nors karato koja tiesi bet noragas kaip pas pluga pirma atlupa apacia po to ir per visa gyli, vadinas darbinis plotas diferencijuotas kas taip pat palengvina traukima. gal tos kalbos is pirsto lauztos kad viena padarga tempia sunkiau nei kita,bet kad kojos kuriamos ne is akies o skaiciuojant optimaliausia varianta tai faktas. butu faina suzinot tuos skaicius. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

čia principe diplominis darbas. Galbūk kas ir tyrė tokį dalyką. Esu skaitęs (bei kalbėjęs su ASU dėstytoju) diplominį darbą, kokio paviršiaus ir pasvirimo kampo diskas geriau perpjauna šiaudą. Kampo laipsnio nepamenu, bet geriausiai pjovė pasvirę ir beveik lygūs diskai, pvz kaip vaderio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kokio pločio quatro?

4m.

turiu bloga nuojauta kad patiks ir teks pirkti ta trio rudeniop 4m. 

arkliu pumai reiks dakinkyt, siaurucius noragus sudet ir 15 cm su 190ag turetu is bedos pakakt.

tevo buciau klauses kai sake:-  traktorius yra tas kuris turi min 200 AG :) 

bus stimulas ateityje pasikeist :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

čia jau labai didelės bėdos, nebent žemės lengvesnio tipo. Nes tam pačiam 3m vaderio cultusui su kregždėm yra ką veikti tokiam gylyje ir priemolyje, visas greitis būna 10-11 km/h, o jei kalniukas, greitis dar nukrenta. Aš prie 190ag žiūrėčiau siauresnio, bent 3,5m. Jei užsinorėsi giliau, bus dar labiau nesmagu kai gretis sieks 6-8 km/h.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

čia jau labai didelės bėdos, nebent žemės lengvesnio tipo. Nes tam pačiam 3m vaderio cultusui su kregždėm yra ką veikti tokiam gylyje ir priemolyje, visas greitis būna 10-11 km/h, o jei kalniukas, greitis dar nukrenta. Aš prie 190ag žiūrėčiau siauresnio, bent 3,5m. Jei užsinorėsi giliau, bus dar labiau smagu kai gretis sieks 6-8 km/h.

 

ne! jau pridariau tokiu klaidu, kuriu nekartosiu. labai nesipleciant : jau geriau traktoriu derinti prie padargu, o ne padargus prie traktoriaus. 

bus problemu, keisiu traktoriu.

 

170 ag 10 greitis nekazka... neaiskus tik gylis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirma eile ta prasme pirma skutima? kokiu gyliu?

aisku dar priklauso nuo zemiu, pas mane lengvi priemoliai arciau juodzemio tai sunku neturetu but. 

Na taip pirma skutima, kad sudaiginti pabiras, gylis minimalus tik sujudint žemes ir pamaišyt šiaudus, ir čia darbas be kregždžiu su kregždėmis 160 aj valtrai sunku. 

Jeigu to quatro kaina skiresi tik  10-11 tukstančiu Litu tai labai pagalvočiau apie ji. Tada tikrai galėsi dyrbti ir didesniu gyliu reikalui esant su tuo 190aj

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

galinio volo aukštis reguliuojamas kaiščius perdedant į kitą padėtį ar kokiu hidrauliu?

Taip, galinio volo aukštis arba vadinkime gylio nustatymu, vykdomas perdedant kaiščius į norimą darbinį gylį. Nors ir teko bandyti be galinio volo užsidedant ant važiuoklės klipsus :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ne! jau pridariau tokiu klaidu, kuriu nekartosiu. labai nesipleciant : jau geriau traktoriu derinti prie padargu, o ne padargus prie traktoriaus. 

bus problemu, keisiu traktoriu.

 

170 ag 10 greitis nekazka... neaiskus tik gylis

Gylis čia nedidelis, esant didesniam gyliui žemės pradeda kilt virš rėmo, beto matosi, kad ganėtinai šlapia. Kad nesuklaidint dėl arklio jėgu kur anksčiau buvau aprašes darbini greiti su valtra t160 ir nh7060 tai noriu pasakyt, kad rašiau žodeli IKI tai reiškia toki greiti pasiekdavau prie maždaug maximaliu apsuku. Čia matosi, kad variklis dyrba apie 1800 apsuku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na taip pirma skutima, kad sudaiginti pabiras, gylis minimalus tik sujudint žemes ir pamaišyt šiaudus, ir čia darbas be kregždžiu su kregždėmis 160 aj valtrai sunku. 

Jeigu to quatro kaina skiresi tik  10-11 tukstančiu Litu tai labai pagalvočiau apie ji. Tada tikrai galėsi dyrbti ir didesniu gyliu reikalui esant su tuo 190aj

 

keli niuansai, quatro 550kg sunkesnis ir turi 2 kojom daugiau. vadinasi normaliai dirbti AG reikes dar daugiau. 

jei jau reikia to gylio gal geriau nuo trio nusukt dvi kojas bus pigiau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gylis čia nedidelis, esant didesniam gyliui žemės pradeda kilt virš rėmo, beto matosi, kad ganėtinai šlapia. Kad nesuklaidint dėl arklio jėgu kur anksčiau buvau aprašes darbini greiti su valtra t160 ir nh7060 tai noriu pasakyt, kad rašiau žodeli IKI tai reiškia toki greiti pasiekdavau prie maždaug maximaliu apsuku. Čia matosi, kad variklis dyrba apie 1800 apsuku.

virs remo zemes dazniausi pradeda kilti pasiekus 13-14 km/h ir daugiau  :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...