Jump to content

Skutikas: Strėlinis-noraginis, ar Diskinis .


edviuks

Recommended Posts

Visaip naudoju ir diskini ir noragini, pirmam kartui, kad greičiau butu varom su abiem nedideliu gyliu, antra karta tik su noraginiu 18-25 cm  gyliu ir sėjam arba paliekam pavasariui, važiuojant nedideliu gyliu su NH galima pasiekt 16 km greiti su noraginiu, diskiniam greitis biški mažesnis, šiaip diskinis po pirmo karto palieka truputi mažiau šiaudu ir ražiena išpjauna 100 procentu, bet esant šlapiai dirvai geriau su juo nedyrbti nes volas kemšasi, didelis pasipriešinimas ir t.t. nežinau, gal su kitokiu volu butu geriau bet šitas kur pas mane tai š.... paskutinis, jis gerai tik kai buna grumstai molio žiauriai sudžiuve tai tuos jis patvarko be vargo.

Jeigu neturėčiau to diskinio tai drasiai galima apsieiti ir su tuo noraginiu (žinma ilgiau užtruktu praeiti pirma karta, kas labai aktualu dėl pabiru sudigimo) noraginis važiuojant pirma syki nedideliu gyliu palieka truputi neišjudintos ražienos, bet pabiros sudygsta gerai ir greitai, padidinus gyli krenta našumas, ražienas išpjauna gerai bet pabiros ilgai dygsta arba viasi neišdygsta o pradeda dygti po antro skutimo, tiksliau po sėjos, todėl didelio gylio pirmam kartui nenaudoju, ir pirma ir antra važiavima darau be kregždžiu, su kregždėm pirmam kartui reik daugiau jėgos (krenta greitis) žinoma su kregždėm ražiena išpjautu gražiau. Dėl gylio kokiu giliausiai traukiau tai dideliu eksperimentu nedariau bet pasakysiu tiek, jeigu su naujais kalteliais ir visu gyliu sukioje žemėje tai mano NH7060 su dubliais gale važiuoja 4-6 km ir prabuksavimas iki 30 procent (neimanoma dyrbti) apie 20cm gyliu tai greiti ir virš 11 km galima pasiekt, žiurint kokia dirva.

Dar vienas dalykas perkant reik butinai priekinius ratus užsakyt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na minduksx as manau geriau jau jei zadi leisti tuos pinigus virs 100 tukstanciu, as asmeniskai rinkciausiu tiek noragnini nusipirkti, tiek diskini kad bent pabiroms daiginti. Su noraginiu realiai nera nasumo daiginant pabiras nes jei bus nasumas tai turi ir arkliu tureti... o pats kiek zinau turi 210 arkliu. Tai pas manes terrana fx 4 metru 15cm gyliu vidutinei zemei tie arkliai tempia 10 - 11km/h. Tad norint gilesnio dirbimo tau mazes nasumas. Plius jai renkiesi terrano mt, arkliu atims ir diskai. Tad 4m terranas mt pumai peilis tiek traktoriui, tik tavi nervam. Pas mus tigeri mt 3m tampo su t7060. Nasumo maza.. taigi, manu geriau rinktis noragini, ir diskini. Manau isitektum i 140 tukstanciu pilnai. Nes visgi , du daigtai atras daugiau panaudojimo galimybiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O prieky palaikymo ratukai reikalingi tam kad nesiubuotu padargas? Pluga naudojat ar nebe kai noraginis atsirado?

Plūga naudoju labai retai, dali rapsams arem. Noraginis nesiubuoja ir be ratuku, teisybė nedaug ir dyrbau iškėles ratukus, pakeldavau tik tada kai skutau šlapia dirva, pakėlus ratukus traktorius labiau apsikrauna ir mažiau buksuoja, ratai reikalingi kopijavimui, labai gerai tas matosi kai dyrbama minimaliu gyliu, jeigu iškeli ratus o padargo gylis laikomas ant traktoriaus šlaunu tai vietomis kur kokia nedidelė lomelė, pvz. kažkad buves išmetimas, lieka nesuskustas lopas arba minimaliai suskusta, jeigu nuleidi ratus ir šlaunis iki galo nuleidi tai tada skuta visur vienodu gyliu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip akmenuotoj zemej toks volas laiko? Kaip per islupta akmeni eitu

Negaliu sakyt, kad pas mane tu akmenu daug yra bet pasitaiko vienas kitas bet kol kas jokiu problemu nebuvo, pervažiuoja per akmeni kaip ir kiti volai ir tiek, O čia tas išluptas akmuo kokio dydžio turėtu but, ar čia koks ypatingas atvejis, šiaip mano supratimu visi jie išlupti i paviršiu buna po skutimo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Jo volas taip kaip sakai taip ir yra su tuo aplipimu žemėm, kainavo prieš metus 84500+ pvm už ta kaina buvo priekiniai kopijavimo ratai, šoniniai deflektoriai, gabaritinis apšvietimas. Turint lišna pinga yra dar idomesnis sprendimas quadro, ten jis gudriai susilanksto ir galima dyrbti 3 arba 4 metrus, 

 

Viktorai, kockerlinga gavai pabandyt ar tiesiog kieme nupirkai?

bandziau cultus, karata, abu paliko nebloga ispudi. cultuso buvo guminis volas ir galiu pasakyt kad dirbo prasciau nei U firmos dvigubas karato ivairioje zemeje. maisymas gal geresnis cultuso. zodziu ant cultuso uzdejus karato volus ir palikus karato kaina imciau ji :) 

o vat apie kockerlinga ne is pirmo girdziu gerus atsiliepimus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viktorai, kockerlinga gavai pabandyt ar tiesiog kieme nupirkai?

bandziau cultus, karata, abu paliko nebloga ispudi. cultuso buvo guminis volas ir galiu pasakyt kad dirbo prasciau nei U firmos dvigubas karato ivairioje zemeje. maisymas gal geresnis cultuso. zodziu ant cultuso uzdejus karato volus ir palikus karato kaina imciau ji :)

o vat apie kockerlinga ne is pirmo girdziu gerus atsiliepimus. 

Atvežė užpernai demini pabandymui, o pirkau jau kita, ta demini tai ir ši rudeni vežiojo po Lietuva, buvo atveže ir karata 4 metru prikabinama ir 3 metru pakabinama bet pakabinamas man netinka o prikabinamas labai patiko, bet kaina didoka.

p.s. jeigu norėtum pamatyt kaip su juo (kockerlingu) suskusta tai per forumiečiu susitikima galima but palėkt iki lauku jeigu daugiau neprisnigs, ten kokiu 10-15 km nuo tos vietos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atvežė užpernai demini pabandymui, o pirkau jau kita, ta demini tai ir ši rudeni vežiojo po Lietuva, buvo atveže ir karata 4 metru prikabinama ir 3 metru pakabinama bet pakabinamas man netinka o prikabinamas labai patiko, bet kaina didoka.

p.s. jeigu norėtum pamatyt kaip su juo (kockerlingu) suskusta tai per forumiečiu susitikima galima but palėkt iki lauku jeigu daugiau neprisnigs, ten kokiu 10-15 km nuo tos vietos.

karatas pakabinamas netiko kodel? 

kaip kockerlingas su akmenim dorojasi? kokio plocio su kiek arkliu kokiu gyliu normaliai dirbi?

ar teisingai suprantu kad karato darbas labiau patiko nei kockerlingo bet pastaraji rinkaisi del mazesnes kainos?

del nuvaziavimo ziurim pagal situacija :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

karatas pakabinamas netiko kodel? 

kaip kockerlingas su akmenim dorojasi? kokio plocio su kiek arkliu kokiu gyliu normaliai dirbi?

ar teisingai suprantu kad karato darbas labiau patiko nei kockerlingo bet pastaraji rinkaisi del mazesnes kainos?

del nuvaziavimo ziurim pagal situacija :)

 Pakabinamas su tuo dvigubu volu nors ir 3 metru reik pasakyt sunkokas, o mano  traktoriui NH 7060 (213aj) kaip ir per siauras o su 4 metru pakabinamu turbut nesusitvarkytu, dėl to reikalingas prikabinamas. Kas liečia kockerlinga tai su akmenim problemu nebuvo jokiu pakol kas, plotis 4 metrai dėl gylio ir greičio tai jeigu trumpai kalbant priklausomai nuo drėgmės, gylio ir t.t. tai pirma syki skutant pabiru sudaiginimui iki 16km ir gal net dar kažkiek daugiau galima važiuot, o jeigu suleisti visu gyliu ir ant molio su naujais noragais tai nelabai ir važiuot nori pastoviai prabuksavimas baisus greitis 4-5 km, bet čia jau grynas molis turi but, šiaip antra kart važiuojant kažkur 18-22 cm gyliu judžemyje važiuoju apie 11km. Kas liečia darbo kokybe tai negaliu nei vieno išskyrt, abu dyrba labai panašiai, karatas turi keleta navarotu daugiau bet ir kaina didesnė žymiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 "dirba panasiai" negali but :) niva ir claas irgi dirba panasiai bet abejoniu kuris geriau dirba nekyla. pvz  cultus maiso geriau lyg ir traukia lengviau, lyginant su karatau. volas karato U formos dirba daug efektyviau ivairiomis salygomis taciau jo negali panaudoti transportineje padetyje kaip pvz cultuso. kaina vienas svarbesniu aspektu bet rezultatas lauke man visu svarbiausia. ne nevarotai svarbiausia o rezultatas, taigi dar karta paklausiu kodel rinkaisi kockerlinga? :) pvz mano motyvas butu toks:  rinkausi nes dirba geriau arba lygiai taip pat kaip karatas plius kaina zenkliai mazesne,  4 metrus tempia lugiai taip pat kaip 3 metrus karato ir pan :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Toks varijantas kur nėra ratu o transportuojama ant volo man netinka, kočkerlinga rinkausi dėl žymiai mažesnės kainos, nes dyrba tai kaip jau sakiau  panašiai vienodai abu ir traukia juos taip pat panašiai,  ant kockerlingo tarp priekinės volu eilės tarpuose tarp žiedu yra lyginimo lentos segmentai, patys žiedai kitokios formos, už volo yra virbalinės aketėlės, noragai išdėstyti ne eilėmis kaip karato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Toks varijantas kur nėra ratu o transportuojama ant volo man netinka, kočkerlinga rinkausi dėl žymiai mažesnės kainos, nes dyrba tai kaip jau sakiau  panašiai vienodai abu ir traukia juos taip pat panašiai,  ant kockerlingo tarp priekinės volu eilės tarpuose tarp žiedu yra lyginimo lentos segmentai, patys žiedai kitokios formos, už volo yra virbalinės aketėlės, noragai išdėstyti ne eilėmis kaip karato.

http://www.terre-net.fr/materiel-agricole/travail-sol-semis/article/sima-2011-dechaumeur-semi-porte-kockerling-trio-210-68791.html

 

tipo toks pas tave kaip suprantu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Ne, mano kockerling trio 400t,  Šitas kur nuorodoj yra kockerling quadro, jis brangesnis gerokai bet turi toki privaluma, kad užlenkus šonines sekcijas galima dyrbti su 3 metru pločiu, pas mus aplinkui yra pora tokiu, forumietis mm su tokiu dyrba, privalumas tas kad toki agregata pvz 4,6 metru galima traukti su kokiu 200-220aj nedideliu gyliu o norint daryt gilu skutima dyrbti 3 metru pločiu.

 

Atsiprašau, mano toks kaip nuorodoj, iš karto nepažiurėjau gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Ne, mano kockerling trio 400t,  Šitas kur nuorodoj yra kockerling quadro, jis brangesnis gerokai bet turi toki privaluma, kad užlenkus šonines sekcijas galima dyrbti su 3 metru pločiu, pas mus aplinkui yra pora tokiu, forumietis mm su tokiu dyrba, privalumas tas kad toki agregata pvz 4,6 metru galima traukti su kokiu 200-220aj nedideliu gyliu o norint daryt gilu skutima dyrbti 3 metru pločiu.

 

Atsiprašau, mano toks kaip nuorodoj, iš karto nepažiurėjau gerai.

 

suintrigavai dar pasakyk kad jis 100 nekainuoja :)  ir vaziuosiu tarstis del demo

kiek sveria tavo traktorius?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.vaderstad.com/lt/apie-mus/naujienos-ir-informacija-spaudai/naujienos/2014/pavirius-ymiai-svarbiau-u-gyl

 

Kaip manot kodel po noraginio derlius didesnis nei po diskinio 5-10cm gylyje? 

Kažkaip idomiai rašo, tipo su diskiniu dyrbta buvo iki 10 cm bet apačioje parašyta, kad carier tik 3-7 cm dyrbo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 "dirba panasiai" negali but :) niva ir claas irgi dirba panasiai bet abejoniu kuris geriau dirba nekyla. pvz  cultus maiso geriau lyg ir traukia lengviau, lyginant su karatau. volas karato U formos dirba daug efektyviau ivairiomis salygomis taciau jo negali panaudoti transportineje padetyje kaip pvz cultuso. kaina vienas svarbesniu aspektu bet rezultatas lauke man visu svarbiausia. ne nevarotai svarbiausia o rezultatas, taigi dar karta paklausiu kodel rinkaisi kockerlinga? :) pvz mano motyvas butu toks:  rinkausi nes dirba geriau arba lygiai taip pat kaip karatas plius kaina zenkliai mazesne,  4 metrus tempia lugiai taip pat kaip 3 metrus karato ir pan :)

Truputi isiterpsiu , jei nori naudot noragini skutika giliam purenimui tai gaunasi panasiai kaip ir artum su plugu . Taigi po tokio dirbimo norint seti reikia , kad arimas ar gilus purenimas butu sutankintas ir tam reikalui reikia sunkaus volo o tas karato U formos dvigubas volas perlengvas (panasius dabar vaderstadas ir horschas komplektuoja prie diskiniu ar noraginiu skutiku , bet ju pakirtis supurenti na nebent iki 18cm gilio) , Taigi jei numate listi daugiau nei 20cm reikia sunkaus volo , karatas toki turi (naudoju) , cultus nebent su metaliniu. Cia kaip kas sumane pagal save taikiti dirvos dirbimo buda , bet kaip taisykle raziena reikia nuskusti sekliai apie 5-7 cm ir jokio skirtumo ar volas sunkesnis ar lengvesnis , esme piktzoliu ir pabiru sudaiginimas o paskui ar arsit ar purensit karta ar du  esme jog reikia laiko apie 2-3sav. nuo pirmo dirbimo. Del maisimo tai tam itakos turi norageliu paskirtis , prie karato stovu yra galimybe deti kregzdes , kaltus ir net siaurus kaltus ir lysti iki 35cm. , amazone kazka panasaus taipat turi , zodziu patarimas rinktis kazka universalesnio. Kitas aspektas tai darbinis greitis , asmeniskai as su 5m karatu vargdavau kabindamas ka tuo metu gaudavau nuomai (magnumas 310 , JD 8420 , fendt 930) ir visad buvau nepatenkintas nes greitis tebudavo priklausomai nuo dirvos strukturos 7-11km/h , bet uzkabinus prie 360 mano nuotaika pasitaise kada galiu isspausti 14km/h ir skutimo kokybe iskart pagerejo. Reziume toks , jei nesiruosiat listi giliau nei 15cm , uztenka volo ardelinio , dvigubo U , ar guminio. Perlipus daugiau kaip 18cm jau reikia sunkaus , panasiai kaip ir plugo tankintuvo , ir zinoma kad darbinis greitis 10-12km/h. Sekmes :icon-wink:

 

P.s. karato labai brangios dylancios detales , bet jau galima gauti alternatyvu uz puse kainos nei orginalo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...