Jump to content

Triušių auginimas


Donatas

Recommended Posts

pas mane gedulas, 12 triuseliu netekau ir kreipiuosi i zinovus,nesuprantu kas patelei ,jau antra sitaip sunegaluoja,visas narvas slapime ir visu koju pukai slapi tupi vis pakaitom kojas keldama zaizdu kolkas nera,o vienai anksciau net zaizdos buvo -netekom jos.gal cia koks slapimo nelaikymas :icon-mrgreen: jau ir sita rauna sau nuo pedu pukus,atvede triuselius tai su visom placentom paliko -nesitvarke.

Buvo ir man toks atvejis labai gerai patelei zelandei vasarą - po atsivedimo matyt buvo komplikacijos, visas galas - uodegytė nuoga, kojos ir užpakalis šlapime. Ploviau ją šiltoje vonelėje kas 2 dienas, džiovinau ant rankšluosčio ir t.t. Jokiu vaistų netepiau, nepurškiau. Vaikučiai visi šlapi būdavo, keičiau šienuką aplink juos pastoviai. Viskas išsisprendė po ~ mėnesio,pradėjo atauginėti plaukučiai. Šiai dienai sveikiausia, atsivedė nesenai triušiukus, viskas OK. manau, tai buvo organų problema, o ne kokio išorinio pobūdžio, siūlau nebent peroxidų praplauti.

Taip Dimulia, jeigu patelė neblogsta, gal ir nebūtina chemines priemones naudot, kitas dalyk , po tokių praplovimų, kokį naudoju aš, kailiukas atauginėti pradeda po ne pilnos savaitės.... Išvada-negydydamas kankini triuški visą mėn???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nupirkau siandien mieziniu kruopu. Kai geriau duoti tas kruopas, nevirtas su grudais maisyti ar isvirti? Kruopos ne pilnos, o smulkintos.

Kruopų nesu davusi. Bet turėdama omeny, kad jos brinksta apie 3 kartus ir daugiau, siūlau jas išvirti arba užplikyti verdančiu vandeniu, kad triušiams pilvų nepūstų

:eusa-clap: aciu uz patarima. Zaliu tada negaus. Maniskiai tai maitinasi virtom bulvem arba bulviu lupenom su kokiom kruopom. dar labai gerai sueina zirniu pasutinti su bulvem. Pakapoju sakeliu zaliu pakramsnoti, kopustas, grudai, sienas, runkelis. Buroko neduodu, nes prisiskaiciau,kad nelabai te gerai ten jiems tas burokas del kresejimo kraujo, bet buroku lapu sezono metu gauna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane gedulas, 12 triuseliu netekau ir kreipiuosi i zinovus,nesuprantu kas patelei ,jau antra sitaip sunegaluoja,visas narvas slapime ir visu koju pukai slapi tupi vis pakaitom kojas keldama zaizdu kolkas nera,o vienai anksciau net zaizdos buvo -netekom jos.gal cia koks slapimo nelaikymas :icon-mrgreen: jau ir sita rauna sau nuo pedu pukus,atvede triuselius tai su visom placentom paliko -nesitvarke.

Buvo ir man toks atvejis labai gerai patelei zelandei vasarą - po atsivedimo matyt buvo komplikacijos, visas galas - uodegytė nuoga, kojos ir užpakalis šlapime. Ploviau ją šiltoje vonelėje kas 2 dienas, džiovinau ant rankšluosčio ir t.t. Jokiu vaistų netepiau, nepurškiau. Vaikučiai visi šlapi būdavo, keičiau šienuką aplink juos pastoviai. Viskas išsisprendė po ~ mėnesio,pradėjo atauginėti plaukučiai. Šiai dienai sveikiausia, atsivedė nesenai triušiukus, viskas OK. manau, tai buvo organų problema, o ne kokio išorinio pobūdžio, siūlau nebent peroxidų praplauti.

Taip Dimulia, jeigu patelė neblogsta, gal ir nebūtina chemines priemones naudot, kitas dalyk , po tokių praplovimų, kokį naudoju aš, kailiukas atauginėti pradeda po ne pilnos savaitės.... Išvada-negydydamas kankini triuški visą mėn???

Gal tu ir teisus.... :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nupirkau siandien mieziniu kruopu. Kai geriau duoti tas kruopas, nevirtas su grudais maisyti ar isvirti? Kruopos ne pilnos, o smulkintos.

Kruopų nesu davusi. Bet turėdama omeny, kad jos brinksta apie 3 kartus ir daugiau, siūlau jas išvirti arba užplikyti verdančiu vandeniu, kad triušiams pilvų nepūstų

:eusa-clap: aciu uz patarima. Zaliu tada negaus. Maniskiai tai maitinasi virtom bulvem arba bulviu lupenom su kokiom kruopom. dar labai gerai sueina zirniu pasutinti su bulvem. Pakapoju sakeliu zaliu pakramsnoti, kopustas, grudai, sienas, runkelis. Buroko neduodu, nes prisiskaiciau,kad nelabai te gerai ten jiems tas burokas del kresejimo kraujo, bet buroku lapu sezono metu gauna.

O grūdų neduodi? Aš ir grūdų duodu, ir sumaltų į virtas bulves dedu. Uch kaip tinka. Tik kad nutuko - pagurkliai kabo :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O grūdų neduodi? Aš ir grūdų duodu, ir sumaltų į virtas bulves dedu. Uch kaip tinka. Tik kad nutuko - pagurkliai kabo :icon-smile:

Duodu duodu grudu :icon-wink: Bet ten pagrinde avizos ir kvieciai, del mieziu nezinau, nes miksas ten vienam maise. O atskirai perku avizu dribsnius ir kruopas, bei zirnius, tai kai verdu bules ir ju idedu. Mano triusiai ir nemazi. Ypac patinai :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.Tai va turiu klausimą.Kaip tik ateina diena kai jau laikas triušiuotis mano patelėm sinoptikai pranašauja didelį atšalimą taigi pagalvojau kad reik pašildyti gimdyklas su lempom skirtom šildymui ir galvoju ar tai netrugdys patelėm (junkčiau visai nakčiai) ar nesustresuos gal kas taip esat darę?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs tik ne įsižeiskit, bet aš nesuprantu, kaip gali užtekti ledo gabalo, ar sniego gniūžtės atsigerti. mano triušės labai daug išgeria, kai turi jauniklius, o ledo gabalas yra labai mažai to vandens.Na, bet jei viskas gerai issilaiko, tai tikriausiai užtenka, bet man keistas toks dalykas yra. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs tik ne įsižeiskit, bet aš nesuprantu, kaip gali užtekti ledo gabalo, ar sniego gniūžtės atsigerti. mano triušės labai daug išgeria, kai turi jauniklius, o ledo gabalas yra labai mažai to vandens.Na, bet jei viskas gerai issilaiko, tai tikriausiai užtenka, bet man keistas toks dalykas yra. :)

Ko čia įsižeist. Auginu lauke. vandens visada duodu, geria daug. bet palei triušiavimosi terminą visada sniego gniūžtę įdedu. Dėl visa ko. Tiesiog apsidraudžiu. Man tai pirma žiema su triušiais, tai po jos bus ką racionalizuot :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs tik ne įsižeiskit, bet aš nesuprantu, kaip gali užtekti ledo gabalo, ar sniego gniūžtės atsigerti. mano triušės labai daug išgeria, kai turi jauniklius, o ledo gabalas yra labai mažai to vandens.Na, bet jei viskas gerai issilaiko, tai tikriausiai užtenka, bet man keistas toks dalykas yra. :)

Mes irgi taip pat darom, į kibirėlius sniego pridedam, nes aplankom tik savaitgaliais. Tai gerai, kad to sniego vis yra. O patelės nesivaikuoja pas mane, kol vanduo nebeužšąlą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs tik ne įsižeiskit, bet aš nesuprantu, kaip gali užtekti ledo gabalo, ar sniego gniūžtės atsigerti. mano triušės labai daug išgeria, kai turi jauniklius, o ledo gabalas yra labai mažai to vandens.Na, bet jei viskas gerai issilaiko, tai tikriausiai užtenka, bet man keistas toks dalykas yra. :)

kada i Siaulius??? parodysiu kaip leda laizo ir kailiuka paciupinet duosiu :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūs tik ne įsižeiskit, bet aš nesuprantu, kaip gali užtekti ledo gabalo, ar sniego gniūžtės atsigerti. mano triušės labai daug išgeria, kai turi jauniklius, o ledo gabalas yra labai mažai to vandens.Na, bet jei viskas gerai issilaiko, tai tikriausiai užtenka, bet man keistas toks dalykas yra. :)

kada i Siaulius??? parodysiu kaip leda laizo ir kailiuka paciupinet duosiu :icon-mrgreen:

Idomu idomu kieno gi kailiuka leisi paciupinet :lol::lol::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.Tai va turiu klausimą.Kaip tik ateina diena kai jau laikas triušiuotis mano patelėm sinoptikai pranašauja didelį atšalimą taigi pagalvojau kad reik pašildyti gimdyklas su lempom skirtom šildymui ir galvoju ar tai netrugdys patelėm (junkčiau visai nakčiai) ar nesustresuos gal kas taip esat darę?

maniškes ir kai tik vaikuojasi, taip šalciai ateina :(

ir neramu daugiau su pirmavaikem, bet praeita karta susitvarke neblogai :)

tikiuosi ir šykart bus gerai

aš laikau tvartelyje, kloju dugnan šiaudu, tada dar truputi šieno

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keli triusiukai buvo ilinde is narvo pas kita triuse, tai dabar kai sudejau juos atgal pas mama ji labai agresyviai pradejo su jais elgtis. Jiems dabar 3,5 savaites. Ar galima tokio amziaus atskirti nuo mamos? Nes bijau kad ju nepapjautu.

Apsitrins ir nusiramins, ypač jeigu jau beveik mėnuo škacams

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Keli triusiukai buvo ilinde is narvo pas kita triuse, tai dabar kai sudejau juos atgal pas mama ji labai agresyviai pradejo su jais elgtis. Jiems dabar 3,5 savaites. Ar galima tokio amziaus atskirti nuo mamos? Nes bijau kad ju nepapjautu.

Apsitrins ir nusiramins, ypač jeigu jau beveik mėnuo škacams

Tikekimes kad taip ir bus... Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki turiu problema jau nebe pirma karta triuses vedas ir ismeta vaikus.... kas gali buti ? niekaip negaliu suprasti :icon-cry:

O kaip su pašarų kokybe ir baltymingumu? Patelės negaudamos kokybiškų pašarų ir neturėdamos pieno išmėto jauniklius, nes "žino" kad neišmaitins, tai kam "vargt"....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

va ir sendien ta pati istorija kita atvede ir vel toks pat likimas kas yra mazas gal narvas ar kas kas galit padet jau pikta net daras... nes pries akis 7 dar turi vestis :icon-cry:

pašaras, išgąstis, šviesos trukumas ar perteklius, drėgmės perteklius, skersvėjis, vandens nebuvimas atpuola.

narvo dydis dzin, maniškės per piką atsiveda 40x50 narvuose be gimdyklos - tiesiog tinkliniam narve kamputyje..

negali būti sutapimas, kai jau ne pirma ir ne antra išmėto.

pirmos vados? atsiveda kiek triušiukų? po kiek dienų išmeta? lizdą susuka?

O gal pelytės ar žiurkės? Gal kiaunės/šeškai/katinai/šunys vaikšto šalia?

Esmė tame, kaip ir rašė Pirtinis, patelė sveikus pagimdžius, išmetinėja tik tada, kai jai yra kažkokia įtampa, tikimybė jog neišmaitins triušiukų. (tikiuosi suprantat, ką noriu pasakyt)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...