Jump to content

verseliu auginimo ipatumai


jaunelis ukininkas

Recommended Posts

  • po 3 mėnesių...

Sveiki ukininkai. Noreciau kaiko paklausti: na pavasariui noreciau lakyti mesiny versely. Bet pirma noreciau suzinoti kiek kainuoja nupirkti toky versiuka tolimesniam laikymui? Nenoriu gadinti savo karves taigi mieliau nupirksiu nei paskui vargo turesiu. Patarkit kokia veisle laikyt, kaip priziuret, nu zodziu patarkit kaip su jeis elgtis. Is anksto aciu uz atsakyma ir atsiprasau uz klaidas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
a..jau mano verseliai apie 4 men, bet dar gal biski palauksiu ar bent pobiski dabar pradesiu pratinti prie rugiu ir zirniu..

Jei su šienu, ir ne šių metų derlius, gali nebijoti ir šerti... Jei su žole ir šiųmetiniai - geriau luktelk truputį..

O prieskrandis jau tokio veikia apynormaliai..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

a..jau mano verseliai apie 4 men, bet dar gal biski palauksiu ar bent pobiski dabar pradesiu pratinti prie rugiu ir zirniu..

Jei su šienu, ir ne šių metų derlius, gali nebijoti ir šerti... Jei su žole ir šiųmetiniai - geriau luktelk truputį..

O prieskrandis jau tokio veikia apynormaliai..

su zole ir siu metu derlius..biski dar lauksiu..aciu uz patarimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 4 savaičių...

Nėra tokia blogybė tas pilvas...Bus didesnis prieskrandis, bus produktyvesnė karvė...

Baltymų trūkumas iš paminėtų kultūrų labai ryškus... Jau nuo mėnesio galima po truputį arba saulėgražų arba rapso rupinių (ne išspaudų) palaipsniui didinant iki sukergimo pridėti.. Žinoma, mano privačia ir niekam neperšama nuomone geriausiai būtų sojos rupiniai, bet tuoj pradės man prikaišioti kolegos "genetiškai modifikuotą" siaubą....

Žirniai mažai gelbsti..mažoka juose baltymų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 mėnesių...

Nupirkau brangių laižalų Codiblock 22kg kibiras su PVM kainuoja 104,33Lt.

Pagal aprašymą tai "...CODIBLOC kartu su kitais mineralais užtikrina pakankamą mineralų lygį gyvulių organizme...".

Kito laižalo Neoblock aprašymas man labiau patiko :"...Laižalo komponentai parinkti ir suderinti taip, kad gyvuliai, sulaižę per parą 70-130 g, gautų vidutinę normą svarbiausių mineralinių elementų. Naudojant laižalą, gyvuliai neserga medžiagų apykaitos ligomis, normaliai veikia hormoninė, fermentinė ir imuninė sistemos, neserga ganykline tetanija, nesutrinka reprodukcija, geriau vystosi kaulinis audinys, gyvuliai būna produktyvesni. Laižalo blokui nekenkia lietus..."

Deja RVAC nebeprekiauja Neoblock nes tas pabrango dvigubai.

Kokios jūsų nuomonės apie laižalą Codiblock :icon-question: Nes vadybininkė aiškina kad daug mėsinių galvijų ūkių juos perka ir kad jame yra visų reikalingų mineralinių elementų.

Prikabinu abiejų laižalų aprašymus.

Hm, keista, kad mesiniams galvijams naudotu toki brangu. Melziamoms karvems, tai geras tas codibloc laizalas, uztrukusioms nerekomenduojama del didesnio kalcio kiekio, nes po apsiversiavimo gali sukelti ketoze.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

esu turejusi viena toke uzsispyrele, sarole misrune...prie karves buvo apie menesi ir kai atskyrem pieno isvis nebegere...tai paskui padejom kombikormos ir vandens, kad pastoviai butu ...kombikormikes pradziai i burna ipildavom...bet kombikorma buvo negranuliouta....po keliu dienu pradejo ir esti, ir gerti vandeni, ir uzaugo kaip ir visi versiukai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei jau toks uzsispyres tai jis ir negers manau buna tokiu depresantu kaip as vadinu, as tokiam ir nebesiuliau tik laikas nuo laiko suleisdavau vitaminu ir i kombikorma pieno milteliu imaisudavau, buvo laikotarpis kai sunyko, bet paskui pradejo viska esti ir atsigavo. Pries keleta metu seklindavau belgais pienines karves tai tie po atsivedimo lepus budavo daznai nezysdavo papkio tai pildavau tiesiai, galva uzlenkdavau kad neuzspringtu ir supildavau. Galima dar kalcio gliukonato po oda suleisti vetas yra patares kai nusilpsta po viduriavimo, bet tokiu atveju kai atsisako pieno manau irgi gerai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...