Jump to content

Galvijų ligos


Rimis

Recommended Posts

  • po 6 mėnesių...

Ne erke,greiciausiai babezioze.Liga,kuria sukelia kraujo parazitai.kad paitikslinti diagnoze,paimk slapimo i inda ir pastatyk,jei kraujas nuseda,gali buti kad kraujuoja is slapimo taku.ar is kitur.Jei mano mineta liga,raudona spalva turetu nenusistoti.

Del gydymo cia nieko neprigalvosi,yra specifiniai vaistai.Pries koki 10 metu,kai reikejo, paaiskejo,kad LT ju neisiveza.Dabar situacijos nzn.Teks pasitiketi veterinaru.Gydymas bendras,antibiotikai,organizmo stiprinimas.Jei jau nepasikelia,prognoze bloga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pritariu Gekonui,pas mus prieš gerus 10 metų buvo žmogelis kur supirkinėdavo dvesiančius ir kritusius galvijus ir kuo ramiausiai turguje mėsa prekiaudavo...o be to ir VMVT jei pats tvarkai gyvulių apskaitą arba tavo veterinaras formindamas kritimą,būtinai paklaus kur dėjai gaišeną.

Gaila kad krito karvutė bet bent jau neprisidėkim prie tokių "dešrų" gamybos,kaip minėjo Gekonas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarkit kaip gydyt karve ji krauju myza nepasikelia daktaras sako kad jai ikando erke suleido vaistu bet sako vargu kad isgyvens ka gal patarumet kaip gydyt?

Na, teks patikėt daktaru. Šiaip tai reikia sutapatinti du požymius - šlapimas su krauju, ir kraujas virstantis kakava. Vaistų yra, deja jie netokie veiksmingi, kaip buvo prieš 20 m. Čia jau priklauso nuo ankstyvos diagnozės, o čia ....... :eusa-violin:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

vasaros metu mazus verseliu,iki 3-4menesiu,laikau fermoje,esant dabar lietingiems ir dregniems orams kaizkaip gavosi fermoje oro skersvejai,keletas verseliu kosti,uzdarinejau duris,pridariau langus,kelets verseliu kaip ir nustojo koseti,taciau pora vis kosti,gal kokiu vaistu galima butu jiems suduoti,kaip pagelbeti ????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vasaros metu mazus verseliu,iki 3-4menesiu,laikau fermoje,esant dabar lietingiems ir dregniems orams kaizkaip gavosi fermoje oro skersvejai,keletas verseliu kosti,uzdarinejau duris,pridariau langus,kelets verseliu kaip ir nustojo koseti,taciau pora vis kosti,gal kokiu vaistu galima butu jiems suduoti,kaip pagelbeti ????

Grūsk laukan

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Na, nežinau, kolegos... kalcio chloridas, šiaip jau yra "tiesos išėmėjas" lygiai kaip skopolaminas ir kai kas kas dar... Tik, kiek man žinoma tuo atveju jis leidžiamas į veną, tuo atveju šalia būna defibriliatorius, nes gali "bandomąjam" sustoti širdis.

Galima galvoti, kad karvutėms po audros stiprus stresas, todėl somatai ir sukilo... O tas kalcio chloridas gal ramina kiek peroraliai... Nors kad jie "sukilo" nesant mastitų - užmuškit, netikiu... Kokiu būdu tikrinot, kad jų nėra ? Darėt testą? Kiekvienai karvei?? Buvo kontrolinis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip suprasti,sukilo somatai,nera mastitu.Galima parasyti somatai=mastitai.

Somatines lasteles,tai kraujo forminiai elementai – daugiausia leukocitai (jie sudaro 80 – 85 % bendro somatinių

ląstelių kiekio) ir iš tešmens audinio atskilusios ląstelės.

Mazai tiketina,kad ju taip zenkliai padidejo,,del audros,,.Gal melzejois rysium su audra nepamelze.Jei taip ir atsitiktu,sekancia diena turejo grizti i norma.

Ieskokit priezasties kitur,kalcis cia nepades.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, nežinau, kolegos... kalcio chloridas, šiaip jau yra "tiesos išėmėjas" lygiai kaip skopolaminas ir kai kas kas dar... Tik, kiek man žinoma tuo atveju jis leidžiamas į veną, tuo atveju šalia būna defibriliatorius, nes gali "bandomąjam" sustoti širdis.

Galima galvoti, kad karvutėms po audros stiprus stresas, todėl somatai ir sukilo... O tas kalcio chloridas gal ramina kiek peroraliai... Nors kad jie "sukilo" nesant mastitų - užmuškit, netikiu... Kokiu būdu tikrinot, kad jų nėra ? Darėt testą? Kiekvienai karvei?? Buvo kontrolinis?

Patikėk, būna, daug ko būna, kas prieštarauja nuplikusiems (ir ne )profesoriams. Buvo laikai, kai ir pats naudojau tą kalcio chloridą, du valgomieji šaukštai puslitriui vandens, bet čia, kaip paskui įsitikinau,jau truputį kitas variantas - apie kalcio trūkumą daug rašyta ir pan., jis dalyvauja visur (organizme) ir durniausia, kad netgi biocheminiai kraujo tyrimai tą jo trūkumą parodo jau tada, kai jo trūko prieš -x- laiko, na, bet nesiplėsiu, o somatinės būna, kad pakyla, bet, kad 74 karvių bandos iki 500, tai jau fantastika, jeigu nėrasta mastitų. Belieka viena išvada - nemoka tirti ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, ar aš prieš kad tą kalcio chloridą naudojate??? Esu ne vien iš jūsų girdėjęs jį naudojant... Aš tik suabejojau, ar padėtų jis somatų šuolio atveju..

Kalcis iš tikro daug kur dalyvauja...širdies darbas labai jo nulemtas (parezių atveju).. Bet, šiaip jau sveika karvė, ganoma, su normalia skydliaukės funkcija (ji, paratiroidinio hormono pagalba reguliuoja kalcio atsidėjimą į skeleto kaulus ir pasiėmimą iš jų) negalėtų nuo streso sustabdyti kalcio homeostazę.. Jei taip įvyktų, gal atsirastų labai panašių į parezę požymių, ypač po melžimo, o ne somatų... Somatai, nors ir nuo streso tikrai kyla, bet jų priežastis - mastitai, ir niekas kitas...

Dėl nuplikusių profesorių.... Aš, kad ir nuplikęs, tikrai nepretenduoju būti profesoriumi... Tik stiprokai domiuosi savo darbu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiesa, dėl biocheminių tyrimų... Paimkit du kartus kraują skirtingu tos pačios dienos metu iš karvutės.... ir jis gali skirtis kaip diena nuo nakties.. Tai kaip tik ir yra skydliaukės veikimo rezultatas paimant kalcį iš kraujo ir atidedant į kaulus.. Labai tankiai pas mus pasižiūrėję į tokius tyrimus, žmonės šiūpelioja kreidą ant pašarų, mažina suėdimą, praranda pieną nors kalcio karvutėms tikrai netrūksta..

O įtariant trūkumą, (kaulai, uodega) pirmiausia reikėtų ne kalcį didinti, o vit D. Arba karves į saulutę iš tvarto grūsti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip suprasti,sukilo somatai,nera mastitu.Galima parasyti somatai=mastitai.

Somatines lasteles,tai kraujo forminiai elementai – daugiausia leukocitai (jie sudaro 80 – 85 % bendro somatinių

ląstelių kiekio) ir iš tešmens audinio atskilusios ląstelės.

Mazai tiketina,kad ju taip zenkliai padidejo,,del audros,,.Gal melzejois rysium su audra nepamelze.Jei taip ir atsitiktu,sekancia diena turejo grizti i norma.

Ieskokit priezasties kitur,kalcis cia nepades.

Va, kolega Gekonas visiškai teisingai išsireiškė... Absol..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, ar aš prieš kad tą kalcio chloridą naudojate??? Esu ne vien iš jūsų girdėjęs jį naudojant... Aš tik suabejojau, ar padėtų jis somatų šuolio atveju..

Kalcis iš tikro daug kur dalyvauja...širdies darbas labai jo nulemtas (parezių atveju).. Bet, šiaip jau sveika karvė, ganoma, su normalia skydliaukės funkcija (ji, paratiroidinio hormono pagalba reguliuoja kalcio atsidėjimą į skeleto kaulus ir pasiėmimą iš jų) negalėtų nuo streso sustabdyti kalcio homeostazę.. Jei taip įvyktų, gal atsirastų labai panašių į parezę požymių, ypač po melžimo, o ne somatų... Somatai, nors ir nuo streso tikrai kyla, bet jų priežastis - mastitai, ir niekas kitas...

Dėl nuplikusių profesorių.... Aš, kad ir nuplikęs, tikrai nepretenduoju būti profesoriumi... Tik stiprokai domiuosi savo darbu...

Atleisk," nuplikes profesorius" - tikrai ne tavę turėjau omeny :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...