Jump to content

Galvijų ligos


Rimis

Recommended Posts

Jeigu jau mėnuo viduriuoja ir gyvai gyva, tai... Virk ąžuolo žievės, sidabražolės, ir ne du kartus, o kol paruduosi pats, neprošal būt enterofermento... Ėsti - geras šienas, šiaudai. Beje, tas viduriavimas neaiškiai apibrėžtas, gal ganai kažkokioje ypatingoje ganykloje? Turiu kelias karves, kurios man "viduriuoja" vos ne apskritus metus, išgeria per dieną iki 200 ltr. vandens, suėda ką duodi, bet jokių problemų nėra nei su bendra savijauta, nei su pienu. Kažkada nervavausi, žiemą girdykloje įdėjau apribojimą, kad nusibostų gerti ir t.t. Dabar sutarėm - aš joms netrukdau gyventi, jos man nekrečia kiaulysčių :lol:

Laba vakarą.... Būčiau nepaprastai dėkingas, jeigu man paaiškintumėte tą mechanizmą, kaip ažuolo žievė pas atrajotoją (karvę) gali sustabdyti viduriavimą... Pas veršelį, sutinku... jis dar ne atrajotojas, ažuolo žievė veikia baktericidiškai, sunaikina patogenines bakterijas skrandyje (abomasum) ir plonuose žarnuose... O pas karvę tai, kai jai sugirdome, papuola į prieskrandį, pilną gyvybiškai svarbių mikrobų... Ir tai ką mes sugirdome, yra baktericidas... Būkit geri, paaiškinkit neišmanėliui, prašau..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu jau mėnuo viduriuoja ir gyvai gyva, tai... Virk ąžuolo žievės, sidabražolės, ir ne du kartus, o kol paruduosi pats, neprošal būt enterofermento... Ėsti - geras šienas, šiaudai. Beje, tas viduriavimas neaiškiai apibrėžtas, gal ganai kažkokioje ypatingoje ganykloje? Turiu kelias karves, kurios man "viduriuoja" vos ne apskritus metus, išgeria per dieną iki 200 ltr. vandens, suėda ką duodi, bet jokių problemų nėra nei su bendra savijauta, nei su pienu. Kažkada nervavausi, žiemą girdykloje įdėjau apribojimą, kad nusibostų gerti ir t.t. Dabar sutarėm - aš joms netrukdau gyventi, jos man nekrečia kiaulysčių :lol:

Laba vakarą.... Būčiau nepaprastai dėkingas, jeigu man paaiškintumėte tą mechanizmą, kaip ažuolo žievė pas atrajotoją (karvę) gali sustabdyti viduriavimą... Pas veršelį, sutinku... jis dar ne atrajotojas, ažuolo žievė veikia baktericidiškai, sunaikina patogenines bakterijas skrandyje (abomasum) ir plonuose žarnuose... O pas karvę tai, kai jai sugirdome, papuola į prieskrandį, pilną gyvybiškai svarbių mikrobų... Ir tai ką mes sugirdome, yra baktericidas... Būkit geri, paaiškinkit neišmanėliui, prašau..

Na, jeigu esi neišmanėlis, tai nereikia ir gilintis, o turėtum žinoti iš praktikos, jeigu tokios turi, kad ne viskas būna taip, kaip turėtų būt ir kaip kad rašo protingos knygos... O kas link ąžuolo žievės, tai jos veikimas ne vien baktericidinis :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, tik NE neišmanėlis gali kitą žmogų, prašiusį normalaus paaiškinimo išvadinti .... ... nieko neaiškindamas... Labai protingas, matyt...žino tai,ko knygose nerašoma.. O karvės prieskrandžiui sustabdyti užtenka tik baktericidinio poveikio...

:icon-question::) Nereikia vaidinti NE neišmanėlio, nors gal taip ir geriau - kartais žinai viską, o kartais jau neišmanėlis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip jau tu visiškai teisus čia...

Nors dėl tos ažuolo žievės tai abejoju...

Neabejok, patikrinta praktikoje ir ant savų karvių. Šiuo atveju reikėtų galvoti apie jos sutraukiantį poveikį, o baktericidinis nėra jau toks stiprus, kad ten viską užmuštų. Vieną pavasarį atsivežiau pas savę diarėją, tai nuskutau visus ąžuolus, kuriuos žinojau, viriau tokiam puode, kažkada būdavo mama skalbinius virindavo, talpa gal 30-40 litrų. Pusė karvių gerdavo pačios, kitoms su bonke....... Sidabražolė gerai veikia su samane, nors degtinė aplamai kartais veikia stebuklingai :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

N..taip... tikrai turėjo būti viena iš priemonių... Nors nesu vet gydytojas ir negaliu vienareikšmiškai būti prieš tą žievę...

Yra toks mano gerbiamas ir mylimas vadovas :-

http://www.merckvetmanual.com/mvm/index.jsp

Tai ten pasiskaitau kai reikia kažką tikrai nuspręsti.... Tiesa, tos anglų kalbos žinių užtenka tik apie karves suprasti...na, gal dar kelio pasiklausti kur..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

N..taip... tikrai turėjo būti viena iš priemonių... Nors nesu vet gydytojas ir negaliu vienareikšmiškai būti prieš tą žievę...

Yra toks mano gerbiamas ir mylimas vadovas :-

http://www.merckvetmanual.com/mvm/index.jsp

Tai ten pasiskaitau kai reikia kažką tikrai nuspręsti.... Tiesa, tos anglų kalbos žinių užtenka tik apie karves suprasti...na, gal dar kelio pasiklausti kur..

Dėkui už nuorodą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prašom. Jei yra angliškai bent kiek besigraibančių, nuorodų apie atrajotojų šėrimą ir virškinimą - nors vežimu vežk. Tiesa, jos visos iš Amerikos, taigi skaityti reikia atsargiai, nes pas juos daug kas leidžiama ir skatinama, kas pas mus griežtai draudžiama..

Sakykim, prieskrandžio modifikatoriai - rumensinas, monensinas.... Ten jų naudojimas skatinamas, dėl metano išskyrimo mažinimo (na, žinot tą dalyką, kada šaukiama kad daugiausia karvės kaltos dėl klimato šiltėjimo, nes išriaugėja didžiulius kiekius metano ir anglies dvideginio) o pas mus jie laikomi antibiotikais ir griežtai uždrausti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai, šėrimas šėrimui nelygus, rekomendacijų dachrena, bet būt įdomu sužinoti kiek jos kam padeda. Žinau keleta atvejų, kai susižavėję rekomendacijomis karves ir į kapus nuvarė - taip būna kuomet žmogus nelabai išmanydamas šėrimo įpatumus, galvijų fiziologiją ir pan. pradeda prie savo šėrimo papildomai duoti tai, ką rekomenduoja kiti, nesvarbu - šiandien pagal "Marijošių", po savaitės - pagal "Keipošių"ir taip iki tol, kol gyvulėlis jau nesupranta ką jam daryti - ar pieną gaminti, ar dar ką nors :lol:, kol gale jau nelabai ką ir beišeina jam daryt........ Firmų vadybininkus pradėjau lazdavoti, tai dabar nekviečia jau ir į seminarus :lol: .................................. Aplamai, kiek susidūręs su konsultantais, tai tiktai į "Testinio mokymo centro" seminarus verta nueiti. Kituose regionuose gal dar yra neblogų konsultantų, nežinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip jau, jei pats nežinosi ir nesidomėsi savo gyvuliais, tai tikrai gali laaaaabai staigiai prisiklausyti iki bandos mirties... Nes kiekvienas rekomenduoja tik tai, ką turi parduoti... Ir niekas neduoda visumos...

Aš vėl.... trukt už vadžių ir vėl iš pradžių.... yra tokia..... didoka knyga angliškai (amerikiečių)

Nutrient requirements of dairy cattle

Seventh Revised Edition, 2001

Va, ja ir vadovaujuosi.... na ir dar paskaitinėju..

Tiesa.... mūsų "Tęstinio mokymo centras" po E. Valionio mirties irgi...... truputį pasenęs... Va, ten tai buvo daktaras...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 1 mėnesio...
:) sveiki..noriu paklausti..kodel karvė prakaituoja? su tvartu manau viskas tvarkoje, nešiltas nei šaltas..anksčiau taip nebudavo ir seip nepirma karvė gyvena tame tvarte :D veršiavosi birželio mėn..sakau gal kokiu vitaminų trukumas? seip i pašara duodama kazkokiu preminksu :eusa-doh::eusa-pray:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na, as tiek ir teismananti ir sakau jei neklystu truksta vitamino E...bet , kad truksta kazkokio vitamino tai tikrai...bent taip veternarijos parduotuveje sake...ce aisku vitamino trukumas gali but, jei visos kitos galimos priezastys yra tvarkoje, o tos kitos priezastys tai bloga ventiliacija, siltas tvartas ir dar kasnors....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...