Jump to content

Dirvos idirbimo budai ir seja


Algis...

Recommended Posts

prieš 33 minutes , Eduardas pranešimas:

O tai arimui mažiau kuro sunaudoji? Aš dar ne toks senas, tai ir technologijų senų nežiūriu. Plūgo nebeturiu, nes mūsų kraštuose jis ekonomiškai pražūtingas. Todėl ir išradinėjam dviratį, bandydami pasiekt tinkamą ekonomijos ir įdirbimo santykį.  

Viskas ok bandykit, visi mes bandymus praeje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Eduardas pranešimas:

O tai arimui mažiau kuro sunaudoji? Aš dar ne toks senas, tai ir technologijų senų nežiūriu. Plūgo nebeturiu, nes mūsų kraštuose jis ekonomiškai pražūtingas. Todėl ir išradinėjam dviratį, bandydami pasiekt tinkamą ekonomijos ir įdirbimo santykį.  

Dėl to ,kad plūgas ekonomiškai pražūtingas tai nesamonė.

Tą skirtuma su noraginiu ,kad pigiau tai suvalgai su herbicidais ir fungicidais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Robertas08 pranešimas:

Dėl to ,kad plūgas ekonomiškai pražūtingas tai nesamonė.

Tą skirtuma su noraginiu ,kad pigiau tai suvalgai su herbicidais ir fungicidais.

Sunku ginčytis esant skirtingose Lietuvos pusėse. Laukai skirtingi, tai ir matematika skirtinga :)

 

Buvo atvažiavęs ministras su ūkininkais pašnekėt, vienas ūkininkas užrėkė kad duokit paramos Uteniškiam, nes kiek ariam tręšiam purškiam pagal pilnas programas, derliais negalim konkuruot su derlingų žemių ūkiais, o savikaina ta pati. Tai ministras atšovė "o kam augini, jei negali konkuruot?" Lygtais tas žmogus šiemet perėjo į ekologinį, kaip ir aš. 

Velniop tie purškimai, kai savikaina belekokia. Jau nusibodo gale metų paskaičiavus pasiguost kad bent ant nulio kai kurie laukai išėjo, ir galvot kad "gal kitais metais geriau pavyks.."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , Eduardas pranešimas:

Sunku ginčytis esant skirtingose Lietuvos pusėse. Laukai skirtingi, tai ir matematika skirtinga :)

 

Buvo atvažiavęs ministras su ūkininkais pašnekėt, vienas ūkininkas užrėkė kad duokit paramos Uteniškiam, nes kiek ariam tręšiam purškiam pagal pilnas programas, derliais negalim konkuruot su derlingų žemių ūkiais, o savikaina ta pati. Tai ministras atšovė "o kam augini, jei negali konkuruot?" Lygtais tas žmogus šiemet perėjo į ekologinį, kaip ir aš. 

Velniop tie purškimai, kai savikaina belekokia. Jau nusibodo gale metų paskaičiavus pasiguost kad bent ant nulio kai kurie laukai išėjo, ir galvot kad "gal kitais metais geriau pavyks.."

 

 

Tai ekologiniu gal kaip tik lengviau ariant kovot su žolėm. Bet taip tu teisus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 17 minutes , Eduardas pranešimas:

Sunku ginčytis esant skirtingose Lietuvos pusėse. Laukai skirtingi, tai ir matematika skirtinga :)

 

Buvo atvažiavęs ministras su ūkininkais pašnekėt, vienas ūkininkas užrėkė kad duokit paramos Uteniškiam, nes kiek ariam tręšiam purškiam pagal pilnas programas, derliais negalim konkuruot su derlingų žemių ūkiais, o savikaina ta pati. Tai ministras atšovė "o kam augini, jei negali konkuruot?" Lygtais tas žmogus šiemet perėjo į ekologinį, kaip ir aš. 

Velniop tie purškimai, kai savikaina belekokia. Jau nusibodo gale metų paskaičiavus pasiguost kad bent ant nulio kai kurie laukai išėjo, ir galvot kad "gal kitais metais geriau pavyks.."

 

 

Nenoriu nieko įžeisti, bet ir taip duodama parama už nepalankias ūkininkauti vietoves. Tai gal nenorėkim susirinkti visas pajamas, vien išmokomis:confusion-scratchheadyellow: Pats irgi ūkininkauju žemaitijoje, tai suprantu, kai laukai priesmėliai, smėliai, durpynai ir tik keli geresni priemolio, molio laukeliai ir kuliama 2-6t/ha :D Jeigu bandyti tokiose žemėse pelningiau dirbti, reiktų galvijais užsiimti, kaip kad mano vietovėje įprasta, tik nesinorisi apversti viso gyvenimo būdo, aukštyn kojom :D 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Robertas08 pranešimas:

Tai ekologiniu gal kaip tik lengviau ariant kovot su žolėm. Bet taip tu teisus.

Taip sutinku, bet pas mane daug mažų laukelių, kurie neturi net dviejų lygių kraštų, todėl į plūgą net žiūrėti nenoriu. Todėl meginu savaip, su freza, kuri visas žoles iškelia ir ištaršo paviršiuj, su įsėliu, tarpiniais augalais ir tinkama 5-6m sejomaina.

 Dar apie bakterijas ir grybus galvoju, tik kaina nebloga pabandymui, o patirčių nelabai dar kas dalinasi

70bf67ae8ceb18a1f932f041e6c977e6.0.thumb.jpg.548e7662b6b27d90d62749b92f415613.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
Prieš 3 valandas, UK. POVILAS pranešimas:

Patarkit kaip geriau po rapso pasielgti su žemės dirbimo, suskusti diskinių, nuglifosuoti pabiras ir žolės ir tada noraginis ir sėja?

As taip darau, tik vietoj noraginio - avataras tiesiai. Netgi buvo variantas kai seklus skutimas diskiniu, seja su avataru ir po poros dienu glifosatas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2022-07-13 at 13:54, Eduardas pranešimas:

Taip sutinku, bet pas mane daug mažų laukelių, kurie neturi net dviejų lygių kraštų, todėl į plūgą net žiūrėti nenoriu. Todėl meginu savaip, su freza, kuri visas žoles iškelia ir ištaršo paviršiuj, su įsėliu, tarpiniais augalais ir tinkama 5-6m sejomaina.

 Dar apie bakterijas ir grybus galvoju, tik kaina nebloga pabandymui, o patirčių nelabai dar kas dalinasi

70bf67ae8ceb18a1f932f041e6c977e6.0.thumb.jpg.548e7662b6b27d90d62749b92f415613.jpg

Su bakterijos bandyti negalma . Arba koregoji technologija ir isivedi biologija , arba net nepradedi . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Planetarke pranešimas:

Jei pavyks į savaitės galą pasėti rapsus, ar galima vertinti kaip optimalų laiką sėjos? Ar jau laikyti vėlyvu ir sėti vėlesniai sėjai skirtas veisles?

Normaliai, praiejusiais metais rugsejo 1 seti dave normaliai. Optimalu hibridui iki 25, bet vel viskas priklauso nuo rugsejo men oru. Kiti dar siulo po 100 salietros paspartinimui, jei veluojasi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Robertas08 pranešimas:

Bet man už grūdines priemaišas numušė 1%

Tai čia už skaldukus.

Tai čia taip turi būt?

Neturi būti, bet taip yra. Tipo valo ir skaldukai į "šiūkšles".

prieš 6 minutes , LS1 pranešimas:

ar po kukuruzu silosui dar galima paset zieminius kviecius, ar labai priklauso nuo sezono?

Tai nelygu koks fao ir kada nusiims. Kukurūzą pjaunam rugsėjo gale pagrinde ir pasisėja. Pvz pernai sėti spalio pirmom, nesugulė ir retesni, kas musiek bus iki 6t, nes tik ryt kulsim tą laulą ir bus matyti tiksliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 21 minutes , JCB pranešimas:

Neturi būti, bet taip yra. Tipo valo ir skaldukai į "šiūkšles".

Tai nelygu koks fao ir kada nusiims. Kukurūzą pjaunam rugsėjo gale pagrinde ir pasisėja. Pvz pernai sėti spalio pirmom, nesugulė ir retesni, kas musiek bus iki 6t, nes tik ryt kulsim tą laulą ir bus matyti tiksliau.

Būtent,kad tipo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...