Jump to content

Bulių penėjimas


Dariukas24

Recommended Posts

sveiki :D na va pries savaite apsiversiavo mano sarole misrune telycia ir atsivede antros kartos saroliu misruniuka buliuka...dabar dvejojam ar pasilikti auginti ar parduoti maza...gal ce ricardas patirties turi?gal seip kas zino ar antros kartos mesiniai galvijai geriau ir stambesni auga?ar taip paciai kaip ir pirmos kartos? :eusa-think::eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki :D na va pries savaite apsiversiavo mano sarole misrune telycia ir atsivede antros kartos saroliu misruniuka buliuka...dabar dvejojam ar pasilikti auginti ar parduoti maza...gal ce ricardas patirties turi?gal seip kas zino ar antros kartos mesiniai galvijai geriau ir stambesni auga?ar taip paciai kaip ir pirmos kartos? :eusa-think: :think:

Jeigu buliuką laikysi iki 8-9 mėn. prie karvės, tada verta laikyti, augs puikiai, o jei atskirsi ir girdysi pienu, tada geriau parduot dabar. Čia tik mano nuomonė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki :D na va pries savaite apsiversiavo mano sarole misrune telycia ir atsivede antros kartos saroliu misruniuka buliuka...dabar dvejojam ar pasilikti auginti ar parduoti maza...gal ce ricardas patirties turi?gal seip kas zino ar antros kartos mesiniai galvijai geriau ir stambesni auga?ar taip paciai kaip ir pirmos kartos? :eusa-think::eusa-think:[/quot

gaila bet siuo metu nera vietos tvarte nupirkciau, as ji.is paciu lazdiju esi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki :D na va pries savaite apsiversiavo mano sarole misrune telycia ir atsivede antros kartos saroliu misruniuka buliuka...dabar dvejojam ar pasilikti auginti ar parduoti maza...gal ce ricardas patirties turi?gal seip kas zino ar antros kartos mesiniai galvijai geriau ir stambesni auga?ar taip paciai kaip ir pirmos kartos? :eusa-think::eusa-think:

jai laikysi prie karves 7 - 8 men tai tikrai verta laikyti auga tikrai gerai. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki :D na va pries savaite apsiversiavo mano sarole misrune telycia ir atsivede antros kartos saroliu misruniuka buliuka...dabar dvejojam ar pasilikti auginti ar parduoti maza...gal ce ricardas patirties turi?gal seip kas zino ar antros kartos mesiniai galvijai geriau ir stambesni auga?ar taip paciai kaip ir pirmos kartos? :eusa-think: :think:

Jeigu buliuką laikysi iki 8-9 mėn. prie karvės, tada verta laikyti, augs puikiai, o jei atskirsi ir girdysi pienu, tada geriau parduot dabar. Čia tik mano nuomonė.

O kaip veliau buna su tais buliukais jei laikot aptvare palaidus ar jie neuzsimano pakeist seklinio buliaus jei toks buna.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na sudomino mane jusu komentarai :eusa-think: taciau iskilo dar daugiau klausimu:

1. ar nesugadins karves tesmens ir speniu nes jis jau ir dabar labai stipriai jy dauzo kai pieno pritruksta??? :icon-rolleyes:

2. kaip juos abu reiks laikyti vasara isvedus?nejaugitik karvei ir jam reiks atskiro piemenuko?nes tik viena tokia karve dar turim su tokiu teliuku visos kitos karves yra pieningos ir normaliai melziamos...o gal kartu su tom pieningom ir ta zindene su teliuku vienam plote leist?gal kitos karves nesiduos kad jas zystu svetimas teliukas?patarkit

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na sudomino mane jusu komentarai :eusa-think: taciau iskilo dar daugiau klausimu:

1. ar nesugadins karves tesmens ir speniu nes jis jau ir dabar labai stipriai jy dauzo kai pieno pritruksta??? :icon-rolleyes:

2. kaip juos abu reiks laikyti vasara isvedus?nejaugitik karvei ir jam reiks atskiro piemenuko?nes tik viena tokia karve dar turim su tokiu teliuku visos kitos karves yra pieningos ir normaliai melziamos...o gal kartu su tom pieningom ir ta zindene su teliuku vienam plote leist?gal kitos karves nesiduos kad jas zystu svetimas teliukas?patarkit

1. nei tešmens, nei spenių nesugadins, nes karvės žindenės paskirtis žindyt veršiuką.

2. labai retai karvė prisileidžia svetimą veršiuką žyst, tuo labiau pieninė, gali leist į vieną aptvarą, o jei matysi, kad veršis ir kitas karves "apeina" tada ir spręsi problemą, bet manau, kad to nebus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2. labai retai karvė prisileidžia svetimą veršiuką žyst, tuo labiau pieninė, gali leist į vieną aptvarą, o jei matysi, kad veršis ir kitas karves "apeina" tada ir spręsi problemą, bet manau, kad to nebus.

Sakyčiau naivoka tikėtis kad tikrai kitos karvės neprisileis svetimo veršelio :) Turėjome karvę su labai stipriu motinišku instinktu. Ji leisdavo žįsti netik kad savo veršeliams, bet ir kitų karvių. Reikėtų pagal situaciją žiūrėti. Bet gal geriau išvedžioti el. piemenį taip, kad būtų du skyriai. Viename žindenė su veršeliu, kitame melžiamos karvės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

2. labai retai karvė prisileidžia svetimą veršiuką žyst, tuo labiau pieninė, gali leist į vieną aptvarą, o jei matysi, kad veršis ir kitas karves "apeina" tada ir spręsi problemą, bet manau, kad to nebus.

Sakyčiau naivoka tikėtis kad tikrai kitos karvės neprisileis svetimo veršelio :) Turėjome karvę su labai stipriu motinišku instinktu. Ji leisdavo žįsti netik kad savo veršeliams, bet ir kitų karvių. Reikėtų pagal situaciją žiūrėti. Bet gal geriau išvedžioti el. piemenį taip, kad būtų du skyriai. Viename žindenė su veršeliu, kitame melžiamos karvės.

Teisybę pasakius aš pati turiu mėsinukę, prie kurios kasmet prisistato svetimas gudresnis veršiukas.

Aušra, o kaip tu dabar laikai tą karvutę su veršiu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na dabar tvarte vienam karves pienines ir ta misrune su verseliu bet atskirta pertvara ji su versiuku,o rytoj parduosim bulius tai ja su versiuku pervesim y ta atskira atsilaisvinusy tvarta :) taipat tikimes kad per ziema pienines karves atsives nors dvi telyciukes kurias planuotume auginti tai gal tada kad isnaudojus geriau plota ir piemenuko nauda tas pienines telyciukes ir buliuka su zindene laikyt kartu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Na mes kažkokių super priesvorių nepasiekiame nes ekologinis ūkis,ne viskas galima.

Buliams šeriame 1:1 miežių su žirniais(arba tik miežių) ir vasarinių kvietrugių.

Duodame po kokius 1,5-2kg.Premiksų neduodame,žadame įmaišyti pašarinių mielių(jos gerai kad naikina toksinų poveikį jei pašarai papelyję)...pašarai geri bet šėrykloje ant dugno lieka pašaro tai jei neišvalai tai papelyja o karvės ir tą ragauja...

Dar pasiūlė pašarinių kanapių,jei Ekoagros leis,gal išbandysim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, tema įdomi, tik nelabai kas rašo (gal nenori girtis ar verslo paslapčių išduot). Pasidalinsiu savo patirtim :penėt pradedu nuo gimimo tris men. girdau karvės pienu ir kartu pratinu ėst kombikormą dar gauna šienainį kiek jų širdis geidžia. Vėliau jau pieno nebegauna, lieka kombikorma ir šienainis na dar vanduo ir druska. Gyvena jie palaidi garduose iki metų, vėliau pririšami, kad mažiau siaustų. 15-16 mėn. važiuoja į skerdyklą jau pasiekę 500kg. svorį, o į jų vietą stoja kiti. Buliai pieniniai, nes ūkis pienininkystės ir šiek tiek mėsos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...