Jump to content

Pievu atsejimas


Jaunuolis20

Recommended Posts

Sveiki.

Turiu tokia 1h durpinycia ganykla prie namu. Kai reikia ja nupjaut, prasikeikiu iki uzkimimo, ja nupjaut trunka kokias 4 valandas. Ziaurei duobeta. Senei as ja islygines buciau, bet ten pensininkes kaimynes buvo, kuri neleido jos art. Dabar mes ja nusipirkom. Nrejau paklaust kaip geriau lygint? art ar leksciuot? ten visiska durpe. Jei arsiu nebus taip kad melioracijos drenazus isversiu? Ir kada geriau tai daryt pavasari ar rudeni? Jei galit papasakokit visa eiliskuma ka po ko daryt, ir kokia zole geriausia set karviu ganymui?

Dekoju :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas Jaunuoli20,pradžiai-užuojauta dėl durpyno arimo.Prasikeiksi dar labiau.O mano technologija tokia:

Rudenį;

1.Glifosatu nupurkšti.

2.Pora kart sulėkščiuoti

3.Apart

Pavasarį;

1.Gerai kultivatorium išlygint,galima ir balkiu(priklauso ką turi)

2.Išberti trąšas

3.Dar kart nukultivuoti ir suvoluoti

4.Pasėti durpingoms dirvoms skirtą žolių mišinį

5.Suvoluoti

Dar nurikti akmenis,gal nupurkšti mcpa super nuo piktžoliu kai sudygsta kultūrinės žolės(arba nuganyti,nes karvės neblogai nuravi).

Visą tą,ką išvardinau galima daryti ir pavasarį,tik gal nebegautum tais metais šienaut,o šiaip tai būtu ok.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas Jaunuoli20,pradžiai-užuojauta dėl durpyno arimo.Prasikeiksi dar labiau.O mano technologija tokia:

Rudenį;

1.Glifosatu nupurkšti.

2.Pora kart sulėkščiuoti

3.Apart

Pavasarį;

1.Gerai kultivatorium išlygint,galima ir balkiu(priklauso ką turi)

2.Išberti trąšas

3.Dar kart nukultivuoti ir suvoluoti

4.Pasėti durpingoms dirvoms skirtą žolių mišinį

5.Suvoluoti

Dar nurikti akmenis,gal nupurkšti mcpa super nuo piktžoliu kai sudygsta kultūrinės žolės(arba nuganyti,nes karvės neblogai nuravi).

Visą tą,ką išvardinau galima daryti ir pavasarį,tik gal nebegautum tais metais šienaut,o šiaip tai būtu ok.

Dėkoju už išsamų paaiškinimą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o as norejau taves paklaust Tu kokius mokslus kremti?Ar esi forumo savamokslis?Kokie tavo ukininkavimo pradizos pagrindai?

Na šiuo metu as esu studentas. Mokausi Kauno technologijos universitete. Aš ūkyje tėvam padedu nuo pat tada, kai išmokau vaikščiot. Ūkis nuo mano gyvenimo neatsiejamas. Man tai pats geriausias laiko praleidimas. Aš savęs daugiau niekur neįsivaizduoju tik ūkyje. Ūkis man didžiausia kūryba, hobis, darbas. Tėvai, jį išvis norėjo naikinti, bandė ir mane atkalbeti. Sakė kad per daug sunku ir per mažai pelno iš jo, bet aš nenusileidau. Todėl tėtis perdavė jį į mano rankas. O ko aš būčiau vertas jei nepuoselėčiau savo tėvų žemės? :D Dabar ištikrųjų jau ir tėvų požiūris pradeda keistis. Jie jau sutinka su mano mintimi, kad normalaus dydžio ūkis gali būti tikrai pelningas :) Šeip visko kas susija su ūkiu mokausi pats, esu išklausęs minimalius ūkininkavimo kursus, kur nieko naujo nesužinojau ir šeip lankau visokius seminarus susijusius su tuo. Bet pagrindą sudaro praktika savame ūkyje, mokausi iš savų klaidų. O kas susija su trašomis, chemikalais ir pašarais, konsultuojuosi su broliu, nes jis pernai baigė agronomijos magistra ir dabar dirba agrokoncerne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man tai ir keista ir pikta, kai žmogus su motyvacija studijuoja kažkur, o į žemkę daug kas įstoja daug tik dėl to, kad tai aukštoji.... iš čia ir požiūris į universitetą.... Nesakau, kad būtina studijuot agronomiją, bet ir ekologas iš žemkės bus gerokai arčiau žemės nei iš kito universiteto.

gal pats ekologas esi? tai kolega gal :icon-idea:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabėrus dobilus reiktų įtraukt akėčiom ar pan., bet tada reiks laukt kol pieva pradžius. Aš tai barstau, kai sniegas nutirpsta ir naktį paspaudžia šaltukas, nu kad ir tarkim iki minus 5 laipsnių. Dieną atšyla, naktį vėl pašąla ir taip sėkla kažkiek įsiterpia ir atšilus orams sudygsta. Pataisykit kas nors jeigu ką ne taip sakau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabėrus dobilus reiktų įtraukt akėčiom ar pan., bet tada reiks laukt kol pieva pradžius. Aš tai barstau, kai sniegas nutirpsta ir naktį paspaudžia šaltukas, nu kad ir tarkim iki minus 5 laipsnių. Dieną atšyla, naktį vėl pašąla ir taip sėkla kažkiek įsiterpia ir atšilus orams sudygsta. Pataisykit kas nors jeigu ką ne taip sakau.

O raudonuosius ar baltuosius dobilus taip galima seti ? Ir kiek i 1 Ha panasiai rekia kg. ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pabėrus dobilus reiktų įtraukt akėčiom ar pan., bet tada reiks laukt kol pieva pradžius. Aš tai barstau, kai sniegas nutirpsta ir naktį paspaudžia šaltukas, nu kad ir tarkim iki minus 5 laipsnių. Dieną atšyla, naktį vėl pašąla ir taip sėkla kažkiek įsiterpia ir atšilus orams sudygsta. Pataisykit kas nors jeigu ką ne taip sakau.

O raudonuosius ar baltuosius dobilus taip galima seti ? Ir kiek i 1 Ha panasiai rekia kg. ?

dvigubai daugiau reikia seti, negu sejant normaliai. sudygsta ir tie ir tie. baltuosius gerai bet kada isberti jie vis tiek sudygsta :) bet baltuju nepatariu seti avims, jos kazkaip ju nenori est

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...

jei pieva sena , velena tanki ir dar pasamanojusi seti raudonuosius dobilus sniegui tirpstant ar nutirpus bergzdzias reikalas ir pinigu svaistymas .I tokia pieva norint iset raudonuosius dobilus reik bent kazkiek skersai isilgai bent kokiomis akeciomis pradraskyt velena ir samanas o tada set ir gerai privoluot ir tai bus menkas efektas .Raudonuju dobilu sejimas sniegui tirpstant yra geras budas tik tada kai pievos yra nesenos ir del kazkokiu priezasciu isretejusios ir dar velenos nesudarusios , va tada galima visokias zoles dar neblogai iset ir jos bent 50 procentu sudygs .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...