Jump to content

Kaimo gaivinimas


Loreta

Recommended Posts

  • Atsakymai 72
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Gaivinkime kaimą ! ;)

Norint gaivinti kaimą, pirmiausia reikia uždaryti visus "taškus" o po to žmonėms duoti darbo. Ir padaryti kažką (stebuklą ar kažką panašaus) kad jie pradėtų matyti gyvenimo prasmę. O jaunimo į kaimą nepritrauksi, nebent pauliavot savaitgaliui... Ne tie laikai atėjo. Sutinku su kolegų nuomone, kad tie kaimo gaivinimo šūkiai tėra tik senų inteligentų nostalgija jaunoms dienoms ir nieko daugiau. Realiai jie nieko nepadarys... dėja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip,žemės ukis yra verslas,tik jis gana specifinis,nebe reikalo remiamas valstybės(ir daug kur)....

Teisingai parašyta :eusa-clap:

Norint gaivinti kaimą, pirmiausia reikia uždaryti visus "taškus"

Mūsų visoj seniūnijoj jau keli metai nėra nei vieno taško :D Nu ir kas iš to,perka parduotuvėse vyną,alaus bambalius... Nebent uždraust įvežt,gamint ir pardavinėt bet kokį alkoholį aplamai :lol: Arba asocialioms šeimoms nemokėti jokių pašalpų nei labdarų neduot,nes dabar tėvai turi už ką gert,o vaikai įpranta,kad visko gauna už dyką - kam mokytis,kam dirbt,gerai ir taip gyvent,yra kas pasirūpins.Vos paauglystės sulaukę patys prisidaro vaikų ir gaunasi užburtas ratas...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gaivinkime kaimą ! ;)

Norint gaivinti kaimą, pirmiausia reikia uždaryti visus "taškus" o po to žmonėms duoti darbo. Ir padaryti kažką (stebuklą ar kažką panašaus) kad jie pradėtų matyti gyvenimo prasmę. O jaunimo į kaimą nepritrauksi, nebent pauliavot savaitgaliui... Ne tie laikai atėjo. Sutinku su kolegų nuomone, kad tie kaimo gaivinimo šūkiai tėra tik senų inteligentų nostalgija jaunoms dienoms ir nieko daugiau. Realiai jie nieko nepadarys... dėja.

savaitgaliui pauliavot visai gerai gal manau, bent jau babkiu is ju nulupt galima :) Bus babkiu kaime bus kas is miesto ateins ju ir pasiimt. Toks jau gyvenimas siandien....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip,žemės ukis yra verslas,tik jis gana specifinis,nebe reikalo remiamas valstybės(ir daug kur)....

Teisingai parašyta :eusa-clap:

Norint gaivinti kaimą, pirmiausia reikia uždaryti visus "taškus"

Mūsų visoj seniūnijoj jau keli metai nėra nei vieno taško :D Nu ir kas iš to,perka parduotuvėse vyną,alaus bambalius... Nebent uždraust įvežt,gamint ir pardavinėt bet kokį alkoholį aplamai :lol: Arba asocialioms šeimoms nemokėti jokių pašalpų nei labdarų neduot,nes dabar tėvai turi už ką gert,o vaikai įpranta,kad visko gauna už dyką - kam mokytis,kam dirbt,gerai ir taip gyvent,yra kas pasirūpins.Vos paauglystės sulaukę patys prisidaro vaikų ir gaunasi užburtas ratas...

IR dar Suvalkija-nei vieno taško visoj seniūnijoj.Šitas sakinys man prilygsta tam,kad kažkoks ūkininkas melžia po11,5t iš karvės,o tai pagrįsti sugeba tik tuo,kad duoda po 12kg kombikormo.Prašau neįsižeisti.

Kaimo gaivinimas,tai klizma numirėliui.Kaimas tai mes.Susiskitstom į savus(geri) ir kitus(blogi).Atsakyt reikia,o kodėl jis degradavo?

Politikuojant apie Rusijos importą prisiminkit:pirkėjas visada teisus,jei gali rinktis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

IR dar Suvalkija-nei vieno taško visoj seniūnijoj.Šitas sakinys man prilygsta tam,kad kažkoks ūkininkas melžia po11,5t iš karvės,o tai pagrįsti sugeba tik tuo,kad duoda po 12kg kombikormo.Prašau neįsižeisti.

Atsakyt reikia,o kodėl jis degradavo?

Žinau,kad skamba neįtikėtinai.Ir ko gero tai vienintelis,fenomenalus atvejis visoje Lietuvoje :eusa-think: Bet yra kaip yra - vietiniai pijokai jau pamiršę,kas tai yra taškas ir pilstukas :lol: Kai pradėjo dirbt šitas policininkas,sugaudė visus aplink man žinomus prekiautojus,tikrai garantuoju,kad nežinau nei vienos vietos,kur dabar būtų galima nusipirkt.O jų buvo daug :lol: Pasirodo tai yra įmanoma,jeigu policininkai sąžiningai dirbtų savo darbą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

gaivint kaima? visi sako jaunimas bega is kaimo. Kodel? darbo nera? bullshit. Dirbt nenori - turbut. Ir miesto zmoniu, kurie neskiria greblio nuo sakiu i kaima neprisauksi.Kam jiem? vargt? jie turi darba, seima, nama ar buta ir gana. Griztant prie jaunimo (as pats studentas), tai reikia kaime gyvenant, duot pajaust is kur pinigai pareina. Nereikes tada nei gert, nei uliavot, nes ant tevu sprando nesedesi, gali but, kad prapi*i savo proga ka nors pasiekt gyvenime, ir tada liks tik kaip anksciau rase "pirkt bambalius" ir latravot. Tep jau yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Dabar lietuvoje vyksta jaunimo masinis/totalinis/absoliutinis proto degradavimas. Dabar beveik visam jaunimui svarbiausia tik penktadieniais prisigert, i kaima vaziuoja( jei dar turi is vis kur vaziuot) "pabut" tik kai mociute gimtadieniui pidisoka duoda. Apie istorija visiskai nieko nenusimano, jiem vien tik zodis kaimas jau reiskia negyvenima. Atbukeliai. Truksta zodziu. Traukinys jau nuruko, ir gelbet kaima jau yra beviltiska. Nebent suteikt pilietybes kokiem japonam, leist jiem dirbt (aisku jauniem), o kaip zinome( na bent jau as zinau) , japonai myli zeme, todel, kad jos japonijoj beveik ner (laisvos), to del jie moka kosmines sumas, kad galetu pasikapstyt Sibire. Ai. Ka as cia pasakoju. Jum sprest.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Na pats gyvenu kaime, ir matau tokia situacija. Kaime gyvena senukai, kurie turi po 3 ha zemes, ir iki mirties isikniaube tos zemes nepaleidzia, arba alkocholikai, arba ukininkai. Ismirs senukai, alkocholikai, liks ukininkai, kuo vienam kaime ukininku maziau, tuo jie stipresni. Taigi, siuo atveju, visai gerai kad tas kaimas nyksta :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as asmeniskai, dziauguiosi sia situacija :) Kaip mano kaimynas sako, kaime lieka tik stipriausi, tie kurie nebijo dirbti, nebijo visa save aukoti zemei :) Tik dar labai erzina tie miestieciai, kur paveldeje is seneliu zemes, baisius ukininkus vaidina. Tie vadinamieji sofos ukininkai. Bet greitu laiku turetu issisprest si problema, ir tada visai bus gerai :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Štai ką gamtosaugininkai sako apie kaimą:

"BEF Lietuva - viena pastebimesnių ekoorganizacijų Lietuvoje. Matau, kad ypač koncentruojatės ties tokiais specifiniais klausimais kaip žemės ūkiui naudotų pievų priežiūra siekiant išsaugoti tokiose teritorijose paplitusius paukščius. Kas lemia analizuojamos ir skleidžiamos problematikos pasirinkimą?

Agrarinis kraštovaizdis, o ypač natūralios ir pusiau natūralios pievos, yra tos vertingos gamtinės buveinės, kurios šiuo metu turbūt sparčiausiai nyksta ir kurių išlikimui yra svarbi žmogaus veikla. Tai ypač aktualu Lietuvoje, kur atkūrus nepriklausomybę pasikeitė ūkininkavimo sistema ir atsirado daug nenaudojamos žemės, o anksčiau kaimo gyventojų prižiūrėti paupiai, šlapynės ir kitos bioįvairovės požiūriu svarbios pievos liko apleistos. Siekiant išsaugoti tas gamtines vertybes, yra būtina imtis skubių veiksmų. Be to, aplinkosauga žemės ūkyje turi ir labai svarbų socialinį aspektą. Labai apibendrintai galima būtų pasakyti, kad gamtinė įvairovė išliks gyvybinga, jei išliks gyvybingas Lietuvos kaimas. Deja, šiandien galima būtų teigti, kad stokojama veiksmais pagrįstos politikos, nukreiptos į tai, jog toks kaimas išliktų. Tai mums kelia rūpestį, nes gyvybingas kaimas svarbus ne tik biologinės įvairovės išsaugojimo požiūriu, bet ir regionų plėtrai - juk tai mūsų kultūros lopšys. Įdomu tai, kad kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Norvegijoje, tai yra laikoma nacionalinio saugumo klausimu."

Visas intervas - http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... ments#list

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai Loreta Jus suprantu, kokiai organizacijai jūs priklausot? Ir ar Jus pati gyvenat kaime ir matote tą realia situaciją? Tie prakeikti politikai, ir zaliukai sedintys vilniuje, nezinantys kaip atrodo tikras kaimo gyvenimas kartais prisvaigsta tokiu nesamoniu, kad graudu darosi. Pas mus norejo uzdraust sienaut pievas iki liepos pirmos, nes matai gerves peri musu pievose, tai vadinasi reik uzdraust ukininkams gyvent toj vietoj, kur uzsimane gerve kiausini padet, nes ta gerve negali susirast kitos vietos :D:D Absurdas kazkoks :) Butu juokinga, jei nebutu graudu. Sukilo visas kaimas, buvo daeje iki tokio lygio, kad ruosemes vel kelius su technika tvert, nes kitaip jiem nedaeina, bet paskui aciu Dievui atsikvosejo :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jokiai organizacijai nepriklausau, ginkdie, bet esu už gerves ir visą kitą gamtą. Jeigu jos apsigyventų mano žemėse (jeigu būtų balos kur pamiškėje), aptverčiau tą plotą ir užrašyčiau "gervės' ir niekam neleisčiau ten vaikščioti:)

Esu gamtos fanė, man labia svarub, kad ir tos šlykščios, bet retos gyvatės gyvena mano sklypo pakrašty. Mes esame iš gamtos, turime tai įsisamoninti ir kitaip į ją žiūrėti. Gervės kitru nesusiras, jų pprasčiausiai mažiau liks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmiausiai reikia išmanyt, kaip tą gamtą saugot, o tik paskui saugot... Pikta, kai visokie pseudosaugotojai įsikanda siauro požiūrio ir garsiai šaukia. Dėl gervių turiu pasakyt, kad ornitologai jau dešimtmetis ne puse lūpų kalba, kad gervei Raudonojoj knygoj ne vieta. Pelkių paukštis masiškai į pievas perėt persikelia kai pelkės jau užimtos gentainių. Be to gervių kaip ir gandrų gausumas kelia grėsmę kitoms rūšims.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jaunuoli, kaip jūs galėjote šitaip neteisingai suprasti mano pamąstymus!!! Esu didelė kaimo patriotė, prieš keletą metų išmainiusį sostinę į kaimą, ir dabar esu šitaip tiesiog žiauriai nesuprasta..... Savo jausmas išreikšti net neiškart suradau tinkamą "veidelį" :angry-banghead:

Aš tik manau, kad gamtai iškilęs toks pavojus ir žmonių požiūris į gamtą, t.y. į save, toks atsainus, abejingas, kad net nežinau, ką pasakyti...

Žinoma, labai teisus tas Gražusis Medis (rašydama žinutę, negaliu pasitikslinti jo vardo), kuris rašo, kad norint gamtą saugoti, riekia ją pažinti, šį bei tą išmanyti, bet aš išsakau savo principinę nuostatą, kad man gamta yra didžiulis turtas ir jai gręsia pavojus. Gal ne tame kamputyje, kur nori tūpti gervės ir kažkas nepatenkintas, bet žiūrint plačiau, tai situacija bloga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kaime gyvenantys zmones gamta myli :) jei nemyletu, kaime negyventu :) As irgi myliu gamta, net labai myliu :) Be kaimo negaliu gyvent, jis man reikalingas kaip oras ir vanduo, bet tai supratau tik tada, kai isejau studijuot i kauna :D savaitgaliais gryzes namo pasibalnoju savo sarte ir joju per savo laukus, patikekit, tai nerealus jausmas :D Kaimo zmogus su gamta visada islaiko tam tikra harmonija, o miesto zmogus yra labiau maksimalistas :) Jis visada visur mato tik krastutinumus :) tik juoda arba balta, todel jiems taip atrodo, todiel jie siulo tokius apsurdiskus krastutinius sprendimus, ir del to labiausia kaltina ukininkus :) Juk ne ukininkai naikina gamta, o miestieciai su savo smogais ir biologinem fabriku bei gamyklu avarijom :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva kaimo gaivinimą ne nuo gamtosaugos reikia pradėt... Kaip vienas dėstytojas sakė "reikia nieko nedaryt, tai bus tokia bioįvairovė...." :) Netgi viokiose apsaugos zonose reiktų peržiūrėti, kas draudžiama be reikalo.

Pirmiausiai priemonės būtų tokios:

1. MMA padidinimas ir kasmetinis peržiūrėjimas;

2. Vidurinio mokslo prieinamumas (pvz vien kalbos, kad mokykla, kurioje 12 klasėj yra 15 mokinių, o kita artimiausia vidurinė už 20 km, taps pagrindine, smarkiai sumažina protingo jaunimo norą tame krašte gyventi).

3. ES parama smulkiam šeimos ūkiui. JŪ remiami hektarai. PNŪ - maža suma su dideliais apribojimais 5 metam. O su daug rankų darbo reikalaujančiom žemės ūkio šakom ir dabartine EDV skaičiavimo metodika (kai kuriais atvejais pelnas iš ha skiriasi ne procentais o kartais) modernizavimo laiptelis labai aukštas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...