Jump to content

TIK EKOLOGISTAM !!


Remis

Recommended Posts

Ekologinio žemės ūkio taisyklės kol kas dar nepatvirtintos. ta nuoroda yra ekologinio ūkininkavimo įgyvendinimo taisyklės. aiškiau sakant pagal ką NMA spręs ar jums mokėti eko išmokas, o pirmosios kirtos tiesiogiai ekologiškai ūkinikaujantiems ir sertifikuojančiai įstaigai. Kiek žinau jos neužilgo taip pat bus patvirtintos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai kaip dabar suprantu jai as visame deklaruojame plote kitais metais nebagalesiu buti eko, tai man siemet jau irgi nebedeklaruot eko paseliu.Siemet ir man buvo per daug zirniu parodyta zurnale ,bet as dar nebuvau isvezes tai nusiunciau ekoagros taisyma. gal kas vesit dar zirniu turiu apie 9 tonas butu gerai dasidet :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Prisiskambinęs į NMA paklausiau kodėl nesivadovaujama 2014-2020 metų taisyklėmis ir eko išmokos neišmokamos iki vasario 1 d. Atsakymas buvo kad 2014 metų paraiškoms galioja 2007-2013 metų taisyklės. Sakau gerai, tai kodėl nesivadovaujama jomis ir pusę eko išmokų nepervesta iki vasario 1 d. Atsakymas pribloškė, pasakė kad dėl euro įvedimo išmokos nemokamos. Nesuprantu gal aš durnas, bet maniau kad gyvename kompiuterių amžiuje ir viską suskaičiuoja kompiuteris. Bankas praėjus valandai po naujų, jau dalino eurus, žmonės jau senai pamiršo litus, nu nma atsilikėliai vadinasi dar su litais gyvena.  Kažkaip nesitikėjau tokio tupo atsakymo, nepasiūliau, kad man išmokas litais pervestų, o aš jau kaip nors, tuo mistiniu, stebuklingu būdu būčiau pasivertęs jas į eurus. Įsivedėme eurą, kad būtų lengviau, pasirodo, kažkam tai misija neįmanoma.

Dar pasakiau, kad jei paraiškoje nėra nustatytų neatitikimų ir nebuvo patikrų, pinigai turėtų būti išmokėti iki balandžio 30 d., tai nesileido į kalbas ir sakė kad data yra birželio 30 d., nors šitie du mėnesiai yra būtent kai paraiškoje yra kokių nors neatitikimų, tada gali uždelsti iki birželio 30

Manau kad kažkas turėtų prisiimti atsakomybę už tokį vilkinimą, nes visdėlto ne su skaitliuku suskaičiuojamos išmokos, o kompiuteris sudaugina du skaičius (plotą ir hektaro išmoką)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal galite išaiškinti vieną dalyką iš naujų taisyklių:

 

Jei laukuose nenaudojamos trąšos, turi būti auginami azotą kaupiantys augalai (pvz. žirniai). Taip pat į sėjomainą reikia  įtraukti sideracinį pudymą kad ir su tais pačiais žiriais žaliajai trąšai.

 

Planavau savo ūki padalinti į keturias dalis ir taikyti sėjomainą iš keturių dedamųjų  - grikiai, avižos, žirniai, rugiai.

 

Dabar, kad būtų išlaikytos taisyklės, turėčiau išskirti ir penktą komponentą - lauką sideraciniam pūdymui su žirniais, kuriuos sužydėjus reikės aparti (grikiai, avižos, žirniai, sideracinis pūdymas, rugiai)?

 

Dar yra reikalavimas bent kartą per 5 metus kiekviename iš deklaruotų laukų pasėti daugiamečių žolių įsėlį. Tai sėjomaina turėtų padidėdi dar vienu komponentu, tarkim - grikiai, avižos su dobilu įsėliu, dobilai, žirniai, sideracinis pūdymas su žirniais, rugiai ?

 

Ar aš kažką ne taip supratau?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...