Jump to content

TIK EKOLOGISTAM !!


Remis

Recommended Posts

Ekologai, pasidalinkit patirtimi kokias vasarinių kviečių veisles auginat, jų pliusai ir minusai. Auginau Triso, nelabai patenkintas dėl trumpos varpos. Šiais metais pabandžiau Tybalt - varpa žymiai ilgesnė. Kaip ir planavau sėti 2016 m Tybalt. Bet paskaičiau ką apie ją rašo VAT tai 1000 grūdų masė kaip ir Triso. Va ir pasimečiau. Chemikai džiaugiasi Hamlet veisle. Gal kas sėjot ir šią veislę. Pasidalinkit savo patirtimi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vyrai, o kasnors sejat ekologiniam kukuruzu? Kazkaip idomu pasidare nes visi teigia kad lietuvoj aceit nieks neaugina ekologiniu kukuruzu, o vat lenkai turi ju

Augina ir nemažai auginančių yra. Nebeicuotos sėklos turi visos firmos kurios prekiauja kukurūzų sėkla. Leidimo net nereikia rašyti i ekoagros. Svarbu, kad sėkla būtų nebeicuota ir genetiškai nemodifikuota. Auginimas labai priklauso nuo metų, šiemet per sausa ir šalta buvo, bet puse velnio užaugo svarbu mėšlo nepagailėti. Jei pavyksta augimo pradžioj pristabdyti piktžoles kol kukurūzai paima viršų, o paskui kukurūzai auga labai greit ir nustelbia piktžoles.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aš tai žirniai, dobilai ir žieminiai kviečiai sėjomainai, žirniu pelningumas aukščiausioje padėtyje, dabar užsėjau speltos kviečiai, jei dar juo pasiseks auginti tai geresnes perspektyvos nenusimato, tai apie kitokiu kultūrų auginimą net nematau

O kiek zirniu kuli? Kol kas su jais man nelabai dar sekas. Taciau gal ismoksiu ateityje :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Augina ir nemažai auginančių yra. Nebeicuotos sėklos turi visos firmos kurios prekiauja kukurūzų sėkla. Leidimo net nereikia rašyti i ekoagros. Svarbu, kad sėkla būtų nebeicuota ir genetiškai nemodifikuota. Auginimas labai priklauso nuo metų, šiemet per sausa ir šalta buvo, bet puse velnio užaugo svarbu mėšlo nepagailėti. Jei pavyksta augimo pradžioj pristabdyti piktžoles kol kukurūzai paima viršų, o paskui kukurūzai auga labai greit ir nustelbia piktžoles.

Įdomiai skamba "turi visos firmos".

Aš išvardinsiu firmas kurios neturi:

Agrokoncernas, Linasagro, scandagra,

Įdomu būtų tas visas pavadinimais išgirsti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasidalink patirtimi. Veisle, seklos norma, zemes dirbimo technologija. As apie 1,5 t/ha tik padariau siais metais.

siemet atseliuotam zirniu lauke irgi birejo tik 1.5t seju kai tik galiu i lauka ivaziuoti buna sveiki nesukirmyje, norma 300-350 laikau akeju tik sudygusius ir viskas esu bandes purksti nagro dumbiais bet naudos nepastebejau

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

akeju viena karta nei antra karta jau drasko ypac kai pradeda usai ristis,  o mano sejomaina zirniai kvieciai zirniai, tai dabar dar i kviecius dobilus iseju  ir siaip visada stengdavaus tarpinius auginti po ziemkenciu o pavasari jau zirnius braukiu

Pabandžiau ir aš šiais metais pasėti žirnius po dobilų, Tai piktžolės užaugo iki pažastų, žirniai prastesni už vidutinius. Po tarpinių žirniai geriau augo, bet žalios masės irgi daug. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

As 2015m pratesiau nauja etapa o kas siemet tes tai bus pagal naujas taisykles, sake berods zemes tyrimus reiks daryti samdyti firma ir meginiu 3 daryti is viena ha, ir daug visai kitu nesamoniu bus

Pasitikslink, taisyklės, tai apie ką šneki galioja tau.Nes tu prisimiai naujus įsipareigojimus.O jei 2016 nebus paramos, nebus nereiks laikytis ir pagaminiu taisyklių, tai kogero ir nereikės jokių tyrimų, ir pievų set ir dauginimosios medžiagos naujint, ir tyrimų ir 100% eko ūkio.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As 2015m pratesiau nauja etapa o kas siemet tes tai bus pagal naujas taisykles, sake berods zemes tyrimus reiks daryti samdyti firma ir meginiu 3 daryti is viena ha, ir daug visai kitu nesamoniu bus

Aišku ,kad suklydau nepratęses 2015m. Tyrimus padarius , kas laukia toliau. Po 10m. eko ūkininkavimo tenai nelabai kas bus. Praitais metais bendras derlius apie 2t/ha., be išmokų metams-dviems būtų galima tęsti , bet ne penkiems. Įdomu kada patvirtins taisykles?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pasmane nera jokiu nauju isipareigojimu, o siemet dariausi kelis tyrimus 56balo nasumo zemejei tai P49-6 K135-137 like

Tai aš nesupratau, tu 2015 paimiai naujus įsipareigojimus 5 metams, ar tesiai senus? Jei senus tai tau liko 0-1-2m?Bet aš manau kad žymėjai 2015. kad prisiimi naujus reikalavimus 5 metams , tai reiškia kad tau galioja naujos taisyklės su visais pribumbasais, ir svarbiausia nuo 2016 m 100% eko ūkis.

Su P prasti reikalai pas patį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...