Jump to content

TIK EKOLOGISTAM !!


Remis

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...

Zum.Lt kpp 2014-2020 m

Man daug neaiškumų kyla, dobilai grytni ar ir mišiniai įvairių žolių kur pvz dobilai sudaro virš 50%.Išmoka gausi už tuos metus kai išėjai o sekančius metus kaip?Kaip už žolės gyvulininkam ir kaip už seklinius augalininkam?

Man ir nemažai klausimų Tavo klausimuose:) Jei užskaito įsėlio mišinį šiai dienai tai ir vėliau užskaitys. O už tai gausi išmokas. Kur kas išėjo neaišku. Jei turi 1 karvę, vadinasi gali gauti už 2 ha pievų eko išmoką. Sėklinė išmoka mokama už aprobuotus sėklinius pasėlius. Nežinau ar bus galima pasirašyti sutartį dėl sėklos dauginimo tarkim su DotPro ir už tai gauti sėklininkystės išmoką. Va tiek ir naujienų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ten tiesiog neparašyta ar ta išmoka tik gyvulininkam, tokių atvejų turėtų būti ir augalininkystės ūkiams.Iki šiol būdavo kad jei neturi givuliu ir sejomainoje nori augint d.žolės tu už jas negauni eko išmokų nebent jas augini sėklai.Tie 53e kaip suprantu mokami tais metais kuriais iseji, o kas toliau ar aš turiu jas auginti metus ir daugiau ar aš tiesiog pvz kita pavasarį uzariu(tokių scenarijum aš ir pats netikiu) jeigu esu augalininkystės ūkis ir laikau tą iseli tarkim dobilus kitus metus ir panaudoju žaliai trasai tai ką už sekančius metus aš gausiu 53e, 218e ar špygą taukuota?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ten tiesiog neparašyta ar ta išmoka tik gyvulininkam, tokių atvejų turėtų būti ir augalininkystės ūkiams.Iki šiol būdavo kad jei neturi givuliu ir sejomainoje nori augint d.žolės tu už jas negauni eko išmokų nebent jas augini sėklai.Tie 53e kaip suprantu mokami tais metais kuriais iseji, o kas toliau ar aš turiu jas auginti metus ir daugiau ar aš tiesiog pvz kita pavasarį uzariu(tokių scenarijum aš ir pats netikiu) jeigu esu augalininkystės ūkis ir laikau tą iseli tarkim dobilus kitus metus ir panaudoju žaliai trasai tai ką už sekančius metus aš gausiu 53e, 218e ar špygą taukuota?

Aš randu skaičių 59 EUR ir jį gausi ne tais metais kai įsėsi įsėli, o sekančiais, kai ten augs žolė. Žodžiu pinigus gausi už žolę būdamas ir grūdininku. Beje, jei gavai laišką iš Editos, tai ten aš radau porą neatitikimų lyginant su ŽŪM informacija. Įkeliu ką perskaitau ŽŪM puslapyje apie mums gresiančias išmokas:)

‒ javus – 238 Eur už ha;
‒ javus pašarams‒ 247 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų javų plotą,
kurio yra iki 2 ha už 1 SG);
javus, daugiametes žoles sėklai – 298 Eur už ha;
‒ daugiamečių žolių įsėlį ‒ 59 Eur už ha;
daugiametes žoles – 182 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų
daugiamečių žolių plotą, kurio yra iki 2 ha už 1 SG);
daržoves, bulves – 525 Eur už ha;
vaistažoles, aromatinius ir prieskoninius augalus – 516 Eur už ha;
uogynus ir sodus – 534 Eur už ha.
Apskaičiuotos kompensacinės išmokos padengia 100 proc. patirtų papildomų išlaidų arba prarastų
pajamų už ekologinės gamybos reikalavimų laikymąsį.
 
Paskaičiau tolyn ir radau kitus skaičius - šie skaičiai bus už perėjimą į EKO ūkininkavimą o žemiau pateiktu jau už EKO ūkininkavimą. 
 
‒ javus – 218 Eur už ha;
‒ javus pašarams‒232 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų javų plotą, kurio
yra iki 2 ha už 1 SG);
javus, daugiametes žoles sėklai – 273 Eur už ha;
‒ daugiamečių žolių įsėlį ‒ 59 Eur už ha;
daugiametes žoles – 176 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų daugiamečių
žolių plotą, kurio yra iki 2 ha už 1 SG);
daržoves, bulves – 525 Eur už ha;
vaistažoles, aromatinius ir prieskoninius augalus – 487 Eur už ha;
uogynus ir sodus – 518 Eur už ha.
Apskaičiuotos kompensacinės išmokos padengia 100 proc. patirtų papildomų išlaidų arba prarastų
 
Tik va nežinau kas bus teisus - laiškas ar ŽŪM informacija.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

‒ javus pašarams‒ 247 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų javų plotą,
kurio yra iki 2 ha už 1 SG);
daugiametes žoles – 182 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų
daugiamečių žolių plotą, kurio yra iki 2 ha už 1 SG);
javus pašarams‒232 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų javų plotą, kurio
yra iki 2 ha už 1 SG);
daugiametes žoles – 176 Eur už ha (išmoka mokama tik gyvulių augintojams už auginamų daugiamečių
žolių plotą, kurio yra iki 2 ha už 1 SG);
 
 
Tik va nežinau kas bus teisus - laiškas ar ŽŪM informacija.

 

Pateikiau ŽŪM užklausą,ir 2014 gruodžio 1 gavau atsakymą:

 

[email protected]

To
me
 
Dec 1, 2014
 

 Siunčiamas atsakymas į Jūsų pateiktą klausimą.

Pateiktas klausimas: Laba diena,

esu ūkininkas,dalyvauju dabar ir planuoju dalyvauti 2014–2020 metais programoje „Ekologinis ūkininkavimas“.

Jūsų svetainėje radau „2014–2020 KPP priemonių projektai (2014 m. spalis-lapkritis)“

11 priemonė. Ekologinis ūkininkavimas (2014-11-12 projektas);

http://www.zum.lt/index.php?479447739

Klausimas:

Pagal dabar esantį projektą,jei jis dabar jau būtų patvirtintas,tai 1 sąlyginis gyvulys padengtų 2 ar 3 hektarus ekologiškų daugiamečių žolių ploto ?

 

 

Atsakymas: Laba diena. Vienam sertifikuotam sutartiniam gyvuliui tenka 3 ha javų, bulvių, runkelių, sojos ir 3 ha daugiamečių žolių. Jei norite gauti išmoką už javus pašarams (232 Eur už ha), tuomet vienas sąlyginis gyvulys turi padengti 2 ha. Ši išmoka mokama tik gyvulių augintojams už ekologiškai auginamų javų plotą, kurio yra ne daugiau kaip 2 ha/SG.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pagal ŽŪM atsakymą tai 1 SGV dengia 3ha pievų +3ha javų(su išmoka 238 Eur už ha).

bet jei deklaruosi javus pašarams‒ norėdamas didesnės-247 Eur už ha,tai jau 1SGV dengs tik 2ha javų.
 
Bet panaršiau žūm svetainėje,kur yra oficiali KPP 2015-2020m programa,tai išmokos kaip aukščiau Betygalos nurodytos,
ir 1SGV dengia  tik 2ha pievos.
Tai va,suprask kaip nori...
Beje,gal žinote,jei ir sodą ekologišką padaryčiau,būtina pateikti vaisių realizacijos dokumentus ?

Nes dabar kai laikau gyvulius,ir jie dengia ir javų plotą,tai jokių produkcijos realizavimo dokumentų nereikia pateikti.

Na aišku EGŪŽ lentelėse įrašau parduotus gyvulius. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ūkininkai,

pats turiu pieno ūkį, bet prie esančių kainų ne kas gaunasi. Tai šalia didinu mėsinių galvijų banda (dabar turiu 10 karvių su veršiukais ), žadu kurti atskira ekologinį ūkį . Sėti javų mišinius(miežiai, avižos, žirniai, pupos, peliuškos, ir t.t.) ir jais šerti galvijus. Būtų klausimas ar sėkla turės būti perkama tik sertifikuota ekologisa?ar sunku/brangu turint ekologinį ūkį prisijungti naują žemės plotą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki ūkininkai,

pats turiu pieno ūkį, bet prie esančių kainų ne kas gaunasi. Tai šalia didinu mėsinių galvijų banda (dabar turiu 10 karvių su veršiukais ), žadu kurti atskira ekologinį ūkį . Sėti javų mišinius(miežiai, avižos, žirniai, pupos, peliuškos, ir t.t.) ir jais šerti galvijus. Būtų klausimas ar sėkla turės būti perkama tik sertifikuota ekologisa?ar sunku/brangu turint ekologinį ūkį prisijungti naują žemės plotą?

Turi du tvartus, kad vienam laikytum ekologiskus o kitam ne?Ar mesinius laukia laikysi?Kokas niekas nera aisku apie sekla ir naujus plotus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...