Jump to content

Triušių ligos


zitule27

Recommended Posts

Pradedanti, kaip supratau augini nedaug triušių ir tik sau (iš to neuždirbi). Išmušti visus triušius daug sugebėjimo nereikia. Jei pinigėlių ne gaila, tai daryk , kaip sako kolegos, jie tikrai pataria gerai. Bet, tai kainuoja ir tai padaryti suspėsi. Miksomatozė dažniausia mirtina, tik sunkiosios formos. Gali atsirasti tik vienas spuogiukas pvz. ant nosies, gali daug spuogų ant ausų ir net prakiūra ausys ir t.t. Čia turi nuspręsti pati, jei nebijai tokių vaizdų, augink tuos savo mažylius iki 3,5 -4 mėn. ir pjauk mėsai. Paskiepyta patelė visai gali nesusirgti ir ji tada tikrai nebus nešiotoja. Triušininkystė - eksperimentai. Geriau kaltinti save, kad nepavyko, negu, kad graužti save, kad nepabandei :D

Ačiū už nuoširdžius patarimus. :greetings-waveyellow: Taip, nusipirkau sukergtą patelę ir dvi jaunas triušikes, jas visas tuoj parvežusi veterinarę suskiepijom. atsivedė patelė po 3 sasvaičių 10 vaikų, tad maniau turėsianti sau mėsytės, o man buvo pasakyta, kad vaikų skiepyt nereikia, jei mama skiepyta, kol jie paaugs, pilnai užteks mamos skiepo... :eusa-doh: Kvaila pati buvau, kad nesugalvojau pasiklaust vetės, ką ir kada toliau skiepyt, bet dabar jau ne laikas gailėtis. Miksomatozė tikiuosi triušiams lengva forma, nes tik vienas kol kas yra žaizdotom ausimis ir su viena patinusia akimi, dar du turi po vieną mažą žaizdelę ausyje, kiti kol kas švarūs... :icon-neutral: Tai viliuosi, gal praeis kaip nors ta liga, bent mėsai užauginsiu. O jei patelės tos trys nesusirgs, nes skiepytos - ar jos tiks toliau veisimui? Tikrai neketinu pardavinėti, auginsiu tik savo reikmėms... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai liūdna, kad taip nutiko. Pirkti iš NEveislynų tai kaip katę maiše, visko gali nutikti...

Todėl sau perku ir rekomenduoju kitiems tikrai iš patikimų žmogelių:

Deja deja.... Dukart esu nusvilusi su patikimais veislynais... Pirkau 4 burgundų pateles, viena nugaišo, dar vienai dantys ilgiausi išdygo, nesugebėjo net vaikučių atsivesti, numarino visus... Dvi likusios sesės vaikučius veda, bet visoms jaunosioms mergytėms dantys ilgi auga, o karpyt ir jų kankint laaabai nesinori. Tad planuoju atsisveikint ir su šiomis patelėmis. Veisėjas gi kaltės neprisiima, nors akivaizdus apsigimimas, sako, kai pirkai juk dantys mormalūs buvo. Taigi ir aš taip galėčiau - nukirpai dantukus prieš pirkėjo atvykimą ir ramu :lol:

Na ir kitu atveju ligą parsivežiau, daug rūpesčių ir nuostolių turėjau... Taigi ne visuomet geras vardas garantuoja....

Taigi va, kartą nusvilusi, bijau kuo betikėti... O be to, jei noriu auginti tik sau, kiek kainuos viskas, kol turėsiu naują bandą - o jei vėl nepasiseks? Man taip ir sakė - kiaulę paaugintum paprasčiau, nei triušių sau... :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Darykite geriausia, ką galite, su tuo, ką turite, ten, kur esate ©

Sėkmės ir nesirkit :animals-bunny:

Ačiū už palinkėjimus, tikiuosi darau - išdezinfekavau su Ecosid tirpalu narvus ir aplink, ausis ištepiau jodu, kaip patarė vetė, visi kol kas gerai ėda ir jei ne tas su rusvom dėmelėm bei žaizdelėm ausyse ir dar patinusia akimi - net nebūčiau įtarusi, kad tai kas rimta. Ir taip vežiau pas vetę patikrinti, vyras sakė, kad gal tik susibraižė, kartu narve būdami... Ačiū visiems už nuoširdumą, lengviau, kai yra palaikančių. Ačiū jums visiems. :sad-teareye::bow-yellow:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai liūdna, kad taip nutiko. Pirkti iš NEveislynų tai kaip katę maiše, visko gali nutikti...

Todėl sau perku ir rekomenduoju kitiems tikrai iš patikimų žmogelių:

Deja deja.... Dukart esu nusvilusi su patikimais veislynais... Pirkau 4 burgundų pateles, viena nugaišo, dar vienai dantys ilgiausi išdygo, nesugebėjo net vaikučių atsivesti, numarino visus... Dvi likusios sesės vaikučius veda, bet visoms jaunosioms mergytėms dantys ilgi auga, o karpyt ir jų kankint laaabai nesinori. Tad planuoju atsisveikint ir su šiomis patelėmis. Veisėjas gi kaltės neprisiima, nors akivaizdus apsigimimas, sako, kai pirkai juk dantys mormalūs buvo. Taigi ir aš taip galėčiau - nukirpai dantukus prieš pirkėjo atvykimą ir ramu :lol:

Na ir kitu atveju ligą parsivežiau, daug rūpesčių ir nuostolių turėjau... Taigi ne visuomet geras vardas garantuoja....

Tai gal reikėtų įvardinti veislyną ar veislynus, kuriais nusivylei ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai liūdna, kad taip nutiko. Pirkti iš NEveislynų tai kaip katę maiše, visko gali nutikti...

Todėl sau perku ir rekomenduoju kitiems tikrai iš patikimų žmogelių:

Deja deja.... Dukart esu nusvilusi su patikimais veislynais... Pirkau 4 burgundų pateles, viena nugaišo, dar vienai dantys ilgiausi išdygo, nesugebėjo net vaikučių atsivesti, numarino visus... Dvi likusios sesės vaikučius veda, bet visoms jaunosioms mergytėms dantys ilgi auga, o karpyt ir jų kankint laaabai nesinori. Tad planuoju atsisveikint ir su šiomis patelėmis. Veisėjas gi kaltės neprisiima, nors akivaizdus apsigimimas, sako, kai pirkai juk dantys mormalūs buvo. Taigi ir aš taip galėčiau - nukirpai dantukus prieš pirkėjo atvykimą ir ramu :lol:

Na ir kitu atveju ligą parsivežiau, daug rūpesčių ir nuostolių turėjau... Taigi ne visuomet geras vardas garantuoja....

SIaip perkant reikia paciam apziureti triusi, nes pas mane tas pats, po pardavimo jokios atsakomybes neprisiimu, zmogus apziurejo, ivertino ir perka, jei kazkas ne taip, jau jo kalte. O tai prisiperka visokiu pirma karta triusi mate, ir pjauna gryba, o po to skambineja, tai tas tai anas. Kai auginti nemoki, ir geri triusiai nepades.

Nuo kada dantys apsigimimas?

O del gaisimo, tai simtas priezasciu, pervezimas, mikrofloros pasikeitimas, gyvenimo salygu pasikeitimas, pasaro pasikeitimas ir t.t. taip kad cia rizika yra visa laika, nes triusis jautrus gyvunas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o miksomatoze sergancio triusio mesa nauduot maistui galma?

Kažkada forume, neatsimenu kas, bet sakanti, kad ji turi veterinarinį išsilavinimą, sakė, kad maistui naudoti negalima. Pernai susirgus mano fermai, aš pasitariau su savo veterinaru ir ... Išmušiau visus sunkiai sergančius ir sumečiau į šaldiklį. Prie -25 oC ir miksomatozė išsilakstė :lol: . Suvalgėm apie 30 triušių, dar visi valgiusieji gyvi :D .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o miksomatoze sergancio triusio mesa nauduot maistui galma?

Kažkada forume, neatsimenu kas, bet sakanti, kad ji turi veterinarinį išsilavinimą, sakė, kad maistui naudoti negalima. Pernai susirgus mano fermai, aš pasitariau su savo veterinaru ir ... Išmušiau visus sunkiai sergančius ir sumečiau į šaldiklį. Prie -25 oC ir miksomatozė išsilakstė :lol: . Suvalgėm apie 30 triušių, dar visi valgiusieji gyvi :D .

tai tas pats ir su koksiodoze? valgomi?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl kokcidiozės. Triušieną tikrai galima naudoti maistui, išskyrus kepenėles, nes jos būna daugiau, mažiau pažeistos kokcidijų.

leiskit paklausti tai tokie balti pailgi kaip siuliukai dariniai ant kepenu? Cia liga ar kazkokios kirmelytes?

greiciausiai kokcidioze, dazniausiai buna balti taskeliai, arba tokie, kaip minejai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip su miksomatoze? Jei manieji išgis, ar juos tikslinga augint dar porą mėnesių? Jie augs normaliai? Nes neatrodo, kad bent vienas ruoštųsi pakratyt kojas, net ir tas, su šašais...

tai gali ir neatrodyti, bet kam rizikuoti? abejoju ar augs normaliai, nes liga progresuoja, be to jie uzkrato nesiotojai. Siulyciau jau dabar juos pjauti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As is savo darzines :) kaip senbuviai zino pas mane buvo miksomatoze prasirge triuses pries pora metu ir ka jau antri metai kaip jos sekmingai veda. Vaikai net aplenkia savo dydziu tevus. Antri metai pakolkas nematau miksomatozes ir nieko nebeskiepiju. Tik va dabar neperseniausiai pastebejau kad kaip ir minejau atsirado ta kepenu liga, bet cia kaip matau ir kitiems pasitaiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gavau dovanu triusinga patele.Pastebejau,kad ji ciaudi,priekinem letenom vis valo snukuti,o kai eda leidzia tokius idomius garsus lyg purptu pro nosi ar gerkle.Viskas labai panasu i triusiu sloga,bet jos snukutis sausas nepastebiu iskyru.Atsivede,uzaugino vaikus,eda normaliai,zvali,vaikai sveiki jau ir atjunkyti.Jei tai virusine liga,susirgtu ir kt.triusiai,bet jau 2men.ir nieks neapsirgo..O jai vis uzeina tie ciaudulio priepoliai.Tai ar man dabar pirkti antibiotikus ir gydyti nuo slogos?O gal jai plauciai ar gerkle nesveiki,nes jokiu iskyru is noses nera..Ar apsimoka cia del vieno triusio kreiptis i veterinara?Kokia jusiu patirtis ir nuomone?Gal kas ir esat susidure su pan.simptomais?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia sausa informacija bet gal kažką padės...

Miksomatozė. Ant triušelio kūno susiformuoja patinimai (mazgai), edemos, neretai atsiranda dar ir pūlingos išskyros iš akių ir nosies. Miksomatozė, tai virusinė triušių liga, dažniau, pasireiškianti šiltuoju metų laiku, kai aktyvūs tampa kraujasiurbiai vabzdžiai ir ektoparazitai, kurie ir platina šios ligos sukėlėjus. Liga pasireiškia mazgelių ir didesnių mazgų susidarymu įvairiose kūno vietose, išskyromis iš akių. Atsiranda sutinimai, tose vietose oda susiraukšlėja, ausys nukamba, galva tampa panaši į liūto. Liga paprastai trunka keletą savaičių ar ilgiau, oda susidariusių mazgelių vietose išopėja, vėliau nekrotizuojasi. Patekus į triušidę šią ligą sukeliantiems virusams, pastarųjų atsikratyti labai sunku, tam gali tekti imtis kardinalių priemonių, pavyzdžiui, sunaikinti visą bandą.

Kokcidiozė. Triušiui pasireiškia viduriavimas ir vidurių užkietėjimas, išsipučia pilvas, kailis suveltas, triušelis ima liesėti. Kartais pagelsta burna ir akių vokai, atsiranda spazmai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,auginu nujunkytus triuselius menesio ir 24dienu prasidejo kazkokia liga tai vienam uzejo kad apsilpo nebevalgo po dienos leisgyvi randu paskui jeu uzlinkusi.po poros dienu va siryt vel viena radau is kitos vados tokio paties amziaus raitosi leisgyvis dar kvepuoje ,bet matosi kad neilgai betems :icon-confused: kas jiems cia per liga uzplauke gal kam yra buve taip pasitaike :icon-question: kaip gydet :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,auginu nujunkytus triuselius menesio ir 24dienu prasidejo kazkokia liga tai vienam uzejo kad apsilpo nebevalgo po dienos leisgyvi randu paskui jeu uzlinkusi.po poros dienu va siryt vel viena radau is kitos vados tokio paties amziaus raitosi leisgyvis dar kvepuoje ,bet matosi kad neilgai betems :icon-confused: kas jiems cia per liga uzplauke gal kam yra buve taip pasitaike :icon-question: kaip gydet :icon-question:

pagal "informatyviai" aprasytus simptomus tinka viskas nuo plauciu uzdegimo iki kepenu cerozes.:icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,auginu nujunkytus triuselius menesio ir 24dienu prasidejo kazkokia liga tai vienam uzejo kad apsilpo nebevalgo po dienos leisgyvi randu paskui jeu uzlinkusi.po poros dienu va siryt vel viena radau is kitos vados tokio paties amziaus raitosi leisgyvis dar kvepuoje ,bet matosi kad neilgai betems :icon-confused: kas jiems cia per liga uzplauke gal kam yra buve taip pasitaike :icon-question: kaip gydet :icon-question:

pagal "informatyviai" aprasytus simptomus tinka viskas nuo plauciu uzdegimo iki kepenu cerozes.:icon-smile:

Bet tai as nesupratau vieno,praejus pusdieniui jis kaip ir zvaleti pradejes buvo o vakare va vel tox kaip suparaliziuotas :eusa-think: paziurejeu kad nieko cia is jo nebebus tai daveu "VAISTUKU" :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...