Jump to content

Cross Slot sėjamosios bei žemės dirbimo technologija


Recommended Posts

padiskutuokime:

jei jau kalbame apie no till technologija joje gana svarbu vaidmeni vaidina sideratai, kiek zinau tas estas augina aliejini ridika, taigi: sejamoji galetu but be trasu. taikant sideratus trasos nebetenka tokio efektyvumo, kitaip sakant papildoma investicija i trasu berimo aparata sioje o ir kitose sejamosiose yra per nelyg didele. toliau, no till technologijoje kartas nuo karto sveika panaudoti vertikalu zemes dirbima, taigi kyla klausimas ar reikia tikio galingo spaudimo, jei nereikia yra ir kitu no till sejamuju kuriu kaina arciau zemes :) . kas daro ispudi tai diskas ir seklos padejimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tik reik atsimint ta dalyka kad tiesiogine seja butu sekminga reiks sejomainos ir laiko zemei pasikeist, tai visur konstatuojama, todel manau bandyt sita reikala reik maziausiai 5 metus kad pamatyt kas kaip, ir visai gerai but keliem entuziastam susimest ir nusipirkt tokia sejamaja, maziau nesekme kainuotu, bet kad norinciu kaip matau nedaug, bet va voras nori, uk. algis neatsisakytu manau gal ir daugiau butu :)

tik klausimas kaip ja pasidalintu, kai sejos terminai spaudzia, nepamirskim ir atstumo nuo vieno kiemo iki kito, dar reikia turet su kuo transportuot sejamaja, nes su traktorium keliu simtu km nevaziuosi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tik reik atsimint ta dalyka kad tiesiogine seja butu sekminga reiks sejomainos ir laiko zemei pasikeist, tai visur konstatuojama, todel manau bandyt sita reikala reik maziausiai 5 metus kad pamatyt kas kaip, ir visai gerai but keliem entuziastam susimest ir nusipirkt tokia sejamaja, maziau nesekme kainuotu, bet kad norinciu kaip matau nedaug, bet va voras nori, uk. algis neatsisakytu manau gal ir daugiau butu :)

siaip pradziai reiketu bent dabartineje technologijoje palaipsniui igyvendinti no till. naudoti vertikalu zemes dirbima, ar bent jau reciau ja intensyviai draskyt, aktyviai taikyti sejomaina bei tarpines kulturas ir kita. po keliu ar triju metu galima mastyt ir apie plugo, germinatoriaus, diskinio skutiko pardavima :) ir pvz tokios sejamosios pirkima. o einama teisingu keliu ir neskmes cia buti negali.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane kone visi laukai paruosti no till, neariu jau senai, skutu tik viena syki (siemet buvo isimciu del siaudu gausos), slieku turiu apsciai, uzmirkusiu lauku lyg ir nei vieno, tik keleta ismciu kur del kalnu siemet stirksojo ezerai, humuso kiekis tikrai pakankamas zodziu mano galva esu pasiruoses sitam reikalui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pas mane kone visi laukai paruosti no till, neariu jau senai, skutu tik viena syki (siemet buvo isimciu del siaudu gausos), slieku turiu apsciai, uzmirkusiu lauku lyg ir nei vieno, tik keleta ismciu kur del kalnu siemet stirksojo ezerai, humuso kiekis tikrai pakankamas zodziu mano galva esu pasiruoses sitam reikalui

gut tuomet drasiai gali atskleisti apie kastu kontrole.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atlaikys smugius i akmenis kazin tie :eusa-think:

Šita sėjamąją mačiau natūroje. Konstrukcija, rėmas, suvirinimai, mazgai ir visa kita padaryta nepriekaištingai. Dėl gedimų irgi neteko girdėti nusiskundimų nors naudoja 3-5 m. Dyla diskai ir noragai. Žmogus nusipirko išpradžių 4 m. O dabar pats persidarinėja ant 6 m. Įsigijęs išsėjimo aparatus iš gamyklos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai gal jauti kiek ag reikia 6 metrus tempti?

Vienam išsėjimo aparatui reikia nuo 8-10 AG. Kuro sąnaudos apie 10 l./ha.

Tarpą tarp išsėjimo mechanizmų gali reguliuoti pats. Minimum gali būti 15 cm. Arba plačiau kiek nori. Mano pažystamas dirbo su 18 cm tarpais. Dabar persidaro ant 20 cm. 4,5 m. pločio (25 vnt. išsėjimo mechanizmų) reikia 250 AG.

Taip pat yra ūkių Vokietijoje kurie sėja pašarinį kukurūzą su CS arba kitas sėklas kurioms yra reikalingas tikslus išbėrimas.

Galima sėti su viena eile išsėjimo mechanizmų.

Perdžiuvęs molis problema traktoriui nes sunkiau trauks, o ne sėjamai.

Kadangi tai beariminė tai akmenų joje turėtų būti mažiau, o kadangi yra hidraulinė amortizacija (kuri gali pakelti išsėjimo mechanizmą iki 40 cm.) ir besisukantis diskas, tai per akmenis pervažiuojama.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik idomu kiek hektaru laiko L formos norageliai. Kaip alternatyva Cross Slot sejamajai galetu John deere arba Great plains sejamosios.

Diskai laiko apie 600 ha. Noragėliai dvigubai ilgiau. Galima ir su diskais ilgiau dirbti, tik priklauso kokios dirvos ir kiek augalinių liekanų yra ant paviršiaus.

Yra ir Sulcy, ir Horch, ir Lemken, ir VM, ir Great Plain ir kitų No-till sėjimo mechanizmų, bet tik Cross Slot turi tokia trąšų ir sėklų išbėrimo sitemą. Kuri gerai dirba, kaip ant paviršiaus yra daug augalinės kilmės liekanų juos prapjaudama, o sėklas ir trąšas padės taip, kad jas kuo mažiau veiktų vanduo ir šiaudai. Sėkla bus įterpta vienodame aukštyje kartu su trąšomis (arba trąšas galima įterpti giliau), bet atskirai nuo sėklos. Todėl galima naudoti daugiau ir įvairesnių trąšų. Nebijant, kad jos gali pažeisti sėklą. Taip pat yra prispaudimo jėgos sistema (ADF) kuri reikalinga nevienodo kietumo dirvose, kad palaikytų vienodą išsėjimo aukštį.

Su Cross Slot gali plačiau naudoti sėjomainą, kadangi tu galėsi pasėti kviečius į dobilus. Žirnius į motiejukus ir t.t. Ko tu tikrai nepadarysi su Great Plain arba VM.

Važiavimo greitis apie 12 km./val.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad šiaudai nemaišytų, kad vanduo neišplautų ir drėgmė neišgaruotų. O taip pat galima išberti daugiau trąšų nebijant, kad jos pažeis sėklą.

resources/image/5503

Gal galėtum pakomentuot, kuri čia tiesioginės sėjos sėjamoji palieka taip neuždarytą griovelį?

Negaliu pakomentuoti kokia sėjamoji čia paliko tokį griovį! Paklausk gamyklos. Aš bendrauju su žmogumi kuris naudoja tokia sėjamąją, o kadangi jisai naudoja ir varpų šukuotuvę savo ūkyje, tai man įdomi ir visa technologija. Tame tarpe ir šita sėjamoji.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Negaliu pakomentuoti kokia sėjamoji čia paliko tokį griovį! Paklausk gamyklos. Aš bendrauju su žmogumi kuris naudoja tokia sėjamąją, o kadangi jisai naudoja ir varpų šukuotuvę savo ūkyje, tai man įdomi ir visa technologija. Tame tarpe ir šita sėjamoji.

Aš galiu pasakyt - jokia sėjamoji. Tiesiog jie gamina gerą produktą, bet labai jau perspaudžia jį girdami.

Beje, kai klausi kainos, patarčiau sėdėt, nes nekažin kiek grąžos gausi iš 0,5 mln. už 4m. Norėdami sumažint kainą anglai pradėjo pirkt sėjimo aparatus (vieno kaina apie 10000) ir dėt ant savos gamybos rėmo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu jo kaina kaip kombaino. Bet jei sudesi koks kiemas technikos yra reikalingas ariminei ir kiek sanaudu patiri, kad nudirbtumei 900 ha. tai greitai susides visa sejamoji. Idomu butu Bulvininke, kad gautumei sejamosios specifikacija palyginimui. Sulky EasyDrill kainuoja Lietuvoje apie 160 000 lt.+PVM. mechanine, be trasu. Idomu kiek kitos. O cia tu is kur tokia kaina gavai Bulvininke? Pabandysiu suzinoti po kiek estukai pirko. Nes zinau, kad dar viena siais metais nusipirko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu niekaip nesuprantu ligegretaus trasu padejimo vienam ligmeni , kaip tai veikia saknu sistema :eusa-think: , suprasciau jei trasos butu iterpiamos siek tiek giliau.

Nesu nusistates pries si sejimo metoda , galbut atvirksciai , matau pliusus seklos kontakte su dirva , taipat dregmes rezimas plius pastovus mulcas.

Turbut nesuklysiu sakydamas , kad pries kokius 4 metus su voru vieninteliai sitam forume pasisakem uz bearimi zemes dirbima . Per kokius 9 metus zemes nevartimo (buvau net durniumi isvadintas ,kad seju zemes neares :) ) dabar akivaizdziai matosi skirtumas , nezinau kas tai yra dirvos pluta po smarkesnio lietaus , nepastebimi lauku margumai ir uzmirkimai (isskyrus nemelioruotas amzinas balas) , dirvozemis zymiai puresnis bet... tegu isbando sita reikala kazkas kitas , as geriau pabusiu stebetojas , reikia pamatyti kaip elgiasi sakneles ir virsuneles , kiek tu virsuneliu rudeni buna

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...