Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Sveiki česnakų augintojai. Kažkur esu girdėjęs kad česnakai turi daug ateriniu aliejų kurie veikia kaip dezinfekcinė medžiaga na ar kažkas panašaus, manau kad mano mintį supratote. Tai va kilo tokia mintis, aš auginu braškes, bet kas trys metai reikia jas aparti ir grubiai sakant išvalyti žemę, tai galvoju gal būtų verta aparus braškes pasodinti česnakų. Prašau garsiai nesijuokti jei nusisnekejau. Dar klausimas kiek reikia seklos kad 0,5 ha užsodinti ir kiek galima iš to 0,5 ha jų užauginti.

Jei kas atsakys busiu dekingas.

va man idomu nuo ko jus norit ta zeme isvalyt? ligos ? kenkejai? ar dar kas?

ar tiesiog norit po metu velei i ta pacia vieta braskes sodint ?\

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki česnakų augintojai. Kažkur esu girdėjęs kad česnakai turi daug ateriniu aliejų kurie veikia kaip dezinfekcinė medžiaga na ar kažkas panašaus, manau kad mano mintį supratote. Tai va kilo tokia mintis, aš auginu braškes, bet kas trys metai reikia jas aparti ir grubiai sakant išvalyti žemę, tai galvoju gal būtų verta aparus braškes pasodinti česnakų. Prašau garsiai nesijuokti jei nusisnekejau. Dar klausimas kiek reikia seklos kad 0,5 ha užsodinti ir kiek galima iš to 0,5 ha jų užauginti.

Jei kas atsakys busiu dekingas.

va man idomu nuo ko jus norit ta zeme isvalyt? ligos ? kenkejai? ar dar kas?

ar tiesiog norit po metu velei i ta pacia vieta braskes sodint ?\

Kadangi augindamas braskes nenaudoju nieko nei nuo ligu nei nuo vabaliuku, tai per tris metus visvien atsiranda užkrato židiniai, tai ir galvoju kaip naturaliai juos sunaikinti, o kaip supratau auginant česnakus galima ir vieną kitą litą dar užsidirbti. Tai tokia buvo mano pradinė mintis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie česnakų auginimą pagal plėšoma kalendorių...

Gana dažnai daržininkai abejoja,kokius česnakus auginti: žieminius ar vasarinius?

Tiek žieminiai,tiek vasariniai česnakai turi savo privalumų ir trūkumų.Vasariniai česnakai uždera gausiau,geriau laikosi,tačiau svarbu pavasarį juos nepavėluoti pasodinti.Iškastus vasarinius česnakus reikia gerai pradžiovinti,tačiau jų džiovinimą neretai apsunkina rudens lietūs.Jei pavasarį nebeturite vasarinių česnakų,bet turite žieminių česnakų,jų galvutes susmulkinkite skiltelėmis,2-3 valandas pamirkykite 20 laipsnių šilumos vandenyje,pradžiovintas suberkite i dėžutes,kurias sudėkite i šaldytuvą.Taip paruoštas žieminių česnakų skilteles lauke sodinkite balandžio mėnesio pabaigoje.Šie žieminiai česnakai augs iki rudens ir rugsėjo mėnesį galėsite iškasti stambias česnakų galvutes.Norėdami tinkamai panaudoti dirvą,česnakų nesodinkite eilėmis.Česnakus patariama sodinti tarp kitų augalų ir taip apsaugoti juos nuo daugelio ligų ir kenkėjų.Ypač naudinga česnakus sodinti braškynuose.Nieko baisaus,jei prižiūrėdami pagrindinius augalus užminsite ant česnakų laiškų...Taip tik sustabdysite puvimo bakterijų vystymąsi...

Sutraiskysite bakterijas :D :D :D

Realiai as tik kai kuriais patarimais naudojuosi is spaudos.As dar tik pradedantysis,bet jau geriau 10 kartu suklysti ir is savo klaidu pasimokyti,bet neklausyti visko,ka raso spauda.Geriausius patarimus galima gauti tik is senai tuo uzsiimanciu augintoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki česnakiniai, peržiūrėjau keletą video failiuku apie česnakų sodinamasias ir taip supratau kad jokio skirtumo kaip skiltelė žemėje atsigula (vertikaliai, horizontaliai,aukštyn galva ar žemyn galva), ar tikrai taip ir yra?

Na ideliausia kai rankomis sukaisioji saknelemis zemyn ...sako kad greiciau sudygsta,derlius didesnis bet nieko baisaus kai gulasi sonu o aukstyn kojomis negerai bet irgi islenda :icon-smile:

Su sodinama dazniausiai gulasi sonu juk skilteles pailgos taip kad nieko tragisko as tame nematau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norėjau paklausti tų, kurie augina tikrai nemažus plotus: Kaip džiovinate nukasę česnakus?

ko gero atėjo metas ir šį forumą skirt į mažesnius, mat jau čia 100 puslapių tuoj...

buvo čia rašyta kaip kas džiovina... o gal ne čia skaičiau...

:)

įsivesk į paiešką džiovin*

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sito linko neatidaro,o paieskoje bandziau ieskoti,tai meta tik javu dziovinima..tai kaip ten su cesnaku dziovinimu? pasidalinkit kolegos savo patirtimi kaip juos lengviausia isdziovinti :) siemet turiu nedaug,apie 6arus,bet kitamet zadu sodint didziaja dali ka prikasiu :)tad butu idomu kaip juos isdziovint gerai,kad nesuputu ar pelytu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu gerai išsilaikiusių gražių žieminių česnakų. Noriu pasinaudoti Žilvino patarimais ir juos pasodinti balandžio mėnesį. Tik nežinau: po išmirkimo kiek laiko juos laikyti šaldytuve? Gal kas sodinote pavasarį. Prašau parašykit, kaip sekėsi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.facebook.com/kestutis.stasionis?ref=tn_tnmn . Su nuotrauku ikėlimu pas mane problema tai galima pažiurėti Feisbuke :nuotraukos-albumai-2012mčesnaku derlius.

cia jau labai graziai supinti i kasas tikras grozis virtuveje tokia pyne turet.

Taip tai graži ir praktiška virtuvės interjėro detalė-pavasari galima suvalgyti :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kad kainuotų daug tai galimas daiktas, tačiau kažko ypatingo ten kažin ar yra, galbūt kelios grindys/lubos, kad nebūtų ištisinis česnakų sluoksnis ir atsirastų vietos orui įsibėgėti, aktualiau turbūt yra elektros ir dujų kaina, o pas mus nei viena, nei kita kažkaip nėra pigu... Šiaip paprasčiausias dalykas tikrai tie žaginiai, bet pernai man jie negelbėjo, tai šiemet teks kažką saugiau sugalvoti...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...