Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Va kas siandien mane nustebino kasant cesnakus...Iskasiau kruva apvaliu mazdaug degtuko galvutes ir zirnio dydzio kiausinuku kurie buvo po cesnaku.Isieskojau visa googla,bet ko gero radau kam jie priklauso.Kurkliu negali buti,nes jie nemegsta cesnako kvapo,tad 1 variantas atkrito,zalciu didesni tad irgi netinka...Bet pastebejau,kad daug sraigiu yra ir pagooglinus radau,kad ten ju lizdas galejo buti,nes kiausinius deda mazdaug 11 centimetru gylyje :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siandien nukasiau dali savo cesnaku,liko tik zieduotieji.Nestebuklai,bet nera ir labai mazi.As dar tik pradedu daugintis sekla,tai savu tik apie 10-15 kg teturesiu,o rudeni (jei bus pinigo) siek tiek dasipirksiu.Didelio derliaus musu nederlingose zemese ir nera ko tiketis.

O tu pabandyk mėšlu mulčiuot iš rudens. Aš pasodinau ir truputi dar palaukus užkrėčiau mėšlu, kokiu 1-2 cm, pavasari nurinkau supurenau žemę ir likusį mėšlą vėl sukroviau tarp česnakų, daugiau niekuo netrešiau o derlius daug geresnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarkite ar sodinti zieminius cesnakus lauke,kur pernai augo bulves,siais metais auga mieziai?O gal pavasari vasarinius jau galima butu cia sodinti?

Labai paprasta yra daržinė sėjomaina, kas šiemet derėjo žemėje kitamet turi dereti kas ant žemės PVZ. Bulvė-Kopūstas, Česnakas-Žirniai ir pan. Nerekomenduojama po bulvių, česnakai po miežiu viskas ok.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iskilo toks klausimelis, yra apie pora kibiru cesnaku kurie pradeje siek tiek puti, jau kasant net kvapas nemalonus buvo, ir galvoju ar jie bus tinkami sodinimui, aisku jei toliau nebepus. Nuvalius ir pora dienu padziuvus kvapo nebera

Pastovėje pora savaičiu pradės gesti skiltys ,jai negali suvartoti iš karto vėliau nieko gero nebus jo labiau seklai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Iskilo toks klausimelis, yra apie pora kibiru cesnaku kurie pradeje siek tiek puti, jau kasant net kvapas nemalonus buvo, ir galvoju ar jie bus tinkami sodinimui, aisku jei toliau nebepus. Nuvalius ir pora dienu padziuvus kvapo nebera

Pastovėje pora savaičiu pradės gesti skiltys ,jai negali suvartoti iš karto vėliau nieko gero nebus jo labiau seklai.

O juos reikia atskirti nuo kitu cesnaku, ar tas puvinys yra plintanti bakterija ar negali buti uzkresta zeme ir kitais metais i ta lauka nieko negalima sodinti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Štai ir mano derlius. Man labai gaila, kad aš pasitikėjau ūkininku ir nusipirkau iš jo česnakus, kurie visai kitoki negu mano seniai auginami savo reikmėms. Gal jie ir neblogi. Jie daug ankstyvesni už mano. Ir išvaizda skiriasi. Mano stori kotai ir be kastuvo neišrausi. Mano česnakai pirmoje nuotraukoje apačioje. Maniškiai turi apie 7-8 skilteles, o pas pirktinius daug skiltelių, bet jie mazesni už manuosius :(:icon-redface:

post-10648-141521809956_thumb.jpg

post-10648-141521809961_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O juos reikia atskirti nuo kitu cesnaku, ar tas puvinys yra plintanti bakterija ar negali buti uzkresta zeme ir kitais metais i ta lauka nieko negalima sodinti?

Juos geriau atskirti del viso pikto,neaišku del ko isimetė puvinys {šlapia,ar liga}žemei reikia pailset nuo česnaku ,metus gali augint grūdines ar laikyt pūdyma viska kas auga ant žemės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va kaip atrodo nuo 9 su biskiu aro nuimtas derlius :D Laimono ideja sutaupe labai daug vietos. Beje gal kas isduotu supirkimo vietas aplink Vilniu ?

Gražus derlius :eusa-clap: .,o šaknis kada pjauni? kai išdžiusta labai sunku jas nupjauti.

Tik niekam nesakyk, gerai ? :lol: Karpau saknis su gyvatvoriu zirklemis :) arba su sekatoriumi. Bet stengiuosi pries dziaunant apipjaustyti su tapetiniu peiliu.

Truputi off topic :lol: Nuomuoju sleptuve nuo vampyru, ziureti nuotraukas paskutiniame mano pranesime :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O mano buhaltere sako, kad as niekuo nerizikuoju, nes vekselis galioja net ir jo vaikams, jei jis neapmokes skolos. Paskutine diena jei neapmoka kreipiuosi i antstoli ir pradeda issieskojima, bet jei jis nieko neturi...tai ieskok neieskojes. Siaip tai radau per skelbimus internete, superka visas darzoves, grudus, vazineja po visa Lietuva, zmogus is Vilniaus, jokiu blogu, kaip beje ir geru atsiliepimu neradau, o kaina 9 lt uz kg pasiule. Pasakiau, kad esu baigus teise, paprasiua, kad atsiustu visus dok, tarp ju ir sutarti perziurai, bet nepabego, toliau bendrauja. Nezinau, ka begalvoti. Jei aferistas, tai gera taktika tada.

koks nr jo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va kaip atrodo nuo 9 su biskiu aro nuimtas derlius :D Laimono ideja sutaupe labai daug vietos. Beje gal kas isduotu supirkimo vietas aplink Vilniu ?

o cesnakus taip ir laikysi po atvirumi dangumi? Ar cia tik laikinai taip pakabinote? Nes kiek zinau cesnakus reikia dziovinti ne pries saule (pavenyje) ir gerai ventiliuojamoje patalpoje. O svogunai atvirksciai megsta padziuti pries saulute.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va kaip atrodo nuo 9 su biskiu aro nuimtas derlius :D Laimono ideja sutaupe labai daug vietos. Beje gal kas isduotu supirkimo vietas aplink Vilniu ?

o cesnakus taip ir laikysi po atvirumi dangumi? Ar cia tik laikinai taip pakabinote? Nes kiek zinau cesnakus reikia dziovinti ne pries saule (pavenyje) ir gerai ventiliuojamoje patalpoje. O svogunai atvirksciai megsta padziuti pries saulute.

Donatai, cia laikinai, porai dienu. Veliau i tinklines rankoves ir i palepe sukabinsiu. Senukuose tinklines rankoves metras 17 ar 19 centu uz metra, tai manau kokiu 30 metru pakaks. O siaip dar viena karkasa ant virsaus ir juoda plevele apdengiu 6 metru plocio, taip kad nesiliestu su cesnakais is virsaus ir pro apacia vejelis pucia, taigi jie buna kaip ir kokiame aerodinaminiame tunelyje ir dar saulute pakaitina plevele, tai ir aukstesneje temperaturoje per pora dienu koteliai luzineja. Siena taip dziovinames, per pora dienu kaip parakas buna, nors patrankas uztaisinek.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O juos reikia atskirti nuo kitu cesnaku, ar tas puvinys yra plintanti bakterija ar negali buti uzkresta zeme ir kitais metais i ta lauka nieko negalima sodinti?

Juos geriau atskirti del viso pikto,neaišku del ko isimetė puvinys {šlapia,ar liga}žemei reikia pailset nuo česnaku ,metus gali augint grūdines ar laikyt pūdyma viska kas auga ant žemės.

Dekui staskestai uz patarimus, matai kas keisciausiai ,kad tuos kur kasiau is vandens, tik keli buvo papuve, o kur sausesne zeme ten ju buvo daugiau, turbut bus liga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O mano buhaltere sako, kad as niekuo nerizikuoju, nes vekselis galioja net ir jo vaikams, jei jis neapmokes skolos. Paskutine diena jei neapmoka kreipiuosi i antstoli ir pradeda issieskojima, bet jei jis nieko neturi...tai ieskok neieskojes. Siaip tai radau per skelbimus internete, superka visas darzoves, grudus, vazineja po visa Lietuva, zmogus is Vilniaus, jokiu blogu, kaip beje ir geru atsiliepimu neradau, o kaina 9 lt uz kg pasiule. Pasakiau, kad esu baigus teise, paprasiua, kad atsiustu visus dok, tarp ju ir sutarti perziurai, bet nepabego, toliau bendrauja. Nezinau, ka begalvoti. Jei aferistas, tai gera taktika tada.

koks nr jo?

paskutini karta bendravau telefonu 863310596, dar kitas nr. 864022644. Bet cesnaku as jam nepardaviau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...