Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Realizuojam po truputi ,šiemet pasiula didelė, pernai tokiu laiku buvo i pabaiga šiemet apie trečdalis likes.Išvada rinka pasotinta.Kas dėl sodinimo sodinsiu 20 aru nes 30 per daug kad laiku sutvarkyti o pasamdyti aplink nėra tokiu kurie atitiktu mano reikalavimus.Rauginti žiedstiebiai-man tai jis priminė silosa su česnako skoniu ,kai yra česnako jie visai neidomus ,kiek kas ragavo tai sakė kad-tai nėra tas daigtas už kuri butu galima mokėti pinigus.Per 3 turgaus dienas nenupirko nė 1 gramo,tad 50 litru išverčiau ant mėšlo bus traša.Gal kas bandė marinuoti česnaku skiltis idomu koks skonis?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Staskestai, marinuojame skilteles, ir parduotuviu lentynose maciau marinuotu skilteliu. O vasara jau rasiau kad ziedstiebius kaip sparagines pupeles uzsimarinavome. Dar yra puikiu receptu kur reikalaujama daug cesnako, jeigu kas skaito rusiskai tai va cia jus rasite labai daug receptu, na pavyzdziui kad ir sitas http://www.povarenok.ru/recipes/show/52663/ arba sitas http://www.povarenok.ru/recipes/show/57491/

Tad cesnaku zmonems reikia, tik reikia tinkamai jiems pasiulyti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Staskestai, marinuojame skilteles, ir parduotuviu lentynose maciau marinuotu skilteliu. O vasara jau rasiau kad ziedstiebius kaip sparagines pupeles uzsimarinavome. Dar yra puikiu receptu kur reikalaujama daug cesnako, jeigu kas skaito rusiskai tai va cia jus rasite labai daug receptu, na pavyzdziui kad ir sitas http://www.povarenok.ru/recipes/show/52663/ arba sitas http://www.povarenok.ru/recipes/show/57491/

Tad cesnaku zmonems reikia, tik reikia tinkamai jiems pasiulyti :)

Kad geru išdžiovintu česnaku poreikis yra aš sutinku bet dėl raugintu žiedstiebiu aš abejoju,jais per 3 dienas bent jau Kaune niekas nesusidomėjo nors ragavo gal 30 žmoniu.Už nuorodas ačiu ,jai dar liks prastos prekinės išvaizdos česnaku pamėginsiu užmarinoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Jau po truputi artėja žieminių česnakų sodnimo metas.

Gal kas gali pasidalinti mintimis apie sodinimo technologija, (turiu omenyje rankinius metodus)?

gal kas koki prietaiseli suskostraves kas palengvina sėją.

kažka teko matyt jau iš ankstensių žinučių, bet gal yra kas jau patobulinę ar atsiradusių naujų idėjų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O as tai nesugalvoju kaip tuos oriunius pasodint, linkstu prie to kad sodinsiu i lysves kokiom 3 ar 4 eilemis, arba net dar tankiau, kad ir is berti vienas prie kito ir kokiom durpem pamulciuot. bet jei chemija nesugebes isnaikinti zoliu, tai net neisivaizduoju kaip teks israveti.Gal turit kokiu pasiulymu ar pastebejimu, kad nepridarau klaidu :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Jau po truputi artėja žieminių česnakų sodnimo metas.

Gal kas gali pasidalinti mintimis apie sodinimo technologija, (turiu omenyje rankinius metodus)?

gal kas koki prietaiseli suskostraves kas palengvina sėją.

kažka teko matyt jau iš ankstensių žinučių, bet gal yra kas jau patobulinę ar atsiradusių naujų idėjų.

Su bulviu vagotuvu padarai vagas i dugna sumėtai skiltis ir užstumi padarai lygu lauka taip sodinu 9 metus :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o tuomet, Staskestai, su kuo nukasinėji? nes tarkim sodinant į vagas truputi paprasciau, nes zeme minkštesnė vagose ir gali kokį šaknų pakelėja susikonstruoti nepersunkiausiai, o į lygų lauką įlysti jau truputi sunkiau.

Nuo vienvagio plūgo nuimi vertimo lenta palieki noraga ir turi pakėlėja ,aš panašu naudoju 8 metus,tada lieka nesunkiai ištraukti kad ir kokia sunki žemė būtu :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Iškilo vienas klausimas. Ar kas nors sodina taip kad būtent šaknelėmis į viršų būtų? Yra skirtumas kaip česnako skiltelę pasodinsi ar visi tiesiog sumėto į vagą, ar yra bandančių įbesti į žemę būtent taisyklingai?

Specialiai tikrai nesodinam, bet juk klysti zmoniska :icon-wink:

skirtumas yra tik tiek kad tos kur taisiklingai pasodintos galvutes buna simetriskesnes, graziai nuauge, o tas kur tiesiog sumetai i grioveli ir uzverti yra gal kazkiek i viena sona pasinese, seip skirtumo apciuopemo labai ir nera. mes pernai dali pasodinom o kita dali padarem grioveli ir ismetem, poto tiesiog uzvertem zemem.

Siemet visas metysim i grioveli ir uzversim.

juk nei viena sodinamoji skilteliu nepastato kaip turi but, visos jos tik meto jas ant sono ir uzvercia, tad nematau prasmes kitaip daryt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, pernai vagelese padareme skylutes ir kaisiojome skiltelas i jas, mano didziausias pagalbininkas (sunus 6-u metu) puse vagos sukiso tvarkingai saknimis i virsu :) kai nuiminejau derliu, tai jokio skirtumo nemaciau tarp tu kurios buvo sukistos saknimis i apacia ir saknimis i virsu.

Ei o kaip prekyba sekasi? Mano krastuose tai mes siemet buvome pionieriai, is apylinkiu visa vasara vaziuodavo ziureti kaip auga, o dabar vaziuoja seklai nusipirkti, patys bandys auginti. Visa parapija itikinejo, kad musu krastuose kokybiskai cesnaku neuzauginsi, bet... :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, kada planuojat aižyti galvutes sodinimui?

Ar nebus anksti jei likus dviem savaitėm iki sodinimo jau bus išaižytos skiltelės?

dėkui

ir man būtų įdomu sužinoti, kada planuojate sodinti? Gal tiksliau kada paprastai sodinate? Kaip suprantu tai turi būti daroma antroje spalio pusėje?

Tas sodinimo laikas gali buti labai skirtingas, reikia stebeti orus kada prasides salciai, kad iki ju spetu isisaknyti, o tam reikia 4-5 savaiciu. Praita rudeni sodinau spalio 9d, tai jau pries uzsalant vienas kitas buvo isdyge, tai siemet stengsiuos neskubet.O del skilteliu tai neskubekit, pries pati sodinima kelios dienos likus,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Elona, bent jau aš pernai sodinau į "bulvines" vagas ( 70 cm), profesionalai bulvininkai, gal nenušsaus, jei taip seniai nebeauginama :) Šiaip bet kokiu atveju, jei auginama daugiau, nei 1 aras, kaupimas (aeravimas?) turėtų būti mechaninis, nes kitaip kauptukas prie plaštakos priaugs :) Yra manau auginančių ežiose, nelabai žinau kaip jose apkaupiama, nors ir susitaupo 33 % žemės, bet vagose priežiūra turbūt paprastesnė, jei augini plius minus ekologiškai, jei nupurški herbicidais, tai ir ežiose nelabai sunku žemę pajudinti, kad šaknys pakvėpuotų. tai va tiek, o šiaip tai mokomės mokomės ir dar kartą mokomės :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Elona, bent jau aš pernai sodinau į "bulvines" vagas ( 70 cm), profesionalai bulvininkai, gal nenušsaus, jei taip seniai nebeauginama :) Šiaip bet kokiu atveju, jei auginama daugiau, nei 1 aras, kaupimas (aeravimas?) turėtų būti mechaninis, nes kitaip kauptukas prie plaštakos priaugs :) Yra manau auginančių ežiose, nelabai žinau kaip jose apkaupiama, nors ir susitaupo 33 % žemės, bet vagose priežiūra turbūt paprastesnė, jei augini plius minus ekologiškai, jei nupurški herbicidais, tai ir ežiose nelabai sunku žemę pajudinti, kad šaknys pakvėpuotų. tai va tiek, o šiaip tai mokomės mokomės ir dar kartą mokomės :)

Na reiks tau miescionims dabar paaiskinti kas yra ezia?Tai -Lysve?Jei tai lysve,tai kaip joje pajudinti zeme?nebent su sakemis?Jei 30 aru :eusa-doh:

Kam reikia kad saknys kvepuotu?Kam reikia apkaupineti,kad piktzoles apversti ar patys cesnakai i virsu lipa?

Nepykit,jei ka uz daug kvailu klausimu,mokomes dar tik

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...