Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Dėkui, Pauliau.

Esam miestiečiai, pasiruošę parduoti namą pirkti sodybą ir užsiimti biohumuso gamyba.

Aišku, anksti dar kalbėti, bet pabandysiu paauginti česnakus: be mėšlo, su mėšlu, su biohumusu.

Jei česnakų mylėtojai nenubyrės, parašysiu, kaip sekėsi :D

siaip tai cesnakus ir priklauso mulciuoti su meslu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Giedriau na aš stipriai abejočiau dėl česnaku mulčiavimo mėšlu. Sunku man issivaizduoti tarkim, kaip turėtu atrodyt 10 arų česnakų mulčiuotu mėšlu. Kiek žinau mulčiuoti galima pjuvenomis, durpėmis, šiaudais. Beto Bazile o kokiu principu jus ta biohumusa ruosiatės gaminti, kažkas panašaus kaip sliekidę ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Aš jau rugpjūčio pirmoje dekadoje kasiu žieminius česnakus, kad jie subręstu, pasidarytu kietos galvutes, auginu sau. Parduoti teko į baze, prieš 6 metus, Jų nerišu, o tik su dalgiu nupjaustau žiedynus. o tręšimas perpuvusiu galvijų mėšlu arba srutomis ( 1dalys srūtų / 10 vandens). Šiemet mėginsiu parduoti, bus neblogas derliu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Aš jau rugpjūčio pirmoje dekadoje kasiu žieminius česnakus, kad jie subręstu, pasidarytu kietos galvutes, auginu sau. Parduoti teko į baze, prieš 6 metus, Jų nerišu, o tik su dalgiu nupjaustau žiedynus. o tręšimas perpuvusiu galvijų mėšlu arba srutomis ( 1dalys srūtų / 10 vandens). Šiemet mėginsiu parduoti, bus neblogas derliu

laba,o kaip su dalgiu ziedynus nupjauni, tai nusipjauna visi lapai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atrodo, jie kažkuo gali būti apdoroti, kad nesudygtų parduotuvėse. O jei ir sudygtų pasodinus, tai kažin ar mūsiškę žiemą ištvertų.

Vat,idomu.Siaip ,tai jie jau po Nauju metu dygti pradeda, kai siltai palaikai.O jei durpemis pamulciuoti,tai nesusaltu :eusa-think: Nejau nieks nebande?Na jau tie kinietiski, tai graziai atrodo :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar tiksliai nebepamenu bet žinau, kad česnaku tiek vasarinių tiek žieminių lietuviškų veisliu yra labai mažai. vasariniai lietuviški vasariai berots vadinas o žieminiai - žiemiais

‘Vasariai’ - vasarinių česnakų vidutinio ankstyvumo veislė. Vasarinių česnakų ropelės išorinis lukštas baltas. Ropelę sudaro 10–16 baltų skiltelių, išdėstytų ropelėje koncentriškai dviem ratais. Ropelės vidutinio stambumo. Vidutinė prekinės ropelės masė svyruoja apie 21 – 27 g.

‘Žiemiai’ – žieminių česnakų vidutinio ankstyvumo veislė. Česnakų ropelės didelės, plokščiai apvalios, dengiamieji lukštai balti. Vidutinė prekinės ropelės masė svyruoja apie 60 – 80 g. Ropelę sudaro 6-8 (pasitaiko ir daugiau) baltų skiltelių. Skiltelių dengiamieji lukštai gelsvi su violetiniu atspalviu. Žiedynas sudarytas iš išorinių svogūnėlių, kurie yra labai smulkūs.

Česnakai labai jautrus klimato pokyčiams todėl atvešti iš užsienio lenkijos ar olandijos gali tiesiog pas mus neaugti, net nekalbu apie kinietiškus. Užtikrinančiausi tai Lietuviškos veislės. labai svarbi taisyklė perkant sėkla jei skiltelės didelės tai ir česnakų galvos bus gražios jei skiltelės užvargusios galvytės mažos, tai tokie net žiemos šalčių iškęsti nebesugeba, o ir iškentę pavasarį prastai auga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiemet ir aš česnakais bagota :lol: Palyginus su kitais metais, tai šiemet super ir vasariniai ir žieminiai. Nuo seno rišu česnakus ir skabau žiedynus, bet kodėl nežinau, taip reikia-sakė bobutė :icon-rolleyes:

Vieną dalį žieminių(kur sodinau rudenį) jau nuėmiau, nes kažkaip pradėjo žemėj nykti, bijojau, kad paskui jų nerasiu...

Esu pasodinusi pavasarį kažkokius (bandžiau pagal struktūrą žiūrėti ar žieminiai, ar vasariniai, tai ir nesupratau), pirkau maximoj nukainuotus, gal kg koks 1,99 kainavo, ai sakau ant durniaus pasodinsiu-tai dabar jie tokie gražūs, vešlūs, pagal mano naminius vasarinius palyginus, tai gal sakyčiau bus žieminiai.

Kada pagal Paulių reikia nuiminėti česnakus :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pirmiausiai reikia atsižvelgti i sodinimo laiką. jei žieminiai tai jau senokai nuimt reikėjo jų nuėėmimo bumas buvo prieš 2 savaites. Aš pats tik savo žieminius nuėmiau praitą savaitgalį. Bet pastebėjau kad jau vienas kitas issiaižėjas buvo o tai nėra gerai. vasariniai česnakai jei dar ligos ar kokie kiti veiksniai lapu nepanaikino, nenudžiovino tai jie dar gali augti iki rugpjučio vidurio. bet vienodo lauko nerasi tai ir laikas nuėmimo skirias. svarbiausiai nesuvlint nes jie perbrendę pradeda vėl nykt ir prarasti savo svorį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai reiškiasi gerai, kad aš savo naminius žieminius jau nuėmiau, galvutės dar nesuskilusios :lol:

Vat įdomu, kas ten bus per hibridai, nes pas vienus lyg ir yra storas stiebelis, o pas kitus ne, bet visi super sultingais ir dideliai žaliais lapais, kiek suprantu, tai jie dar tikrai nori augti :lol: , kažkokia "mešanka" :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...