Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Silva. Manau, kad viskas priklauso nuo to kada česnakus parduodi: rudenį tai ar vasariniai ar žieminiai labai brangūs nebus, kokie 4-6 litai (praeitais metais taip buvo, jei parduosi maišais). Apie sausį tai kainos apie 10 litų(vasarinių, bet irgi didesnis kiekis). Pavasarį, jei išlaikai, tai ir pelnas atsiranda geras, turbūt kaip ir su visa žemės ūkio produkcija.

Dėl to kas labiau apsimoka tai turbūt sunku pasakyti, žieminiai tai juk kokius 2 kart sunkesni(bent jau pas mane), tai realiai gaunasi, kad 2 kart mažesnės išlaidos priežiūrai. Kaina manau 2 kart nesiskiria žieminių ir vasarinių, nebent vėlyvą pavasarį.

Bet va pas Paulių tai vasariniai kažkokie černobiliečiai su maniškiais lyginant, tai su žieminiais(maniškiais) turbūt (jei galva bus proporciga lapams) būtų lygūs, o išsilaikytų daug geriau, tai va ir patark kas geriau :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačių visiems už komplimentus :) . Na mano česnakai tikrai radijacija nepaveikti ir genetiškai nemodifikuoti. Tiesiog juos sugalvojau auginti norint įrodyti visiems, kad ir Lietuvoje vasariniai česnakai gali augti ir duoti nemažą derlių. Įdėja gimė 2010 metų žiemą susiginčyjus su turgaus močiutėmis, jų teigimu vasariniai labai sunkiai auga ir gražių nepavyksta užauginti. Taigi šį mitą man pavyko sugriauti, bent kol kas aš jais gruožiuosi ir išdidžiai galiu pasigirti. Mano nuomone žieminius yra lengviau auginti ir gaunamas derliaus priedas didesnis, bet kita vertus ju kaina mažesnė ir išlaikymas sudėtingesnis. vasarinius sunkiau auginti čia jau reikia daugiau žinių nei galvojimo , kad pasėsi pavasari ir rudeni pjausi. Kaip ir kiekvienas augalas , česnakai turi savo fiziologinius ciklus, ontogenezės etapus. kiekviename etape yra kritiniai aspektai. nežinant jų ar nesuspėjus viska padaryt laiku turime tai ka duoda salygos ir gamta. Aš labai džiaugiuosi, kad atsiranda žmonių besidomičių ta tema ir noriai diskutuojančių. Jau kitiems metams planuoju savo eksperimentus pratęsti tik didesniais kiekiais ir plius žieminiu užsisėsiu.

Pagarbiai, Paulius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

taip pat šiemet planuoju eksperimentiniu būdu išsiaiškint kokiu metu reikia surišti vasariniams lapus, ir ar išvis juos reikia rišti.

Manau, kad risti reikia.As kiekvienais metais sodinu sau vasarinius cesnakus ,tai jei nesurisu jie pradeda leist papildomus lapus ir giliau i zeme lyst, tai dar prisiaugina papildomu mazu skilteliu, kurios nespeja vis tiek uzaugti ,tai gaunasi, galvute su daug mazyciu skilteliu.Nors gal ir visokiu veisliu yra, patari sunku :eusa-think: Ir dar vienas minusas vasariniams cesnakams,tai risimas. :icon-evil:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet tikrai, kaip vasariniams, tai skilteles labai dideles ir kaip matosi jiems dar augt ir augt, o zieminius tai jau greitai ir kast reiks.Tai gali buti ,kad ir uzaugs tokie pat kaip ir zieminiai.Bet pasiskaitymo apie cesnaku auginima seip tai tikrai mazoka, o visa ka skaiciau ,tai tikrai niekas nerisa.Nezinau gal as per giliai sodinu, kad jie rudeniop pradeda i zeme lyst giliau ir auginti nauju skilteliu.O zeme pas mane daugiau prie molio.Pas mane zymiai mazesni ir jau lapai gelsta,aisku auginu sau ,tai nelabai ir trest stengiuosi, kokie uzaugs tokie.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip, Pauliau tavo cesnakai auga?Ar risai virsuneles?Mano darze jau intensyviai pradejo lapai geltonuoti.Tai gal ir nerisu.Bet uzaugo mazi.As manau, kad jau man ir rusi reikia keist, gal sakau jau per daug metu, tai ir issigime.O jei tikrai nuspresiu augint cesnakus pardavimui, tai tikrai noresiu konsultacijos.As vis dar bijau su realizacija.Pilni turgus cesnaku.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki na pas mane jie dar žaliuoja bet galvoju pradžiai jau viena lysvę reiktu pabandyti surišti. Česnakai visi yra geri tik reikia juos devirusuot nes sodinant skiltelėmis metai iš metų plinta pagrindinis česnakų virusas česnakinė mozaika. Kurios dėka česnaku lapai tampa margi ir galai pradeda anksti džiūti. Norint įsiveisti gera sėklini laukeli pradinę medžiagą reikia sėti gauta iš orinių svogūnėlių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki na pas mane jie dar žaliuoja bet galvoju pradžiai jau viena lysvę reiktu pabandyti surišti. Česnakai visi yra geri tik reikia juos devirusuot nes sodinant skiltelėmis metai iš metų plinta pagrindinis česnakų virusas česnakinė mozaika. Kurios dėka česnaku lapai tampa margi ir galai pradeda anksti džiūti. Norint įsiveisti gera sėklini laukeli pradinę medžiagą reikia sėti gauta iš orinių svogūnėlių.

Labuciai.Vasara, darbo daug,bet karts nuo karto vis pripuolu prie kompo.As vis su tais cesnakais suku galva :) Bet,jei man is oriniu sejinuku pradet, tai labai jau uztruks, nes as ju siemet neprisiauginau.Sakau gal kas turetu ju parduoti?Bet gal ir skilteles galima ,kazkaip pabeicuoti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Malonu Silva tave retkarčiais pamatyt šiame forume ir tavo žinutes paskaityt. Na apie beicus nežinau dar nieko bet šiap prieš sodinimą patartina labai silpname kalio permanganato tirpale skilteles pamirkyti, tuomet žūva dauguma mikrosporų ir puvinių sukelėjų. Tik labai atsargiai reikėtų su kalio permanganatu nes perdidelis jo kiekis užmuša česnako daigumą

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki česnakų karaliai ir karalienės!

Auginamės česnakus sau. Labai juos mėgstam. Žieminių dar nekasiau, nes noriu išsiauginti švarios sėklos iš orinių svogūnėlių. Dar visi oriniai uždaryti luobelėje. O vasarinius sodinti pavėlavau, tai šie visai nedideli :icon-redface:

Patarkit. Žinau, kad česnakai nemėgsta šviežio mėšlo. O, jei dabar į suartą dirvą išbarstyti mėšlą, gal iki sodinimo laiko jis "perdegtų"?

Kitas klausimas, susijęs su mėšlu: žinau, be mėšlo nebus gero derliaus. Bet juk mėšlas duoda didelį nitratų kiekį daržovėse. Tai kaip čia su tais "sveikais lietuviškais česnakais, užaugintais ant mėšlo"?

Ačiū.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveikas na šviežias mėšlas yra tas kuris dar nesusistovėjas, jo struktūra neperpuvusi. O žieminių česnakų sėjai tinka tik pasistovėjas mėšlas kuriame jau perdegusios piktžolių sėklos, supuvusi šiaudų struktūra ir jis nebėra toks aitrus ir deginantis augalus. Na kas liečia nitratus jų pilna visur žemėje, vandenyje, daržovėse. Nitratų didžiausias šaltinis mano nuomone būtu srutos, o mėšlas tai organine trąša jame vyrauja pagrindiniai mikro ir makro elementai reikalingi augalo augimui ir vystimuisi. Mėšlas dar žomogui nepakenkė, nebent paslydus ant jo :D :D :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...