Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Sveiki, česnakų augintojai! Ilgą laiką buvau tylusis skaitytojas, stebėtojas Jūsų įvairių patirčių, auginimo vingrybių. Pagaliau ir aš užsiregistravau, tad prašom priimti į savo būrį ir mus. Auginame beveik 50 arų žieminių česnakų, pirmi metai. Įkeliu foto, savo česnakų lauko, prieš savaitę buvom nuvažiavę ravėti, tai perėjus per lauką radau nemažai tokių gerokai apdžiūvusių, nuskurdusių česnakų. Sakykite ar reikia juos pašalinti iš lauko, kad kitų neapkrėstų? Ar tegu sau trunyja ir toliau?

Sunku nuravėti tokius plotus labai, ir ypač liūdna, kad tokių lietingų orų 'dėka' vos nuravėjus žolės iš naujo prigyja ir toliau auga.

Ir dar klausimas būtų dėl trešimo. Kitame lauko gale kažkodėl skurdesni česnakai auga ir taip ryškiai. Ar verta dar juos bandyti kuo patręšti? Ar jau be šansų, kad kas padės jiem paaugti?

Sveika prisijungusi i česnakiniku būri :eusa-clap: čia laukiami visi kas augina česnakus,kuo daugiau žmoniu dalinasi patirtimi tuo lengviau prižiūrėti česnakus :eusa-dance: .Plotas ne mažas šeimai prižiurėti darbo užtenka ,foto nematau :eusa-think: ,dabar toks laikas kad ka nors daryti neapsimoka liko apie 2 savaites iki kasimo,dabar belieka :eusa-pray: gero oro ir kaupti jėgas kasimui :eusa-whistle: ,ju tokiam plotui tikrai prireiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveika prisijungusi i česnakiniku būri :eusa-clap: čia laukiami visi kas augina česnakus,kuo daugiau žmoniu dalinasi patirtimi tuo lengviau prižiūrėti česnakus :eusa-dance: .Plotas ne mažas šeimai prižiurėti darbo užtenka ,foto nematau :eusa-think: ,dabar toks laikas kad ka nors daryti neapsimoka liko apie 2 savaites iki kasimo,dabar belieka :eusa-pray: gero oro ir kaupti jėgas kasimui :eusa-whistle: ,ju tokiam plotui tikrai prireiks.

Malonu ;) dalinsimės patirtimi ir mes kai tiko jos prikaupsime! O kol kas mokytis tik reik mums.

Tai ką, kaip suprantu mums dabar liko :eusa-pray: dėl gražių orų. O tai ir ravėt jau nebeapsimoka? Man kažkaip panašu, kad už poros savaičių dar nereikės kasti jų, pakankamai gerai dar žaliuoja (foto jau matosi aname poste)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, česnakų augintojai! Ilgą laiką buvau tylusis skaitytojas, stebėtojas Jūsų įvairių patirčių, auginimo vingrybių. Pagaliau ir aš užsiregistravau, tad prašom priimti į savo būrį ir mus. Auginame beveik 50 arų žieminių česnakų, pirmi metai. Įkeliu foto, savo česnakų lauko, prieš savaitę buvom nuvažiavę ravėti, tai perėjus per lauką radau nemažai tokių gerokai apdžiūvusių, nuskurdusių česnakų. Sakykite ar reikia juos pašalinti iš lauko, kad kitų neapkrėstų? Ar tegu sau trunyja ir toliau?

Sunku nuravėti tokius plotus labai, ir ypač liūdna, kad tokių lietingų orų 'dėka' vos nuravėjus žolės iš naujo prigyja ir toliau auga.

Ir dar klausimas būtų dėl trešimo. Kitame lauko gale kažkodėl skurdesni česnakai auga ir taip ryškiai. Ar verta dar juos bandyti kuo patręšti? Ar jau be šansų, kad kas padės jiem paaugti?

iš tų kur paskutinėje nuotraukoje galite jau nieko nesitikėti, jie jau pažeisti pūvinio

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

norėčiau jungtis į jūsų būrį.. kol kas česnakų auginome tik keletą vagų asmeniniams poreikiams, tad neturiu nei ko parodyti, nei galiu labai skųstis ar patirtimi dalintis.. bet dabar rudenį "planuoju" sodinti šiek tiek daugiau.. tad manau ir klausimų bus, bei patirties įgysiu ..

dabar pagrindinis tikslas nusipirkti kokybiškos sėklos.. jei kas iš forumo dalyvių planuojate parduoti, informuokite..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

norėčiau jungtis į jūsų būrį.. kol kas česnakų auginome tik keletą vagų asmeniniams poreikiams, tad neturiu nei ko parodyti, nei galiu labai skųstis ar patirtimi dalintis.. bet dabar rudenį "planuoju" sodinti šiek tiek daugiau.. tad manau ir klausimų bus, bei patirties įgysiu ..

dabar pagrindinis tikslas nusipirkti kokybiškos sėklos.. jei kas iš forumo dalyvių planuojate parduoti, informuokite..

Sveika prisijungus i česnakininku būri :eusa-clap: Kas kiek kokybiškos sėklos turės niekas negali pasakyti kol nenukas nes šiemet labai nepalankūs metai česnakams,kuriame kraste randiesi iš anketos nelabai suprasi :eusa-think: žiurint kokio kiekio reikės kažkiek ir aš turėsiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, siandien buvo puiki diena raveti cesnakus, kitaip sakant pasinaudojau nemokamu fitneso, seipingo ir soliariumo abonementu :lol:

Bet ne apie tai, isroviau kelis cesnakus smalsumo vedamas, dabar atiduodu vaizdelius jusu teismui...

Ir dar, neuzkalnu jau derliaus nuemimas, visiems gero upo dirbant.

P.S. atleiskite uz oftopika, bet gal kas marinavotes ziedstiebiu ? Ar pagelbejo mano receptas ? Ar ragavote ar skanu?

post-7467-14152180919_thumb.jpg

post-7467-141521809194_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas kiek kokybiškos sėklos turės niekas negali pasakyti kol nenukas nes šiemet labai nepalankūs metai česnakams,kuriame kraste randiesi iš anketos nelabai suprasi :eusa-think: žiurint kokio kiekio reikės kažkiek ir aš turėsiu.

Puikiai suprantu, kad spręsti apie derlių sunku kol jis yra žemėje.. O tuo labiau apie kokybę.. noriu pirkti sėklą iš jau turinčių patirtį augintojų, kurie tikiuosi nenorės susigadinti savo vardo ir bet kokio š... neparduos..

tikslaus kiekio pasakyti negaliu, nes nežinau kokios bus kainos.. bet manau mažiausiai pirksiu apie 100 kg. Dabar tik galvoju kaip daryti geriau, pirkti po nedaug iš daug augintojų ar iš kelių augintojų..

Kas liečia Lietuvos atstumus, tai man kliūties nėra..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, siandien buvo puiki diena raveti cesnakus, kitaip sakant pasinaudojau nemokamu fitneso, seipingo ir soliariumo abonementu :lol:

Bet ne apie tai, isroviau kelis cesnakus smalsumo vedamas, dabar atiduodu vaizdelius jusu teismui...

Ir dar, neuzkalnu jau derliaus nuemimas, visiems gero upo dirbant.

P.S. atleiskite uz oftopika, bet gal kas marinavotes ziedstiebiu ? Ar pagelbejo mano receptas ? Ar ragavote ar skanu?

Aš užraugiau 50 l bačkute dar pilnai neirūge bet ragavau skonis neblogas idomus :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas.Cia mano pirmieji gyvenime,experimentiniai cesnakai.Iskasiau liepos 9d.kitus kasiu po 2 savaiciu,bus ka palyginti.Sodinau spalio viduryje,augo visa laika po siaudu mulciu.Galvojau,kad gali nuo dregmes paputi,bet nei velnio,jie nepapuvo ir ligu,kaip ir nesimato,jokiu.Kitais metais ketinu 10aru uzsodinti kaime.Galvoju uzmulciuoti,kad nereiktu laistyti ir raveti.Ar esate kas taip augines didesniame plote?Idomu butu pakalbeti apie = ir-

Labai noreciau su Pauliumi pakalbeti apie zieminius,vasarinius,sekla,tresima,literatura,mulca,muges ir t.t.Parasiau tau i PM,laukiu,nesulaukiu

post-10636-141521809249_thumb.jpg

post-10636-141521809252_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Aš jau ko gero šį savaitgalį rausiu savo derlių. Jau viršutiniai lukštai skilinėja, bijau, kad po 2 savaičių reiktų po skiltele rankiot. :icon-confused: Vat koks mano derlius. Jokios chemijos nenaudojau tik rudeni mulčiavau mėšlu, tad manau visai neblogas derlius. Tie mažiukai, tai iš orinių svogūnėlių auginti. Žiūrėsiu kas kitais metais iš jų išeis.

P.S. Užmarinavau ir aš kelis stiklainiukus žiedstiebių, dar neragavau, bet turėtį būt skanu, o taip tai viskas ant žemės lėkdavo... :icon-rolleyes:

post-5054-141521809254_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi cesnaku augintojai!

Norejau pasiteirauti ar kas jau nukasinejate cesnakus, sendien pabandziau keleta isskasti visai nieko jau cesnakai atrodo.

cia mazesnius isroviau ;D

3050cec0d9b6bb6d85c360bf0ec179f4768.JPG

e5f89376ec2d85e482fb677e6c4d5d3e977.JPG

Nes nesu tikras kada juos tureciau nukasineti, baisu kad nesuskilinetu.

Tai kokio didzio bus didesni :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki as jau sendien pavakary kasiu cesnakus nes noriu kad geriau pradziutu. Zada ateinancias pora dienu sauletus orus tai man jie pradziutu :D PS as jau siandien dirbau pas ukininka ir nueminejom cesnakus tai dar puse liko ryt po pietu turetume pabaikti. (15 aru laukas pas ji) o pas mane tik 2 aru tai per vakara turetume ir nukasti dviese :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi kas ruošiatės kasti paragaukite česnakus ar jie turi jau pilnai sukaupę eterinių aliejų nuo kuriu priklauso česnako skonis ir išsilaikymas. Šiuo metu pastebėjau kad esant per daug lietingiems metams česnakai be jokio vargo augo ir sparčiai pūtėsi, tačiau su skoniu dar nekas jie tokie saldžiarūkščiai ir ne aštrūs. per anksti nukasus drėgme išgaruos ir jie prastai laikysis (greičiau išdūlės.). Čia tik mano pasamprotavimai įdomi ir jūsų nuomonė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi kas ruošiatės kasti paragaukite česnakus ar jie turi jau pilnai sukaupę eterinių aliejų nuo kuriu priklauso česnako skonis ir išsilaikymas. Šiuo metu pastebėjau kad esant per daug lietingiems metams česnakai be jokio vargo augo ir sparčiai pūtėsi, tačiau su skoniu dar nekas jie tokie saldžiarūkščiai ir ne aštrūs. per anksti nukasus drėgme išgaruos ir jie prastai laikysis (greičiau išdūlės.). Čia tik mano pasamprotavimai įdomi ir jūsų nuomonė?

Neblogas pastebėjimas. Perskaičiau ir nulėkiau ragaut... Dar ne kaži kas. :eusa-snooty: Ko gero teks tik labiausiai nugeltusius išrinkt o kitus palikt .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki visi cesnaku augintojai!

Norejau pasiteirauti ar kas jau nukasinejate cesnakus, sendien pabandziau keleta isskasti visai nieko jau cesnakai atrodo.

Nes nesu tikras kada juos tureciau nukasineti, baisu kad nesuskilinetu.

Mažesni ankščiau subręsta ir pirmi pradeda džiūt, net rekomenduojama sodinant rūšiuot sėklą pagal dydį, kad kasant nereiktų rankiot... aš kai nedaug sodinu tai dar nerūšiuoju, pereinu vis per lauką ir išraunu jau stipriai apvytusiais lapais... aišku auginant didesnį plotą ko gero tai sudėtingiau ir užimtų daug laiko...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...