Jump to content

Šiltnaminės daržovės


shaulinis

Recommended Posts

Apėmė senų gerų dienų nostalgija, kai jaunas buvau, šiltnamius stačiau, agurkų bizniuką sukau. Prdėjau po forumą knaisiotis... Nykuma, negi visai nėra "agurkininkų" :eusa-think:

tais laikais, kai aš užrišau su tuo bizniuku didžiausias peilis buvo netikroji miltligė, įdomu kaip dabar? Taip pat įdomu kiek pažengė mūsu šiltnamiai nuo tū laikų, ar daug kas naudoja "lašalines" ar vis dar šlangas laistymui tampo?

(kažin ar bus iš vis atsiliepimų šitoj temoj :eusa-think: )

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 52
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Labutis, agurku neauginu, bet del saves pasiauginsiu :) noriu paklausti ne i tema: nemaciau/neradau temose apie 'ziemines' statyba (nu cia ta zemlianka kur darzoves/vaisius per ziema laikyti galima). Mano name rusio nebus, tai galvoju kad reiketu statytis ziemine, gal kokiu is gyvenimo praktikos patarimu turetumet, aciu ir dar karta persiprasau, kad ne i tema :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labutis, agurku neauginu, bet del saves pasiauginsiu :) noriu paklausti ne i tema: nemaciau/neradau temose apie 'ziemines' statyba (nu cia ta zemlianka kur darzoves/vaisius per ziema laikyti galima). Mano name rusio nebus, tai galvoju kad reiketu statytis ziemine, gal kokiu is gyvenimo praktikos patarimu turetumet, aciu ir dar karta persiprasau, kad ne i tema :icon-rolleyes:

vaisiams ir darzovems reikalingos skirtingos salygos laikyti, jei nera skirtingu jokiu budu jos negali buti kartu, kad nebutu paskui obuoliai bulves skonio. Del darzoviu laikymo galima butu keltis bulviu tema.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apėmė senų gerų dienų nostalgija, kai jaunas buvau, šiltnamius stačiau, agurkų bizniuką sukau. Prdėjau po forumą knaisiotis... Nykuma, negi visai nėra "agurkininkų" :eusa-think:

tais laikais, kai aš užrišau su tuo bizniuku didžiausias peilis buvo netikroji miltligė, įdomu kaip dabar? Taip pat įdomu kiek pažengė mūsu šiltnamiai nuo tū laikų, ar daug kas naudoja "lašalines" ar vis dar šlangas laistymui tampo?

(kažin ar bus iš vis atsiliepimų šitoj temoj :eusa-think: )

Rimtesni agurkininkai turi lašelinį laistymą, per ten ir patręšia ir palaisto. Su miltlige kovot tikrai manau, kad yra koks nors fungicidas, greičiausiai previkuras ar kažkas panašaus, bet kai pasiklausai kai purškia ir neprėjus nei pusei, ką ten pusei, nei penktadaliui karencijos, tuos agurkus skina ir varo į pardavimą, tai baisu pagalvot ką žmogeliai valgo paskui (o pasiaiškinimas tai absurdiškas - tai ne jau išmesi dabar, visi taip daro...). Galiu pasakyt, ko jau ko, bet agurkų be chemijos beveik niekur nėra, tiek parduotuvėj, tiek turguj (čia galioja šiltnaminiams agurkams).
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tais laikais vežiau agurko lapą į Kauną (kažkur savanoriuose nebepamenu tiksliai) kad nustaytu kas per velnias tuos agurkus puola. išaiškino, kad netikroji miltligė ir pasakė, kad nuo to vaistų nėra apart šiltnamio perkėlimo, su chemija galima tik pristabdyt (šiltnamius po 17 arų per 3 dienas suėsdavo) nenuostabu, kad ir dabar niekas nelaukia to karencinio laiko pabaigos, spaudžia viską ką gali kol nenudvėsė visi agurkai. Tada davė man kažkokios chemijos, panaudojęs sąžiningai palaukiau savaitę, po to gal tik kelis skynimus tenuskyniau. Sekančiais sezonais paprasčiausiu kalio permanganatu papurkšdavau židiniuose vos pastebėjęs miltligę, ligotus lapus skyniau ir mečiau lauk, tiek pat ir dar daugiau laiko išlošdavau. ką šiais laikais žmonės daro tai net nežinau (senai besidomėjau)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apėmė senų gerų dienų nostalgija, kai jaunas buvau, šiltnamius stačiau, agurkų bizniuką sukau. Prdėjau po forumą knaisiotis... Nykuma, negi visai nėra "agurkininkų" :eusa-think:

tais laikais, kai aš užrišau su tuo bizniuku didžiausias peilis buvo netikroji miltligė, įdomu kaip dabar? Taip pat įdomu kiek pažengė mūsu šiltnamiai nuo tū laikų, ar daug kas naudoja "lašalines" ar vis dar šlangas laistymui tampo?

(kažin ar bus iš vis atsiliepimų šitoj temoj :eusa-think: )

Rimtesni agurkininkai turi lašelinį laistymą, per ten ir patręšia ir palaisto. Su miltlige kovot tikrai manau, kad yra koks nors fungicidas, greičiausiai previkuras ar kažkas panašaus, bet kai pasiklausai kai purškia ir neprėjus nei pusei, ką ten pusei, nei penktadaliui karencijos, tuos agurkus skina ir varo į pardavimą, tai baisu pagalvot ką žmogeliai valgo paskui (o pasiaiškinimas tai absurdiškas - tai ne jau išmesi dabar, visi taip daro...). Galiu pasakyt, ko jau ko, bet agurkų be chemijos beveik niekur nėra, tiek parduotuvėj, tiek turguj (čia galioja šiltnaminiams agurkams).

uki, nori tikek, nori netikek, bet kazkada, kai pats turejau siltnami, ryte nupurskes, vakare skyniaus agurkus ir valgiau. ir man buvo pofik, kad purksti....

svarbiausia - nusiploviau juos :D:D:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apėmė senų gerų dienų nostalgija, kai jaunas buvau, šiltnamius stačiau, agurkų bizniuką sukau. Prdėjau po forumą knaisiotis... Nykuma, negi visai nėra "agurkininkų" :eusa-think:

tais laikais, kai aš užrišau su tuo bizniuku didžiausias peilis buvo netikroji miltligė, įdomu kaip dabar? Taip pat įdomu kiek pažengė mūsu šiltnamiai nuo tū laikų, ar daug kas naudoja "lašalines" ar vis dar šlangas laistymui tampo?

(kažin ar bus iš vis atsiliepimų šitoj temoj :eusa-think: )

YRa problemu su miltlige ir dabar, bet svarbu laiku sugaudyt pradzia, chemijos yra pakankamai todel dabar agurkus geri augintojai skina iki salnu.

Ukiau negrazu apie kolegas taip ;)

Juk zinai, kad siltnami karencija perpus, o kartais ir dar ir daugiau mazesne.

Taip chemijos ir trasu naudojam daugiau nei anksciau, bet nemanau kad pas pati labai jau ekologiski kopustai :icon-exclaim:

Pakalbesim, kada turgui placiau, kai sezonas prasides :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apėmė senų gerų dienų nostalgija, kai jaunas buvau, šiltnamius stačiau, agurkų bizniuką sukau. Prdėjau po forumą knaisiotis... Nykuma, negi visai nėra "agurkininkų" :eusa-think:

tais laikais, kai aš užrišau su tuo bizniuku didžiausias peilis buvo netikroji miltligė, įdomu kaip dabar? Taip pat įdomu kiek pažengė mūsu šiltnamiai nuo tū laikų, ar daug kas naudoja "lašalines" ar vis dar šlangas laistymui tampo?

(kažin ar bus iš vis atsiliepimų šitoj temoj :eusa-think: )

YRa problemu su miltlige ir dabar, bet svarbu laiku sugaudyt pradzia, chemijos yra pakankamai todel dabar agurkus geri augintojai skina iki salnu.

Ukiau negrazu apie kolegas taip ;)

Juk zinai, kad siltnami karencija perpus, o kartais ir dar ir daugiau mazesne.

Taip chemijos ir trasu naudojam daugiau nei anksciau, bet nemanau kad pas pati labai jau ekologiski kopustai :icon-exclaim:

Pakalbesim, kada turgui placiau, kai sezonas prasides :D

Nežinau ar tu mane pažįsti ar ne, bet jei sakai kad susitiksim, tai ok, tik nepamiršk prisistatyt. O dėl agurkininkų tai ne šiaip sau tokią nuomonę turiu, nesigirtų ką jie ten "daro" su tais savo agurkais, galvočiau, kad viskas ten gerai.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

as uz polikarbonata .zymiai geresne ir ilgaamziskesne ir uz stikla ir uz politilenine plevele aisku kaina didesne bet ir silumos daugiau.o dar tai dvigabas pleveles sluoksnis irgi neblogai sviesos tik 5-7 % maziau.stikliniui minusas nes jo svoris zymiai didesnis .kai reikia daryti stoglangius manau zymiai sudetingiau.

Ka manote apie nuvaziuojama siltnami pvz taip.pasodini kokius agurkus ar pomidorus ir netoli kokias bulves ankstyvas bulves nukasi i ju vieta pasodini ankstyvas morkas ir pomidoru derliu nuemus uzvaziuoji ant morku paseliu ko pasekoje apie gruodzio menesi kasi morkas sviezias :eusa-violin::eusa-think: .gal kiek durnai skamba bet manau padiskutuoti butu galima .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as uz polikarbonata .zymiai geresne ir ilgaamziskesne ir uz stikla ir uz politilenine plevele aisku kaina didesne bet ir silumos daugiau.o dar tai dvigabas pleveles sluoksnis irgi neblogai sviesos tik 5-7 % maziau.stikliniui minusas nes jo svoris zymiai didesnis .kai reikia daryti stoglangius manau zymiai sudetingiau.

Ka manote apie nuvaziuojama siltnami pvz taip.pasodini kokius agurkus ar pomidorus ir netoli kokias bulves ankstyvas bulves nukasi i ju vieta pasodini ankstyvas morkas ir pomidoru derliu nuemus uzvaziuoji ant morku paseliu ko pasekoje apie gruodzio menesi kasi morkas sviezias :eusa-violin::eusa-think: .gal kiek durnai skamba bet manau padiskutuoti butu galima .

jei tu morku ir tas siltn.bus masinos dydzio -tai gal...bet siaip manau daugiau islaidu ir darbo,negu tos morkos vertos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar ne patogiau auginti gėles daržoves ir tt dēžėse? Vienas išneši (išveži) kitas jų vieton pastatai. Normaliai taip daroma

Manau kad galimu tikrai daug varijantu kad ir su dezem.

kadangi ziema vakarai ilgi nera ka veikti tai vis vienokia kitokia knyga paskaitau.viena buvo apie silktnami.ir ten taip idomiai rase.kai daiginti reikia pomidorus i dezutes ileisti slieku kad jie tan tvarka palaikytu .paskui kai jau paauga pasodinti i didesne dezute su normalia is dirvos zeme netaip nuvarginta kaip siltnamyje zeme dezute turetu buti skyleta kad saknys lengvai galetu augti.kai jau paauga tas dezutes nesti i siltnami ir isdelioti .ir tegul auga pomidorai ar tai agurkai.man pasirode gan neblogas varijantas.siemet zadu keleta savajame siltnamije pomidoru taip auginti. :)

Ka manote?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai, kad kitaip ir nesigaus, visa laiką taip darydavom pradžiai daigus išsiaugini, tada persodini į šiltnamį :eusa-think: dėžes pasiūliau todėl, kad labai jau platų spektrą išvardinai, nuo agurkų iki morkų. Agurkam, pomidoram, kopustam ir morkom skirtingų dirvožemių reikia. Be to tai yra plačiai naudojama (bent jau gėles auginant, narcizus, irisus, tulpes) vienas išrauni, kitas atneši taip po truputi ir keičiasi, nereikia visų ant syk išrauti (kur tiek padėt reikėtu) kalbant apie daržoves reikia dar sąlygas žiūrėt, kad visom tiktu. Pvz (bent mano laikais) pomidoram reikėdavo skersvėjo o agurkam jis kenkdavo, gal dabar jau kitokios veislės auginamos

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar ne patogiau auginti gėles daržoves ir tt dēžėse? Vienas išneši (išveži) kitas jų vieton pastatai. Normaliai taip daroma

Manau kad galimu tikrai daug varijantu kad ir su dezem.

kadangi ziema vakarai ilgi nera ka veikti tai vis vienokia kitokia knyga paskaitau.viena buvo apie silktnami.ir ten taip idomiai rase.kai daiginti reikia pomidorus i dezutes ileisti slieku kad jie tan tvarka palaikytu .paskui kai jau paauga pasodinti i didesne dezute su normalia is dirvos zeme netaip nuvarginta kaip siltnamyje zeme dezute turetu buti skyleta kad saknys lengvai galetu augti.kai jau paauga tas dezutes nesti i siltnami ir isdelioti .ir tegul auga pomidorai ar tai agurkai.man pasirode gan neblogas varijantas.siemet zadu keleta savajame siltnamije pomidoru taip auginti. :)

Ka manote?

gal dar geriau,nes persodinimai augalui turbut nelabai patinka...bet cia kai turi 10 daigu,o jei 300?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aisku cia jau sudetingesnis varijantas reiktu 300 dezuciu .jau reiktu aisku ir patalpos nemazos tas dezutes padeti juk vienos ant kitos tai deti negali .reiktu tada gal koki bent 1 trecdali taip ten kur bus dezutes siltnamio dirvozemis vistiek kazkiek pailses .ar kaip nors jam givybe bandyt prikelti.ce mana reiktu rimciau pagalvoti kaip per tuos metus jam leisti daugiau atsigauti.o kitais metais kitoj vietoje dezutes deti. :eusa-doh: .ka manot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na matai reikia kalbėti konkrečiau, ką nori auginti. Agurkams, pomidorams persodinimas tik į sveikatą o daigus tai gali ir keliais aukštais auginti jei tarpai pakankamu (tiksliau jei pakanka šviesos). svogūnines gėles be didelio galvos skausmo kraudavom viena ant kitos tas dėžes ir palikdavom, kai jau pradėdavo dygti tada šiltnamyje išdėliodavom

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...