Jump to content

Kuo kaime gyvenimas pranasesnis uz gyvenima didmiestyje?


dariusk

Recommended Posts

sunku kalbėti Lietuvoje apie gyvenima kaime ir mieste, nes, visų pirma, galima kaime gyventi, o dirbti mieste, arba gyventi mieste, bet taip kaip kaime ir visa tai todel, kad pvz. Vilnius buvo kaimas ir liko kaimas, lyginant su MIESTAIS ...

tik kad padaugėjo žmonių, statinių ir greičio matuoklių :) ... iš to ir problemos, visur grūstys, smogas, šiukšlės, šunų nušiktos pievelės, dėl per siaurų gatvių susidarantys kamščiai (ir nereikia sakyt, kad automobilių daug), nesveikos butų nuomos/pirkimo kainos, "pigios" daržovės ūkininkų turgeliuose, laisvalaikis .. sporto klubas, baseinas, kinas, picos ..

miestas labai tinkamas, jei nesinori būti atsakingu už save, nuo taves nepriklauso, kaip greit vaziuoja troleibusas, kada pradeti darba, nereikia galvoti, kada pietauti, nes pietauti privalai 12h ir 17h vaziuoti namo jei nori uždirbti 2k Lt, o jei nori uždirbti bent 5k Lt tuomet važiuoti namo 20h ir tt ...

didžiausia problema, kad šiuolaikinės merginos nebenori būti "kaimietėmis" .. va todėl daug vyrų ir vargsta :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 174
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

sunku kalbėti Lietuvoje apie gyvenima kaime ir mieste, nes, visų pirma, galima kaime gyventi, o dirbti mieste, arba gyventi mieste, bet taip kaip kaime ir visa tai todel, kad pvz. Vilnius buvo kaimas ir liko kaimas, lyginant su MIESTAIS ...

tik kad padaugėjo žmonių, statinių ir greičio matuoklių :) ... iš to ir problemos, visur grūstys, smogas, šiukšlės, šunų nušiktos pievelės, dėl per siaurų gatvių susidarantys kamščiai (ir nereikia sakyt, kad automobilių daug), nesveikos butų nuomos/pirkimo kainos, "pigios" daržovės ūkininkų turgeliuose, laisvalaikis .. sporto klubas, baseinas, kinas, picos ..

miestas labai tinkamas, jei nesinori būti atsakingu už save, nuo taves nepriklauso, kaip greit vaziuoja troleibusas, kada pradeti darba, nereikia galvoti, kada pietauti, nes pietauti privalai 12h ir 17h vaziuoti namo jei nori uždirbti 2k Lt, o jei nori uždirbti bent 5k Lt tuomet važiuoti namo 20h ir tt ...

didžiausia problema, kad šiuolaikinės merginos nebenori būti "kaimietėmis" .. va todėl daug vyrų ir vargsta :D

Dėl merginų nesutinku! Mano viena pažįstama vilnietė nuo gimimo antrą Kalėdų dieną ištekėjo už savo bendraamžio ūkininko (jiems abiems apie 30 m.), gyvens kaime. Kita pažįstama vilnietė irgi draugauja su kaime gyvenančiu vyruku, užsiimančiu amatais. Jiems irgi plius 30. Gal reikia labiau subrendusių, atsakingų merginų ieškot? Mieste per daug laisvų merginų, o kaime - vaikinų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jų sūnus nuo mažų dienų su tėvu laikuose praleisdavo, tai nuo kokių 14 metų su traktoriuku dirba, pluša net gražu pažiūrėti. Gal mokslo aukštumų ir nepasieks, tačiau kad rankas teisingas turėsim, tai neabejoju.

Vat šitas man ir nepatinka. Tokių metų žmogaus pagrindinis darbas - mokslas. Žinoma, jam žymiai smagiau po laukus trankytis, nei galvą laužyt prie knygų, bet čia tėvų pareiga padaryt taip, kad ateityje jis galėtų rinktis kur ir kaip gyventi. 14 metis negali pats nuspręst, kad jis visą gyvenimą norės ūkininkaut. Vasarom, jei noro yra prašom, aš irgi iš kaimo nenorėdavau grįžt, bet nieks neklausė mano norų.

Neprieštarauju.:) Tik aš dažnai taikau gyvenime taikau pricipą "programa min. ir programa max.". Nežinau, ar tai gera filosofija, tačiau pagal ją aš džiaugiuosi bent tuo, kad vaikas bando kažkuo užsiimti, skirtingai nuo jo "kolegos", kuriam tik alus ir draugai galvoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl merginų nesutinku! Mano viena pažįstama vilnietė nuo gimimo antrą Kalėdų dieną ištekėjo už savo bendraamžio ūkininko (jiems abiems apie 30 m.), gyvens kaime. Kita pažįstama vilnietė irgi draugauja su kaime gyvenančiu vyruku, užsiimančiu amatais. Jiems irgi plius 30. Gal reikia labiau subrendusių, atsakingų merginų ieškot? Mieste per daug laisvų merginų, o kaime - vaikinų.

:) labai gerai parašėte. ir sutapk man, kad abi merginos turi bent 30 metų...:) O jei rimčiau, tai bent jau man pasirodė labai didelis skirtumas tarp 22-27 ir 27-xx metų amžiaus merginų. Turiu omeny pasaulėžiūrą, vertybių sistemą ir pan. Nežinau, kaip reikėtų susirasti/išsirinkti gyvenimo draugę, jei taip atsitiktų. Bet gal čia dėl to, kad aš senstu..:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl merginų nesutinku! Mano viena pažįstama vilnietė nuo gimimo antrą Kalėdų dieną ištekėjo už savo bendraamžio ūkininko (jiems abiems apie 30 m.), gyvens kaime. Kita pažįstama vilnietė irgi draugauja su kaime gyvenančiu vyruku, užsiimančiu amatais. Jiems irgi plius 30. Gal reikia labiau subrendusių, atsakingų merginų ieškot? Mieste per daug laisvų merginų, o kaime - vaikinų.

:) labai gerai parašėte. ir sutapk man, kad abi merginos turi bent 30 metų...:) O jei rimčiau, tai bent jau man pasirodė labai didelis skirtumas tarp 22-27 ir 27-xx metų amžiaus merginų. Turiu omeny pasaulėžiūrą, vertybių sistemą ir pan. Nežinau, kaip reikėtų susirasti/išsirinkti gyvenimo draugę, jei taip atsitiktų. Bet gal čia dėl to, kad aš senstu..:)

Širdies reikaluose niekas niekada nesensta:) Labai svarbu ar žmogus suaugęs dvasine prasme (juk gali tap ir nesuaugti iki pat senatvės), ar pasiruošęs santykiams :eusa-doh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O, prшsiminiau dar porą vilniečių, ištekėjusių už kaimiečių vyrų ir laimingai gyvenančių kaime! :eusa-dance:

idomiai cia kaip mada jau tapo Vilniuje :D

Dėl merginų nesutinku! Mano viena pažįstama vilnietė nuo gimimo antrą Kalėdų dieną ištekėjo už savo bendraamžio ūkininko (jiems abiems apie 30 m.), gyvens kaime. Kita pažįstama vilnietė irgi draugauja su kaime gyvenančiu vyruku, užsiimančiu amatais. Jiems irgi plius 30. Gal reikia labiau subrendusių, atsakingų merginų ieškot? Mieste per daug laisvų merginų, o kaime - vaikinų.

o kokiu budu ir kur tokiu merginu galima rast, butu neblogai cia kokia atranka pasidarius :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sunku kalbėti Lietuvoje apie gyvenima kaime ir mieste, nes, visų pirma, galima kaime gyventi, o dirbti mieste, arba gyventi mieste, bet taip kaip kaime ir visa tai todel, kad pvz. Vilnius buvo kaimas ir liko kaimas, lyginant su MIESTAIS ...

tik kad padaugėjo žmonių, statinių ir greičio matuoklių :) ... iš to ir problemos, visur grūstys, smogas, šiukšlės, šunų nušiktos pievelės, dėl per siaurų gatvių susidarantys kamščiai (ir nereikia sakyt, kad automobilių daug), nesveikos butų nuomos/pirkimo kainos, "pigios" daržovės ūkininkų turgeliuose, laisvalaikis .. sporto klubas, baseinas, kinas, picos ..

miestas labai tinkamas, jei nesinori būti atsakingu už save, nuo taves nepriklauso, kaip greit vaziuoja troleibusas, kada pradeti darba, nereikia galvoti, kada pietauti, nes pietauti privalai 12h ir 17h vaziuoti namo jei nori uždirbti 2k Lt, o jei nori uždirbti bent 5k Lt tuomet važiuoti namo 20h ir tt ...

didžiausia problema, kad šiuolaikinės merginos nebenori būti "kaimietėmis" .. va todėl daug vyrų ir vargsta :D

pats kokiam mieste gyveni?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

norint gyventi kaime nebutina ukinkauti, reikia tiesiog gyventi ir megautis tuom

koks tikslas gyventi kaime neukininkaujant? visi pavasari kruta kaip bites laukuose o tu vienas tupi namie :icon-rolleyes:

jei gyvensi kaime tek nori nenori ukininkauti nebet internetu birzu akcijomis prekiausi juk jei gyvensi kaime ir dirbsi mieste uz 20km.pardaveja tai kazi koks ten tavo gyvenimas bus kazi ar pavalgyti dar bus is ko :eusa-think: pasizekit kas kaime neukininkauja arba pijokai arba tinginiai laukiantis pasalpu nuo menesio iki kito menesio :icon-exclaim:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir kaip zmogus pavasari liksi abejingas gamtai kai pries saulute atsisedes pajunti malonia siluma ir vejo gaiva. Mintise pradeda suktis numatomi kasdieniai pavasario darbai ir nerimas ar suspesi , ar viska laiku ar teisingai , kaip tu viska darei pries metus.

Tik staiga tavo mintis nutraukia virs galvos garsas , garsas panasus i giesme. Pakeli akis aukstin ir supranti, kad tave vieversis saukia tarytum ragindamas gana ziemos miegu snausti, pabusk. O pabusti reikia , juk tave saukia ir vilioja i laukus alsuojancios zemes kvapas , pirmieji daigeliai zalumos ir prazyde salpusniu ziedai, rodos niekas nepajegs isplesti is sirdies meiles zemei , kaimui , milimajai , vaikams... Bliamba jauciu apsizliumbsiu :icon-redface: Toks tad tas gyvenimas kaime , sunkus su savo kasdienybe bet savotiskai mielas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir kaip zmogus pavasari liksi abejingas gamtai kai pries saulute atsisedes pajunti malonia siluma ir vejo gaiva. Mintise pradeda suktis numatomi kasdieniai pavasario darbai ir nerimas ar suspesi , ar viska laiku ar teisingai , kaip tu viska darei pries metus.

Tik staiga tavo mintis nutraukia virs galvos garsas , garsas panasus i giesme. Pakeli akis aukstin ir supranti, kad tave vieversis saukia tarytum ragindamas gana ziemos miegu snausti, pabusk. O pabusti reikia , juk tave saukia ir vilioja i laukus alsuojancios zemes kvapas , pirmieji daigeliai zalumos ir prazyde salpusniu ziedai, rodos niekas nepajegs isplesti is sirdies meiles zemei , kaimui , milimajai , vaikams... Bliamba jauciu apsizliumbsiu :icon-redface: Toks tad tas gyvenimas kaime , sunkus su savo kasdienybe bet savotiskai mielas.

... pratesiant minti,

... kazkoki tai gumula staiga pajunti gerkleje ir supranti , tai tavo gyvenimas . Gyvenimas kuri tu nuejai nekarta suklupdamas. Kartais galbut ir veidu i purva ikrisdamas ir to net nenoredamas. Vel keliesi ir eini o gal net leki , neatsisukdamas atgal. Kazkas pasisaipo, kazkas pavydi tau tavo darbo , bet argi tai svarbu. Svarbiausia tai , kad yra tave suprantanciu ir tavimi tikinciu. Deja ju tik vienetai.

Ech tas kaimas ir jo zmones , visi panasus ir tuo paciu skirtingi . Ta upe su krantais apaugusiais alksnimis ir ievom , kada joms prazydus kaimo motereles skuba agurku lisve pasiseti. Tie laukai zaliuojantis palei ta pacia upe kur ir tavo beesa , ispuoseleti zaliuojantis ir kaskart kvieciantis , kad juos aplankytum , apziuretum ar netruksta ko. Ziurek kaip ir vasara atejo ir net nepastebejai , nepastebejai ,kad vaikai jau pliuskenasi toje upeje o tu vis leki per laukus net naktimis . O kaip butu galima apsakyti ta grozi ankstyvo ryto patekant saulei , kada kiekvienas rasos laselis savotiskai graziai blizga , zeri tarsi deimantelis...

Sakot knyga rasyti . Tik , kad manau blauzdos perskystos , gali gautis kaip tam Juozui is serialo "kaimynai" su pavadinimu "visokios mano mintis" kazkada rodyto per BTV :icon-wink:

laukite tesinio :icon-rolleyes::icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, tikrai, Algi, kaip gražu, už širdies griebia :eusa-clap:

Kaime apsigyvenau būtent žiemą ir savo gyvenimo kaime metus skaičiuoju žiemomis - ši jau penktoji. Dar gyvendama mieste, svajojau kaip sėdėsiu šiltoj troboj, girdėsis kaip kūrenasi pečiukas, o už lango apsnigti laukai - ir tokia ramybė viduje, nes sniegas apkloja, nutildo visus sielos triukšmus.

O gervių klyksmai pavasarį! Man nieko nėra gražiau, labai to laukiu. Kaip miesčionė (vis dar dalis manęs tokia yra) pasiimu ansktų rytą puodelį kavos ir tiesiog su pižama einu į ganyklą už trobos, apvartau kojomis šernų išknistus grumstus ir klausausi, kaip visai netoli, kaimyno ganykloje klykia gervės.

O paukščiai žiemą! Už lango barbena ir barbena zylės - pakabinome lašinių ant vielos už vieno lango - prie kurio dirbu, už kito, ir stebime zyles. Jos taip priprato, o gal dar ir dėl šalčio, kad net mums vaikštant po kambarį, jos neišsigąsta mūsų judėesių ir nenuskrenda. Lašinių prikabinome ir dar keliose vietose. Turime lesyklą. Kitąmet daugiau įvairesnių lesyklų statysime, gal įvaresnių paukščių prisiviliosime. Pabandžiau ir šieno nunešti stirnom, keturios ar penkios netoliese vis ganosi.

O kaip pas jus? Kokie paukščiai atskrenda? Ar stirnas, kitus žvėriukus pašeriate. Gal ką gero patartumėte?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

galiu patarti ir paraginti gelbeti kurapkas, statykite jei netingite ir galite pashiures is triju egles saku suremiat surisat kotus virsuje ir viskas, joms dabar tikrai riesta, kietas sniego sluoksnis neleidzia prisikasti prie maisto, o kad palaikytu pastovia kuno temperatura paukstis per para netenka 10% kuno svorio,jei jau syki palesinote tai butinai lesinkite iki geresniu laiku, kitaip po keliu dienu lesykloje rasite neviena lavona, nebent lepe anksciau jusu prasisuks, stirnos vis dar laikosi gerai, taciau greitai tureti pradeti gaisti ten kur maitinasi tik zieminio rapso lapais, mat nuo jo stirnoms prasideda kepenu ciroze. taigi sveikintina iniciatyva sienas vakarienei, jei turite kokio sienainio rulonuose tai zverys irgi liks patenkinti, zodziu rupinames, jei tik galime ir be abejones norime

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...