Jump to content

Namo apsildymas


Overumas

Recommended Posts

Vaikinai, man reikia patarimo. Užtenka čia tik man jums patarinėt  :icon-mrgreen:

Vienžo klausimas paprastas, bet galvos skausmas didelis - kokį šildymo katilą pasirinkt? Namo plotas apie 280 m2. Aišku tiek šildoma nebus. Dabar mintys linksta dėt kombinuotą (malkos+granulės) katilą. Bet su katilo gamintojo pasirinkimu tai totali žopa. Ir vieni giria vienus, kiti kitus. Mūsų visos šildymo sistemos meistras siūlo Atmos. O kaip realiai mūsiškiai lietuviški pvz kalvis? 

Na labai reikia kitų nuomonių, bo aplinkui tik miesčionys su savo centraliniu šildymu. :icon-neutral:

statyk granulini toki kaip as turiu ir malkom gali vasara pasikurenti
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aš tą suvokiu, kad granulės brungu. Todėl ir pasirinktas toks sprendimas, kad pagrinde malkutės, o kai reiks kur išvažiuot 3-4 dienom tai pajungt granules. 

malkos pigu tik tuo atveju jei turi savo miska

vienas pazystamas, megstantis skaiciuoti, palygino malkos+anglys VS granules. Skirtumas gavos 1000 Lt sezonui 

pridekim patoguma ir tai kad nereikia dirbti peckuriu ir kas tada gaunas  :eusa-think:  :eusa-think:  :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vaikinai, man reikia patarimo. Užtenka čia tik man jums patarinėt  :icon-mrgreen:

Vienžo klausimas paprastas, bet galvos skausmas didelis - kokį šildymo katilą pasirinkt? Namo plotas apie 280 m2. Aišku tiek šildoma nebus. Dabar mintys linksta dėt kombinuotą (malkos+granulės) katilą. Bet su katilo gamintojo pasirinkimu tai totali žopa. Ir vieni giria vienus, kiti kitus. Mūsų visos šildymo sistemos meistras siūlo Atmos. O kaip realiai mūsiškiai lietuviški pvz kalvis? 

Na labai reikia kitų nuomonių, bo aplinkui tik miesčionys su savo centraliniu šildymu. :icon-neutral:

 

Sveiki, gal galiu ir as patart, nes su tokia pat problema teko susidert pavasary, kankinausi su malkomis 4 metus, isvaziuojant tekdavo kazko prasyt peciu kurt. Tai sia problema issprendziau ir gan nebrangiai, pastaciau vien granuliny katila stai toky 20kw  http://www.katilaigranuliniai.lt/produktai/granuliniai-katilai/granuliniai-katilai-mini-bio-luxury/, o pirkau as sita katila suwalkuose, nes kaina nuo lietuviskos spekuliantu skiriasi labai labai daug.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

malkos pigu tik tuo atveju jei turi savo miska

vienas pazystamas, megstantis skaiciuoti, palygino malkos+anglys VS granules. Skirtumas gavos 1000 Lt sezonui 

pridekim patoguma ir tai kad nereikia dirbti peckuriu ir kas tada gaunas  :eusa-think:  :eusa-think:  :eusa-think:

Nu blem aruni, nu gaunasi, kad nėra jokios romantikos. Dabar mieste nieko nedarai, a po to ir kaime nieko nedarysi  :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, gal galiu ir as patart, nes su tokia pat problema teko susidert pavasary, kankinausi su malkomis 4 metus, isvaziuojant tekdavo kazko prasyt peciu kurt. Tai sia problema issprendziau ir gan nebrangiai, pastaciau vien granuliny katila stai toky 20kw  http://www.katilaigranuliniai.lt/produktai/granuliniai-katilai/granuliniai-katilai-mini-bio-luxury/, o pirkau as sita katila suwalkuose, nes kaina nuo lietuviskos spekuliantu skiriasi labai labai daug.

Patarkit visi. Kuo daugiau nuomonių, tuo greičiau sprendimas ateis. Nes gruodį jau reiks katilinę įsirenginėt, o galutinio sprendimo dar nėr.

Man kažkaip atrodo, kad man šitas 20kw bus per slabnas. Pas mani trobikė 280 kvadratų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarkit visi. Kuo daugiau nuomonių, tuo greičiau sprendimas ateis. Nes gruodį jau reiks katilinę įsirenginėt, o galutinio sprendimo dar nėr.

Man kažkaip atrodo, kad man šitas 20kw bus per slabnas. Pas mani trobikė 280 kvadratų.

 

Sitas katilas tinka iki 300m2, bet as jo nesiulau ir nesiulau malkinio, kas turi misru ir kurena granulem, pabando malkom tai poto keikia kai reikia valyt ir murzintis. O kas del granuliu tai siemet ju yra ir po 100eur/t. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Be granuliu dar yra sijotos anglys maisiukuose jos pigesnes ir patogu. Dede ir draugas jomis kurena. Peciai lenkiski. Draugas uzkuria peciu ir isvaro savaitei i vokiecius zmonai nereikia daryti nieko. Gryzes sutvarko ir vel savaitelei. Dirba puikiai. Draugui kompas buvo susviles garantinis pakeite. Pas tevus pakraunamas pecius savadarbis namas virs 200kw. 1 kibiras malku ir but neina namuose. Kai sala -20 truputy daugiau malku reikia. Bet as uz automatika.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Patarkit visi. Kuo daugiau nuomonių, tuo greičiau sprendimas ateis. Nes gruodį jau reiks katilinę įsirenginėt, o galutinio sprendimo dar nėr.

Man kažkaip atrodo, kad man šitas 20kw bus per slabnas. Pas mani trobikė 280 kvadratų.

Pernai sprenziau lygiai tokia pat problema.Labai sunku issirinkti kai visi savo giria o konkurentus niekina.Apsistojau prie lietuvisko granulinio BIOKAITRA.ir esu patenkintas nes:   visada prisikviesi serviza ko nelabai pavyks su lenkais nes parduoda perekupas ir dingsta,galima deginti ir medzio ir siaudu granules.taip pat ir malkas,bet nebandziau malkom nes tingiu zaistis ir paisintis.Siaudu granuliu kaina pas mus (gamina bendrove) 80-95e\t.Mano trobelei 170kv.praeita sezona uzteko 5.5t.Pries tai turejau malkini katila, tai kai sudejau malku kaina ,ju gaminima ,sandeliavima, transportavima ir tt sildytis siaudu granulem man gaunasi pigiau.Lenkai taip pat deklaruoja, kad galima deginti siaudu granules bet ,kiek girdejau, sunkiai pavyksta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Del serviso taip  zagranicnas to netures ,nors reiktu pasiklaust :icon-exclaim:  -kaina tik skiriasi -za grnicnos    plius kaime reikia paruost elektros pamaitinima dingus elektrai (kompikui)

Jokiu problemu jei dingsta elektra,nuo likusiu zariju usikuria nors ir visa diena nebuvo elektros.O jeigu nebera zariju katilas bando uzsikurti ,jeigu nepavyksta tiesiog miega ir tada jau reikia paciam uzkurti.Kompike stovi batareike ,islieka visi nustatymai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va kiek patarimų gavau.Juk jūs visi ko gero ne daugiabučiam gyvenat, praktikos daug daugiau turit su tokia aparatūra.

Dar dėl galingumo noriu paklaust. Namas 290 m2, na aišku, atsimeta katilinės ir garažo plotas, šildymui lieka 240 m2. Yra siūloma 25 kw galingumo katilas. Ar užteks tokio? Nes čia vienas sakė, kad reiktų pirkti truputį galingesnį, kad jis nedirbtų pilnu pajėgumu, o liktų rezervo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na va kiek patarimų gavau.Juk jūs visi ko gero ne daugiabučiam gyvenat, praktikos daug daugiau turit su tokia aparatūra.

Dar dėl galingumo noriu paklaust. Namas 290 m2, na aišku, atsimeta katilinės ir garažo plotas, šildymui lieka 240 m2. Yra siūloma 25 kw galingumo katilas. Ar užteks tokio? Nes čia vienas sakė, kad reiktų pirkti truputį galingesnį, kad jis nedirbtų pilnu pajėgumu, o liktų rezervo.

Esant saltesniai ziemai gali pritrukti galios tokiai kvadraturai,geriau kai yra rezervas.Biokaitros katilas reguliuojasi pagal galinguma, 30,40,60,80,100% kokio reikia toki ir pasirenki pagal lauko temperatura.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Planuoju ukini pastata persidaryti y pramoku patalpas, noresi ji apsisiltinti kuom siltinti kad griauzikai nesiviestu, nes visdelto ukinis yra ir salia bus sandeliuojama grudu isvalos, tad didele tikimybe kad grauzikai pateks ant lubu ir i sienas

I bet kokia sildymo medziaga pele nores ilysti ir paragauti kas per daigtas,reiktu ant sildymo kazka det kad nepatektu,betonas,plyta ,skarda irtt.Del ventiliacijos metalinis tinklelis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip kurenant su siaudinem granulem -daug pelenu lieka- daznai tenka valyt ?  savaite ar eina be isvalymo ?

Pelenu ,lyginant su medzio granulem, lieka daugiau ,dvigubai o gal ir dar daugiau.Pelenine isnest ir ispilti i konteineri nera sudetinga.Ta reikia daryti kas dvi savaites (kai tokie orai).Katila valyti rekomenduoja kas menesi, ar pusantro,bet tas valymas nera sudetingas ,prabrauki silumokaiti ant kurio pasidengia suodziai.Nevalysi ,nieko nenutiks, tik granuliu kazkiek daugiau sudegs.Esu kurenes ir medzio granules,silumos atidavimas siaudu ir medzio tas pats,tik tiek kad dazniau pelenus tenka isnesti.bet kai sumeti kainu skirtumus, tai nekreipi demesio i toki nepatoguma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vaikinai, man reikia patarimo. Užtenka čia tik man jums patarinėt  :icon-mrgreen:

Vienžo klausimas paprastas, bet galvos skausmas didelis - kokį šildymo katilą pasirinkt? Namo plotas apie 280 m2. Aišku tiek šildoma nebus. Dabar mintys linksta dėt kombinuotą (malkos+granulės) katilą. Bet su katilo gamintojo pasirinkimu tai totali žopa. Ir vieni giria vienus, kiti kitus. Mūsų visos šildymo sistemos meistras siūlo Atmos. O kaip realiai mūsiškiai lietuviški pvz kalvis? 

Na labai reikia kitų nuomonių, bo aplinkui tik miesčionys su savo centraliniu šildymu. :icon-neutral:

pats ieškausi tinkamiausio sau šildymo būdo. apsistojau ties šilumos siurbliu vanduo-vanduo. malkinį katilą atmečiau iškart, nesinori pečkuriu dirbt. granulinis - brangesnis malonumas.

nemanau ar geras pasirinkimas kombinuotas. pagrindinai kūrensite vis vien granulėm, tačiau naudingumas šio katilo bus žemas. kaip ant tokio ploto namo, nemaži nuostoliai gausis. be to, granulinių pasirinkimas daug didesnis,jie išmanesni.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pats ieškausi tinkamiausio sau šildymo būdo. apsistojau ties šilumos siurbliu vanduo-vanduo. malkinį katilą atmečiau iškart, nesinori pečkuriu dirbt. granulinis - brangesnis malonumas.

nemanau ar geras pasirinkimas kombinuotas. pagrindinai kūrensite vis vien granulėm, tačiau naudingumas šio katilo bus žemas. kaip ant tokio ploto namo, nemaži nuostoliai gausis. be to, granulinių pasirinkimas daug didesnis,jie išmanesni.

reiskias turi savo kudra  :icon-mrgreen:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

reiskias turi savo kudra :icon-mrgreen:

turėt tai turiu 16 arų ir 4m gylio. Tik dar variantas, kad apart upėtakių žiemą, o vasarą karpių niekas negyvens :) vamzdis apledėja. Iš kitos pusės mąstant, žemė po tvenkiniu savo šilumą vistiek turėtų atiduot. Ar į gruntą geriau. Nųekas nepasiūlo kaip racionaliau pasielgti
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...