Jump to content

Mėsinė galvininkystė


Narys

Recommended Posts

Pas mane išeina mišrūnas limuzinų. Na jam apie metus, gal ir dūksta, bet jo tie žaidimai nevisai juokingi man jau darosi kažkaip. Tiesiog ant žmogaus puola. Imi glostyt pagurklį, lyg prisileidžia, o paskui žėk tik plast ir jau itempes lenciuga su ragais šoka....

Mes turėjom panašu irgi limuzino mišrūną. Tai neduok dieve tokiu galviju. Mūsiškis irgi pradėjo ant žmonių pult. Ir kai reikėjo i furgoną įvest, tai oho kokių cirkų ten buvo. :eusa-pray: Rankom mes jo net nevedėm buvo neimanoma,o įtempėm traktorium.Bet virvių irgi irgi neišėjo atrišt nes žvėris pasidarė. Taip ir išvažiavo su 3 virvėm į skerdykla.

Mano patarimas-jei tik gali siusk ji mėson, kad paskui nebūtų kaip mums problemų.

Ir dar visi čia giria tuos limuzinus, bet kiek mūsų patirtis rodo tiek užsienio ūkininku tai limuzinai turi laukini charakteri. :eusa-shifty:

Aišku ne visi bet didžioji dalis tikrai :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia jau manau is tos serijos kad gyvulys ir seimininkas supanaseja :D kaip jus su gyvuliu taip ir jis su jumis elgiasi per savo ukininkavimo metus agresija is limuzinu patyriau is telycios pirmaverses atsivede dvynukus viena pamaciau o antro nepastebejau tai spejau sureaguoti reikejo sprukti is aptvaro, bet stresas praejo apsiprato tuo ir baigesi, buliai jauni megsta pazaisti reikia pasisaugoti, bet vyresni tai jokiu problemu, pas mane buliai atskiruose garduode palaidi vaiksto kasdien mesla valom jokiu problemu nera. Negiriu nera ko girti neuzsiimam veislininkyste parduodam tik mesai, isimciu pasitaiko visur bet kad butent limuzinai agresyvus tai nesutunku kategoriskai :icon-exclaim::icon-exclaim::icon-exclaim: turiu as visokiu misrunu saroliuku, angusu, simentaliu ir nepastebejau kad kuri nors veisle butu agresyvesne uz kitas .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar Kaune buvau svaiginimo kursuose, tai ten iš pradžių buvo gyvulių gerovė kur tokius atvejus aptarinėjo. Tokiu atveju kai gyvulys siautėja kaltas šeimininkas, su gyvulio gerove ne kas pagal juos. Visų pirma liepė nerišti karvių, jaučių, nepalikti vienų atskirai nuo bandos ir t.t. Šiaip įdomiai ir logiškai aiškino :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vakar Kaune buvau svaiginimo kursuose, tai ten iš pradžių buvo gyvulių gerovė kur tokius atvejus aptarinėjo. Tokiu atveju kai gyvulys siautėja kaltas šeimininkas, su gyvulio gerove ne kas pagal juos. Visų pirma liepė nerišti karvių, jaučių, nepalikti vienų atskirai nuo bandos ir t.t. Šiaip įdomiai ir logiškai aiškino :)

Būtų įdomu kad plačiau papasakotum.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesakau kad visi Limuzinai yra agresyvūs. Tačiau Prancūzijos bei Anglijos ūkininkai rašo, kad senesnių genetikų Limuzinai yra karštesnio charakterio arba baikštūs, bet bendrai tai blogo netinkamo veisimui charakterio. Bet dabar jau kiek metų yra dirbama gerinant charakterį, nes tai buvo Limuzinų silpnoji vieta. O lietuviai tai pagrinde senesnių turi ir parduoda vieni tarp kitų bulius ir telyčias ir labai retas kas atsiveža naujų genetikų.

Sutinku, kad gyvulio elgesiui daro įtaką ir šeimininko elgesys su juo, bet kiekvienas gyvulys turi individualų charakterį.

Mes bandėm 9 veisles mišrinti, todėl galime palyginti, matom pliusus ir trūkumus. Kiekvieną karvę vertinam ir pagal jos vaikus, ir paskui pagal jos vaikų vaikus. Ir vistik kiek teko bandyti Limuzinai atnešė daugiausiai problemų: vienas bulius buvo agresyvus puolė, labai dažnai, nesvarbu ar telyčia ar bulius, buvo baikštūs, nenorintys bendrauti, kad ir Limuzinių mišrūnių karvių vaikai neretai bjauresnio charakterio būna. Pavyzdžiui, Šarole kaip katinai, o ir kitom veislėm tikrai nesiskundžiam, o vat dėl Limuzinų tai nelabai patenkinti. Su vieno buliaus ,Vikinger jei kas bandėt, vaikais susišnekėt niekaip neišėjo. Turim vieną jo dukrą, bet ji pati smulkoka palyginus su mama, o juk yra 2 kartos Limuzinė, o ir jos vaikai smulkesni, lėčiau auga, apetitas prastesnis palyginus su kitų karvių vaikais, nors tėvas tas pats.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos,skirkime 2 sąvokas:"limuzinų mišrūnas" ir "limuzinas",tai yra skirtingi dalykai.

Kitas dalykas,jei jie tokie blogi,tai kodėl Lietuvoje ir minėtoje Anglijoje jie yra Nr.1 pagal paplitimą :icon-question: Beje jau 2004 metais Anglijoje limuzinų buvo daugiausia iš visų galvijų,ne tik mėsinių bet ir imant pieninius:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos,skirkime 2 sąvokas:"limuzinų mišrūnas" ir "limuzinas",tai yra skirtingi dalykai.

Kitas dalykas,jei jie tokie blogi,tai kodėl Lietuvoje ir minėtoje Anglijoje jie yra Nr.1 pagal paplitimą :icon-question: Beje jau 2004 metais Anglijoje limuzinų buvo daugiausia iš visų galvijų,ne tik mėsinių bet ir imant pieninius:

Beje tai man paaiškink tada skirtuma tarp to ir ano. Jeigu užsieni jau pripažystami grynaveisliais galvijais turintys 75 proc. tos veisles kraujo,o pasmus dar laikomi mišrūnais :eusa-whistle:

Beje tie patys anglai (ir ne tik jie) būtent ir aprašo apie limuzinų charakterį bei problemas su jais

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai paprasta-grynaveisliai,tai su kilmės dokumentais ir įrašyti į kilmės knygą.

Teko turguje matyt parduodamus "rotveilerius",savininkas tikino kad jie rotveileriai,bet jie buvo garbanoti :D ...o nusipirkęs tokį,užaugs koks su įgimtu psichikos defektu,apkandžios savus,tai eisim ir rėksim kad visi rotveileriai blogi :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš norėčiau paklaust renateles kokios veilės reproduktorius dabar pas Jus ir kiek laikėt grynaveislių limuzinų?Skirtumas tarp grynaveislio ir mišruno mano akim žiūrint labai didelis.Dar klausimas jei tokie jau prasti tie limuzinai tai kodėl jų tiek daug žemelėj musų?Turėjau bulių šarolė,pats bulius rankinis buvo bet vaikus tik žiemos metu prisipratindavau,dabar limuzinas irgi rankinis,su vaikais irgi tas pats.Kolkas skirumo tikrai nematau išskyrus vienintelį limuziniukai gimsta mažesni ir veršiuojas labai lengvai.Karvių yra visokių ir mažesnių ir didesnių,va su šarolė turėjau gimdymo problemų tai ir atsisakiau šarolė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš norėčiau paklaust renateles kokios veilės reproduktorius dabar pas Jus ir kiek laikėt grynaveislių limuzinų?Skirtumas tarp grynaveislio ir mišruno mano akim žiūrint labai didelis.Dar klausimas jei tokie jau prasti tie limuzinai tai kodėl jų tiek daug žemelėj musų?Turėjau bulių šarolė,pats bulius rankinis buvo bet vaikus tik žiemos metu prisipratindavau,dabar limuzinas irgi rankinis,su vaikais irgi tas pats.Kolkas skirumo tikrai nematau išskyrus vienintelį limuziniukai gimsta mažesni ir veršiuojas labai lengvai.Karvių yra visokių ir mažesnių ir didesnių,va su šarolė turėjau gimdymo problemų tai ir atsisakiau šarolė.

Bulius pas mus dabar kaip tik limuzinas. Na pagal charakteri tai kol kas geras bet žiūrėsim kokie jo vaikai bus.

O pasirinkom limuziną būtent todėl kad Lietuvoj raumeningesniu veisliu galviju faktiškai nėra. Tai bandom ta ką gavom. O kitu veislių Lietuvon nelabai veža,nors yra tikrai geru.

Tai aš dabar tavęs klausiu tai koks skirtumas tada tarp mišrūno ir grynaveislio. Nežiūrint i skerdenos išeiga. :icon-question:

Grynakraujai limuzinai čia jau kita kategorija. Jie atstovauja savo gimine, bet grynaveisliai tai niekuo nepranašesni už mišrūnus :eusa-whistle:

Kas dėl populiarumo tai reklama savo daro. Ankščiau apie kokias veisles tekdavo girdėt-tik limuzinai,aubrakai ir dar kartais sarole.Nu ir viskas. O kitu veisliu nelabai kas ir žinojo.Vat tau ir atsakymas :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Hm...tada visiškai nieko nesuprantu,pati rašot kad limuzinai prasti Jusų nuomuone,bet bulius limuzinas.Su kiekvienu buliumi suprantama loterija.Dar vienas niuansas manau yra,jei žmogui nereikia grynaveilių gyvulių tarkim kad ir man niekada jų ir nepirksiu,o varyt ant grynaveislio nemanau kad yra etiška.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Hm...tada visiškai nieko nesuprantu,pati rašot kad limuzinai prasti Jusų nuomuone,bet bulius limuzinas.Su kiekvienu buliumi suprantama loterija.Dar vienas niuansas manau yra,jei žmogui nereikia grynaveilių gyvulių tarkim kad ir man niekada jų ir nepirksiu,o varyt ant grynaveislio nemanau kad yra etiška.

1 Aš nesakau kad visi limuzinai blogi. O tokį bulių rinkomės dėl to kad mišrūnai galėtu pasiekt kuo didesne skerdenos išeiga. Nors rizika yra

2 Aš rašau kokia mūsų patirtis su būtent limuzinais,bei kokie atsiliepimai užsienio ūkininkų apie juos. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar yra toke mesiniu veisle kuri tikrai nera agresyvi zmogui?

Visų veislių galvijai iš principo nėra agresyvus,bet jei pas juos eisi su basliu o ne su duona iš ramiausio pasidarys aršiausias.Kiek suprantu visi susidarę nuomonę kad aubrakai yra pašėlę gyvuliai o Darius iš asociacijos mėsinių galvijų teigia kad gali nuvežt į ūkį kur aubrakai kaip katinai.Jei turėsi jų nemažą kiekį fiziškai nespėsi visų apglostyt,kažkuris bus bailesnis,kažkuris aršesnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As visiskai pritariu Aiko pas mane daug visokiu veisliu misrunu turiu ir limuzinu grynakrauju ir nepastebejau kad kuri noras veisles misrunas butu agresyvesnis, kad bailesnis tai taip, nes nuo pavasario iki velyvo rudens buna laukuose kazkiek atpranta o verseliai isvis mazi iseina dideli parsivaro tai rudeni kol sugaudom buna vargo. Runedi parginus misrunes mano risamos dauguma, grynaveisles palaidos. Tai verselius, kaikurie jau buna apie 400, gardely susigaudom, kantarus dedam ir risam salia mamu kol apsipranta tvarte po kiek laiko trumpiname sniurus kad nebezystu jei mama versinga. Limuzines grynos palaidos bet ir su jom jokiu bedu jei kuri iesko jauciu risam ant ragu ir seklinam nors jos gyvenime nemaciusios saito. Jauciai dideli buna po viena mazesni po kelis garduode valom mesla kad tau kas butu atsitike, spjaunu tris kartus, niekada, jauni nori zaisti vyresni nori buti kasomi tai tik tiek turiu nuotrauku kur sedziu ant gulincio toninio jaucio ir ant stovincio zodziu tikrai nera jie agresyvus pas mane. Vasara pabega is ganyklu tai pasiimam kokia prisirisam ir parsivedam visus nereikia net varyti pamato kad ateinam ir pasitinka, svetimu nemegsta grybautojai buvo uzklyde i ganykla tai sake jautis snypste, musu vokieciu aviganis i ganykla ieiti negali nebent masinoje sedi, nezinau kas butu jei jis pasimaisytu po kojomis sutryptas butu. Tokia mano patirtis turi pazystamas ir aubragu tai nesiskundzia del to kad agresyvus .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Neturiu prasmes garbinti, nei jie man broliai ar seses konstatuoju fakta, kad turiu ir nesiskundziu charakteriu. Veislei neparduodu todel niekaip neprisiimu to, kad reklamuoju sia veisle. Jei rinkciausi kokia veisle veisti pirmas kriterijus mesiniams galvijams butu versiavimosi lengvumas,skerdienos iseiga tik tada apie charakteri pagalvociau. Man ju kasdien melsti nereikia, gyvena savo ramu gyvenima jie ir as savaji. Jei jums reikia galviju kaimo turizmo sodybai, tai taip sutinku ziurekit charakteri, estetini vaizda, o as juos auginu mesai ir man reikia kad kuo maziau reiketu su jais vargti, sarole misruniu niekada neseklinu saroliu nes turiu praktikos skaudzios ir bijau, ir manau, kad didziausi nuostoliai patiriami ne del gyvulio charakterio, bet nuo versiavimosi, jei mesine metus prastovi be verselio apie koki pelna galima kalbeti niekada nesutiksiu, kad veisejai pirmu kriterijumi veisdami mesines veisles ziuri charakteri. Apie zudikus isvis pirma karta girdziu reikes vakare pagooglinti.

Dingo komentaras parasytas pries mane todel paaiskinsiu kazkiek. Tipo limuzinai ir aubrakai "zudikai" uzsienio literaturoje taip kalbama, vos ne pagrindinis kriterijus renkantis veisle gyvulio charakteris ir dar, kad musu garbinami ir reklamuojami limuzinai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano ūkis yra pieninės krypties, kadangi parduodam daug prieauglio, sugalvojau, kad karves sėklinam limuzinų sėkla. Ir jau pradėjo "ristis" limuzinukai. Kilo klausimas, ką daryti su buliukais, kad galėčiau juos vasarą kartu su telyčiomis ganyti vienam aptvare? Kastruoti? kokio amžiaus kastruojasi? elementariu būdu- šniūriukas ant kiaušinių?

Per metus galėsiu pririnkti apie 20 limuzinukų, nes kitos karvės sėklinamos bulium.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu, renkantis gyvulius yra svarbiausi tokie kriterijai: 1. charakteris, besąlygiškai, 2. veršiavimosi lengvumas, 3. raumenų išvystymas, 4. augimo sparta, 5. bendras eksterjeras, 6. gyvulio dydis.

Kiekvienas renkasi pagal save, bet vis tik yra daug ramiau vaikščioti bandoje, kai žinai, kad gyvuliai ramūs. Žinoma, niekada negali būti garantuotas, bet jei banda rami tai yra didesnė saugumo garantija.

Tarkim tokia situacija: blogo charakterio telyčia ar karvė veršiuojasi ir reikia skubios pagalbos, bet ji neprisileidžia. Jei gyvulys ramaus charakterio tai yra gerokai didesnė tikimybė, kad pagausi su virve, suteiksi pagalbą ir bent jau karvė liks gyva, bet jeigu gyvulys siaustesnis tai gali atsisveikinti arba su teliuku arba su abiem. Aš tikrai taip nerizikuočiau ir verčiau suformuoti savo bandą tik iš ramių gyvulių. Taip mažiau nuostolių turėsi. Taip, gal tai ir užims daugiau laiko, ypač kai reikia rinktis bulių, nes jeigu sėklinant tai bene visai nėra jokios info apie bulius, o jeigu kergiant, tai irgi pardavėjai lietuviai bene niekada nepateiks info apie patį bulių, jo palikuonis ir info bent jau apie jo tėvus.

Kas dėl veršiavimosi, tai reikia labai žiūrėt buliaus, o ne sakyt, kad Šarolė didelius teliukus duoda. Yra visose veislėse linijų, kuriose teliukai būna maži ir kuriose dideli. Turėjom pernai telyčią Angusę mišrūnę ir sėklinom taip pat Angusu, kad lengvesnis pirmas veršiavimasis būtų. ir taip, sulaukėm teliuko, telyčia tik ant šieno žiemą, o vasarą ant žolės, o atvedė 2 kartos Angusą buliuką, kuris svėrė 54kg. Tai tada ir Angusais geriau nebesėklint? Kito buliaus Anguso teliukai jau normalūs pagal Angusą gimsta, ~35kg. Telyčia gyva, ištraukėm teliuką, nes pati neišsiveršiavo, bet jis jau buvo negyvas. Telyčia tikrai nemaža ~700-750kg. O kas būtų buvę jei kokia 500kg? Taigi sakyčiau viskas priklauso nuo to, kokią bandą suformuosi ir kokius bulius pasirinksi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip su Tamsta visiskai sutinku,bet Jusų gyvenimiška patirtis manau patvirtina taisyklę kad visose veislėse buna išimčių.Tik pasakyk tada kokio gi šaroliukai vidutiniškai svorio gimsta?Pats suprasi kad smulkesniai karvei gali kilt problemų ir nemažų.Čia viena kitas dalykas kas labai daug išaiškina jei sėklini tarkim karves kokio dydžio gims tie palikuonys?Pačio žmogaus išprusimas taip pat daug ką reiškia,kai nepasisekė pradėjau domėtis kas prie ko ir susidariau nuomonę kad limuziniukai gimsta nedideli tai ir pasirinkau tą bulių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sweiki.nepykit bet. Renkuosi mesiniu galviju veisle.pilnas internetas mirga marga nuo visokiu pasiulymu.tik labai sunku susigaudyti.pats siame reikale esu ganetinai zalias.dirbciau su tevu pagalba.turim 16ha pievu ir galvoju nusipirkti kokiu 10 vnt mesiniu telicaiciu.tik nezinau kokios veisles. Na swarbu kad lengvai versiuotusi. gerai butu kad kuo jaunesne butu galima sukergt,na ir noretusi kad svorio didesnio priaugtu.skambinau zmogui kuris prekiauja siulo angusus.ka manot.?man paciam kazkaip limuzinai ar sarole labiau patinka

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano manymu, renkantis gyvulius yra svarbiausi tokie kriterijai: 1. charakteris, besąlygiškai, 2. veršiavimosi lengvumas, 3. raumenų išvystymas, 4. augimo sparta, 5. bendras eksterjeras, 6. gyvulio dydis.

Kiekvienas renkasi pagal save, bet vis tik yra daug ramiau vaikščioti bandoje, kai žinai, kad gyvuliai ramūs. Žinoma, niekada negali būti garantuotas, bet jei banda rami tai yra didesnė saugumo garantija.

Tarkim tokia situacija: blogo charakterio telyčia ar karvė veršiuojasi ir reikia skubios pagalbos, bet ji neprisileidžia. Jei gyvulys ramaus charakterio tai yra gerokai didesnė tikimybė, kad pagausi su virve, suteiksi pagalbą ir bent jau karvė liks gyva, bet jeigu gyvulys siaustesnis tai gali atsisveikinti arba su teliuku arba su abiem. Aš tikrai taip nerizikuočiau ir verčiau suformuoti savo bandą tik iš ramių gyvulių. Taip mažiau nuostolių turėsi. Taip, gal tai ir užims daugiau laiko, ypač kai reikia rinktis bulių, nes jeigu sėklinant tai bene visai nėra jokios info apie bulius, o jeigu kergiant, tai irgi pardavėjai lietuviai bene niekada nepateiks info apie patį bulių, jo palikuonis ir info bent jau apie jo tėvus.

Kas dėl veršiavimosi, tai reikia labai žiūrėt buliaus, o ne sakyt, kad Šarolė didelius teliukus duoda. Yra visose veislėse linijų, kuriose teliukai būna maži ir kuriose dideli. Turėjom pernai telyčią Angusę mišrūnę ir sėklinom taip pat Angusu, kad lengvesnis pirmas veršiavimasis būtų. ir taip, sulaukėm teliuko, telyčia tik ant šieno žiemą, o vasarą ant žolės, o atvedė 2 kartos Angusą buliuką, kuris svėrė 54kg. Tai tada ir Angusais geriau nebesėklint? Kito buliaus Anguso teliukai jau normalūs pagal Angusą gimsta, ~35kg. Telyčia gyva, ištraukėm teliuką, nes pati neišsiveršiavo, bet jis jau buvo negyvas. Telyčia tikrai nemaža ~700-750kg. O kas būtų buvę jei kokia 500kg? Taigi sakyčiau viskas priklauso nuo to, kokią bandą suformuosi ir kokius bulius pasirinksi.

Pritariu siam komentarui, man taip pat taip atrodo del kriteriju. Dar papildyciau - telycios kergimo amzius, beragiskumas.

O kokia Anguse misrune, ta prasme kokia veisle kryzminta? Turbut bus taip, kad verselio dydi paveldejo ne is anguso, o is tos kitos veisles.

Net gi seklintojai, jai normalus, turi tos pacios veisles buliu spermos kuri skirta telycioms arba karvems, ir tai tikrai svarbu. Zinoma tai netaisykle, ir gali buti versis pagal motina...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sweiki.nepykit bet. Renkuosi mesiniu galviju veisle.pilnas internetas mirga marga nuo visokiu pasiulymu.tik labai sunku susigaudyti.pats siame reikale esu ganetinai zalias.dirbciau su tevu pagalba.turim 16ha pievu ir galvoju nusipirkti kokiu 10 vnt mesiniu telicaiciu.tik nezinau kokios veisles. Na swarbu kad lengvai versiuotusi. gerai butu kad kuo jaunesne butu galima sukergt,na ir noretusi kad svorio didesnio priaugtu.skambinau zmogui kuris prekiauja siulo angusus.ka manot.?man paciam kazkaip limuzinai ar sarole labiau patinka

Manau, kad is pradziu issikelk sau klausimus ko is to sieksi, ar veislini prieaugli parduosi, ar mesai auginsi, kokios kokybes ganyklos,ar papildomai sersi koncentratais ir panasiai...

Renkantis pagal zemes kokybe skirstoma taip, blogose ganyklose - ekstensyvios galovejai, hailandai. Geresnese- pusiau intensyvios angusai,aubrakai,herefordai,sorthornai

Intensyvios - sarole,limuzinai,simentaliai,belgai, gerose zemese. Na ir poto seka kiti dalykai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...